Šta je novo?

iPhone 8 / 8 Plus

Ne zna niko sta tacno meri usage,ali ako ga uporedim sa SOT-om koji sam imao na Note 8,nije ni daleko od nekog realnog stanja. Identicno koriscenje telefona bukvalno,iste aplikacije,gmail nalozi,itd... Imao sam u proseku izmedju 5-6 h SOT-a na 24h na N8,dok mi je usage na X-u slican kao kod kolege,oko 8 h na 26-27h. I u praksi bih rekao da je bar 20% bolja baterija na iP,na osnovu tog mog koriscenja. Plus sto sada osvetljenje ode cesto na max zbog sunca,sto nije bio slucaj prethodnih par meseci,dok sam imao N8.

Trenutno stanje na 33% uz agresivan gejming:

IMG_0027.JPG
IMG_0026.JPG





Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Znači ako sutra ujutru ustanem i vidim da ima 50-55% znam da ću izgurati dan sa njim, ako je na 45% to je već na granici, bocnem da se malo dopuni dok se spremim za posao. Što se tiče toga, iOS 10 radi odličan posao.

Da potvrdim , većina vremena 4G, auto za osvetljenje, sve popaljeno, oba dana trenirao, što znaci i BT slušanje muzike oko 2 sata plus mi fit sa BT :
fcbbc08cba10474d9474eeb74ed827d9.jpg
08730662cbdceeff7ed5f687649af527.jpg
c2fe508778b69599462f3bb23fb8860d.jpg
 
Da se javim povodom problema sa propadanjem home dugmeta.. Reset sam telefon i sad je sve top, ne znam do cega je bilo ali nije ni bitno sada.. :d
 
Moguce da se taptic engine malo “zaglupeo” [emoji1]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Izgleda da je opet zaglupeo posto se posle jednog dana koriscenja isto desilo :(
 
Sta se desilo,opet “propalo”? [emoji1] Bez zezanja,nemam predstavu kako to moze da izgleda,na 7+ mi radi perfektno,uvek isti vraca feedback. Moguce da je hw problem,mada cisto sumnjam. Koji koristis “profil” za home dugme,od one tri opcije? Probaj da promenis malo,pa vidi da li se isto desava.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
I meni je na sedmici radilo perfektno uvek, koristio sam 7+ skoro godinu dana i onda pre jedno 4 meseca promenio na 8+ iz razloga sto sam imao samo 32GB verziju i jednostavno se popunilo posle tog vremena, inace nema sanse da bih menjao jer gotovo nikakve druge razlike ni nema.. Ali kad nesto koristis svaki dan hiljadu puta jednostavno primetis ovakve neke stvari, nema sanse da sam lud nego se bas oseti.. Koristim ovu opciju u sredini, znaci 2/3. Menjam cesto sa na onom fizickom dugmencetu na silent ako to moze imati ikakve veze, ne znam stvarno..
 
Tu i ja koristim,verujem ti,sve je moguce,niko nije rekao da izmisljas. Na kojoj si verziji trenutno,da se nije to desilo posle nekog update-a? Probaj da promenis malo na prvu ili trecu opciju,bar dan-dva,cisto da vidis da li se isto desava.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pozdrav drustvo!
Posle raznih androida i windows-a dosao je na red i iOS. Malo me buni memorija, od 64Gb koje telefon poseduje, kad udjem u podesavanja da proverim nekad imam zauzetno 13,2 a posle nekog odredjenog vremena udjem pogledam kad ono 13,5Gb bez ikakvih fotografija, skidanja, i ostalog. Malo mi cudno da neka aplikacija povuce za sobom 300Mb. Kasnije pogledam opet manje od 13,5. Nerazumem koja fora, da li Iphone sam vrsi neku optimizaciju memorije ili je neki bug u ocitavanju? I sta se desava sa kes memorijom, da li postoji mogucnost brisanja?
 
Tu i ja koristim,verujem ti,sve je moguce,niko nije rekao da izmisljas. Na kojoj si verziji trenutno,da se nije to desilo posle nekog update-a? Probaj da promenis malo na prvu ili trecu opciju,bar dan-dva,cisto da vidis da li se isto desava.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Nije iskljucena mogucnost da je posle updatea.. 11.3 ovaj zadnji imam. Kad se ugasi telefon, radi par sati posle toga normalno, posle toga opet propadne i tako u krug.. kapiram da nije razlog za zamenu, ali me zanima da li mogu da ostvarim reklamaciju ako blic ne radi vec oko nekih 7-8 stepeni napolju?
 
Jel moze sa 29w punjacem od ipad-a da se puni 8ca kao rapid charge
 
Naravno,punice se drasticno brze nego sa onom bedom koja dolazi u pakovanju.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Svi telefoni od sestice mogu da se pune sa jacim punjacem a da se ne ostecuje baterija na nacin kako bi to bilo na straijim modelima.
 
Da li mi se isplati da kupim iPhone 8 Plus u Berlinu i da posle trazim VAT umesto da ga kupim ovde?
 
Mislim da ne, ispadno isto ili jeftinije kod naših švercera.
 
Sa tim sto ako kupi sam imace garanciju 2 ili 3 godine, ne znam kako je u Nemackoj a sa svercerima se ne zna. Ranije su radili reklamaciju a sada uglavnom govore da ima apple 1 god u iStyle i to je to.
 
To je tacno i garancija vazi kao i za telefon koji bi kupio u Nemackoj, ili u bilo gde u svetu. Najveca razlika je sto bi posedovao racun iz prodavnice a to je vazno u situaciji ako se datum aktivacije ne poklapa sa datumom isteka garancije.
To se retko desava za telefone ali moze da dodje do nepoklapanja sa bazom a tad ti datum kupovine predstavlja dokaz i njega Apple uvazava.
Takodje moze biti znacajan oko dokazivanja da je tvoj telefon ako nesto ne funkcionise oko iCloud naloga i zakljucavanja telefona preko Find My iPhone.

Za drugu godinu garancije bi morao telefon da nosi tamo gde je kupio, posto to nije Apple-ova garancija vec od doticne zemlje gde je kupljeno.
 
Sad sam bas gledao, kod nas je Red dosta skuplji nego preko, tj. preko je cena ista za svaki plus, a nasi su digli cenu za red.

Videcu sta da radim, najvise se dvoumim zbog pdv-a + carine koju mogu da mi naplate kod nas.
 
Ako ti nije hića, sačekaj malo, za mesec dana kreće sezona odmora, ljudi uimaju fon preko paketa, na oglas tras pa na more, za koliko ode, ode, celo leto su puni oglasi i obaraju im se cene jer ih ima dosta, sezona, idu ljudi na more. Tad možeš da biraš fon i bukvalno datum na ručunu :)
 
Narucio sa alija blitzwolf pd 30w punjac i pzos 18w type c lightning kabl,je ima neko iskustva za rapid charge a da nije apple 130evra opcija :)
 
Hocu da kupim 8 plus ali kada ukucam serial, izbacuje mi ovo:

0CD70B71-2601-4AD5-B22F-2A6CCDAA46EB.jpg

Sta to treba da znaci? Telefon je prema recima prodavca aktiviran pre 10ak dana.
 
Da li je cena od 450€ ok za iPhone 8+ iz mts-a u mint stanju, star 6-7 meseci?

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
I vise nego ok,cak je i manju osmicu tesko naci u mint stanju za tu lovu.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ta cena je možda malo i sumnjiva [emoji23]

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
E ako je tako onda odličan..

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Dobro si prošao.
 
Poslednja izmena:
Kolega iz firme, provereno ništa nije sumnjivo. [emoji4]

Znači vredi kupovina, hvala momci na odgovorima. [emoji4]

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Malo je reci da vredi,obavezno vodi kolegu na rucak. [emoji1] Pa 7+ ide za 450€.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno