Šta je novo?

iPhone 8 / 8 Plus

Jeste malo ruznija. Postoji i razlika u ceni od oko 140€, i sto bih morao da nosim masku, jer cini mi se jedan pad i cao. Nemam pojma, mozda i ostanem na 6 dok ne izbace nesto bolje.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nema nikakve logike za tako malu razliku u cijeni uzeti iP7, iako je i dalje top tel.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Upravo to. Mislim, ta razlika je diskutabilna, za nekog je malo, za nekog mnogo ali ako mozes da priustis 8, mislim da je trenutno to bolji izbor. Najbolje da odes do iStyle pa da isprobas oba i vidis sta ti vise odgovara.

Ja sam na 6s i 7icu cu sigurno da preskocim. Planiram da zamenim za 8icu cim budem u mogucnosti, najvise zbog baterije i zbog dizajna.
 
Nije bas mala razlika, 140e, licno mislim da ne vredi tolike razlike.Meni danas nalete osmica vakum za 500e(mts) pa mogu da napravim neko predjenje sa 6s, ako nekoga zanima i razmislja o prelasku.Neke drasticne razlike u brzini nema, ekran je bolji, zvuk takodje bolji poprilicno, kamera preko dana malo bolja a vec low light mnogo veca razlika.Sve smo ovo otprilike znali ali nije los info iz prve ruke.I da, osmica izgleda lepse iako su prakticno isti.Mislim da je i 6s i dalje odlicna kupovina, naravno, ako se nadje neki sa dobrom baterijom.
 
Ja sam tako krenuo da kupim 7 video da je mala razlika do 8. Ispao mi X na rate i kupih iphone X. :)
 
I meni je logicno da sa 6s idem direktno na X ali mi se svidela ova cena a nisam bas raspolozen(nemam) da dam 1000 za X.
 
Mislim da sam jedini kome se ekran vise svidjao na sedmici nego na osmici.
Sto se dizajna tice i te kako lepsa sedmica nego osmica, poledjina osmice em je svetla, em ce kostati vise nego ekran ako mi ispadne, em otisci prstiju zamazu za 5 min.

Sto se baterije i procesora tice, osmica u velikoj prednosti. Kamera takodje nesto bolja.

Generalno: jeste bolji telefon za nekoga ko ce sad uzimati novi, ali svi koji imaju sedmicu bi trebalo da ga lagano preskoce.
 
Poslednja izmena:
Hvala na komentarima, ipak ostajem na 6, možda ako naleti neki 6s čisto da premostim do sledeće generacije, 8-ica jeste napredak u vidu perfomansi, ali dizajn i cena me nerviraju tako da sam odustao. Mozda nas sada iznenade u martu sa SE 2 ili SE X ;) , ali koliko vidim mrka kapa izgleda da nece menjati ekran.
 
SE 2 bi mi legao kao budali šamar. :D


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Jel zna neko dali je IPhone 8 iz MTS-a zaključan ili je sim free?
Dali je neko uzimao?

NOTE 8
 
Verujem da je kao i do sada, samo kod vipa je otključan.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ako neko ima pouzdanu informaciju neka napise

NOTE 8
 
Svi Iphone su zakljucani na telenoru i mts, samo vip ima simfree

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Vratih se na iPhone posle skoro dva meseca na Note 8. Nisam izdržao na Androidu nikako. Note 8 je odličan aparat ali taj Android, uffff. Uzeh iPhone 8+ sa 256 Gb memorije. Nego kako da prebacim podatke sa Androida na iOS ali nakon setovanja aparata? Znam za onu foru sa aplikacijom Move to iOS, ali bih morao da resetujem iPhone kompletno da bih je koristio. Ima li drugog načina?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Mali off, ali, šta ti je toliko smetalo na androidu (pogotovo na Samsung UI, koji je solidno ispeglan) da si morao da se vratiš na iOS?
 
