Šta je novo?

iPhone 8 / 8 Plus

Imaću uskoro opciju da zamenim galaxy s8 za iphone 8, pa se razmišljam da malo pređem na iOS.

Jedina stvar koja me brine jeste kamera, gledam testove po netu, većina kaže da su "tu negde" po kvalitetu, da li neko ko je koristio oba telefona može da mi iznese svoje utiske?
 
Imaću uskoro opciju da zamenim galaxy s8 za iphone 8, pa se razmišljam da malo pređem na iOS.

Jedina stvar koja me brine jeste kamera, gledam testove po netu, većina kaže da su "tu negde" po kvalitetu, da li neko ko je koristio oba telefona može da mi iznese svoje utiske?
Kako li ces tek onu ekrancinu zameniti za 720p od iPhonea? Osim ako ne uzimas Plus...
 
Imaću uskoro opciju da zamenim galaxy s8 za iphone 8, pa se razmišljam da malo pređem na iOS.

Jedina stvar koja me brine jeste kamera, gledam testove po netu, većina kaže da su "tu negde" po kvalitetu, da li neko ko je koristio oba telefona može da mi iznese svoje utiske?

Ja sam koristio N8,na ajfonu su boje dosta realnije,sto se meni vise svidja,ostalo je sve tu negde. Na Samsungu je drasticno bolji zvuk kod video snimanja,dok mi je sam snimak(60fps) bolji na iP,opet zbog boja i stabilizacije,koja nije previse agresivna. Na Samsungu je i blic nesto jaci,sto je u nekim situacijama prednost,a nekad mana(ispadnes kao les [emoji16]). Generalno,kamera je poslednja stvar koja treba da te brine,obe su i vise nego odlicne u nekim normalnim uslovima.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Kolega prešao sa ip 8+ na n8... Kaže kamera u ll kod iphona katastrofa u poređenju sa samsungom, ostalo manje više tu negde.

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
 
Moguce,ne fotkam nesto mnogo u ll uslovima,pa nisam poredio. Nisu mi takve fotke nesto upotrebljive,sa bilo kog telefona [emoji39]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
[emoji16]
Ma negde je bolji jedan,negde drugi,nema danas telefona koji ce napraviti najbolje fotke u svim uslovima. Zato mi nisu jasni komentari tipa "kida ih","druga dimenzija" i slicne nebuloze. Sve je to manje vise isti q,nijanse su u pitanju. A ove ll fotke su daleko od upotrebljivih za nesto ozbiljnije,samo negde manje,a negde vise ocajne.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
To su stari termini, uglavnom Samsung fanbojeva, odvalio, pokidao....Evo ti jos jedan primer, covek pitao za kameru a nasao se strucnjak da prokomentarise ekran a za 4 godine na forumu jos nije naucio da se ne citira post iznad svog.
 
Kontam da je mislio na velicinu,o rezoluciji je suludo polemisati na toj dijagonali,mada ima bisera koji tvrde da vide neku vecu razliku,pa im treba 4K na 5" [emoji23] Displej na iP je uvek bio odlican,kako ips,tako i ovaj oled. Nikako mi se ne dopada kako je kalibrisan na Samsungu,stvar ukusa.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Koristio sam IP8 plus i note 8. N8 ima ostrije slike a IP ima mnogo lepse i realnije boje. Skoro na svim slikama lice je mnogo bledo kao da fali krvi kod N8 dok na IP je boja koza normalna. Sto se tice selfi kamere ubedljivo je bolja od IP. Na N8 lice izgleda kao da je photoshopirano, preterano su se oslonili na softer. Kod portret moda takodje IP je za klasu bolji. Zamucenje slike kod N8 je po meni ocajno. Ako ubacite gcam onda N8 pravi prelepe slike, sto je dokaz da samsung jos mora da doradi softer. Koliko sam video S9 plus ima mnogo popravljen portret.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Meni je portret bio bolji i na iP 7+ od N8,imam bas fotke u istim uslovima sa oba telefona,pa nije problem da okacim.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ali npr za "zamućenje"(portret mod) gcam radi mnogo bolji posao od bilo kog iphone-a.. Ja upoređivao sa obe kamere na htc u11 i gcam a drug iPhone X.. Pokidao ga..

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Ne može da se poredi sa GCam, npr. još uvek imam Pixel (1) sa enableovanim Portrait modom sa Pixel 2 i radi dosta bolje posao nego iPhone X i to sa jednom kamerom. Realno je teško prići Googleovom algoritmu, što za HDR+, što za Portrait, sam hardver nije problem kod iPhonea.
 
Hvala svima na komentarima :)

Još jedno pitanje, da li za obične fotke zadnjom kamerom postoji neka razlika u kvalitetu između obicnog ip 8 i plus verzije?
Negde sam pročitao da dodatna kamera povećava kvalitet ll fotki, al ne znam ima li istine u tome.
 
Ista je primarna kamera,razlika je samo u tome sto iP8 plus ima opticki zoom i naravno portret mod.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
  • Like
Reagovanja: M J
Ne može da se poredi sa GCam, npr. još uvek imam Pixel (1) sa enableovanim Portrait modom sa Pixel 2 i radi dosta bolje posao nego iPhone X i to sa jednom kamerom. Realno je teško prići Googleovom algoritmu, što za HDR+, što za Portrait, sam hardver nije problem kod iPhonea.
Čak i kod mene na u11 dobijam mnogo dobre rezultate.. Takođe jedna kamera..

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Ali npr za "zamućenje"(portret mod) gcam radi mnogo bolji posao od bilo kog iphone-a.. Ja upoređivao sa obe kamere na htc u11 i gcam a drug iPhone X.. Pokidao ga..

Sent from my HTC U11 using Tapatalk

Skini focos app za iPhone pa mi onda reci sta je bolje.
Imas da kontrolises jacinu bokeha (simulacija jace blende), oblik, simulacija objektiva, obradjivanje fotke po dubini, editovanje depth mape. Nisam video da neki android to ima :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Odličan je focos, mogli bi i za Android odraditi [emoji4]
 
Postoji li u Nemackoj neki sajt tipa kupujemprodajem gde mogu da vidim oglase i da se nadjem licno sa nekim da kupim 8icu? Kontam da su cene manje nego kod nas, a svakako necu uzimati nov u radnji. I da li takav telefon mogu preneti sa kutijom bez problema do nas, s obzirom da je koriscen?
 
Ako ides kolima mozes , ali avionom mene su smarali i ako je kutija bila otvorena nisam imao sim karticu u telefonu i smarali su me. Od tad bacam kutije... kao da prenosim 20telefona pa me maltretiraju :-D probaj samo ponesi nasu sim karticu :-D
 
Poslednja izmena:
Ne bih bas rekao da su cene manje nego kod nas (kp),to mozes videti i na njihovom ebay-u,ako pricamo o otkljucanim telefonima. Najisplativije je uzeti ovde od nekoga ko je uzeo u vip-u,sim free,dve godine garancije i ne razmisljas.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ma svakako bih stavio sim karticu u telefon, al reko, mozda je tamo jeftinije :D

Gledam sad cene na apple store u Berlinu, isto ko i ovde.
 
Ja sam nov tel uzeo u americi kada sam imao probelm na skeneru na nasem aerodromu :) cekam prtljag ja cekaju i oni sa mnom :-D i tako par nas :)
 
Isplati li se dati 70ak eur vise za 8 plus u odnosu na 8? Gledam da se upgradujem sa 6s na 8 al me kolega izlozio da uzmem plus, jeste dosta veliki ali mislim da bih se navikao. I koja je realna cena za 8/8 plus 64gb u vakumu?
 
Uzmi 8+ neces se pokajati. Extra telefon i lako ces se naviknuti na vecu povrsinu.
 
Ako ti ne smeta velicina vredi i te kako [emoji4]
I ekran i baterija i dual cam :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Isplati se dati toliko vise,a velicinu ces da kompenzujes sa odlicnom autonomijom. Na tom polju ces se pozitivno iznenaditi posle 6s ;)
 
Vidim da ste ovde svi za plus :D

Mislim da bih se lako navikao na velicinu, nego mi je najveci problem to, sto ne volim da nosim telefon od 700eur... Do sada sam uvek davao max 370eur i to mi je neka optimala. I opet, ne smem ga nositi bez zastite, a u bilo kojoj zastiti gubi svoj puni sjaj kao i svaki iphone...

Baterija i kamera bi mi bili najveci razlog zasto bih uzeo plus.
 
Nazad
Vrh Dno