Šta je novo?

KDE Plasma (problemi, konfigurisanje, diskusija)

@calexx,

Znas da imam 300Mb/s a bice i brze cim se aktivira telekom sa svojom optikom a orion vec nudi 1Gb/s ali posto sam pod ugovorom ne mogu da skacem, optika. Ne trebaju mi passovi, malo sam se igrao kad sam zezao svoju zenu na facebooku jer visi po ceo dan... :)
 
@dolmen moz da odahnes a i ja sad jer konacno posle silnih godina i pitanja po forumima saznao sam kako da izbegnem tu zamku oko swap fajla.:smash::banana:

Nemam zašta, primetio sam tu osobitost odavno a ne bih Debian ni koristio - previše komplikovan što reče ovaj baja :d :wave:

 
Prijavio sam na Kali da frameworks mora novija verzija, azurirali, stigao update, sve radi.
 
Kakve su to novotarije Global menu, ima otvaranje panela a ima i widget. To radi smuti pa prospi, u jedom linuxu npr. radi za thunderbird u drugom ne radi, ista verzija plasme, 90% programa koje imam ne mozeda radi u tom Global meniu. Otkrio sam jos jednu glupost, sddm tema prima samo jpg sliku png nece, istu sliku u png formatu ladno plasma stavi kao wallpaper.
 
lega, ako ikad budem pravio neki softver, tebi saljem na testiranje. ti ces svaku gresku da mu nadjes :D
 
lega, ako ikad budem pravio neki softver, tebi saljem na testiranje. ti ces svaku gresku da mu nadjes :D
Eh kad me djavo tera ocu ja da promenim sddm themu, prvo nestade SDD tema koju sam imao, pojela maca, nema je vise isparila, onda stavim standardnu SDD breeze temu i umesto one ruzne podloge koju guraju stavim neku lepsu. E oces cvrc, vrteo se satima, podesaovao sddm.conf, podesavao da je ulaza image da bi na kraju slucajno gurnuo jpg image i gle cuda sve radi.
Sad citam o tom global meniju pa ajd i ja da probam tu novotariju kojom se dice, e cvrc to cista glupost, ima tako sijaset ludosti u toj plasmi.
Ne radi ni podesavanje da nema windows dekoraciju, radi trenutno ali da fiksiram to ne moze, nece da upamti, mozda zavisi od setovanje dekoracije jer nije breeze. Koliko sam skapirao odavno cim nije breeze odmah moz da bude problema. Pocinjem da shvatam da sam mazohista, uhvatio sam se plasme ko pijanac za plot :D
 
lega, ako ikad budem pravio neki softver, tebi saljem na testiranje. ti ces svaku gresku da mu nadjes :D
Боље немој, ако он почне да анализира, никад нећеш да завршиш посао. Увек ће нешто да ископа.
Не могу да помогнем око ове теме пошто ја то и не видим, имам аутологин па се то и не појављује. Ти беше имао неки брод или слично? ;) Или је то било на старту иза груба?
 
Sad citam o tom global meniju pa ajd i ja da probam tu novotariju kojom se dice, e cvrc to cista glupost, ima tako sijaset ludosti u toj plasmi.

Global Menu i HUD rade dosta dobro u Mateu ako ti takvi fičeri baš trebaju a ne znam zašta bi trebali na normalnom monitoru.:wave:
 
Global Menu i HUD rade dosta dobro u Mateu ako ti takvi fičeri baš trebaju a ne znam zašta bi trebali na normalnom monitoru.:wave:
Ma jok koji ce mi, citam pa kao da probam da vidim sta je to, kad ono jedan probo pa se u*ro. Probao sam i u Manjaro i Calculate ne radi, ukaci poneki program. Isto kao i onaj fazon da sklonis menu programa i imas one tri crtice koje su meni. Posle gledam neko podesavanje i nemam u nijednom linuxu u systemskom setovanju, MenuBar podesavanje nema ga ni od korova u systemskom setovanju.... Ispade instaliraj ne pipaj dugmice, ova zadnja tema-podloga su uzas od dizajna a i za 5.14 plasmu koja se sprema isto je grozota slicna ovoj u 5.13.5. Ako jos nesto probam sto reklamiraju ima i u da nadjem falinke:D Sad razumme Rusa kad sam ga pitao za alculate sto ne stavi noviju plasmu a on kaze polako, nece covek probleme, novija verzija "ëpohalne" novotarije i mnogo problema.
 
Poslednja izmena od urednika:
Ma jok koji ce mi, citam pa kao da probam da vidim sta je to, kad ono jedan probo pa se u*ro. Probao sam i u Manjaro i Calculate ne radi, ukaci poneki program.

Bio je i u Plasmi 4 neki sličan vidžet pa nije radio dobro sa GTK aplikacijama - heh, neke stvari se ne menjaju. :D
 
Evo jos jedna glupost, dodam usera u plasma systemseting i dobijem usera koji je na predpostavljam Kanji japanskom. Odakle je to izvukao kad nikad u zivotu nisam stavljao Japanski, samo USA ili Srbija.
 
Како ли све ово успеваш? Сада сам додао једног и све делује нормално. На ком линуху си то радио?
 
Paz ovo gde to ima, ova zadnja stavka Menubar nema ni od korova?
qTMZb.jpg
 
Poslednja izmena od urednika:
A vid ovo u Kali RR, izbor izlaza sa graficke, koji je antrak to?

Desktop — Plasma_010.jpg


I sad budi pametan svaki dan nesto novo, sve plasma distro a malo malo neko nesto ubaci pa pogadjaj sta je i odakle i gde je stavio i kako se fajl zove.
 
Au vo je pocelo lozenje na facebook stranici
https://www.facebook.com/groups/931803210238672/permalink/1870634366355547/
Hi to all. Is it ready kde neon on K/Ubuntu 18.04? Thanks
Свиђа ми се
Коментар
Подели
Mauro Bellaspica, Marco Locascio и 2 осталих кажу да им се ово свиђа.
Коментари
Kristian Petersen
Kristian Petersen It is getting close. They have made Neon on 18.04 available for public testing, but it is not quite finished yet.
Управљање
Свиђа ми се · 5 д.
Mario Di Maio
Mario Di Maio Ah ok. I know that from 4 month, if i not wrong, there is test.
But when are they finish the developers?
Управљање
Свиђа ми се · 5 д. · Измењено
Pavak Paul
Pavak Paul it hasn't been publicly available for that long. Anyway it's very stable so go ahead and give it a try ;)
Управљање
Свиђа ми се · 5 д.
Mario Di Maio
Mario Di Maio Pavak Paul Ok thanks. You are good ;)
Управљање
Свиђа ми се · 5 д.
Nelson Lopez
Nelson Lopez I'm using Neon 18.04 (for public testing) since 4 weeks and working fine and stable (y)
Управљање
Свиђа ми се · 4 д.
Dimitris Papadopoulos
Dimitris Papadopoulos Soon ™
Soon ™ is a registered trademark of KDE Neon. All rights reserved.
Управљање
Свиђа ми се · 4 д.
Simon Morgan
Simon Morgan Trust me it doesn't beat Solus or Elementary in terms of creating hype and then nothing for half a year
 
Konacno, juce uspeli su da puste KDE Neon+Bionic kao stabilnu verziju, nije vise eksperiment. Sad kako se to ponasa kod ciste instalacije ne znam ali citam neki se vec zale
 
Konacno, juce uspeli su da puste KDE Neon+Bionic kao stabilnu verziju, nije vise eksperiment. Sad kako se to ponasa kod ciste instalacije ne znam ali citam neki se vec zale

Instaliraj Arch i KDE5 i uzivaj.
 
Instaliraj Arch i KDE5 i uzivaj.
Manjaro testing grana i plasma i uzivam (imam sve najnovije: kernel i plasmu, QT frameworks, help vazi sve od Arch-a) i sve radi ili Calculate linux KDE malo starija plasma i sve radi, nema oce nece da se pridigne.
 
Poslednja izmena od urednika:
Da li i vama prikazuje prozore ovako? To je samo 1-5s prilikom otvaranja programa, posle ucita sadrzaj bez problema. Nekad prikaze odmah, a nekad se ceka. Iritira malo...

KDE Neon 5.13.5
 

Prilozi

  • Screenshot_20181004_105339.png
    Screenshot_20181004_105339.png
    839.1 KB · Pregleda: 53
  • Screenshot_20181004_105411.png
    Screenshot_20181004_105411.png
    835.8 KB · Pregleda: 44
  • Screenshot_20181004_105445.png
    Screenshot_20181004_105445.png
    835.3 KB · Pregleda: 41
  • Screenshot_20181004_110316.png
    Screenshot_20181004_110316.png
    142.8 KB · Pregleda: 37
Личи да мало успорава па брзо отвори оквир али после потраје за остало. Јеси ли пробао да мењаш подешавања у композитору?
 
Uglavnom brzo otvori okvir, pa se čeka da prikaže sadržaj. Nisam podešavao kompozitor.

Isključio sam neku File Search opciju, sada je mnogo brže. Sada nema problema, jedino ovaj Discover otvara tako.
 
Uglavnom brzo otvori okvir, pa se čeka da prikaže sadržaj. Nisam podešavao kompozitor.

Isključio sam neku File Search opciju, sada je mnogo brže. Sada nema problema, jedino ovaj Discover otvara tako.

Da li ti sve ok oko graficke, mislim na drajvere ili linux slobodne drajvere. Malo nebulozno se ponasa, trebalo bi da otvori nabrzaka. Discovery je uzas, kod mene otvori ali onda trazi sta treba da uradi tj. da radi update, prijavi da ima update a onda kad otvori discovery veze nema sta ima za update nego cekam da prikaze i da prikaze velicinu. Uglavnom idem preko apt komade ili u Manaru octopi. Koji ti je to OS? Neon ili neki drugi OS koji ima plasmu.
File Search nekad radi ok a nekad uspori sistem do bola, nema pravila, nova instalacija moze nekad da radi ok nekad ne, iskljuci ga koji ce ti. Imas updatedb komadu i locate iz terminala
 
Iskljuci na /etc/xdg/autostart baloo desktop file, preimenuje ga
 
Trebalo bi da je sve ok sa drajverima, pošto na laptopu imam integrisanu intel HD 3000. Jedino KDE, XFCE i Mate rade normalno.

Ovo je zadnji KDE Neon (18.04 baza). Izgleda da je do tog File Search. Znam da je kod nekih distribucija iskljičeno, ne znam samo zašto su to ovde uključili.
 
Trebalo bi da je sve ok sa drajverima, pošto na laptopu imam integrisanu intel HD 3000. Jedino KDE, XFCE i Mate rade normalno.

Ovo je zadnji KDE Neon (18.04 baza). Izgleda da je do tog File Search. Znam da je kod nekih distribucija iskljičeno, ne znam samo zašto su to ovde uključili.

Ko zna mucili su se da ga naprave i mozda je u zurbi i pod pritiskom korisnika da konacno izbace finalnu verziju na bazi 18.04 nesto preskoceno. Baloo koliko se secam je indexer za Dolphin i to isto vuce resurse i usporava sistem, treba preimenovati taj .desktop file i jos treba nesto u nekom .conf fajlu na user diru promeniti.
 
Da li je ovo vise normalno? Update plasme na 5.14.3 preko 700 fajlova iz par puta. Svaki da update, nije vise normalno, mislim da je to promasen projekat.
 
Мени је нормално, плазма је толико очајна да морају свакодневно да апдејтују пола да би нешто оправили. Стално неко (ситно) брљање, стално нешто исправљам. Последње је што се у треју не појављују неке иконе које би требало да су ту. Некад је то торент, некад миксета, некад octopi-notifier, некад фале по 2-3 а најгоре је када се поред сата појави само икона за мрежу а после неког времена (много минута, рецимо) и за тастатуру. Ово последње тотално забрља систем и мора рестарт док не проради јер онда пола програма не раде а остали раде док не стану и они.
Ипак ми је и оваква очајна плазма као ауто који се често квари а алтернатива је (можда) исправан тротинет.
 
Zaista mi nije jasno zasto se mucite sa KDE 5 kada KDE 4 radi odlicno. Kapiram ja da je novija ali prosto je previse nekih glupavih problema sa njom i posle podosta vremena od izlaska. Isprobao sam solidan broj KDE5 distroa i nekako se uvek vracam ROSI. Stabilno, brzo, lepo. Oni su od retkih koji jos imaju i KDE4 verziju.
 
Poslednja izmena:
Постоји много разлога, један од њих је што користим Арчија који је RR и пре доста времена је угасио КДЕ4 варијанту. На сваком компу имам и један Кубунту 14.04 који има подршку још неколико месеци али га ретко користим и нисам сигуран да ли на њему све ради. Вероватно ради али ипак није Арчи. ;)

Роса је прављена на Мандриви али ме све те варијанте и подваријанте не занимају превише, ако није прављен на (К)убунту или на Арчију, не одговара ми. Некада сам годинама пробао све и свашта и за већину тих "сазнао" да не успевам да разрадим по неколико програма на које сам навикао, Кубунту и Арчи са подваријантама ми све раде и ту сам стао.
 
Nazad
Vrh Dno