Šta je novo?

iPhone 8 / 8 Plus

Sve više automobila ima integrisan wireless charging, tako da nekome ko je skoro kupio nova kola (ili planira da kupi), to i nije baš tolika glupost... A verujem da već postoje i bežični punjači za kola
 
Poslednja izmena:
Naravno da postoje bežični punjači i za kola i za kuću, i naravno da niti su glupost i naravno da nije istina da se ne može koristiti telefon dok je na punjaču. To je inače odlična stvar, evo godinu i kusur koristim takav jedan punjač svakodnevno i mnogo sam opušteniji jer samo spustim telefon bez razmišljanja i nabadanja po mraku.
Jedino što je istina jeste da se telefon sporije puni, barem u mom slučaju, nego preko kabla bilo regularno ili brzo. Treba mu jedno 20% više vremena, ali, koliko vidim u mom okruženju, svi telefone pune noću, preko dana retko kada.
 
Nije beskorisno ali snaci cu se ja u mraku kao i do sada da nabodem telefon i da zadrzim vise od 100eur u dzepu koliko kosta taj charger, jer se ne dobija uz telefon
 
Sve više automobila ima integrisan wireless charging, tako da nekome ko je skoro kupio nova kola (ili planira da kupi), to i nije baš tolika glupost... A verujem da već postoje i bežični punjači za kola

Joj sporo je sporo, sporo. Ne znam dal napuni 10% za sat vremena. Najzanimljiviji deo je zapravo kad ubacis telefon na mesto a on zasvetli i prikaze animaciju da se puni (S8+). Sto se punjenja tice, zali boze.

S druge strane kad sam se premisljao dal da koristim iP7+ ili S8+ ovo je bio jedan od faktora za odluku, jer mi prosto greota da ne mogu to da koristim a auto ima.
 
Da, ali i ne troši bateriju kada je povezan na CarPlay ili Android Auto ;) Svakako zgodno za duža putovanja
 
Steta samo sto je CarPlay bespotrebno sr..nje :)

Svakako zgodno je wireless charging, leba ne jede a povremeno bude i korisno.
 
Što se tiče razgovora i mog iskustva, "jači" je zvučnik na iPhone 8 Plus u odnosu na HTC U11, morao sam da smanjim nekoliko stupnjeva volume jer sam preglasno čuo sagovornika. Sve je dosta razgovetno (pričam preko VIPa).
 
Ovo je i mene najviše zanimalo. Hvala.
Nego da ne bude off. Bio sam juče u Gigatronu i igrao se sa 8+ nekih pola sata. Na mene je ostavio zaista pozitivan utisak. Počev od težine (volim kad osetim telefon u ruci i džepu), obrade, pa sve do toga koliko lagano sve radi na njemu. Jedina zamerka, barem što se tiče tog primerka, jeste što kamera kad se pokrene i dalje daje na sekund mutnu sliku pa je onda ispegla. Mislio sam da je to sređeno, ali avaj...
 
I dalje mrljavi kamera?

@sys, hvala.
 
Mrljavi bukvalno na sekund. Ne znam gde je zapelo pa da nisu to sredili evo godinu dana. Nije to ništa što bi mi bio dealbreaker kod kupovine, ali svakako da nije ni nešto što želim da gledam na telefonu koji košta ovoliko koliko košta.
 
Dao sam ti par dana :)
Dosta ćeš mi pomoći sa realnim poređenjem.

Jaci je zvucnik na iPhone-u 8+ nego na S8, to je fakat i to na nekom srednjem podesavanju jacine. Cak i one koji koriste XIAOMI uredjaje sa poznatim problematicnim mikrofonima cujem mnogo bolje nego sa S8. Sto se tice sagovornika, niko se nije pozalio da me ne cuje ili da je kvalitet zvuka losa, sto mi se desilo u par navrata na S8. Sve u svemu - bolje je iskustvo.
 
Ovo je i mene najviše zanimalo. Hvala.
Nego da ne bude off. Bio sam juče u Gigatronu i igrao se sa 8+ nekih pola sata. Na mene je ostavio zaista pozitivan utisak. Počev od težine (volim kad osetim telefon u ruci i džepu), obrade, pa sve do toga koliko lagano sve radi na njemu. Jedina zamerka, barem što se tiče tog primerka, jeste što kamera kad se pokrene i dalje daje na sekund mutnu sliku pa je onda ispegla. Mislio sam da je to sređeno, ali avaj...

Evo sad bas gledam u moju kameru prilikom startovanja i to ne primecujem, iskreno. Verovatno postoji kao bag ali kapiram da ce na 11.1 biti reseno.
 
Kontao sam da je možda da je do tih izloženih 8 i 8+. Probao sam da ubijem proces pa da pokrenem kameru, a onda i da je ostavim u pozadini, uvek isto.
Nego, jel ima negde u NS srebrni izložen? Za sad mi je space gray lepši, ovaj zlatni mi je totalno nedefinisan, ni zlatna ni roza boja...
 
Hvala, konačno su sredili. Može li neko da uporedi sa 7 Plus?
 
Space gray nije lepsi, veruj mi na rec. Sa tim se cak i slaze sysninja, ponosni vlasnik istog :D
 
2. Slika (cveće) mi je bolja na pixel-u. Za ostale se slažem
 
Još jedan 8 Plus vs Pixel 2 kamera test, mada nisam baš siguran da bih se složio sa ocenom za svaku fotku:
https://www.tomsguide.com/us/iphone-8-plus-vs-google-pixel-2-camera,review-4770.html

Meni npr kod fontane deluje da pixel ima veci dynamic range - kod iPhone su senke crne totalno, a highlights spaljeni, dok kod pixela ima detalja i u senkama i u highlights, ali ako prolaze oblaci i ne fotka se identicnog momenta moze i to dosta uticati. Sve u svemu, ostajem pri onome sto sam rekao - sve je to mali napredak kod kamera, a napredak je ogranicen samim zakonima fizike.
Kome je bitna kamera(fotografije prvenstveno) svakako je savet da kupi MILC (ako hoce nesto malo) ili DSLR, jer za 350 eur moze da se kupi nesto sto ce da oprasi sve telefone zajedno samo tako :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
To sto se tice da se slika zamuti je iz razloga sto ti je upaljena opcija LIVE. Kada je ugasis i pokrenes kameru ponovo nema zamucivanja.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja koristim 8 plus. Cim iskljucim live opciju to se vise ne desava. Mada mislim da ce sa 11.1 ispeglati te sitnice.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Je l' 8 Plus baš baš velik telefon? Trenutno koristim Zuk Z1 i razmišljam se da li da pređem na 8 ili 8 Plus. Masa mi nije toliko bitna veličina (uz npr. neki tanki case) zbog stabilnosti u rukama.
 
Je l' 8 Plus baš baš velik telefon? Trenutno koristim Zuk Z1 i razmišljam se da li da pređem na 8 ili 8 Plus. Masa mi nije toliko bitna veličina (uz npr. neki tanki case) zbog stabilnosti u rukama.

Pribliznih su dimenzija, tak oda ako nisi imao problem sa Lenovom, neces ni sa 8+. Najbolje je da odes do iStyle-a i li gde god imaju izlozen i jedan i drugi i probas sam.
 
Da baš je loš ram management, to sam skontao baš pošto isto korišćenje imam telefona i kad saltam tako izmedju aplikacija ispadne, učita je ispočetka...

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
RAM management na IOS 11.0.3 je haos, ali na 11.1 beta radi odlično, usuđujem se da kažem i bolje nego na 10.3.3.
 
Nemoj da ih urekneš [emoji16]

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Probao sam 8 Plus i iako je velik telefon kupio me je portrait modom - mnogo dobra stvar. Problem kod velike Osmice je što je daleko gornji levi ugao gde se obično nalazi back/done dugme, ali double tap-om (ili kako se to već zove) na home dugme se ceo trenutni view spusti na pola ekrana i onda je lako dohvatiti bilo šta.

Manja Osmica bolje leži u ruci i lepši je telefon. Takođe, metalna leđa su mi lepša od staklenih, ali kad se stavi u case na isto dođe.

Da li originalne iPhone silikonske maske vrede te (velike) pare? Koliko povećavaju gabarite telefona i da li postoji nešto bolje? Video sam review-ove nekih Spigen (Air, Clear) ali nema ih kod nas.
 
Nazad
Vrh Dno