Mali off, ali, šta ti je toliko smetalo na androidu (pogotovo na Samsung UI, koji je solidno ispeglan) da si morao da se vratiš na iOS?
To je borba sa vetrenjačama, ja sam se vratio na ios na Android i tako i obrnuto ima mnogo slučajeva, svako ima argumente za i protiv i tako odu ukrug..

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Mali off, ali, šta ti je toliko smetalo na androidu (pogotovo na Samsung UI, koji je solidno ispeglan) da si morao da se vratiš na iOS?

Imam još neke Apple uređaje u kući pa mi mnogo zgodnije da mi je i telefon Apple. Android radi lepo ali sam prosto navikao na iOS. Daleko od toga da kažem da je Android užasan, ima on svojih prednosti.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Vratih se na iPhone posle skoro dva meseca na Note 8. Nisam izdržao na Androidu nikako. Note 8 je odličan aparat ali taj Android, uffff. Uzeh iPhone 8+ sa 256 Gb memorije. Nego kako da prebacim podatke sa Androida na iOS ali nakon setovanja aparata? Znam za onu foru sa aplikacijom Move to iOS, ali bih morao da resetujem iPhone kompletno da bih je koristio. Ima li drugog načina?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Razumem te u potpunosti,ipak sam ja izdrzao malo duze. :p
 
Kakva vam je baterija na manjoj osmici? Zanima me i ram menadzment,kao i generalno iskustvo u radu na ovim poslednjim verzijama iOS-a. Uzeo bih za devojku,a i mene uhvatila neka nostalgija za tom velicinom i starim dizajnom,kada sam ga uzeo u ruku :D :smash:
 
Los je ram menadznent, generalno nikad gori nije bio, cak i na 11.3 nije to to kao sa ios 10.3.3 sto je bilo (nije djubre ali ne drzi meni sto je sve potrebno ako npr pokrenem forefox sve ostalo puca u pozadini), sto se batt tice drzi bolje pd ip7 :) nema brige bar sa ios11 :-D
 
Poslednja izmena:
Ma i 2GB je verovatno vec postalo tesno za neko zahtevnije koriscenje,bar od 11-ke,nije ni cudo sto najavljuju povecanje na 4GB ove godine. Nije ona neki zahtevan korisnik,to vise zbog sebe pitam,a za bateriju ne brinem toliko,ipak je A11 tu monstrum,bez obzira na manji kapacitet. Da,zaboravih da pitam za punjenje,koliko mu treba od nekih 10% do stotke,sa regularnim punjacem?
 
Pa 1A punjac znaci oko 2h u tickle modu je od 95%
 
Cool,to je ok. Koristi vec par meseci moj bivsi iP 7+,njemu treba i do 3h :S:
Hvala za info!
 
Ma meni to nije problem,punim ga ionako uvek pred spavanje. Ona puni na poslu i gde god stigne,ako joj je i to sporo,neka doplati za onaj brzi punjac :D
 
Ja sam probao sa brzim punjacem, 20-80% mu treba manje od pola sata.Baterija je odlicna a slazem se za ram menadzment, nije lose ali mora bolje.Sve ostalo odlicno, kamera, zvuk, brzina...
 
Poslednja izmena:
Los je ram menadznent, generalno nikad gori nije bio, cak i na 11.3 nije to to kao sa ios 10.3.3 sto je bilo (nije djubre ali ne drzi meni sto je sve potrebno ako npr pokrenem forefox sve ostalo puca u pozadini), sto se batt tice drzi bolje pd ip7 :) nema brige bar sa ios11 :-D

Šta puca na 8-ici? Na 7-ici ne puca ništa, nema nikakvih problema sa ram mngmt.


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Pa gasi pozadinske apps napisao sam, nije ocaj ali gasi mi pozadinske app koje se ponovo otvaraju... lose su to izveli sa ios 11 no videcemo sa 11.3 kako ce biti. Na beta 1 je bio najbolji ram menadzment.
 
Nazad
Vrh Dno