Šta je novo?

iPhone 8 / 8 Plus

Hvala ma informacijama


Sent from my iPhone 8 Plus using Tapatalk
 
Speck maske su stvarno sjajne, koristio sam na 6s jako dugo njihovu masku, navodno je military grade sto se tice maltretiranja, nisam siguran koliko jeste, ali je preko godinu dana stitila telefon savrseno.
 
Ako bas zelis da znas jesam izuzet od pucanja kablova - nema ni jedan lighning cable koji je napukao (sem jednog sto sam dobio uz polovni iPad mini koji mi je trebao da testiram app na iOS 9 i koji je vec bio napuknut), a koristim iste vec godinama unazad, ali sam svestan da svima pucaju, tako da jedino objasnjenje je da drugacije rukujem kablovima od 99% vas kojima pucaju. Sto se tice 3.5mm adaptera - nakacis ga na sluske - ne znam kako je to jos jedno g* kada ti sluske imaju kabl od nekih metar ako ne i vise, a to je mozda 10 cm...

Da mnogi koriste druge slusalice u odnosu na earpods bas i ne verujem - ja jedino ljude koje poznajem (i koji imaju kesa) vidim da poneko ima neke druge sluske, a obrati paznju kroz grad. Skoro nikad neces videti nekoga sa iPhone, a da sluske nisu earpods. Razumem da si vrv audiofil kao vecina nas, ali realno nije nas tako mnogo.

Za 3.5mm - iskreno ne znam, vise puta sam rastavljao svakakve iPhone uredjaje i uvek su bili jako nabijeni bez ikakvog prostora unutra, tako da verujem da je situacija i sada takva, a to znaci - 3.5mm moze samo sa:
a) vecim dimenzijama telefona
b) kompromis (tipa manja baterija, pa ispomeraju sve komponente)
c) redizajniranje unutrasnjosti - sa X su vec nabili 2 ploce, tako da ne znam sta jos mogu da urade, ali sigurno dosta kosta

Po meni BT sluske su sve pristupacnije i sve boljeg kvaliteta, tako da iskreno vidim buducnost u wireless tehnologijama (ne samo za sluske, vec za vecinu stvari gde ne treba abnormalan protok podataka).

Jednostavno nisam nostalgicar... Kukali su ljudi i za plocama, floppy diskovima, CD-ovima i slicnim stvarima, pa ne vidim sada da ih je mnogo ostalo...

Ti si onda prva osoba na ovoj planeti koja nema taj problem (pucanja kablova). Ja koristim Apple uredjaje jos od 2005. godine i namenjao sam se originalnih precenjenih bespotrebnih Apple adaptera vise nego sto mogu da izbrojim u svojoj glavi, a nije kao da ih zvacem ustima ili grizem svaki dan. I naravno nisam usamljen u tome, tako da ti, cak i da je to istina, spadas u statisticku gresku koja se po pravilima statistike - ignorise. A to rukovanje kalobivma, to okaci macku o rep - nije to bomba pa da sa njom mora nesto posebno da se rukuje, to je prokleti kabal koji je toliko mizernog kvaliteta, a toliko visoke cene, i nije u stanju da prezivi nekoliko meseci normalnog fizickog naprezanja. Zamisli kada bi svi kablovi bili takvi? Zamisli kada bi morali da menjamo mrezne, HDMI, zvucne i ko zna koje druge kablove toliko cesto? I onda ti dodjes i kazes - sta je problem ,stavi adapter - vazi.

Drugo, koliko ko cega koristi ne mozes da zakljucis na osnovu prolaska kroz Futosku ulicu u Novom Sadu ili kroz centar Beograda. To tako prosto ne radi. Cinjenica je da je broj slusalica sa 3.5mm mnogostruko veci od svih ostalih slusalica sa drugim interfejsima zajedno (i pri tom su takodje kvalitetnije po svim parametrima). I tu se svaka diskusija oko treba/ne treba zavrsava. Prica o 3.5 mm je klasicna marketinska patka koju su nam uvalili na finjaka kako bi ili prodavali svoje precenjene sluske sa propriatery standardima i konektorima ili bluetooth sluske budjavog kvaliteta zvuka - nista od toga ne moze da zameni kvalitetne 3.5 mm sluske. Ko je naseo na foru naseo je pa sad ide okolo i ubedjuje ostatak ljudi kako je video Elvisa sto nema nikakve veze sa zivotom. To je samo lepo upakovani bullshit marketing, ostalo su bedni izgovori koje si naveo - baterija na iPhone-u je majusna u odnosu na konkurenciju koja takodje pakuje mnogo tehnologije u svoje uredjaje ekvivalentne velicine (da li treba da spomenem da Note 8 ima prokleti slot za olovku i 3.5 mm i vecu bateiju u odnosu na 8+ koji nema nista od toga??).

I cisto da te podsetim - prelazak na CD sa flopija je bio kvantni skok u svim oblastima - po pitanju TRAJNOSTI (Apple adapteri su na nivou flopi diskova), performansi, pozudanosti, kapaciteta. Prelazak sa 3.5mm na BT nije kvantni skok ni po jednom pitanju (tacn ije nije skok uopste), a kada ce da bude - pitanje je.
 
Ovaj kabl je star 2-2.5 godine i koristi se svaki dan - od punjenja do iOS debug/test (tek od Xcode 9 je omoguceno preko wifi da se pokrene app i debug).
438730befd46e65d43f81f7525ec7f32.jpg
0cf8acaba8ddedbd601cc03552e5ab4a.jpg


Sto se tice bt sluski - znaci po tebi nije skok sto je bezicno i nema kabla?
Sto se tice statistike - slazem se, ali ne mozes da gledas medju ljudima iz IT sektora koji imaju para koliko njih kupi druge sluske, vec medju svima koji poseduju iPhone, a danas ga kupuju i ljudi sa platama od 25-30.000.

Sto se tice samog kvaliteta - izvini molim te, ali kao sto kostaju dobre sluske, tako kostaju i bt sluske. Za 200-300 eur ima sasvin ok bt sluski. Takodje - sta velika vecina slusa na telefonu - uglavnom neki 256kbit mp3... Evo - da li ti pustas FLAC preko iPhone kada slusas muziku i koje to sluske koristis? I da li bi uopste slusao FLAC preko iPhone ili bi uzeo neki krsteni uredjaj da uzivas?

I evo bonus - novi kabl(koji nisam koristio) pored starog:
2636fbb5d4d97920b7a3c4c1f6577a07.jpg


Ne znam samo zasto bi lagao za kabl, kada kazem da 99% osoba koje znam ima problema sa kablovima...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Gledaj ovako, ispred sebe imam Sony MDR-1000X slusalice koje kostaju 350 EUR i spadaju u apsolutni vrh onoga sto BT sluske danas mogu da ponude. Pored Bose i Sennheiser pandana. Takodje desno od mene se nalazi par Beyerdynamics DT770 slusalica koje kosta 130 EUR manje. Da li zaista hoces da ulazimo u diskusiju oko kvaliteta zvuka izmedju ova dva para slusalica i da li zaista moram da ti kazem koje od ova dva para zvuce bolje? Stoga nemoj da iznosis takve tvrdnje kad prosto ne stoje. Bluetooth sluske su uvek skuplje od ekvivalentnog zicnog pandana i uvek mora da se izdvoji vise novca. Na kraju krajeva, probao sam dosta toga i zakljucak se sam namece ako imas imalo sluha.

Tvoji sekundardni argumenti "iako nema, jaka stvar jer svi slusaju XYZ" takodje ne stoji jer prvo - to je apsolutno nebitna stvar jer ovde ne pricamo o tome vec o mogucnosti izbora i generalnom kvalitetu, i drugo - na iole kvalitetnije izvoru zvuka, pa makar bio i Spotify, razlika u kvalitetu zvuka na istom uredjaju se primecuje. Mozemo da uradimo i blind test uzivo ako zelis. Na kraju krajeva taj argument "sta ko slusa i sa cega" bi onda mogao da ugasi kompletnu HIFI industriju - na kraju krajeva kome trebaju HIFI sistemi od 700-1000-5000 EUR?

