»RSS Benchmark sajt

Strana 5 od 14 PrvaPrva 123456789 ... PoslednjaPoslednja
      Prikazani rezultati od 61 do 75 od ukupno 204

Tema: KDE Plasma (problemi, konfigurisanje, diskusija)

Banned
        Na forumu od
        Oct 2017
        Poruka
        379
        Citat Citiram korisnika: lega99 Pogledaj poruku
        @enterthevoid,
        To sto ti opisujes to je radio odavno Mintov login manager mislim da se zvao MDM a bio je stabilan ko crna zemlja. Stari Mint KDE 4 i taj login manager i ne boli glava al mora nova plasma i novi login manager i sve ispocetka sa svim decijim bolestima. Sreca sad su se stabilozovali inace bila je to nocna mora...
        Pošto i dalje koristim MDM ne bih ga preporučivao. Pogotovu sa tim muzičkim skinom. Nisam jedini kome, sa tim skinom, razmahne sva jezgra na 100% koje samo kill zaustavljanja ako procesoru uopšte ostane daha da prizove konzolu. U 18.3 nisu prešli na LightDM samo zbog modnih detalja ili vrućih krompirića.

Member Avatar korisnika lega99
        Na forumu od
        Aug 2005
        Poruka
        2.727
      3. Moja mašina
        • CPU: AMD FX-6100
        • MoBo: MS-7693
        • RAM: AMD 8GB
        • VGA: Asus Radeon R7 260X 2GB DDR5
        • MON: SyncMasterS22B350
        • HDD: SSD 60GB; SATA 1TB, 1TB, 2TB
        • Case: Chieftec-BX02
        • SND: Realtek integrusa
        • OS: Calculate, Neon LTS, Neon, Maui2, Suse, Manjaro, KaOS, Kali, win10
        • TV: SAMSUNG full HD 2x
        • INET: DSL
        • Ostalo: UPS Informguard 1200W, citac kartica, webcam C905
      4. Citat Citiram korisnika: dolmen Pogledaj poruku
        Pošto i dalje koristim MDM ne bih ga preporučivao. Pogotovu sa tim muzičkim skinom. Nisam jedini kome, sa tim skinom, razmahne sva jezgra na 100% koje samo kill zaustavljanja ako procesoru uopšte ostane daha da prizove konzolu. U 18.3 nisu prešli na LightDM samo zbog modnih detalja ili vrućih krompirića.
        Te fenseraje nisam stavljao samo sam probao u MDM, sad Mint koliko znam napusta plasmu 5, ovo sto je napravio i vise nece praviti KDE distro

Banned
        Na forumu od
        Oct 2017
        Poruka
        379
        Citat Citiram korisnika: lega99 Pogledaj poruku
        Te fenseraje nisam stavljao samo sam probao u MDM, sad Mint koliko znam napusta plasmu 5, ovo sto je napravio i vise nece praviti KDE distro
        Da, niti će više biti Minta sa Plasmom (što je šteta) a ni MDMom, što nije. Izbacili su ga već iz 18.2 izdanja, pogrešio sam u prethodnom postu.

Member
        Na forumu od
        Aug 2012
        Poruka
        2.937
        GDM je cirkus, da bi nešto napravio moraš ga iznova kompajlirati, pored toga šta je tu je. Na sve to ružan je i ako ga npr. koristite sa i3wm on će vam povući pola resursa. Dakle i3 + lightdm u idleu mi troši duplo manje od i3 + gdm jer ovako učitava neke povezane procese. Bloat blago rečeno.

SDDM zna brljati pri podešavanju, ali je daleko bolji menadžer. Meni čak i profilne slike normalno prikazuje.

Na forumu od
        Aug 2005
        Poruka
        2.727
      8. Moja mašina
      9. Citat Citiram korisnika: mrtavker Pogledaj poruku
        GDM je cirkus, da bi nešto napravio moraš ga iznova kompajlirati, pored toga šta je tu je. Na sve to ružan je i ako ga npr. koristite sa i3wm on će vam povući pola resursa. Dakle i3 + lightdm u idleu mi troši duplo manje od i3 + gdm jer ovako učitava neke povezane procese. Bloat blago rečeno.

SDDM zna brljati pri podešavanju, ali je daleko bolji menadžer. Meni čak i profilne slike normalno prikazuje.
        I meni sad prikazuje kako valja a i sve sam isto podesio u svakom Jedino sto jos nisam ponovo probao za dva usera da li radi ili ne, valjda su sredili...

Newcomers
        Na forumu od
        Nov 2017
        Poruka
        219
        Na LightDM nisu presli zbog propusta u bezbednosti vezano za guest account sto je kasnije zakrpljeno tamo gde je i prvo primeceno, u Ubuntu. O security se da raspravljati i ne smatram to velikom rupom ali tako su je oznacili na internetu. Zapravo je sve rupa ako tako gledamo jer za sve se moze pronaci exploit. pam nije siguran, sudo nije siguran, bez passworda je nesto nesigurniji nego sa passwordom ali nikako nije siguran, root nalog na internetu 100% vremena naravno da nije siguran (to je Windows XP pristup). Nije siguran ni ssh. Sve je vise ili manje nesigurno. Naravno, tu su svinjarije velikog ranga kao rupe u Apple ekosistemu, u odnosu na njih sve na Linuxu je super sigurno lol

Security je u sukobu sa accessibilityjem (ne u smislu u kom se obicno koristi nego u smislu elegancije koriscenja nekog sistema), sto rece onaj bivsi Amazon a sadasnji Google inzenjer. Sto vise guras na security stranu to imas komplikovaniji i nepristupacniji sistem za koriscenje. grsecurity nisam koristio jer naplacuju te njihove patcheve ali nisam cuo lepe stvari o njima, selinux jesam jer je default u Fedori i to je jedno smece neopevano od security sistema i baca false positive upozorenja vecinu vremena ali je bitno jer ga je razvio Red Hat i polaze se u okviru onog njihovog ispita za sertifikat. Naravno sa systemd to je sve podignuto na jedan visi nivo, to upravljanje i ogranicavanje procesa ali dzaba im sve to jer ako neko bas hoce ima nacina da zaobidje sve te security protocole a krajnji korisnik mora sa tim da se mlati 100% vremena. Kao onaj UAC prompt u Windowsu sto kad treba nikad ne radi ali zato smara 100% vremena kada ne treba. Ili DRM na multimedia sadrzaju (DVD film) gde korisnik koji posteno plati mora da gleda 5 minuta nekog nebuloznog sadrzaja i vrsi navigaciju do samog filma dok pirat ko gospodin covek odmah dobija film.

Manjaro i Mint su jako slicne filozofije u smislu da rade naopake stvari na tehnickom planu ali su jako popularni jer imaju dobre defaultse za krajnje korisnike. Manjaro je zapravo nakrivo nasadjen Arch Linux koji takodje ima tehnickih bubica ali daleko manje nego Manjaro. Ali zato Manjaro ima GUI instaler i sve je na klik i pakuje sve bez da korisnik mora da se smara sa time pa je zbog toga i popularan.

Banned
        Na forumu od
        Oct 2017
        Poruka
        379
        Citat Citiram korisnika: enterthevoid Pogledaj poruku

Manjaro i Mint su jako slicne filozofije u smislu da rade naopake stvari na tehnickom planu ali su jako popularni jer imaju dobre defaultse za krajnje korisnike. Manjaro je zapravo nakrivo nasadjen Arch Linux koji takodje ima tehnickih bubica ali daleko manje nego Manjaro. Ali zato Manjaro ima GUI instaler i sve je na klik i pakuje sve bez da korisnik mora da se smara sa time pa je zbog toga i popularan.
        Ako Manjaro i Mint nisu savršenstvo a mislim da su se ozbiljno primakli lakoćom upotrebe, ne misliš ozbiljno da bi Arch ili Void mogli Linuxu doneti tu "godinu Linux desktopa"? U tom pogledu Netrunner mi je bio još ubedljiviji ranije, ne znam sad. Švabe ga nagruvale OOTB, ništa nije trebalo doinstalirati.

Member
        Na forumu od
        Aug 2012
        Poruka
        2.937
        Gdje podesiti jezik widgeta i panela ako je to uopste moguce? Bolje da ne postoji nikakva lokalizacija nego ovakva. Dakle sistem je podesen na njemacki i to izgleda ovako.

Newcomers
        Na forumu od
        Feb 2017
        Poruka
        14

Na forumu od
        Aug 2005
        Poruka
        2.727
      15. Moja mašina
      16. Click image for larger version. 

Name:	Избор_022.png 
Views:	49 
Size:	91,0 KB 
ID:	245981

Member Avatar korisnika vlado_ns
        Na forumu od
        Oct 2007
        Poruka
        290
      18. Moja mašina
        • CPU: Intel Pentium G2130
        • MoBo: MSI B75MA-E33
        • RAM: 2x SP DDR3 1600MhZ 4Gb
        • VGA: ASUS VW247S
        • HDD: Patriot Blast 120GB 2.5" SATA SSD Drive
        • Case: Kung fu + Chieftec 600W
        • SND: soundmax hd audio
        • TV: Toshiba Regza 32XV550P
        • INET: Kablovska
      19. Ja ne mrdam odavde do daljnjeg,

Click image for larger version. 

Name:	Screenshot_20180206_213809.png 
Views:	79 
Size:	82,5 KB 
ID:	245982

Na forumu od
        Aug 2005
        Poruka
        2.727
      21. Moja mašina
      22. Citat Citiram korisnika: vlado_ns Pogledaj poruku
        Ja ne mrdam odavde do daljnjeg,

Name:	Screenshot_20180206_213809.png 
Views:	79 
Size:	82,5 KB 
ID:	245982
        Imam i tu verziju ali oces neces moraces jer je to LTS plasma a sledeca LTS plasma je upravo ova 5.12

Member Avatar korisnika vlado_ns
        Na forumu od
        Oct 2007
        Poruka
        290
      24. Moja mašina
        • CPU: Intel Pentium G2130
        • MoBo: MSI B75MA-E33
        • RAM: 2x SP DDR3 1600MhZ 4Gb
        • VGA: ASUS VW247S
        • HDD: Patriot Blast 120GB 2.5" SATA SSD Drive
        • Case: Kung fu + Chieftec 600W
        • SND: soundmax hd audio
        • TV: Toshiba Regza 32XV550P
        • INET: Kablovska
      25. Citat Citiram korisnika: lega99 Pogledaj poruku
        Imam i tu verziju ali oces neces moraces jer je to LTS plasma a sledeca LTS plasma je upravo ova 5.12
        Odo istuć kera.

Na forumu od
        Aug 2005
        Poruka
        2.727
      27. Moja mašina
      28. Cudno je sto forsiraju kernel koji je najmanje razvijan i nema ga na spisku jer je EOL. To je Neon LTS verzija bazirana na Ubuntu 16.04LTS. Imam Kubuntu razvojnu verziju 18.04LTS i ona je opet na kernelu 13.x koji je zavrsio svoj zivotni ciklus

Name:	Избор_023.png 
Views:	32 
Size:	79,0 KB 
ID:	245985

Nemoj keru da diras, nije jera kriva nego ovi sto nas vozaju sa kernelima kojima je isteko zivotni vek, 4.13 imas samo da skines na mainlie i zakucan je na 4.13.16 verziji odavno
        Menjao lega99 : 06.02.2018. u 22:45

Na forumu od
        Aug 2005
        Poruka
        2.727
      30. Moja mašina
      31. Citat Citiram korisnika: mrtavker Pogledaj poruku
        Gdje podesiti jezik widgeta i panela ako je to uopste moguce? Bolje da ne postoji nikakva lokalizacija nego ovakva. Dakle sistem je podesen na njemacki i to izgleda ovako.
        Mesana salata nema nigde da se podesi, barem ja nisam nasao, gledam tvoj meni tu je treba da ga stavi na nemacki, kod mene je na srpski cirilica

Strana 5 od 14 PrvaPrva 123456789 ... PoslednjaPoslednja

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •