Šta je novo?

iPhone 8 / 8 Plus

Vrede para ako ih kupiš u inostranstvu (45€). Po mom mišljenju ubedljivo najbolji odnos zaštite i izgleda
 
Probao sam 8 Plus i iako je velik telefon kupio me je portrait modom - mnogo dobra stvar. Problem kod velike Osmice je što je daleko gornji levi ugao gde se obično nalazi back/done dugme, ali double tap-om (ili kako se to već zove) na home dugme se ceo trenutni view spusti na pola ekrana i onda je lako dohvatiti bilo šta.

Manja Osmica bolje leži u ruci i lepši je telefon. Takođe, metalna leđa su mi lepša od staklenih, ali kad se stavi u case na isto dođe.

Da li originalne iPhone silikonske maske vrede te (velike) pare? Koliko povećavaju gabarite telefona i da li postoji nešto bolje? Video sam review-ove nekih Spigen (Air, Clear) ali nema ih kod nas.

Jedna odlicna stvar na iOS-u koja mi sad fali je swipe sa leve ivice, tako koristis back. Uopste ne moras da protezes prste skroz do coska.

Ja bih ti preporucio Nomad za te pare, ako vec hoces nesto kvalitetno.
 
Vrede para ako ih kupiš u inostranstvu (45€). Po mom mišljenju ubedljivo najbolji odnos zaštite i izgleda
Kod nas je 57 evra u maloprodaji a na KP 3000 dinara, valjda nisu kopije?

Jedna odlicna stvar na iOS-u koja mi sad fali je swipe sa leve ivice, tako koristis back. Uopste ne moras da protezes prste skroz do coska.

Ja bih ti preporucio Nomad za te pare, ako vec hoces nesto kvalitetno.
Pa to je onda odlično za swipe, hvala na savetu! :)
Koji Nomad model? Uzeo bih što tanju masku, ili silikon ili neku vrstu skina.
 
A mislio sam ako vec hoces da izdvojis pare, Nomad je kozni i to jako kvalitetan, ali je i deblji.

Sto se tice skinova, ja sam imao i dbrand i slickwraps. Glas dajem za slick, em imaju stalno popuste, em salju za nasu zemlju mnogo jeftinije (5$ umesto 20 koliko trazi dbrand)
 
Ja sam uzeo Apple Leather Case (crni), case je dobar, ali solidno povećava veličinu telefona. Sillicon case mi je bio njah, birao sam između njega i ovog i ovaj dosta lepše leži u ruci.
 
Sto nisi Nomad uzeo? Zbog dostupnosti i cekanja ili...?
 
Video sam da im se lomi donji deo (barem ono po Redditu), pa sam zato uzeo Apple Leather Case, mada me mnogo smara da nosim case. Ali, sad sa ovim staklom iza mi se nešto i ne nosi bez casea, da ne prizivam nesreću. :D
 
Sto nisi Nomad uzeo? Zbog dostupnosti i cekanja ili...?

Veliko je pitanje koliko je bolji Nomad. Drugar je uzeo na (moju preporuku), i malo smo se razočarali. Završna obrada nije na nivou Apple-a, a i više dodaje na veličini. Sa druge strane, pitanje je da li i jednako štiti jer manje “prelazi” preko ivice ekrana u odnosu na Apple. Sam kvalitet kože deluje bolje nego Apple, ali sveukupan utisak baš i ne. Cena je okej, takođe
 
Kolega moj je isto uzeo, sta znam, ja nisam video uzivo Apple Leather, tako da ne znam kakav je, ali ovaj je bas dobar, a pogotovo sad posle 2-3 meseca, onako koza malo promenila boju. Braon je uzeo.
 
Da si me pitao pre mesec dana, rekao bih Nomad bez razmišljanja (kupio sam Apple jer nisam znao da Nomad postoji). Sada, kada sam je video uživo i uporedio sa mojom, nisam toliko siguran. Dobra jeste, ali nije kao što sam očekivao
 
Sto se tice skinova, ja sam imao i dbrand i slickwraps. Glas dajem za slick, em imaju stalno popuste, em salju za nasu zemlju mnogo jeftinije (5$ umesto 20 koliko trazi dbrand)

Ne znam kako si plaćao 20$ za dostavu kod dbrand. Ja sam plaćao 8$, a na akciji 4$. I verujem da je i dalje tako, ako ne i jeftinije.

Što se swipe-a tiče, skini "All in one Gestures" na Edge i eto ti swipe-a sa koje god strane hoćeš. To ja radim na 6P umesto navigacione trake.
Samo su meni hotspot-ovi na donjoj ivici ekrana (dole levo, sredina i dole desno) i odlično funkcioniše.

Izvinjavam se za off.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Naruči sad dbrand, pa vidi. Ukinuli su taj jeftini shipping. Prvo nije moglo, pa onda kao može preko USPS, ali cena je oko 20. Otišao na slickwraps i shipping je oko 4 i nešto. To je bilo pre mesec dana kada sam naručio, ako se nešto nije promenilo sad u međuvremenu.

Sent from Edge
 
Juce svratio do Istyle-a i nisam pametan, realno osmica mi izgleda kao mali upgrade u odnosu na 6s bukvalno isti telefon. Ako budem uzimao prelazim na plus ili na x.
 
I ja sam juce bio do istyle-a..i mnooogo mi se svidja 8+ crni, bas dobro izgleda ono staklo pozadi i onaj crni ram od telefona (kao na 7ci)...definitivno cu preci sa 6s na 8+...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Može neko da mi objasni na koju foru neki prodavci prodaju iPhone 8 sa AppleCare po istoj ceni onog bez? Da li postoji ikakva šansa da kupim posle kupovine ovde (npr. prilikom aktivacije)?
 
Postoji, prodaju apple care na KP (ne znam kako funkcioniše cela procedura)
 
Uzeo 8 Plus Space Gray. Prvi utisak - boli ruka od težine uređaja :)

Kamera odlična, portrait mod dosta maši ako nisu lica u pitanju, ako je slabije svetlo i ako je predmet suviše blizu.

Zaštitno staklo ne odgovara od Sedmice - manji je prorez za zvučnik nego na Osmici.
 
Cestitke,nek te dugo sluzi! Meni tezina nikad nije bila mana,bas naprotiv,ostavlja mi utisak vrhunske izrade. To je bio slucaj sa 7+ i sada sa N8. Kada uzmem u ruku nesto sto je lakse od 180-190gr,deluje mi kao one makete. [emoji16]

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Uzeo sam pre neki dan iP8+ i za sad sam zadovoljan...uporedjivao sam kameru sa 7+ i vidi se razlika, takodje zvucnici su jaci isto...true ton display isto je dobar, posebno posto sam ja koristio na 6s onaj night mode, ali sad nema potrebe...true tone odradjuje posao
Jedino sto sam primetio je da se malo vise greje...e sad mozda je to zato sto ga ne ispustam iz ruke ili sta vec...ali eto samo to [emoji23]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja koristim vec 20 dana IP8+ i nisam primetio da se greje, ostalo sto si naveo se slazem u potpunosti. Najverovatnije je to sto ga ne ispustas iz ruku[emoji3]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Dosta ljudi se zali da vec posle nedelju dana na staklu iza ima sitnih ogrebotinica,cak sta vise ima ceo thread na jednom stranom forumu,izgleda to ipak nije most durable glass ever [emoji4] aluminijum je aluminijum nisu trebali stavljati staklo samo radi bilo kakve promene da se samo promeni nesto jbga
 
Poslednja izmena:
Morali si da stave staklo nazad zbog bezicnog punjenja...


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
To je vec druga stvar,bez obzira preskacem ga,6s fercera vrhunski
 
Pazite kad uzimate case-ove - dosta njih nema dovoljno ispupčenu zaštitu za kameru, šteta bi bilo da se izgrebe staklo kamere ili metalni okvir.
 
Znaci iphone 7 je poslednji aluminijumski? Crnjak tezak
 
Ja koristim originalnu silikonsku za IP8+, naleteo sam na odlicnu cenu. Iznutra je kompletno oblozena stofom sto ne bi trebalo da pravi ogrebotine na ledjima i okviru telefona. Vrlo je kvalitetno uradjena i ima ispupcenje preko kamere i ekrana. Jedina zamerka sto je dole otvorena i pri padu telefona na taj deo sigurno bi doslo do ostecenja. Generalno sam zadovoljan.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja koristim isto tu silikonsku, i ovo mi nije prva...i full sam zadovoljan, prijatna je za ruku sto mi je mnogo bitno...generalno mi nije ispadao telefon pa ne mogu da kazem kako se ponasa u slucaju da ispadne [emoji23]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nema potrebe za fensi futrolama radi sve kako treba i sa onom od 20$ :) . Uzeo sam je na aerodromu kao prvu pomoc skoro i na kraju sam je zadrzao, firma koja je pravi se zove Qmadix, prezadovoljan sam kako ga stiti. Jedino sam uzeo dodatno AppleCare+ da zastiti telefon od vlasnika, i to me neka paranoja moja naterala na to, nikada nisam to imao, al kad sam video da su 2 zamene polomljenog ekrana po 29$ u slucaju da se desi, nije lose za imati, a i ledja su od stakla, mada je maska na njima, ne bi trebalo da ona prsnu tako lako.
 
Nazad
Vrh Dno