Šta je novo?

iPhone 8 / 8 Plus

Igrom slučaja prošle nedelje imao sam prilike da se bakćem sa iphne 8-micom...

Kakav je ovo horor, posle višegodišnje upotrebe android telefona ja ne vidi bilo kakvih mogućnosti prelaska na iphone.
Zadatak je bio poslati sms obaveštenje svim kontaktima (oko 300 kontakata).

Mislim da je trebalo 2-3 sata :shock: da se to obavi dok bi na mom telefonu to odradio za tipa 3 minuta.
30 minuta mi je otišlo na guglanje kako selektovati sve kontakte u imeniku, kako videti poslate poruke i kako pronaći započetu sms poruku (draft) :lupko:
Selektovati sve kontakte je nemoguće bez instalacije posebne aplikacije a za provaljivanje istora nisam imao vremena.
Poslate poruke su izmešane sa primljenim i nema načina da se razlikuju tj. morate da pamtite šta ste poslali a šta primili ili otvarati svaku redom radi provere.
Gde se nalaze započete poruke tzv. draft-ovi to ni ja ni kolega nismo uspeli da pronađemo...

Vi ste ovde stručnjaci za ovaj telefon, kako je moguće da ove tri osnovne stvari budu tako zakomplikovane?
 
Igrom slučaja prošle nedelje imao sam prilike da se bakćem sa iphne 8-micom...

Kakav je ovo horor, posle višegodišnje upotrebe android telefona ja ne vidi bilo kakvih mogućnosti prelaska na iphone.
Zadatak je bio poslati sms obaveštenje svim kontaktima (oko 300 kontakata).

Mislim da je trebalo 2-3 sata :shock: da se to obavi dok bi na mom telefonu to odradio za tipa 3 minuta.
30 minuta mi je otišlo na guglanje kako selektovati sve kontakte u imeniku, kako videti poslate poruke i kako pronaći započetu sms poruku (draft) :lupko:
Selektovati sve kontakte je nemoguće bez instalacije posebne aplikacije a za provaljivanje istora nisam imao vremena.
Poslate poruke su izmešane sa primljenim i nema načina da se razlikuju tj. morate da pamtite šta ste poslali a šta primili ili otvarati svaku redom radi provere.
Gde se nalaze započete poruke tzv. draft-ovi to ni ja ni kolega nismo uspeli da pronađemo...

Vi ste ovde stručnjaci za ovaj telefon, kako je moguće da ove tri osnovne stvari budu tako zakomplikovane?


To tako treba druze. :D Salu na stranu, nije to problem iPhone-a 8-ice nego do operativnog sistema. Isto ti je na svakom iPhone-u novije generacije. To mozes ili da gutas ili ne.
 
Igrom slučaja prošle nedelje imao sam prilike da se bakćem sa iphne 8-micom...

Kakav je ovo horor, posle višegodišnje upotrebe android telefona ja ne vidi bilo kakvih mogućnosti prelaska na iphone.
Zadatak je bio poslati sms obaveštenje svim kontaktima (oko 300 kontakata).

Mislim da je trebalo 2-3 sata :shock: da se to obavi dok bi na mom telefonu to odradio za tipa 3 minuta.
30 minuta mi je otišlo na guglanje kako selektovati sve kontakte u imeniku, kako videti poslate poruke i kako pronaći započetu sms poruku (draft) :lupko:
Selektovati sve kontakte je nemoguće bez instalacije posebne aplikacije a za provaljivanje istora nisam imao vremena.
Poslate poruke su izmešane sa primljenim i nema načina da se razlikuju tj. morate da pamtite šta ste poslali a šta primili ili otvarati svaku redom radi provere.
Gde se nalaze započete poruke tzv. draft-ovi to ni ja ni kolega nismo uspeli da pronađemo...

Vi ste ovde stručnjaci za ovaj telefon, kako je moguće da ove tri osnovne stvari budu tako zakomplikovane?

To se hvalis da si glup ili sta
 
Sms je organizovan kao konverzacija kao i svaki drugi chat program, a ne kao mail. Zato tako izgleda. I zaboravio sa da pomenes da nema delivery report-a.
 
To se hvalis da si glup ili sta

Očigledno nedovoljno da bi koristio iphone.

Sms je organizovan kao konverzacija kao i svaki drugi chat program, a ne kao mail. Zato tako izgleda. I zaboravio sa da pomenes da nema delivery report-a.
Pa tako je i na androidu ali ako započnem poruku i nešto me prekine vratim se u poruke i započeta je uvek na vrhu i označena je olovčicom. Takođe tek na kraju procesa sam negde u podešavanjima našao opciju tipa "pošali kao sms kada je iMessages (ili tako nešto) nedostupan" !!! i ta opcija nije bila aktivirana i naravno danas saznajem da nisu svi dobili obaveštenje !!! Nije li logično da ako sam ušao u poruke hoću da pošaljem sms! Da sam hteo da šalje poruke preko vibera ili wečeta koristio bi te aplikacije ...
 
Poslednja izmena:
Ovde mislim da je vise problem u tvojim zahtevima i ocekivanjima nego u sistemu.
 
Zanimljivo je da takve stvari najvise smetaju ljudima koji ne koriste iPhone,ocigledno je da nemamo svi potrebu da saljemo poruke svim kontaktima odjednom,niti da ih brisemo,ne pamtim da sam to nekada uopste i radio. A ako bas zatreba,nije mi problem da instaliram neku aplikaciju za stvar koja ce mi zatrebati jednom u sto godina... Bitno je da sve sto mi treba radi glatko i uvek,kao i komunikacija sa drugim Apple uredjajima. Ne znam cemu cudjenje,potrebe korisnika se razlikuju i to treba postovati. A ovo za ovce,ne samo da bih te opomenuo,nego bi popio ban istog trenutka. :smoke:
 
Ja sam zbog takvih sitnica i vrlo brzo otišao sa ios-a.. Stvarno nisam želeo da trpim da mi oni određuje šta ja želim da imam od opcija ili kako će nešto da izgleda. Stvarno nekad ljudi koji koriste ios su čist primer dok bude ovaca biće i šišanja. Bez uvrede ali kako možete da budete ok sa time da neko određuje šta je vama dobro a šta loše bez mogućnosti promene i izbora i da nemate apsolutno osnovne stvari uređaja koji se zove mobilni telefon?

Istina, nece Apple da mi odredjuje, vec ces ti.
I na stranu ostatak posta, uspeo si da uvredis sve ljude koji koriste iOS.
Jasno je meni da ima ljudi koji forume koriste kao ventil, ali sve to moze i mnogo lepse da se kaze.
Ocekivao bih malo vise mere, bar od ljudi koji na forumu nisu od juce.

ocigledno je da nemamo svi potrebu da saljemo poruke svim kontaktima odjednom,niti da ih brisemo,ne pamtim da sam to nekada uopste i radio.

Ja uradio jednom u zivotu i to greskom.
 
Jedino mi na pamet pada neki reklamni materijal ili obavestenje,poput promene broja i slicno... Sto se mene tice,ekstremno retke situacije,skroz nebitne da bi se o tome uopste vodila polemika,a jos manje da bi se vredjali korisnici i lecile frustracije.
 
Poslednja izmena:
Mene interesuje je l’ moguce da se pustaju strimovi utakmica? Postoji li sopcast ili acestream za ios? Ili neka alternativa?
 
Našao sam preko oglasa iPhone 8 Plus zaključan na At&t uz koji se dobija qsim iz velike britanije koji valjda dozvoljava telefonu da bude otljucan na sve mreze, da li bi neko mogao da mi objasni sta je to i da li razmatrati uopste taj telefon za kupovinu?
 
Imas na kp za smesne pare 8+ na telenor mrezi

Izbegavaj te qsim
 
Ako hoce neko od vlasnika ovog telefona da mi napise koja je max expozicija i iso na manuelnom modu, ili pro modu. Hvala unapred


Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
 
Neograniceno... zavisi od app
 

Prilozi

  • 55698CB3-C244-44A8-AB25-4F8FC956E6D9.jpg
    55698CB3-C244-44A8-AB25-4F8FC956E6D9.jpg
    139.8 KB · Pregleda: 226
Poslednja izmena:
Da li je neko koristio 8 plus i XR nakon toga? Kakvi su utisci? Kamera, sot, bat...
 
Rec, izraz, "sot" je nesto sto je visak u tvom pitanju, bar sto se tice Apple-a, iOS-a.

Baterija bolja na iPhone Xr a za kameru mora neko drugi da ti napise.
 
Jel može neko da mi napiše detaljnije šta i kako da proverim prilikom kupovine polovnog iPhone 8+? Da li postoji neki meni npr za provrru hardverskih komponenti? Dai npr postoji način da proverim i da li je menjan displej, matična, itd? Nisam do sada imao iPhone pa mi je sve to prilično strano.
 
Ja kako gledam iphone kad kupujem
Prvo iphone warranty check u google, i tu imei da vidim ima li garancije.
Izbacim sim tray, posvjetlim u njega, ako ima crvene boje, tel je bio u dodiru s vlagom.
Proksimiti senzor pokusam poziv i prekrijem rukom gornji dio ekrana, ako se ekran zacrni ok je, kad vec zovem usput provjerim mikrofon.
Ekran 3d touch dali radi ok, ima li mrlja ikakvih, najbolje neku aplikaciju s bijelom pozadinom.
Wifi, 3g, isto probam, i usput dok sve to radim bateriju pratiti dali ima naglih nekih odstupanja.
To je neko laičko moje provjeravanje.

Vjerovatno ima neki software koji to provjerava, uz pomoc kompa, al ja to nisam koristio, a za sami iphone imas aplikacija za test ekrana, boje touch i slicno da provjeris.


Sent from my Pixel 2 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ekran ces lako proveriti jer kopije nisu pribliznog kvaliteta, boje na kopijama su isprane i brightness je smesan na suncu ekran bez malo pa se nista ne vidi, ako crni uzimas veliki prelaz sa okvira na ekran imas tacnije pkvir se veoma istice kod kopija, da ne gresimo dusu imas i reparirane sto je bolji izbor od kopija gde se takodje blaaago primeti da je staklo menjano ali svakako je to mnogo bolje resenje ako ekran nema belih tackica po ekranu koje se prave gnjecenjem dok se ljusti ekran od starog stakla, sto se hw tice unutra da se uveris kakav je samo ako ga otvoris :-D inace ne mora da znaci da je techost usla u simtray i ako je bio u dodiru sa vlagom, mnogo puta pa i cesce udje kroz ear zvucnik ... svakako polovan telefon nemoj gledati najjeftinije vec nesto u sredini ili nesto sto ti se bas dopadne..
 
Pa ja koliko sam shvatio gdje je simtray tu se nalazi senzor, koji kad promjeni boju znači da je telefon bio u dodiru s vlagom.


Sent from my Pixel 2 using Tapatalk
 
Da bi tu usla voda bas bas mora da se potopi u vodu pre ce uci na druga mesta voda :)
 
Ovih dana mi se agresivno prikazuju reklame na ig od telenora za iphone 8+ i mogu reci da su me zainteresovali. Trenutno imam Redmi 5 Plus i zanima me kakav je iPhone kada se poredi u vezi velicine,beterije,kamere itd.
Pre Xiaomija sam imao Lumiu 640XL koji je isto velik telefon iako je manja dijagonala (5,7 vs 5,9 xiaomi) i bio je malo nezgodan za drzanje jednom rukom,poruke skoro nisam mogao jednom rukom da kucam ako sam u busu posto je telefon bas sirok a xiaomi je dugacak tj. malo je uzi posto je odnos ekrana 18:9 i mnogo je prijatniji za drzanje.
Sa Xiaomijem mogu 2 dana da preguram lagano ako ne cvakam youtube i pubg previse. Znaci pozivi,poruke,instagram,viber,wechat,kamera za vreme pauza malo reddit i oglasi itd.. Ako ujutru u 5 krenem sa 100% uvece u 10 zavrsim na 55-60%.
Sto se kamere tice uglavnom koristim stock kameru jel je brza ali kada hocu da napravim fotku za instagram ili nesto tako lepo da ispadne obevezno gcam jel je fotografija neuporedivo bolja.

Glavni razlog potencijalnog prelaska je visa klasa telefona i to sto nisam nikad imao iPhone kao licni telefon. Zato zelim da mi kazete da li mi je pametno da uzimam posto nisam nesto upoznat sa iOS a i cena koju cu da platim iako je na popustu nije mala.
 
Kad već kupujes iPhone, onda čekaj jesen, nove modele i još niže cene. I da, nikako 8 već XR ili novi XR2. Ili pojuri X ili XS.

Inače, iPhone je super ali kako sam ga ja dobio kao službeni, teško mi je da ga ocenim iz ugla vrednosti. Ni lud ne bih platio telefon više od 500e.
 
Slazem se sa kolegom, ako odlucis da uzmes iPhone, uzmi XR ili X/XS.

Sto se tice samog sistema android vs ios, mislim da je najbolje da odes do telenora ili do iStyle pa da probas bilo koji iphone. Razlika u os-u ima dosta, nesto ce ti se svideti, nesto nece i to je normalno. 8+ je preveliki telefon po meni i po meni je pametnija opcija da ides na X/XS jer su manji, a imaju veci ekran. Ukoliko mozes, uzmi polovan u vakumu preko oglasa, proci ces daleko jeftinije u odnosu na cenu u telenoru.
 
U aprilu sam kupio sestrama po iPhone SE ,i od tada imam zelju da kupim neki iOS uredjaj. E sad je problem sto sam 2 SEa platio oko 300€ a za 1 8+ ili XR moram bar jos dodati 200€. Na kraju jeste skuplje preko operatera ali koliko vidim preko ostalih prodavnica(emmi i sl.) nema 8+ u ponudi vise.
Ili da uzmem jos jedan SE za mene,ali me brine to sto vise nije u proizvodnji(vrv kraca podrska) a i na 8+ me privlace 2 kamere( XR i SE samo 1).

Edit: a tek da ne pricamo o ceni x i xs,imao sam ponudu od drugara za oba,ni jedan nije nudio ispod 650 evra sto je stvarno mnogo za kes.
 
Poslednja izmena:
Bolja je ta jedna kamera na XR nego na 8+, da ne govorimo o svemu ostalom. Bez razmišljanja XR
 
Ne znam kako bi prozvakao rezoluciju ekrana. . Moj 7+ ne bi menjao za xr to je sigurno. Samo xs i max varijanta.

Sent from my SM-T585 using Tapatalk
 
Ja imam X, i da budem iskren, nisam primetio razliku. Osim sto je veći ekran na Xr.
 
Posle oleda nema sanse da se neko vrati na lcd a da ne primeti razliku. XR je najvecj bezobrazluk od telefona, s obzirom koliko kosta...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno