Šta je novo?

iPhone 8 / 8 Plus

Auuuu, sabio.
 
Vrhunski snimak. Opet, skoro isti telefon kao 7mica. Ni sestica es nije mnogo daleko
 
Jeste da su ovakvi testovi glupost, ali me ovi rezultati čude, iPhone po prvi put nije najbrži telefon na tržištu u trenutku predstavljanja:
https://youtu.be/yjfVv2RPaGE

I po meni su ove osmice razočarenje, često Apple dodaje mnoge nove stvari "na kašičicu", ali sada je razlika između sedmice i osmice premala.
 
Imaj u vidu da je ovo sto su izbacili i nazvali IoS 11 najobicnije smece.
 
Stoji i to, ali novi iOS je na novim modelima koji su sa njim izbačeni bio gotovo savršen, dok su se na starijim često bagovi rešavali u hodu. Ove godine to nije slučaj, i gotovo se svi žale. Sigurno je da će ga ažuriranjem još zategnuti, ali sa onoliko jačim SoC-om od Samsunga bi trebalo da ga pojede kao što je i do sada bio slučaj, mada je ovde izgleda količina ram memorije presudila.
 
Iako je mala razlika između 7 i 8, plus staklo mi je uvek bilo ne ne jer koristim Full alu telefone već 5 godina, ali i dalje mi je 8 bolji od X..


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Koje cene se ocekuju kod nas kada stigne? Kontam da nece biti ispod 800eur
 
To tek kasnije kad dodje kod operatera očekuj te cene.

U prodaji zvanično očekuj 100e više u odnosu na prošlu godinu.

Mislim da će biti 120k za običan i oko 135k za plus.

Oglasi
750 8
850 8+


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Ne razumem zasto ljudi misle da ce biti slaba prodaja 8ice. Telefon je veoma dobar, i steta sto je u senci 10ke. Npr meni je desetka preskupa i prelazak sa 6s na 8 mi je odlicno resenje. Cak sam razmiljao i o 7ici, ali za par hiljada dinara doplate dobijem 64 gb, bezicno punjenje, vrhunski procesor.
 
U pravu si za 8, ali i dalje visi negde u vazduhu da li će vraćati FP senzor ili neće na sledećem modelu i u kom pravcu će dalje ići razvoj. Ovo pišem pre svega zbog softvera i da se ne bi desilo da ubiju telefone sa fizičkim tasterom zarad ovih bez istog.
Meni lično jeste interesantan 8+, ali se nekako ne usuđujem da ga uzmem dok ne vidim kuda su naumili, mada mi se čini da ni oni sami ne znaju kuda će..
 
Cak sam razmiljao i o 7ici, ali za par hiljada dinara doplate dobijem 64 gb, bezicno punjenje, vrhunski procesor.

Ako pod par hiljada dinara podrazumevaš 12+ hiljada, potpuno si u pravu.

U pravu si za 8, ali i dalje visi negde u vazduhu da li će vraćati FP senzor ili neće na sledećem modelu i u kom pravcu će dalje ići razvoj.

Touch ID je prošlost, ali neće ubijati telefone sa njim bar još nekoliko godina (dok god budu prodavali modele sa istim...)
 
Poslednja izmena:
[emoji23][emoji23][emoji23][emoji23]


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Sad je mala razlika između 6s ili 7, kada tek izadje novi model sumnjam da će biti bas tako... Videćemo
 
Da budem precizniji, u pitanju je Neo 4 paket u VIPu, i ne očekujem razliku veću od 5k uz taj paket.

Računaj da će uz Neo 4 biti oko 70+ hiljada osmica, a plus oko 85 hiljada.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Poslednja izmena:
Pošto nema verzije od 128gb, koji je sad uz NEO 4 90 hiljada, mislim da ce 8+ od 64gb, biti uz NEO 4 oko 90+ hiljada dinara, u to sam gotovo siguran, jer su generalno skočile cene telefona!
 
Sedmica 32gb je uz Neo 4 60k i to je cena koja ce uskoro da padne. Ne treba ocekivati mnogo jacu cenu za 8icu. Mozda oko 65k. Kada od toga oduzmem 10% snizenje za kes i 5k dinara na VIPovu akciju za iPhone telefone, onda dodjem na cifru od oko 55k sto je super za iP 8.
 
Ja sve mislim da ce obicna 8 biti oko 75 hiljada. Videcemo...
 
Poslednja izmena:
https://youtu.be/8kpD3XCp49o

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
Prvo smo imali paradoks pre par dana da 7 Plus bude brži od 8 Plus na iOS 11 u ovoj vrsti speed testova (rezultat je čak bio mnogo gori po 8 Plus :d https://www.youtube.com/watch?v=P_00J9Tzs-8 ) a sad se na to nadovezao i Note :)
Al svakako je u pitanju nešto što će se relativno brzo promeniti sa izlaskom iOS 11.1, jer je trenutna verzija prilično bugovita ;)

Danny Winget je uradio test kamere iPhone 8 Plus vs Note 8, obe kamere su dobre al čini mi se da je 8 Plus opravdao rezultate sa DXOMark test i da sveukupno daje bolje rezultate:


UrAvgConsumer:
 
Poslednja izmena:
Ja kao neko ko je napokon odlucio da uzme neki premium mobilni i kompletan uredjaj a s obzirom da ne mjenjam cesto nista od tehnike dok radi pa tako sada zelim i mobilni koji ce biti kvalitetan i koji ce moci sve potrebe da mi zadovolji umjesto dosadasnjeg Coolpada F1 sam se odlucio za 8+.
Prije svega nisam neki drugi uzeo u obzir jer mi izgled nije bitan, a ni vrsta operativnog sistema. Inace bi gledo s8, n8,....
Razlika izmedju ip x i ip8 je u najvecoj mjeri u izgledu i nebitnim stvarima za standardnog korisnika mobilnog telefona poput animoji gluposti, duple opticke stabilizacije jer smatram da je kamera na Ip8+ vec dovoljno dobra za prosjecnog korisnika, face Id otkljucavanje neprakticnije od finger Id (svaka cast za tehnollgiju ali je to samo po meni komplikacija otkljucavanja u odnosu na predjasnji nacin a poenta je da bude user friendly), ekran oled (nije to bas monitor ili tv na sta cu gledati neke zanimljive serije filmove , bar ja) a i rezolucija je sasvim dovoljna na ip8+)
E sad razlika je 170eura ( bar u USA)sto za mene i moje potrebe ne opravdava malo veci ekran i izgled.
Eto na osnovu cega se meni svidio ovaj model. Zasto se nisam odlucio za neki stariji model iskljucivo zbog procesora.

My 2 cents.
 
treba razmišljati samo o kupovini u USA,pošto su u EU cene zaista boleština,pogotovo sad,kad je velika razlika u kursu.

u jee,8godina na benču.
 
Poslednja izmena:
  • Like
Reagovanja: M J
Mnogo je bitnije da li je ovo izolovan slucaj, sto verovatno i jeste tj. pod kojim okolnostima se ovo desilo.
 
Nazad
Vrh Dno