Šta je novo?

iPhone 8 / 8 Plus

Posle oleda nema sanse da se neko vrati na lcd a da ne primeti razliku. XR je najvecj bezobrazluk od telefona, s obzirom koliko kosta...


Sent from my iPhone using Tapatalk

8+ je takođe LCD. Lepo to Apple podesi, odličan je XR. Kod Apple uredjaja specifikacije su uvek samo pola priče. E sad... za iste pare se može uzeti i OnePlus 7 Pro sa OLEDom od 90Hz.
 
Meni boje na xr-u izgledaju tri puta bolje u odnosu na xs. Drzao jedan pored drugog i xs nekako plavkast. Palio sam i gasio sva podesavanja na xs koja mogu da uticu na bolje i idalje su boje lepse na xr-u. Razliku u rezoliciji ja ne primecujem. Sve u svemu meni je ekran na xr-u bolji nego na xs-u.
 
Presao sa 6s na 8, prakticno ne vidim razlike, cak mi se cini da cesce na 8 zasteka animacija nego na 6s :)
 
Sta reci, koju posluku porati...
 
Razmisljam se da uzmem 8icu nakon objavljivanja novih modela, da li bi to imalo smisla ili se mora uzeti neka od novijih generacija za sledece dve godine?
 
Ako tebi odgovara retro dizajn isplati se uzeti a11 Je odlican soc.. s toga samo napred ja bih uzeo plus model zbog ram-a i baterije...
 
Dizajn mi odgovara, kao i velicina, zato ne bih isao na plus model. Telefon mi sluzi kao telefon, za ostalo koristim tablet i PC.
Jedino sto me malo odvraca, je sto mi je prethodni IPhone bio 6s, sada bi mi se cinilo da uzimam isti telefon :) opet ne bih zeleo da dajem pare za Xs , a Xr je po meni promasaj.
 
Poslednja izmena:
Onda mozes i 7 uzeti miran si sigurno 2 godine ima isto rama kao 8 razlika u brzini je neprimetna, kamera identicna s tim sto 8 ima slow sync flash mode... 8 ima bezicno punjenje i true tone senzor.
 
O 7ici nisam ni razmisljao , mislio sam da je suvise star. Jedino me ta razlika u brzini kopka, i mislim da je baterija malo bolja na 8ici. Ali sada si mi dao temu za razmisljanje.
 
Pa sad, plus modeli imaju drasticno bolje barerije , ovi 4.7 inca su ti svi tu negde +- neki minut....
 
Hvala ti na savetima, sacekacu jos ovo predstavljanje novih modela, pa cu videti sta mi je ciniti.
 
Malo sam razmislio , i za moje potrebe nema razlike izmedju 7ice i 8ice sa tim sto je prvi od aluminijuma , sto mi se vise dopada, a razlika u ceni je 2/3 cene IPada.
 
U junu sam prešao sa 6 na 8. Nije mi se svidio izgled XR-a, a XS previše košta da bih opravdao kupovinu istog. Prilično sam zadovoljan sa brzinom i kameru
 
I ja isto tako razmisljam, samo me buni sto ce je cena 8 plus (skoro) ista kao Xr... tako da ako bih se odlucio za plus model, vise se isplati Xr samo zbog novijeg procesora
 
8 ume da secne (neki ce se buniti, ali cini mi se vise od 6s i ako je brzina ulaska u apps brza). Nadam se da ce malo da ispeglaju sa 13
 
8 ume da secne (neki ce se buniti, ali cini mi se vise od 6s i ako je brzina ulaska u apps brza). Nadam se da ce malo da ispeglaju sa 13

Ja imam 6s Plus, ios 12.4, jailbreak-ovan sa 10-ak tweak-ova koji su mi potrebni i mogu reci da telefon odlično radi. Imam ga već godinu dana ( polovnan ) i nisam imao nikada problema, osim sto je baterija pokazivala service u health-u ( u decembru je pobrljavela bila skroz i počela je da skalira frekvencija cpu-a i da laga ). Pocetkom ove godine sam je zamenio u istyle-u i sada je sve bez problema. Pre ovog telefona sam imao HTC m8 (uzet nov u telenoru 2014. ) i pored toga sto sam ga s-off, menjao romove, kernele, stalno nešto čačkao i uvek je lagao tu i tamo i postao sam jednostavno umoran od toga. Iako nisam bio fan apple-a 6s plus me je oduševio ( najviše sistemski ) i ne bih ga menjao u skorije vreme niti se vraćao na android. Jedino sto bih naveo kao manu je to sto je glomazan.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Otisle zvanicne cene 150e dole, nije lose za kupovinu.
 
Da li ce to tako biti i kod nas?

Huawei P10
 
Nema 8plus vise u ponidi... koliko sam video samo 8-xr-11....
 
Na austrijskom sajtu ima plus ... pre eventa ga nije bilo, verovatno su cekali cene.
 
Na istyle ima i plus i obicna 8, 86 i 99.000

Huawei P10
 
Ovde je 529e/649e za 64Gb modele.
 
Nije mi jasno kada ce i da li ce kod nas da padnu cene i zasto jos nisu kad ih je Apple zvanicno oborio?
 
Pa preprodavci nece da obore cene jos dok ne prodaju sa zaliha sto su platili po visoj ceni dok apple nije oborio cene....a legalne radnje nece skoro tek oko ng.


Sent from my iPhone XS using Tapatalk
 
Da, pa logicno.
 
Koliko je pametno kupiti iPhone 8 sad? Ovi sa obrvama i bez home dugmeta mi se ne svidjaju al nikako a i preskupi su meni. 8 plus mislim ds je bolji zbog gige rama vise i kamere vise ali mi ne odgovara velicina. Htio bih malo promijeniti android. Ako ima neko ko koristi 8 obicnu da podijeli svoja iskustva, bio bih mu zahvalan.

Послато са SM-G965F помоћу Тапатока
 
I 7 da kupis bices zadovoljan s toga i 8 je dobra kupovina :)
 
Nazad
Vrh Dno