I na kraju za mene nije nikakav napredak sa zicnog na bezicno ako ovo drugo donosi sa sobom nove probleme, a ne uspeva da bude egal sa starim sistemom koji pokusavamo da napustimo ili da bar daje ikakvu nadu da ce se to desiti u nekom skorijem momentu (inace BT je jako dugo sa nama, BT sluske postoje odvajkada ali progres po pitanju kvaliteta zvuka (pored svega ostalog) je apsolutno mali).
Forsiranje prelaska na USB je bio bolan ali neophodan proces jer nas je doveo tu gde smo danas, takodje prelazak sa 5.25 i 3.5" flopi disketa na CD i kasnije DVD medije je takodje bio kvantni skok - ali u ovom stadijumu u kojem proizvodjaci seku mogucnosti, a prodaju nam ih kao hrabrost i sta sve ne - izvini, ali to je klasicna marketinska patka koju ne zelim da prihvatim.

EDIT: glede kablova, ako znas da 99% ljudi ima problem onda ne mozes sebe da koristis kao argument kako bi podrzao svoje tvrdnje jer spadas u statisticku gresku, kao sto i sam priznajes. Diskusija ne moze da se vodi na osnovu cinjenica koje se mogu vezati za izuzetno mali i zanemarljiv skup ljudi...
 
Marketinska patka ili ne - tako je kako je.

90% telefona u roku od 2 godine nece imati 3,5mm port.

Ljudi vise ne konzumiraju muziku na nacin kao pre 10-20-30 godina. Nije im bitan kvalitet zvuka, fizicka kopija, kompletan album. Uzece Bt sluske za 30-50 dolara i bice zadovoljni sa spotify streamom.

To je realnost.
 
Poslednja izmena:
Ma dajte cak se i po internetu sprdaju sa kvalitetom apple kablova. Drug dok je koristio iPhone menjao je tri puta godisnje kablove.
 
Marketinska patka ili ne - tako je kako je.

90% telefona u roku od 2 godine nece imati 3,5mm port.

Ljudi vise ne konzumiraju muziku na nacin kao pre 10-20-30 godina. Nije im bitan kvalitet zvuka, fizicka kopija, kompletan album. Uzece Bt sluske za 30-50 dolara i bice zadovoljni sa spotify streamom.

To je realnost.

Bilo bi divno da si bar za sekund pokusao da shvatis poentu mojih postova :) A to sleganje ramenima i govorenje "to je realnost" stvara ministre od vozaca u nekim drzavama.
 
Ja prvi volim kvalitetan zvuk, dobre sluske/zvucnike, diskove, ploce, flac i sve sto ide uz to. Osecaj drzanja pravog nosaca zvuka.

Regres u muzickoj industriji traje decenijama i ovo je samo logicni sled dogadjaja. Vise se ni ne trude da kriju da ih zabole patka za sve ono sto je nekad bilo bitno u muzici. Sad imas singlove umesto albuma, spotify umesto diskova.

Ali ja sam u manjini ovde. I ja ne slezem ramenima vec svesno pravim izbor da cu moju muziku da konzumiram onako kako ja zelim.

Ali 90% ljudi isto tako konzumira tu muziku na nacin koji oni zele.

A sto se ministara/vozaca tice, to je posebna tema.

Bespredmetna je rasprava bt vs 3.5mm kada je buducnost vec stigla. Fontana na Slaviji ima muzickog direktora sa platom od 1000+ evra.

Eto free nacina da uzivamo u muzici, nema potrebe za sluskama uopste :)
 
Bilo bi divno da si bar za sekund pokusao da shvatis poentu mojih postova :) A to sleganje ramenima i govorenje "to je realnost" stvara ministre od vozaca u nekim drzavama.

Ovako, slazem se sa tobom oko svega sto se tice kvaliteta, nisam dugo na forumu, nisam se nacitao tvojih silnih postova, video sam par stvari koje si pisao, pa cu biti slobodan da te nazovem nekime ko se razume u stvari i zna o cemu prica. Tuzno je sto si u pravu
za kvalitet muzike, ali te je kao i vecinu nas vreme pregazilo (naglasavam uz duzno postovanje). Danasnje klince bole dupe za to, a ljude na zapadu jos vise (radim tu pa vidim svojim ocima krastavac). Njima mozes prodati zvaku u sarenijem papiru za 10 puta vise para sa nekim suludim izgovorom plasiranim kroz marketing i radice. Briga njih za skok u kvalitetu, cifre moraju konstantno ici gore (radim u menadzmentu pa znam kako ti sastanci izgledaju na sopstvenoj kozi). Ako to da cifra ide gore znaci da prodas losiji proizvod sa pricom da je bolji, njih bas briga, ovde na to 90% ljudi ne obraca paznju, vec slepo kupuje, briga ih za vinil, flac, cd, mp3 itd itd. samo da je fensi, da je novo i srecni su.

Sto se tice Apple kablova bicu drugi koji dize ruku kad kaze da mu se nikada nije pokidao kabl, al ja to sa druge strane previse pazim jer sam takav.
 
Ja da dodam da ja nisam rekao da su kablovi losi, vec sam pomenuo da ima izuzetaka kao ja kojima nikada nije crkao isti.

Sto se tice paralele sa ministrima - greska, nismo mi ti koji slegnemo ramenima i takvi dodju do mesta ministra, vec ostali. Mi smo u velikoj manjini i slegli ili ne slegli ramenima isti ce biti ishod. Hteo ti to da prihvatis ili ne, audofila je jako mali broj i dzaba nam da se bunimo, kada vecinu kupaca to ne zanima...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ne cepaju se svima kablovi, moji su svi čitavi evo već 4 godine, ali možda je moja situacija specificna. Imam dva kabla, iPad i iphone, dokupio treći za kola i onda na smenu kako mi kad zatrebaju koristim sva tri. Pa i pantalone ako biste nosili svaki dan iste koliko bi potrajale pre nego sto bi se iscepale.

No, tema je iphone8 hajde da ostavimo priču o kablovima ili ako je bas toliko popularna da se smesti u novu temu.


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Ja kupio baseus kabl, vrlo kvalitetan... Baš zadovoljan.. I još duži dosta, ima mfi Standart i košta oko 5e.. Full..


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Jel prešao neko sa 7+ na 8+? Utisci? Vredi para prelazak ili ne?


Sent from my iPhone 7+ using Tapatalk
 
Prešao ja, posto su mi oba telefona u leather case-u nikakvu razliku primetio nisam osim manjka para u novčaniku :D Realno, ako te preterano ne svrbi sacekaj sledeću generaciju


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Haha bravo majstore. Upravo [emoji1]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
I ja juce. Cekam da vidim da li je baterija bolja. True tone lepo radi posao i nesto je brzi tel u realnom radu (ili mi se cini). Uzeo sam ga posto je bila mala razlika u ceni i hteo sam bezicno punjenje.
 
Jel ima neko preporuku za neki leather case al da se gadja jabuka sa onim prorezom tj da je bas specificno za 8 plus? Ceo bg sam obrnuo i svuda imaju ove za 7 gde uopste ne pada simetricno na rupu.. Najradije bih narucio preko neta ako ima preporuka neka, ne daje mi se bas 10k u istyle, tolika ****** bas nisam.. Ali hteo bih taj neki materijal unutra i spolja, znaci nista silikon/plastika..?
 
Kupio bih rado da sam uspeo naci neki kvalitetniji materijal.. rupa je najmanji problem, moze i da je nema, al nikako mi se na telefon od skoro 800 eura ne uzimaju ove raspale plasticne/silikonske a nista osim njih ne mogu naci..
 
Uzmi apple silicon ili leather.
 
ta aplikacija radi samo kada se resetuje iPhone,tako da mi ne odgovara
 
Mozda desktop aplikacije kao sto su BakupTrans i MobileTrans.
 
Znam i nema besplatne aplikacije preko koje to mozes da odradis.
 
Sta mislite da li je sada bolje uzeti ip8 ili ip7. Nije mi bitno bezicno punjenje, sa 8 se dobije duplo vise prostora, bolji procesor, nisam odusevljen staklom pozadi, ne mogu da se odlucim?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ne postoji ni jedan logican razlog da se sad uzme 7ica sem ako ti 8ica nije ruzna. Nevezano za bezicno punjenje, 8ica je jaca u svakom pogledu, meni licno lepsa i kao sto si rekao, ima duplo vise memorije. Da ne zaboravim bateriju koja izgleda dosta duze traje nego na 7ici.

Ne znam koliko dugo planiras da koristis telefon ali ces sa 8icom biti miran naredne 2-3 godine sigurno.
 
Nazad
Vrh Dno