Šta je novo?

iPhone 8 / 8 Plus

Najveći razlog zašto se uzima Plus je ekran, zatim možeš navesti kamera i baterija :)
Meni je sve ispod 5,5" za glavnim telefon malo, volim kada su informacije čitvljive, vidljive, ne volim da zumiram i naprežem oči na maloj dijagonali. Vidim odlično, ali užtak korišćenja na maloj dimenziji ekrana u današnje vreme je mučenje. SE tolerišem za drugi telefon, halo i sms ok, inače me muka hvata ako treba nešto preko njega da čitam ili surfujem. Lako ćeš se navići na veće i bolje. Glas za Plus verziju, uvek.
 
Evo ja se nikada nisam navikao na plus model, jer mi katastrofalno smeta u dzepu, ne mogu i u kola da udjem, a da ne izvadim telefon... o cucanju da ne govorim, npr vezujem pertle itd...
 
I ja sam se lomio oko plus modela pa prelomio na X
 
Definitivno je iP X dosta bolji sto se tice ergonomije,bas mi je osetna razlika kada uzmem Plus model u ruku sada,kao mini tablet. Mislio sam da cu ici na X plus verziju ove godine,ali po svemu sudeci cu se zadrzati na ovoj velicini. Zasitio sam se ogromnih uredjaja (7+,Note8).


Sent from my iPhone X using Tapatalk
 
Slažem se, ja sam sa 8+ prešao na X i ništa mi ne nedostaje, a form factor je mnogo bolji. Ne bih se nikad vratio na 8+ tacnu :)
 
Nadam se da @el_patron ovo ne cita,jos cemo coveka baciti u situaciju da uzme X na kraju [emoji23] Uzmi 8+,treba sve probati,bar telefon nije problem promeniti [emoji6]


Sent from my iPhone X using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ako veličina ne smeta, realno može da uzme. :) 8+ je radio sjajno, pogotovo baterija.
 
Treba par dana dok se čovek navikne, kada se navikne na veći ekran, posle nema nazad. Manji telefon mu izgleda smešno. Stoji da je odnos telefona za veličinu displeja loš za današnje standarde, zato Plus i deluje ogromno, ali to vam je i sa manjim modelom isto, u to kućište se danas pakuje veći ekran. Korisničko iskustvo je bolje na većem ekranu. Od pisanja i kucanja, preko surfa, do glednjanja YT ili igranja igrica. Da, skapirali ste, ja sam za Plus verziju, ako mu se ne svidi lako će je zameniti :)
 
Slazem se donekle,iPad je ipak zakon sto se tice multimedije,surfa i igrica,o slusanju muzike(pogotovo preko zvucnika) da ne pricam. Svrha telefona je pre svega da se javis jednom rukom,otkucas poruku dok si u pokretu,itd... E sad,u pravu je i Ivan,mnogo je komfornije kucati na tastaturi od Plus modela,pogotovo ko ima vece sake. Zakljucak je da je istina negde izmedju,sve ima svoje prednosti i mane,nesto uvek mora da se proguta. [emoji16] Zato mi je iP X neka zlatna sredina sto se ergonomije tice,dosta sadrzaja stane na tih 5.8",u relativno "malom" kucistu.


Sent from my iPhone X using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Citam sve nego sam tek sad stigao kuci pa mogu da odgovorim :D

Mislim da bih mogao da probam veci ekran i mislim da bih se navikao na njega kroz par dana. Telefon ne drzim po dzepovima trenerki/farmerki, samo u jakni, a kada je lepo vreme je u torbici tako da mi to nece predstavljati problem. Svakako ga necu uzimati pre maja jer imam neke troskove, nego me zanima misljenje korisnika. Vidim da ste dosta podeljeni, neki su sa Plus presli na manji, a neki se nikada ne bi vratili. Mogu da razumem i jedno i drugo. Ja nisam znao kako cu sa 5s/SE da predjem na 6s, delovao mi je veliko ali sada mi je najnormalniji i mislim da cu se na kraju odluciti za Plus verziju. Pa kad mi dojadi, vraticu se na manji, po mogucstvu neki X :)

Necu mocu da verujem kada ne budem morao da punim telefon svako vece ili u toku dana ako izlazim negde uvece :D
 
Isplati li se dati 70ak eur vise za 8 plus u odnosu na 8? Gledam da se upgradujem sa 6s na 8 al me kolega izlozio da uzmem plus, jeste dosta veliki ali mislim da bih se navikao. I koja je realna cena za 8/8 plus 64gb u vakumu?
Kakav telefon

Послато са SM-G930F уз помоћ Тапатока
 
Ma kakav tablet i nošenje istog, možda ako idete na put i gledate filomove, ali u svakodnevnom životu je čist višak vucaranje tableta. Baš ću sada da izvadim tablet da pogledam nešto na fejsu ili da odgledam YT klip ili da prelistam vesti na kafi. Možda kući, ali i tada pre palim laptop ili PC. Odavno nisam ni video da neko nosi tablet, moja žena danima ne upali PC, dosta stvari može da završi preko telefona. Meni je poenta da mi jedan uređaj zameni više stvari, nemam nameru da pored telefona nosim i player, foto, gps navi...
 
Ma kakvo nosenje tableta,jedva se izborih i sa Plus modelom. Mislio sam na koriscenje u kucnim/kancelarijskim uslovima i eventualno putovanje,a to sto ti volis da opalis igru i gledas yt dok pijes kafu u kaficu,to je druga stvar. :D

Edit: Bas sam hteo da te pitam, kako je moguce da gledas yt dok pijes kafu,pored toliko lepih zena...Ali kad si spomenuo zenu,onda je opravdano :p
 
Poslednja izmena:
Osvanula nova boja na sajtu,nadam se da ce stvarno biti crna prednja strana i posle predstavljanja. Meni licno mnogo lepsa kombinacija od prethodne generacije (crveno-bele).

IMG_0007.JPG


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Zamisli X u toj kombinaciji [emoji1362]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Savrseni kombo... licno bih voleo ali od ipx dobicemo samo gold
 
iPhone 8 and iPhone 8 Plus (PRODUCT)RED Special Edition will be available in 64GB and 256GB models starting at an Apple retail price of $699 (US) from apple.com, the Apple Store app and Apple Stores, and is also available through Apple Authorized Resellers and select carriers (prices may vary). The special edition (PRODUCT)RED iPhone joins iPhone 8 finishes in space gray, silver and gold.

Trenutna cena na apple.com za 64gb je 799$. Da li to znaci da ce spustiti cene uredjaja jer nije mi logicno da RED bude jeftiniji od ostalih. Definitivno cu uzeti ovaj kada budem uzimao 8icu
 
Poslednja izmena:
Pa krece od 64 GB,prosle godine je bio samo od 128 GB koliko se secam,zato ti se cini da je bio skuplji,a ustvari je bio u istom cenovnom rangu kao i ostale boje tog kapaciteta. Ta pocetna cena od 699$ je za manji model,dok je plus 799$.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Mislio sam na proslogodisnji “red” model [emoji1]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
  • Like
Reagovanja: M J
Onda sam ja pogresno razumeo da se odnosi na iPhone 8, kad je predstavljen :)
 
Top izgleda
 
Koliko su ukusi razliciti. Meni je belo crvena izgledala bolje, ali opet ruznije od svih ostalih boja :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Da li jos neko ima osecaj da mu je home dugme uleglo (potonulo) posle nekog vremena? Pre neki dan sam baš zapazio razliku, samo od sebe se jednostavno desilo.. Mislim nije nista znacajno ali malo nervira.. inace telefon nikad nije ispadao ili ništa slično..
 
8-ica, kao i 7-ica nema fizicko dugme, tako da nema sta da potone...
 
Home dugme je fiksno. Ne moze uleci i vadi se sa spoljne strane tako da dalje ne moze :)
 
Nazad
Vrh Dno