Šta je novo?

iPhone 8 / 8 Plus

Otpakovao ip8 sa telenora,cela leva strana od vrha pa skoro do sredine gde su volume dugmici izlizana gde se spajaju ekran i kuciste,smeta vizuelno nije crno nego silver je,sta raditi,macola ili istyle ne mogu u telenor trajace mesecima
 
Ne moze da "traje mesecima", postoji jasan vremenski okvir. Trazi novi telefon, imas puno pravo na to. Zato ja uvek otvaram jos u poslovnici, odmah ga ukljucujem i proveravam.
 
Zar kod operatera nije pravilo da vam otvore i pokažu telefon?

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Mozes da ga otvoriš pred njima, ali to ništa ne menja na stvari. Ne mozes odmah da ga zameniš, mora da se prodje ista procedura kao i da si ga otvorio kući. Da li to važi samo za iphone ili sada važi i za sve ostale telefone, ne znam.
 
Shvatam, to mi je i logicno donekle, ali mislio sam odmah tamo to uradis, reklamaciju. Bar da ne cekas jos dodatno

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Mislim da ce brze ici preko macole i istyle,a i nemam ugovor od firme je neke :D
 
Ne mora da znaci da ces preko njih brze da odradis stvari iz jednostavnog razloga, sto se nesto vodi cisto kao kozmeticka stvar koja ne utice na funkcionalnost telefona i onda nisu u obavezi da ga menjaju. Ne zato sto je to njihov hir, vec zato sto je takva procedura. Proveri to prvo sa njima.

Drugacije stoje stvari ako to odradis u Apple Store-u, posto oni imaju mnogo vece mogucnosti nego ovlasceni servisi.
Takodje mozes i vise da gnjavis provajdera i sa njim da ulazis u prepisku oko toga sto si dobio telefon koji ima vidno ostecenje, koliko god da je kozmeticka stvar u pitanju ali kod njih imas pravo da trazis da ga zamene i da zelis da imas neostecen telefon, posto si ga pod takvom pretpostavkom i kupio.
 
Da li to znači da nov telefon mogu da "upakuju" u neko kućište koje je klizilo po betonu 10tak metara i kada ga izvadiš iz vakum pakovanja ne možeš ostvariti zamenu zato što sve funkcioniše?
 
Sigurno ne a i takve stvari se verovatno raritetno desavaju :)

Veliki kozmetski defekti sigurno podlezu zameni, pogotovo ako otvorite pakovanje u radnji gde ga i kupujete ali minimalna ostecenja sigurno ne prolaze kod ovlascenih servisa i, ponavljam :), ne zato sto je to njihov hir vec imaju mnogo manje mogucnosti i ovlascenja nego Apple Store :)
 
Da,nije proslo u macoli rekose isto kao kozmeticko ostecenje,mogu da ga uzmu i da chatuju sa applom al kao 99% ce biti odbijeno.
 
Ne mogu da verujem da takvu stvar neće da zamene, a izgleda da neće :(
 
A ko garantuje da jeste?
 
Pa svi ocekuju da je taj uredjaj zapakovan u kutiju prosao kontrolu pre nego sto je zapakovano...
 
Preporuka za full cover foliju za ekran (od ivice do ivice)?

Nosio sam zaštitno staklo, ali sam ga skinuo posle nedelju dana jer ružno izgleda iako sam uzeo curved verziju, plus kada pritiskam home dugme imam osećaj da je "upalo" jer je staklo oko njega izdignuto.

Bitno mi je samo da zaštitim ekran od guljenja, ne brinem za padove pa da mi treba staklo.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Svaki iPhone iz MTS-a i Telenora je zakljucan, osim ako se kupi po maloprodajnoj ceni i odmah trazi otkljucavanje.
 
Imam problem sa punjenjem baterije. U početku je bilo ok ali zadnja dva dana jednostavno se zakuca procenat kako kad na 87%, 82%, a sada na 81% i ni makac više. Napominjem da koristim eksternu bateriju. Mada se desava i kada koristim normalno utičnicu. I da napomenem da mi srce ( da ne kazem da bukvalno curi na moje oci) bateriju samo tako. Kao da radi sekundara.Telefon je skoro kupljen sa verzijom iOS 11.3.1 Trenutno sam u Grčkoj pa koristim Vodafon GR karticu.
To nisam ranije imao kod iP 6S. Mislio sam prvo da nije do Deezer-a pa sam ga ugasio ali nije do toga. Šta da radim da ovo prestane? Napominjem da sam u Grčkoj. Dok sam ovo kucao odoše mii 5%
 
Poslednja izmena:
Baterija crkava?

Na velikoj si vrućini?

Visoko osvetljenje?

Nov telefon?
 
Nov telefon. Nije star ni dve nedelje. Na moru sam. Leto je. Da li mozda ima veze sto mi je sestra koristila Personal Hotspot. Sada ga ne koristi ali evo dok kucam ode jos 5 % Već počinje žešće da me nervira. Osvetljenje je na pola.

I da napomenem da kada sam ga kupio i koristio u autobusu na putu je već počeo da srče bateriju. Da nije do verzije iOS-a?
 
Poslednja izmena:
Hot spot na ovu toplotu + korišćenje jednako je samoubistvo za bateriju.

Uradi update, vidi kako će biti, smanji osvetljenje, nemoj ga cackati posle update-a par minuta da se malo ohladi, pa vidi kakvo je stanje.

Ako ni to ne uspe, factory reset, pa restore, ako ni to ne uspe, set up as new. Ako ni to ne pomogne, servis.
 
Hvala ti. Mada mi nije trazio apdejt kada sam ga aktivirao.
Krajnje resenje za servis tek kad se vratim u Srbiju. Samo meni imoze da se desi kada toliko razmisljam o kupovini telefona pa jos izmedju dva modela.
 
Poslednja izmena:
Hotspot + koriscenje telefona + vrucina ubija bateriju. I X se jako brzo prazni.
Sto se tice punjenja, koristis li originalni kabl? Zna se desiti da kad nije org kabal ne moze napuniti bateriju iznad odredjenog procenta.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Hotspot + koriscenje telefona + vrucina ubija bateriju. I X se jako brzo prazni.
Sto se tice punjenja, koristis li originalni kabl? Zna se desiti da kad nije org kabal ne moze napuniti bateriju iznad odredjenog procenta.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Koristim olriginal kab pa cak i serritifikovani Anker. Nisam znao za tu lošu kombinaciju Horspota, vrućine i korišćenja telefona. Inače sticajem okolnosti sestra se nakaci na moju 8 jer ona ima 7 a kači se i na ćerkin SE. Videću kako će biti kada se vratim u Srbiju. Nasr oboje imamo Vodafon internacionalne kartice a ona nema jer joj treba zbog posla svoj broj.
 
Meni je X u toj kombinaciji u Egiptu do 17-18h mrtav :), i to sa punim 4G signalom, sto u standardnoj upotrebi nema sanse da se desi. Oko ponoci mi ostane 1-20% baterije, zavisno od dana.
Uradi update na 11.4.1 i hard reset. Ako ni tada ne bude punilo, reklamiraj mob.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
I meni je 4G. Sve ću da radim kada se vratim u Srbiju da ne idem preko grčke kartice.
 
I meni je 6plus sa updatom zakucavao na 97%,mogu ga drzati posle ceo dan ni makac, ne znam koji je to bag mada mu nisam pridavao na znacaju mnogo jer 97% je skoro pun haha
Mada nisam ni instalirao neke app da vidim stvarno stanje baterije, bio je stat godinu dana telefon a baterija je drzala odlicno, sad je kod majke taj telefon i sve je ok, predzadnja zakrpa je bila ocaj, unistila mi telefon, odkad sam instalirao poslednju mnogo je bio bolji a za bateriju nisam obrario paznju dal se to popravilo

Послато са SM-N950F уз помоћ Тапатока
 
Samo da javim da mi se punjenje vratilo na normalu do 100% (u mom slucaju obicno oko 98% kada nije punjenje preko noci) i da se baterija ne trosi kao luda. Mada nisam probao da punim preko eksterne baterije.
 
Jel’ koristi neko od korisnika iP8 one Teracell silikonske najobičnije prozirne futrole? Ne štite telefon ali bar ne klizi u ruci. Jedino mi ona ne zadebljava telefon.
 
Nazad
Vrh Dno