»RSS Benchmark sajt

Strana 6 od 18 PrvaPrva ... 234567891016 ... PoslednjaPoslednja
      Prikazani rezultati od 76 do 90 od ukupno 266

Tema: KDE Plasma (problemi, konfigurisanje, diskusija)

Member Avatar korisnika vlado_ns
        Na forumu od
        Oct 2007
        Poruka
        299
      2. Moja mašina
        • CPU: Intel Pentium G2130
        • MoBo: MSI B75MA-E33
        • RAM: 2x SP DDR3 1600MhZ 4Gb
        • VGA: ASUS VW247S
        • HDD: Patriot Blast 120GB 2.5" SATA SSD Drive
        • Case: Kung fu + Chieftec 600W
        • SND: soundmax hd audio
        • TV: Toshiba Regza 32XV550P
        • INET: Kablovska
      3. Citat Citiram korisnika: lega99 Pogledaj poruku
        Cudno je sto forsiraju kernel koji je najmanje razvijan i nema ga na spisku jer je EOL. To je Neon LTS verzija bazirana na Ubuntu 16.04LTS. Imam Kubuntu razvojnu verziju 18.04LTS i ona je opet na kernelu 13.x koji je zavrsio svoj zivotni ciklus
        Ovo sam našao: You are on the most recent 4.13 kernel. HWE will track the most recent 4.13 series kernel until 9 months after the release of 17.10. then it will switch to the 18.04 kernel which is probably 4.15

Member Avatar korisnika lega99
        Na forumu od
        Aug 2005
        Poruka
        2.846
      5. Moja mašina
        • CPU: AMD FX-6100
        • MoBo: MS-7693
        • RAM: AMD 8GB
        • VGA: Asus Radeon R7 260X 2GB DDR5
        • MON: SyncMasterS22B350
        • HDD: SSD 60GB; SATA 1TB, 1TB, 2TB
        • Case: Chieftec-BX02
        • SND: Realtek integrusa
        • OS: Calculate, Neon LTS, Neon, Maui2, Suse, Manjaro, KaOS, Kali, win10
        • TV: SAMSUNG full HD 2x
        • INET: DSL
        • Ostalo: UPS Informguard 1200W, citac kartica, webcam C905
      6. Citat Citiram korisnika: vlado_ns Pogledaj poruku
        Ovo sam našao: You are on the most recent 4.13 kernel. HWE will track the most recent 4.13 series kernel until 9 months after the release of 17.10. then it will switch to the 18.04 kernel which is probably 4.15
        Kernel 4.15 za sad je tek izasao iz RC faze, videcemo sta ce biti, u Kubuntu razvojnoj veziji 18.04 LTS za sad su na 4.13.x Najcrnje je sto one rupe u Intel i AMD procesorima nisu zakrpljene, meni test na AMD FX-6100 i dalje pokazuje da je busan na Spectru 1 i 2.
        Menjao lega99 : 07.02.2018. u 20:14

Na forumu od
        Aug 2005
        Poruka
        2.846
      8. Moja mašina
      9. Citat Citiram korisnika: vlado_ns Pogledaj poruku
        Ja ne mrdam odavde do daljnjeg,

Atačment 245982
        Evo azurirao ga je sa 5.8.x na 5.12 i "normalno" zeznuo grub, imam neku levu rezoluciju iako na etc/default/grub je sve kako treba. I sad pogodi gldajuci u pasulj zasto je zeznuo grub a sve je po ps. ludilo
        Menjao lega99 : 07.02.2018. u 22:03

Member Avatar korisnika vlado_ns
        Na forumu od
        Oct 2007
        Poruka
        299
      11. Moja mašina
        • CPU: Intel Pentium G2130
        • MoBo: MSI B75MA-E33
        • RAM: 2x SP DDR3 1600MhZ 4Gb
        • VGA: ASUS VW247S
        • HDD: Patriot Blast 120GB 2.5" SATA SSD Drive
        • Case: Kung fu + Chieftec 600W
        • SND: soundmax hd audio
        • TV: Toshiba Regza 32XV550P
        • INET: Kablovska
      12. Citat Citiram korisnika: lega99 Pogledaj poruku
        Evo azurirao ga je sa 5.8.x na 5.12 i "normalno" zeznuo grub, imam neku levu rezoluciju iako na etc/default/grub je sve kako treba. I sad pogodi gldajuci u pasulj zasto je zeznuo grub a sve je po ps. ludilo
        Bilo bi nam dosadno kad ne bi bilo problema koje treba rešiti Mislim, kad bih hteo sistem bez problema, kupio bih iMac ili bih instalirao Ubuntu.

Na forumu od
        Aug 2005
        Poruka
        2.846
      14. Moja mašina
      15. Citat Citiram korisnika: vlado_ns Pogledaj poruku
        Bilo bi nam dosadno kad ne bi bilo problema koje treba rešiti Mislim, kad bih hteo sistem bez problema, kupio bih iMac ili bih instalirao Ubuntu.
        Sta ti je drugo Neon nego Ubuntu + plasma 5
        Nikad nebi dao pare za iMac i da imam na bacanje.
        Namestio sam grub, ubacili su sad neku temu na boot/grub diru kao direktorijum. Tekstualni fajl koji pravi grub koji meni ne odgovara, ja sam ga prekrstio u old i furam dalje grub preko celog ekrana u najvecoj rezoluciji
        Na Neonu koji je imao plasmu 5.11.5 i nafuro je na 5.12 tu je skroz unisten fajl etc/default/grub, vratio sam ga. Sad imam dva ideticna Neona 5.8. postao je 5.12 a 5.11.5 postao ke isto 5.12, razlikuju se samo po pozadini, ludo. Sad ce jedno vreme da budu identicni a onda bi bivsi 5.11.5 koji je sad 5.12 plasma trebao da ide navise ako ga ne ukinu, razlika je u sources listi jedan /tekst
        Lepo sam ti ja rekao da da ce da nabace 5.12 plasmu

Na forumu od
        Aug 2005
        Poruka
        2.846
      17. Moja mašina
      18. Sad sam malo ispregledao ostale linuxe, postoji taj dir u svim linuxima (gurnuli su povetarac) ali ga dosad u Ubuntu klonovima izgleda update-grub nije konstatovo a ni u Manjaru dok mi je njegov grub bio glavni. Koliko se secam ubedili nas da update KDE plasma distroa mora da se radi samo kroz njihov updater iz panela a ne kroz apt ili synaptic. Kad radi kroz updater iz panela ako ima update gruba nikad ne postavlja pitanje da li da zameni fajove i tako izgleda ostaje stari grub. Takodjer samo kroz apt i synaptic prijavljuje ako ce da pobrise to sto ne treba pa onda lepo komanda remove bez zavisnosti i onda nema da makne celu plasmu.
        Koliko vidim jedino mi Calculate linux nema te dirove...

Member
        Na forumu od
        Jun 2013
        Poruka
        114
        Nemojte odmah hate ali ta plasma koliko je dobra toliko je i losa. Hiljadu podesavanja i hiljadu stvari koje se mogu s*ebati mada je svakako meni bolji od gnome alternative koja je bez minimum 5 ekstenzija osakacen DE ostali forkovi i izdanci su isto nedovrseni. Od tih complete DE mi je opet najbolji plasma i xfce4 ako bas moram da ih suzim na 2. Enlightenment 0.22 isto nije los. Mada sam sad nesto u tint2 fluxbox fazonu posle ekspedicije sa herbst i bspwm. Krecem se unazad umesto unapred trudim se da zavolim plasmu ali nekako mi je clunky i nabacano svega i svacega :/

Member
        Na forumu od
        Aug 2012
        Poruka
        2.937
        Plasma je odlicna, ali uvijek napravi probleme ljudima koji vole da cackaju, a ne znaju sta rade.

Meni radi odlicno i najveci problemi na koje sam nalazio su lokalizacija i par nedostataka sa korisnickim dodacima. Isto tako bitno napomenuti da nisam neki strucnjak i zato i ne diram ono sto mi nije potrebno da diram, u svakom slucaju najkompletniji DE.
        Menjao mrtavker : 07.02.2018. u 23:49

Na forumu od
        Aug 2005
        Poruka
        2.846
      22. Moja mašina
      23. @zyllion,
        Zasto sve sto se napise odmah je hate, samo konstatujem sta je i kako je. Nisam ja izmislio to sto pisem, to su gospoda developeri Neona napisali za apt i synaptic.
        @mrtavker,
        Ja vrlo dobro znam sta radim jer sam sa novom plasmom od kad su poceli da je prave. Ako nesto promenim uvek pre toga napravim kopiju tog fajl za svaki slucaj. Dobro se secam kad sam ih pitao oko login ikone, prvo morala je da bude iskljucivo png a drugo nisu bili predvideli da postoji drugi user i da se njemu dodeli druga ikona, dal su se predomislisli nisam ih vise pitao.
        Ne drzim se ja djabe KDE distroa, desi se ponekad slusajuci savete developera da ga ispusim kao sa Maui2 gde je obrisao celu plasmu ali to nije do mene, nego do toga sto neko od developera gurne nesto kao meta pakovanje
        i zavisnost i onda remove nekog fajla makne i sto treba i sto ne treba. Uzmi KDE varijantu Kali, probaj da maknes Dolphin pa vidi kroz apt ili synaptic sta sve hoce da makne; komplet plasmu; Dolphin nema svrhu jer Kali radi
        kao root user a Dolphin ne moze vise da radi pod root nalogom jer su tako izmenli u programu. Konstatacija o cackanju nije ti na mestu, zasto bi ja cackao ako mi radi, ovo je dosao update 5.8.8 ma 5.12 i mislis da su bas sve predvideli da stima cakum pakum, ako slusas njihove savete radis update-upgrade plasme sam updater uvek napravi problem ako updatuje samog sebe, zato pogledas spisak pa lepo rucno ili sa apt ili kroz synaptic.

Member
        Na forumu od
        Jun 2013
        Poruka
        114
        @mrtavker, nisam mislio na to sto je komplikovan nego su u pretpostavljam najboljoj nameri natrpali sve i svasta u plasmu ali je to i prednost i mana jer dosta stvari zna da zatrokira, ne eadi kako treba ili je jednostavno useless.
        @lega, mislio sam na sebe, nisam hteo da se moj komentar protumaci kao hate meni se ne svidja plasma samo zato sto moram da je pazim kao da je malo dete ... zato ako se vec koristi plasma bolje biti na buntu lts, leap, debian stable da ne mora da se jure potencijalni problemi u nedogled. Ruku na srce plasma mi je dobro radila i na archu ali sam se ipak vratio na xfce i poneki tiling

Na forumu od
        Aug 2005
        Poruka
        2.846
      26. Moja mašina
      27. Imam utisak da je zivnuo sa ovom novom plasmo 5.12, cini mi se da sve brze radi

Member
        Na forumu od
        Aug 2012
        Poruka
        2.937
        Citat Citiram korisnika: lega99 Pogledaj poruku
        @mrtavker,
        Ja vrlo dobro znam sta radim jer sam sa novom plasmom od kad su poceli da je prave. Ako nesto promenim uvek pre toga napravim kopiju tog fajl za svaki slucaj. Dobro se secam kad sam ih pitao oko login ikone, prvo morala je da bude iskljucivo png a drugo nisu bili predvideli da postoji drugi user i da se njemu dodeli druga ikona, dal su se predomislisli nisam ih vise pitao.
        Ne drzim se ja djabe KDE distroa, desi se ponekad slusajuci savete developera da ga ispusim kao sa Maui2 gde je obrisao celu plasmu ali to nije do mene, nego do toga sto neko od developera gurne nesto kao meta pakovanje
        i zavisnost i onda remove nekog fajla makne i sto treba i sto ne treba. Uzmi KDE varijantu Kali, probaj da maknes Dolphin pa vidi kroz apt ili synaptic sta sve hoce da makne; komplet plasmu; Dolphin nema svrhu jer Kali radi
        kao root user a Dolphin ne moze vise da radi pod root nalogom jer su tako izmenli u programu. Konstatacija o cackanju nije ti na mestu, zasto bi ja cackao ako mi radi, ovo je dosao update 5.8.8 ma 5.12 i mislis da su bas sve predvideli da stima cakum pakum, ako slusas njihove savete radis update-upgrade plasme sam updater uvek napravi problem ako updatuje samog sebe, zato pogledas spisak pa lepo rucno ili sa apt ili kroz synaptic.
        Nije ništa lično, govorim da je inače Plasma odličan DE, ali ti daje mogućnost da se upucaš u nogu. Milion opcija od kojih ne radi nekih 5% (bar ne na način na koji je to zamišljeno), ali je to opet daleko više nego što će neki drugi mainstream DE pružiti. Jedino mi je XFCE tu kao neka alternativa koja će pored toga i raditi stabilno, ali drugačija je filozofija i pristup pa je malo glupo da poredimo babe i žabe.

Međutim problem je u svemu tome kad neko želi da se poigra sa tim nedostacima i onda je vrlo vjerovatno da će se zaglaviti u nekoj nelogičnosti na koju programeri nisu mislili, dovoljno je pogledati listu paketa koju pruža KDE community i jasno je da bi i microsoft (misleći na broj radnika, ne na stručnost) imao problema da to sve organizovano pruži korisnicima. Ni meni se ne sviđa mnogo stvari, da ne krenem od toga kako teme rade, kako mi je jedan context menu sive boje, drugi crne pa ne vidim šta piše, lokalizacija je cirkus i bolje da je nema, na primjer ću da dati to da jedan meni sadrži tri sekcije na njemačkom (koji je postavljen kao glavni jezik), a tri na engleskom. Svi vidžeti takođe na engleskom i slično.

GTK aplikacije se ponašaju čudno u dosta navrata, recimo client side decorations u odnosu na ostala okruženja radi zaista smiješno, pola podešavanja ne registruje. Nisam ljubitelj Qt-a koji je dakle temelj ovog sistema u svakom slučaju, ni ostatak linux svijeta ne prati ih sa nekim oduševljenjem, moguće da je razlog to što su u open source svijet ušli stisnutih zuba.
        Menjao mrtavker : 08.02.2018. u 09:19

Member
        Na forumu od
        Jun 2013
        Poruka
        114
        Pa takav je i moj utisak sa plazmom... kao da ljudi koji rade na odredjenim segmentima DE-a ne komuniciraju medjusobno. Mada je sada mnogo bolje kako je bilo. Fali malo slifa da bi to sve izgledalo ispeglano i lepo. Meni deluje i dalje kao neka poodmakla beta...

Na forumu od
        Aug 2005
        Poruka
        2.846
      31. Moja mašina
      32. @mrtavker
        Meni je ono oko lokalizacije nelogicno, kod mene lokalizuje na srpski cirilica i programski meni a kod tebe ne. Mislim da oko lokalizacije nisu bas "krivici" oni nego lokalni timovi koji iz nekog razloga odustanu ili ne prate izmene i ne dostavljaju na vreme. Ima negde mesane salate i kod mene ali malo, za vidzete mislim da to opet prave ljudi sa strane a ne ta ekipa. Dobro si primetio za tako obimnu distribuciju potreban je veci broj ljudi i meni nikako nije jasno da pod patronatom kde.org drze se dve distribucije Kubuntu i Neon. Obe distribucije osnov ima je Ubuntu a Kubuntu dobija backport od plasne koju Neon pravi. Koliko se secam backport za Mint isto je Neon gotov isporucivao jer sam bas na Mint stranici jednom procitao zahvalnicu Mint gazde ljudima iz Neon ekipe koji su mu uradili bacport. Suvise mnogo posla za malu ekipu, evo gledam i dan danas nije ispravljen u kalendaru Dan drzavnosti, sta vredi da se rucno ispravlja i kompajlira kad sledece azuriranje to prekrije. Licno sam jurio prosle godine za Uskrst i to je ispravljeno ali ovo nije. Na wiki stranici samo na nasem jeziku stoji ispravno Dan drzavnosti Srbije 2 dana a svi prevodi stoji 1 dan. Zvanicno zakon kaze 2 dana. Ostao sam do 3h i imam utisak da sad brze radi sa plasmom 5.12, Problem je sto se sve prijave gresaka slivaju na jedno mesto, nikad se ne zatvaraju, i to je jedno nepregledno more jalovih diskusija, stalno mi dolazi za primdbu oko root moda Dolphina, zaboravio sam password pa ne mogu da se odjavim. Oni su tako odlucili i mi mozemo da se postavimo naglavacke a ono u Kali je apsurd KDE Kali sa fajl managerom koji ne radi. Sad ostaje da vidim sta je sve unapredjeno i daj boze da sam u pravu da sad brze radi.

Newcomers
        Na forumu od
        Oct 2017
        Poruka
        460
        ^Ako nekad kopiraš veće (500MB+) fajlove na fleš iz Dolphina, da li su opravili progres dijalog? Vrlo je nezgodno ono kad se pre vremena zatvori a kopiranje još traje i ne zna se kad je zaista završeno. Koristim neku skriptu za to ali bilo bi lepše ako su to sredili.

Strana 6 od 18 PrvaPrva ... 234567891016 ... PoslednjaPoslednja

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •