Šta je novo?

iPhone 8 / 8 Plus

Malo pre ponoci napunio bateriju na 100% a evo sad je 90% a da pipnuo nisam telefon sem deaktiviranja alarma. Ostalo mi pogaseno u pozadini. Sta sad moze da trosi bateriju?
Primetio sam poslednjih dana da mi se brze prazni baterija.
 
Ukucao i evo odgovora::

The serial number you entered is not eligible under this program because either:
- It's not in the affected serial number range.
- Our records show your device was already repaired under this program.
- Our records show your device is no longer eligible for a free replacement under this program. If you have questions, please contact Apple.
 
  • Like
Reagovanja: M J
Dobro znaci ne podleze... testiraj ga ovih dana pa Vidi...
 
Videcu i uradio sam Reset.
 
Da li je neko presao sa 6ice na 8icu i kakvi su utisci ako se zanemari hardwer? Kakav vam je osecaj u ruci metal vs staklo pozadi? I kakva je baterija ako neko koristi na 100% brightnessa. Meni je na 6 drzalo 2.5-3h usagea sa takvim ekranom.

Ja sam dosta specifican i velicina i dizajn telefona su mi najbitniji, koristio sam 6icu i bio prezadovoljan i brzinom i osecajem u ruci, ali mi je ispao i razbilo se staklo. U nedelju pogledam ponudu MTSa i odlucim da uzmem novu 6icu, medjutim u ponedeljak ujutro u radnji kazu nema, ja na sajt kad ono stvarno nema. Nestale zalihe i sada su dostupne samo 8ica i SE. Cackao sam osmicu i primetio prijatnije boje na ekranu, ali nisam mogao da steknem jasan utisak o staklu pozadi zato sto su prikaceni na onaj kabl i nisam mogao lepo da pogledam.

Ne znam da li da cekam da se vrati 6 u ponudu ili da uzmem 8. Svakako mi treba telefon na duzi vremenski period jer ne verujem da ce iko praviti opet telefon te velicine, vec sa XS tj iP9 najavljuju da ce biti veci od trenutnog X-a. Koliki pad cene se moze ocekivati kod operatera kada izadju novi modeli?

Ja vec imam tarifu koju ne bi menjao i neke bonuse koje bih izgubio ako obnovim ugovor tako da uzimam preko tetke na najmanju tarifu. Trenutno je u toj ponudi 3700rsd mesecno x24 rate, odnosno 750eur. Znam da moze sa 250-300 nize za kesh, ali mi odgovara vise preko rata.
 
Poslednja izmena:
Uzmi 8-icu obavezno, nema tu nekog razmisljanja.
 
+1 za osmicu, sestra ima belu, predivan telefon, osecaj u ruci odlican takodje, kamera bruka, za bateriju ne znam, nisam je nikad pitao ali kapiram da je ok skroz. ona je u martu jos 600e u radnji platila, tako da oko cene nemam pojma, uvek je skuplje na rate.. ako ti odgovara cena obavezno osmicu. I naravno nema da secne ni da ukoci itd, ja sam to osetio na 6 prelaskom na ios 11
 
Poslednja izmena:
Da li je neko presao sa 6ice na 8icu i kakvi su utisci ako se zanemari hardwer? Kakav vam je osecaj u ruci metal vs staklo pozadi? I kakva je baterija ako neko koristi na 100% brightnessa. Meni je na 6 drzalo 2.5-3h usagea sa takvim ekranom.

Ja sam dosta specifican i velicina i dizajn telefona su mi najbitniji, koristio sam 6icu i bio prezadovoljan i brzinom i osecajem u ruci, ali mi je ispao i razbilo se staklo. U nedelju pogledam ponudu MTSa i odlucim da uzmem novu 6icu, medjutim u ponedeljak ujutro u radnji kazu nema, ja na sajt kad ono stvarno nema. Nestale zalihe i sada su dostupne samo 8ica i SE. Cackao sam osmicu i primetio prijatnije boje na ekranu, ali nisam mogao da steknem jasan utisak o staklu pozadi zato sto su prikaceni na onaj kabl i nisam mogao lepo da pogledam.

Ne znam da li da cekam da se vrati 6 u ponudu ili da uzmem 8. Svakako mi treba telefon na duzi vremenski period jer ne verujem da ce iko praviti opet telefon te velicine, vec sa XS tj iP9 najavljuju da ce biti veci od trenutnog X-a. Koliki pad cene se moze ocekivati kod operatera kada izadju novi modeli?

Ja vec imam tarifu koju ne bi menjao i neke bonuse koje bih izgubio ako obnovim ugovor tako da uzimam preko tetke na najmanju tarifu. Trenutno je u toj ponudi 3700rsd mesecno x24 rate, odnosno 750eur. Znam da moze sa 250-300 nize za kesh, ali mi odgovara vise preko rata.

Nemoj da čekaš da vrate šesticu, ali sačekaj mesec-dva da osmici padne cena (kada se pojave novi modeli)
 
Ima li negde u ns da se pogleda crna 8ica a da nije telenor/mts jer imaju onu dzombu i ne mogu lepo da pogledam. Iskreno deluje mi kao jeftina plastika ovako na prvih par pogleda... s druge strane na nekim fotkama brutalno izgleda iz pojedinih uglova.
 
Kakva jeftina plastika? Osecaj je itekako premium u ruci.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Ako je drugaciji od belog onda moja greska, ako nije drugaciji telefon je super!

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Terracel premium? Šališ li se ti? Kao kondom da staviš na telefon, eto takav je osećaj i daleko od premiuma.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Procitao sam dosta 'premium feel' komentara i u stranim testovima, medjutim dva puta sam isao u telenor i ne ostavlja mi tako jak utisak kao nekada 4/4S. Ali bi ipak da ga jos pogledam bez tog kabla i ''kandze''.
 
7 black sa mat finisom je lepsi od 8 i bolji je osecaj u ruci. Mislim da je jeftiniji minimum 100 evra od 8.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ako hoces taj osecaj masivnosti, onda ti treba X.
 
Ne bi velicinu telefona preko ip6/7/8, ni mm. Nista sacekacu mesec dana pa hladne glave odluciti izmedju ta tri.
 
Pa X je samo za koji mm duzi od normalnog 8. A tezina i masivnost je bas izrazena na X pogotovo zbog manjih dimenzija. Jedino sto je staklo ekrana na X veoma osetljivo.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Koristi li neko wireless charger? Ako da, koji koristite?

Videh malopre na Aliexpress-u da je Baseus dosta aktuelan, a pritom je jeftin i lepo izgleda, pa bih ga naručio da isprobam.
 
c4ed8e752119692bf3ca00eac6659aa1.jpg


Koristim ovaj baseus sa alija. Cini mi se oko 15$ placen. Generalno je ok, ne puni nesto specijalno brzo al mi to nije ni presudno, vise mi sluzi kao stalak za telefon pored kompa koji mi uz to dopuni malo telefon.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ima li neko preporuku za klasicni, ali brzi punjac, ali nesto pristupacno i da ima kod nas. Vidim na kp prodaju vec od 1500-2000rsd, ali ne znam koliko su dobri? Da li neki od tih aftermarket punjaca moze da osteti bateriju?
 
Ja koristim Samsungov koji sam kupio za Note 8. Radi bez problema.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
c4ed8e752119692bf3ca00eac6659aa1.jpg


Koristim ovaj baseus sa alija. Cini mi se oko 15$ placen. Generalno je ok, ne puni nesto specijalno brzo al mi to nije ni presudno, vise mi sluzi kao stalak za telefon pored kompa koji mi uz to dopuni malo telefon.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Nije mi bitno da brzo puni, svakako bih ga držao pored kompa kao ti ili pored kreveta dok spavam.

Svideo mi se Baseus okrugli model, pa ću verovatno naručiti da isprobam.

Hvala na odgovoru. :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja koristim baseus taj okrugli, uzeo ga za 20€, fino izgleda ali ne znam koliko brzo puni, stoji mi pored kreveta i kad legnem stavim tel na njega, prakticnije mi od obicnog i do ujutro se napuni.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Ne mogu nikako da preko iTunes uradim backup na iCloud. Spojim telefon na PC otvori mi se iTunes kliknem na backup on kao vrti i uradi backup medjutim kada na telefonu odem da proverim iCloud on je prazan. Ukljucen mi je na telefonu iCloud backup (ona zelena ikonica sa belim kruzicem.
Pa sam sada na telefonu aktivirao buckup ali to traje toliko sporo da pokazuje da ce da traje sada kada ovo pisem 40 i nesto minuta. Resetovao ga i ista prica.
Sta moze da bude problem?
 
Poslednja izmena:
Preko iTunes mozes da uradis samo backup lokalno, ne i na iCloud.
Na iCloud backup ide isključivo sa uređaja i to automatski kad je uređaj zaključan, na punjaču i na wifi.
 
Hvala nisam znao. Samo sto to tako dugo traje? A radi li radnju ako bih uradio preko iTunes-a backup na PC?
 
Mozes regularno da uradis i backup koristeci iTunes a preporuka je da uradis encrypted backup posto ce ti tako sacuvati dodatne podatke koje obican backup ne cuva. Samo zapamti sifru koju si napisao.
 
Ranije sam uspevao da uradim Backup preko iTunes-a jer se tačno videlo da mi je iCloud pun sada to ne mogu nikako sem sto napisa @Falcon Lada radim na samom telefonu kada mi je povezan na Wi-Fi.
 
Nazad
Vrh Dno