Šta je novo?

iPhone 8 / 8 Plus

Jeste,sa 7 plus vec nema logike. Dobijas stereo zvucnike,iP67,bolji displej,novo home dugme,dual kameru,performanse da ne spominjem... Bas dobar upgrade.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
  • Like
Reagovanja: M J
To da, ko ide sa 6te generacije...ali opet je diskutabilna vrednost razlike od 100e izmeđju 7/7+ i 8/8+

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Ali ja druže ne vidim ni jedan razlog za prelazak sa sedme na osmu generaciju... apsolutno sve isto; čast procesoru koji je i onako već bio prejak, true tone displeju i fast/wireless chargingu. Ja prvi ne bih uzeo iz principa što su manju bateriju stavili.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Slazem se da je to totalno besmislen prelazak i trosenje novca na nesto sto vec imas u dzepu.
 
Svake godine se pise isto, mala je razlika, ne isplati se, ovo sto vec imamo je dovoljno sve dok ne krene prodaja...a onda svi predju i Apple pokida sa prodajom...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja bih uzeo 8 najvise zbog izgleda. Mnogo mi se svidja sto su ubacili staklo i to bi mi bio glavni razlog prelaska.

Izgled je ustvari glavni i jedini razlog zasto sam sa ne-smart telefona presao na iPhone 5, a ne na, u to vreme aktuelan, S3 ako se ne varam. Odvratno je izgledao, parce plastike u rukama, dok je 5ica stvarno bila, i dalje je, prelep uredjaj. I za sada jos ne pomisljam da predjem sa iOS-a na android
 
Poslednja izmena:
Pucace to staklo sve u 16 ...

a maska ubija poentu i razlog prelaska zar ne ?
 
Svake godine se pise isto, mala je razlika, ne isplati se, ovo sto vec imamo je dovoljno sve dok ne krene prodaja...a onda svi predju i Apple pokida sa prodajom...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Да,слажем се. Ја лично нема шансе да купим још једном ајфон 5. Нека смисле нешто заиста ново и са ок ценом и 1. ћу им дати паре.

Искрено мислим да полако али сигурно избацују основни модел и да прелазе на + и тај Х. Обични модели се баш слабо буџе у последње време.

Основни модел и даље има ову тужну резолуцију екрана,док је већ три године 1080 стандард.
 
Poslednja izmena:
Pucace to staklo sve u 16 ...

a maska ubija poentu i razlog prelaska zar ne ?

Sve puca kad se ispusti, zar ne? Cak i ovi telefoni koji su napravljeni od keramike - to je prosto tako. AKo ne pucaju, onda se iskrive ili ulube - opet je ostecen, tako da ti dodje na isto.
 
Sve puca kad se ispusti, zar ne? Cak i ovi telefoni koji su napravljeni od keramike - to je prosto tako. AKo ne pucaju, onda se iskrive ili ulube - opet je ostecen, tako da ti dodje na isto.

Pošto nikad nisam nosio case, svi moji smartfoni su bili ulubljeni ili iskrzani na ivicama, izuzev Motorole Razr, taj je bio neuništiv. Velika je razlika između okrznute ivice i puklog stakla na leđima, daleko više se vidi i smeta.

Ja ne vidim poentu 8/8+, četiri godina stara platforma, izuzev da opravda cenu iPhone X. Apple: "Izvolite iPhone 7s, pardon 8. A evo ga i naš svemirski iPhone X, sigurno njega želite, koštaće vas malo više jer je tako fantastičan. Ne, nismo podigli cenu iPhone-a, nismo uopšte*."

* - osim što u stvari jesmo i za godinu dana sledeći iPhone će koštati kao iPhone X, ne kao iPhone 8.
 
Prelazim sa androida na ios, pa nisam siguran oko memorije. Svideo mi se iphone 8 + pa me zanima da li je dovoljna osnovna verzija od 64gb?
 
Prelazim sa androida na ios, pa nisam siguran oko memorije. Svideo mi se iphone 8 + pa me zanima da li je dovoljna osnovna verzija od 64gb?

Pa pazi, 8-ca ima opciju 4k snimanja video klipova sa 60 FPS što će ti pojesti memoriju samo tako ako budeš dosta koristio. U suprotnom mislim da je 64 Gb sasvim dovoljno.


Sent from my iPhone 7+ using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Vecini korisnika je vise nego dovoljno,ustedece ti onaj novi format za slike/snimke nesto prostora,a tu je i iCloud u krajnjem slucaju.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Iskreno ova nova boja izgleda primamljivo!


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Rezultati benchmarka su kao i obično neprijatna vest za konkurenciju:
Screen_Shot_2017-09-20_at_11.33.49_AM.png

Screen_Shot_2017-09-20_at_11.34.09_AM.png

Screen_Shot_2017-09-20_at_11.34.29_AM.png


Još par reviewa:
9to5mac:


Tom's guide:


EverythingApplePro:
 
Jeste li videli cene na KP za iPhone 8 i 8+ modele? Nisu normalni. Da li je moguće da će i oni biti ovoliko skupi kod nas?


Sent from my iPhone 7+ using Tapatalk
 
Naravno

Prvih nedelju, dve dana, posle ce pasti cene, pa ce opet pasti kada stignu kod operatera
 
Koliko ce onda tek biti u ovlascenim prodavnicama kod nas
 
I treba sverceri da se opare kada ima “ljudi” koji ce da daju tak kesh samo da bi imali nesto od prvog dana :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Treba i neke nalepnice da stave na fon da je to najnoviji, da se zna na stolu u kafani.
 
I treba sverceri da se opare kada ima “ljudi” koji ce da daju tak kesh samo da bi imali nesto od prvog dana :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

sve je to lepo, ali da nema tih ljudi koji kupuju prvog dana, pola vas ne bi nikada kupilo neki uredjaj

8910770.jpg
 
Pola nas mozda kupuje od ovih sto prodaju sa mreze :). Ili odu i sebi kupe na ugovor, a ne od pozercica kojima je dosadio.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
nista nisi razumeo, pogledaj grafik koji sam okacio

early majority a pogotovo late majority kupuju tek kada drugi isprobaju uredjaj, a ko ce da isproba nego ti sto prvi kupuju
 
Ne verujem da previse ljudi donosi odluku o kupovini na kontu early adoptera. Pogotovo kod uredjaja koji vec imaju izgradjeno ime - iPhone, S serija itd.
Mnogo ljudi pljuje kada vidi reviewove a zavrsi tako sto kupi uredjaj iz jednog ili drugog razloga.
A inace ovde se govori o nasim ljudima koji kupuju po 50% vecoj ceni samo da bi ga imali prvi dan, a poznato je ko su ti ljudi koji kupuju. Ne bih od njih ocekivao previse korisnog inputa kada isprobaju uredjaj :)



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno