Šta je novo?

Kkoju graficku za zamenu crknute 7870 DCU?

terzazak

Čuven
Učlanjen(a)
27.02.2007
Poruke
2,353
Poena
805
Posto mi je naprasno otkazala graficka Asus HD 7870 DCU 2GB prinudjen sam da kupim novu.
Ovaj Asus sam koristio 5,6 godina, a kako nisam u toku sa situacijom u vezi grafickih kartica potreban mi je savet sta da izaberem.
Najvise mi se svidja 1050ti, gledajuci ulozeni-dobiveno. AMD u rangu sa njom je skuplji, vise trosi (greje se). Vidim da je dosta hvale.
Nesto sam gledao po netu i imam dilemu koju od ovih izabrati:

1. Gigabyte GeForce GTX 1050 Ti G1 4GB DDR5 Gaming GV-N105TG1 GAMING-4GD ....187 e
2. Gigabyte GeForce GTX 1050 Ti Windforce OC 4GB DDR5 GV-N105TWF2OC-4GD........180 e
3. MSI GeForce GTX 1050 Ti GAMING 4G.................................................................170 e

Vredi li Gigabyte razliku u ceni ??
Ima na KP za oko 160 e ove graficke, ali je mala razlika u ceni da bi se cimao.
Dajte savete i misljenja jer moram uskoro da se odlucim sta da uzimam.
 
Zotac Mini u emmi-ju možda? Bila je 17k, sada je 19k (sigurno zbog potražnje). Jeste da nema fensi stop fan i ostala čudesa, ali za te novce nije loša kupovina ako juriš 1050ti.

Ima i nekih iskustava za 1050 (običnu, ne TI) iz istoimene teme , ali ne bi trebalo mnogo da se razlikuje.

Danas stigla Zotac 1050 2gb, malo sam igrao Prey, Dishonore2, Titanfall2, Homefront revolution sve rade na fullHD naravno uz rezanje efekata... Sto se tice buke ceka se ponoc kad sve utihne pa da oslusnem . Ovako nema sanse da cujem racunar a kamoli graficku kartu...
Sve u svemu graficka deluje solidno.

Sto se tice buke zotac 1050 2b sa jednim ventom je tiha karta, ono noctua se cuje kao huk a zotac je za nijansu glasniji tako da bi lepo bilo da se ventilator moze bar jos malo utisati ili iskljuciti.
U svakom slucaju 97% ljudi nece primetiti rad graficke karte onih 3% ce zakerati ;)

U gejmingu temperatura je isla do 55c , vent do 55% mem 3502mhz a gpu do 1700Mhz (igrao se prey) sve u svemu interesantna kartica.
 
Pa ova MSI koju sam gledao je 20.700 din sto nije velika razlika, a ima dual fan.
A sto se tice 1050 imam nameru, kad vec kupujem novu grafu, da uzmem sa 4 gb.
Vidim da ima i ova Zotac GeForce GTX1050Ti OC Edition 4GB za 21.000.
Ima li velike razlike izmedju nje i MSI, Gigabyte ??
 
Onda MSI slobodno. Imam sličnu izvedbu hlađenja na mojoj 960 i to radi veoma lepo.

Ne znam kakva je ta Zotac OC verzija, ali računaj da su joj verovatno core klokovi dignuti za +50 kao u svakim drugim OC izvedbama drugih karti. To u krajnjem slučaju možeš i sam preko Afterburnera na bilo kojoj drugoj karti (svaka karta sada može bez problema +50 na core-u).

Sa obzirom na razliku u ceni Zotac-a i MSI 1050Ti, uzmi MSI slobodno.
 
@dzonihsv
MSI ili Zotak tu su negde. Koja bude bila brza za nabavku. Sad se vozim sa starom gtx 9600 (kad se samo setim kakva je to bila kartica u svoje vreme :d. )

I 1050 i 1050-Ti gledaj kao "privremene" mere dok se cene ne vrate u normalu. Nijedna nije resenje na duze staze, pa kolicina memorije ne igra tu neku ulogu.

Ma kakvo privremeno resenje...meni je dovolja (jedva ;)) bila i stara 7870, a sa 1050ti ima da pevam..:D
 
Uzmi MSI, ipak je hlađenje klasa iznad onoga na Zotac Mini, nije da je sad od krucijalnog značaja ali ako već možeš da biraš zašto bi izabrao nešto inferiornije, pogotovo što uzimaš na duže staze.
 
Ok ... Znaci da ne gledam Gigabyte, jesu skuplje. Mada su sve 1050ti malo skuplje nego sto bi trebalo.
Hvala svima na odgovorima..
Situacija mi je sada jasnija i najverovatnije cu uzeti Zotac.
Ostaje mi da sacekam ponedeljak i da narucim. :wave:
 
Samo da javim da sam uzeo Zotac 1060 3GB AMP.
Kupio sam je ovde kod nasih prodavaca, na akciji u Em.. za 26.000
Sad da se malo poigram sa njom i vidim kakva je.
Koji je program dobar za klokovanje ovih GTX-a ??
Proslo je dosta od kad sam imao nvidiu u kompu.
 
Taj Phenom koji imas nije dovoljan ni za 1050Ti, kamo li 1060, neces dobiti apsolutno nista klokovanjem osim mozda buke i vise temperature na grafickoj.
 
Ma znam, nego imam namere da uskoro menjam komp i da uzmem neki rayzen 5 (1500x ili 1600).
On ce biti ok sa ovom karticom, a do tada da se malo uvezbam..;)
Skinuo sam MSI AB pa cu da isprobam kako se klokuje ova Zotac azdaha..:p
 
Ona dostiže skoro 2000mhz,tako da mislim da nema potrebe za klokom,pogotovo ako je taj cpu u pitanju...Vidi na koliko obrtaja rade ventilatori I da li ima oscilacije u broju obrtaja ili rade uvek na istim obrtajima?
 
Evo ovako..
Sto se tice kupovine samo sam pozvao i narucio. Nisam ni znao da je nestasica.
Kako mi je radnik u Em.. odgovoarao na pitanja steko sam utisak da ih ima...

Nisam je klokovao jer kako kazete ovaj procesor nije dovoljan za nju. Mada nemam ni vremena za klokovanje zbog obaveza.
Kad budem uzeo Rayzena onda cu da probam klokovanje.

Kartica na def je na 1582 MHz, a boostuje na 1987 MHz (po GPUz boost je 1797 MHz). U 2D spusta klok na 139\202 MHz.
Ventilatori rade u 2D i 3D skoro na istim obrtajima od 1960 do 1980 obrtaja. Ventilatori su tihi, jedva se cuju.
U Unigine Heaven temp ide do 68 C. Nisam probao igre jer nemam trenutno ni jednu instaliranu.
U odnosu na HD7870 skoro je duplo brza u Unigine Heavenu.
 

Prilozi

  • GPUz def.jpg
    GPUz def.jpg
    87.6 KB · Pregleda: 102
  • min.max.jpg
    min.max.jpg
    159.9 KB · Pregleda: 83
  • Unigine Heaven.jpg
    Unigine Heaven.jpg
    90.6 KB · Pregleda: 90
Poslednja izmena:
Da li je to ovaj primerak?

6820363.jpg

Cena je primamljiva, samo mi bode oči ovaj nakalemljeni kuler od ko zna čega.
Al 'ajde, ako hladi lepo, nema veze što "štrči" 1/3 površine bezveze.
 
Ma znam, nego imam namere da uskoro menjam komp i da uzmem neki rayzen 5 (1500x ili 1600).
On ce biti ok sa ovom karticom, a do tada da se malo uvezbam..;)
Skinuo sam MSI AB pa cu da isprobam kako se klokuje ova Zotac azdaha..:p
Uzmi ili 1400 ili 1600 ne te sa x.

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno