Šta je novo?

Potencijalna prevara od strane radnika Telenora .. ?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Fizichar

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
02.08.2017
Poruke
16
Poena
5
Pozdrav svima

Trenutno sam vlasnik Huawei P8 telefona full verzija, koji je prilikom potpisa ugovora uzeo ujak, u tom trenutku direktnor drzavnog preduzeca

Ujak, kao i sekretarica zaduzena za produzetak ugovora (vec je isteklo dve, i potpisalo se na nove dve, telenorov biznis 100 paket) su veoma neupuceni u tehnologije, modele, i generalno koncept mobilnog telefona, koriste osnovne android funkcije

Prilikom potpisivanja ugovora, Ujak je za potrebe sopstvenog ugovora kao direktor, trazio model Huawei P8, iako je u ponudi bio aktuelan P9, on nije hteo da uzima najjaci model jer smatra da je savestan, i zaista nije hteo najskuplje modele jer ih teoretski drzava placa, odnosno narod. (ovde uzmite njegovu odluku sa vecim razumevanjem i tolreancijom jer iz prve ruke znam da ostali u drzavnim preduzecima zloupotrebljavajuci biznis pakete uzimaju iskljucivo najnovije iPhone i Galaxy modele)

Radnik telenora je, uz potvrdu sekretarice, koja je nosila pecat u trenutku, dao model P8, ali je u svim ostalim papirima naveo P9, naplatio P9, i uneo IMEI P9 modela koji se razlikuje od dobijenog P8

proslo je godinu dana i 4 meseca od samog potpisivanja ugovora, do danas kada mi je ujka dao P8, sa svom propratnom dokumentacijom. Ja sam bio relativno upucen u ceo slucaj jer kada je i birao telefon, ja sam mu preporucio P8 nasuprot G4/G5, S7, P9 i ostalih flagship-a koji su bili nudjeni kao top modeli u tom trenutku jer sam smatrao da je P8 dovoljno jak (3 giga rama i kirin 930) uz fantastican dizajn sa aluminijumskim kucistem


Da stvar bude jos ludja, P8 je bio falican i u 7 mesecu koriscenja imao je plocu koja je prekidala pozive. E sad ide super-sumnjivo: prilikom kontaktiranja telenorove radnje gde je telefon i kupljen, oni su preuzeli P8, zamenili mu plocu i vratili ga za manje od 1 dana - to se jednostavno u srbiji ne desava.

Sva dokumentacija je kod mene, kapiram da je garancija bez potpisnika, ali je ugovor problematican, ja sam tek prvi koji je video prevaru. Prilikom provere IMEI broja koji je naveden u ugovoru na sajtu huawei-ja, vidi se da je model u pitanju P9, a ne P8 koji je dobijen ugovorom. Svugde dalje u ugovoru pise P9 a ne P8

Moje pitanje je - sta ovde moze da se uradi ? Ja ne zelim da izvlacim bilo kakvu finansijsku korist niti da dobijem P9 koji je i placen kroz biznis paket, pogotovo sto nisam ni ja (a ni ujka) vec pravno lice potpisnik ugovora, jedino sto bi zeleo je da se taj radnik telenora opasno naguzi zbog toga sto je uradio. Problem je sto mi zapravo nemamo P9 niti ikakav dokaz da je P8 koji koristim trenutno, dobijen umesto navedenog P9 kako u ugovoru pise. Mozda u nekoj bazi telenor-a ima naveden IMEI ovog P8 pa se moze doci do cele uslovljenosti prevare

Sta bi ste mi preporucili da uradim ?


Pokretac teme da pokrene novu temu, sa sturim informacijama dovoljnim za njegov problem, i bez pominjanja politike.

LOCK
 
Poslednja izmena od urednika:
Da podneses krivičnu prijavu protiv ujke zbog zloupotrebe službenog položaja, s obzirom da je telefon u vlasništvu javnog preduzeća poklonio trećem licu.
Ovo je više nego licemerno.
 
Poslednja izmena:
Najveći problem je kako dokazati da telefon koji je dobio tvoj ujak nije p9 već p8.
Kažeš "Mozda u nekoj bazi telenor-a ima naveden IMEI ovog P8 pa se moze doci do cele uslovljenosti prevare", ali opet moraš da dokažeš da tvoj ujak nije dobio p9 već p8 (mogao je teoretski da ga on zameni sa nekim ko ima p8 iz ove baze).
A i prošlo je skoro godinu i po, bojim se da su ti male šanse.
 
Da podneses krivičnu prijavu protiv ujke zbog zloupotrebe službenog položaja, s obzirom da je telefon u vlasništvu javnog preduzeća poklonio trećem licu.
Ovo je više nego licemerno.
Pa to. Ne mogu da verujem da covek pita za prevaru koju mu je naneo Telenor a ne vidi prevaru sa druge strane. Sam kaze da narod placa telefon, i jos to sto mu narod placa mu se ne svidja. I jos trazi od naroda da mu pomogne sa Telenorom. O majko sveta, ovo nema nigde. Covece, da li si razmisljao uopste pre nego sto si pisao sve ovo na forumu?
 
Mozda imaju dil sa telenorom,knjize da su prodati skuplji telefoni.I neko trpa pare u dzep.Krivicna prijava za sve i zloupotrebu narodnih para. :D
Naravno niko ne me moze ubediti da se nije pogledao papir sta se potpisalo i ne vidi sta se pazarilo P9 umesto P8.Vise mu dodje prica za malu decu pred spavanje.... ;)
 
Sto bi rekli "malo nas je, al smo govna".
 
Neverovatno sta se sve radi danas. Onda zamislite sta mogu da urade oni na jakim pozicijama (politicari, tajkuni itd itd). [emoji58]

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Не верујем да је ујак директно са Теленором одрадио ову набавку, можда је неки нижи референт а можда и секретарица, који немају право на више од P8, одрадио целу комбинацију, директору узео P9, себи P8 а пошто је директор савестан, помогао му је тако што му је "дао" свој телефон и узео његов. У сваком случају је неко био задужен за тај посао, ваљда директори не раде то, па у сваком случају тај неко мора да буде пријављен јер је потписао једно а добио друго. Ко зна шта је све тај потписао ...
 
Не верујем да је ујак директно са Теленором одрадио ову набавку, можда је неки нижи референт а можда и секретарица, који немају право на више од P8, одрадио целу комбинацију, директору узео P9, себи P8 а пошто је директор савестан, помогао му је тако што му је "дао" свој телефон и узео његов. У сваком случају је неко био задужен за тај посао, ваљда директори не раде то, па тај неко мора да буде пријављен јер је потписао једно а добио друго. Ко зна шта је све тај потписао ...
 
Da podneses krivičnu prijavu protiv ujke zbog zloupotrebe službenog položaja, s obzirom da je telefon u vlasništvu javnog preduzeća poklonio trećem licu.
Ovo je više nego licemerno.

E moj ti, kalsicna srpska prica da umre komsiji krava i odma si napravio 14 predrasuda

Covek je na poziciji nasledio DS-ovku koja je izgradila 7 stanova i skoluje 4 dece u americi (sto teoretski nije mogla sa BEDNIH 70 hiljada plate kolko je ujka primao shodno obimu posla, a da nije ceo fond firme koristila bahato i lopovski kako vecina aktuelnih SNS i prethodnih DS radi), za to vreme (5 godina funkcije) DINARA nije uzeo osim putnih troskova, ustanovu doveo u ponovo-funkcionalno stanje, trpeo najgore napade prezivelih DS lesinara u politickoj igri jer nije hteo da mu SNS pravi zaledjinu pogotovo jer je apolitican i na poziciju je dosao zaslugom u struci a ne stranackom aktivnoscu, uzeo je dva biznis paketa za 4 godine (jedan pa drugi) gde mu je sugerisano da usled direktorske pozicije ima kvalitetan telefon a on opet bio skroman i nije uzimao najvise, na svu tu pricu biznis paket e NJEMU OD PLATE skida 60% jer je takav statut firme (dakle iako je direktor, firma mu nadoknadjuje samo 40% te fakticki on sam otplacuje uredjaj dok ga eto statut firme nadogradjuje tarifom) i prilikom napustanja pozicije preuzeo je CEO ostatak ugovora na sebe, odnosno otplatu istog prema firmi da bi zadrzao poslovni broj. Zamenio ga je na poziciji, upravo Bot koji se vise angazuje oko stranke, iako je situacija skoro identicna onoj gde su otpustili fizicara magistra i stavili Maju Gojkovic na celu agencije za zastitu od jonizujuceg zracenja

Bitno je da si ti SJW koji ce da deli pravdu preko neta, klasican onaj "ne damo kosovo" iz fotelje a da te mobilizuju promenio bi pol sutra

@vddutina - jesam razmisljao sam, nisam verovao da cu ovde da citam iste komentare kao u Blicu, tipa: silovo devojku >> ushtrojite ga >> sutradan: lazno ga prijavila: vesticu na lomache!

Mnogo je lako voditi se predrasudama u ovako krljavoj zemlji, ja sam zapravo mega ponosan na ujku jer je jedino "zloupotrebljavao" putne troskove, samo iz razloga da bi ostao veran struci jer mu je vise gradova relevantno za posao, i nikad zapravo nije platio putne troskove da ode da se "zajebava" vec jedno mesecno prijavio pisljivih 8k dinara da ode u drugi grad zbog odrzavanja strucnih kontakta i posla, dok mu je prethodnica preselila familiju u ameriku a ovde zaposela nekretnine 7 komada, a naslednik mu dosao prvi dan na posao sa Evoque-om 2015to, a da mu je prethodni posao bio naveden po 45k platu. Poredjenja radi, ujka i dan danas vozi golf 4 koji je imao pre funkcije.

@calexx - sekretarica je pecatirala u ime pravnog lica. Nazalost, zena je mega dobra u svom poslu, al verovatno komp gasi na shteker. toliko o njenom IT znanju. Ujka je narucio P8 jer je njega hteo i dobio, al ugovor je napravljen na P9
 
Ova tema i nije baš za ovaj forum.
 
Ova tema i nije baš za ovaj forum.

Ja uopste nisam zeleo da pricam o politici, vec o potencijalnom problemu sa ugovorom napravljenim lazno. Politicku temu su pokrenule predrasude jer su dva clana sa ove teme ubedjeni da svako ko je na drzavnoj funkciji mora da je zlotvor, lopov i hitler, sto nije istina i bukvalno zivotom potpisujem u ime svog ujaka da je covek cist i posten, sto je manje vise i razlog sto nije dobio produzetak ugovora na poziciji da bi ga bot nasledio

Kome i dalje nije jasno, evo ga najbolji primer iz kulture: Ristovski vs Lecic i Trifunovic. Pogledajte ko snima filmove, ko trozi drzavne pare a ko dobija blokade cak i u pozoristu jer se ljudi precutno plase da ih angazuju. E sad zamislite politicki neutralnog kulturnog radnika odnosno glumca/scenariste/pisca kada mu se neminovno struka sudari sa politikom, a mora leba na sto u ionako ojadjenoj profesiji
 
Poslednja izmena:
I nije, treba je brisati. Na stranu to što u takvim biznis paketima idu telefoni za dinar, što ne možeš otkupiti ugovor nego samo zadržati broj sa izbacivanjem iz tarife.... Nebitno je, gledam to svaki dan u ovoj državi... Nije tema za forum, sve je tako kako kaže pokretač teme, sklon sam i da mu poverujem uz mišljenje da ne zna dobro da objasni situaciju :)
 
Poslednja izmena:
I nije, treba je brisati. Na stranu to što u biznis paketima idu telefoni za dinar, što ne možeš otkupiti ugovor nego samo zadržati broj sa izbacivanjem iz tarife.... Nebitno je, gledam to svaki dan u ovoj državi... Nije tema za forum.

Majku mu, ajde dosta sa predrasudama! Moze da se otkupi ugovor, tako sto se na ostatak ugovora prepise drugi broj odnosno sim kartica (u korsti ga nova osoba na poziciji do isteka ugovora, jer je opet ponavljam ugovor na pravno lice) a originalni broj zadrzi njegov prethodni korisnik i otplati ga, po internom statutu firme jer je ionako placao 60% ugovora skinuto od plate, a razlika se napravi jednostavnom matematikom. To se zapravo i radi u vecini firmi kada je ugovor na dve godine a lice na poziciji vise nije aktuelno, ne ovde vec u vecini slucajeva dodje do slicnog dogovora jer su biznis paketi drasticno skupi da bi neko placao penal jer mu se ne poklapa radni staz sa istekom ugovora. Il ti mislis da telenor vip i mts poklanjaju telefone firmama pa ako se ne ispotuje ugovor "e ****ga" ?
 
Poslednja izmena:
Posteni SNS direktor/ujko, zamenjen naprednijom verzijom bota... Ne ostajte ovde.

Dakle mozete da zakljucate temu. :) Ja ne mogu da verujem koliko smo mi zao narod i bukvalno zasluzujemo sve sto nam se desava upravo zbog ovakvih likova kao sto je ovaj kept, i ova prethodna dvojica koji su odma prekrstili mog ujku kog ne znaju, ne znaju cime se bavi, nisu upoznali coveka ikad, nit iz moje price mogu IKAKO da zakljuce da se covek bavio malverzacijama > kao najgoreg moguceg lika samo zato sto je spomenuto da je bio na celu drzavne firme (kojih ima oko 800, prim prev) sve ostalo spomenuto ignorisano. Strasno. Kako ste vi zli i sujetni ljudi puni predrasuda, meni zao vas al najiskrenije, na sta li vam zivot lici kad bez konteksta donosite zakljucke i trazite krivca samo da bi neko drugi bio kriv a vi "casni borci za pravdu" .. u jeote.
 
Ti koristis telefon koji je kupila drzavna firma, taj telefon je poklonjen tebi, poklon ti je dao ujak koji je/bio direktor te firme/ustanove. To je dovoljno da ovo sto smo ti rekli ne moze niko da okarakterise kao predrasude. A sto se tice teme, tvoja tema nema nikakve veze sa ovim forumom. Jedina poveznica je rec "telefon" Potrazi neki pravni forum, npr. besplatnu pravnu pomoc ili advokata i vidi kako ti se moze pomoci. Samo ne znam zasto bi ti to radio kad nisi ostecen ti nego ta firma/ustanova.Kad je njih bolelo uvo za to sto tebe to brine? Mozes samo ujaku napraviti eventualne probleme.I nismo mi kako kazes "casni borci za pravdu, u jeote", nego ljudi kojima se gade takve stvari koje eto tebe muce. Inace i recnik ti je odvratan.
 
Poslednja izmena:
Ti koristis telefon koji je kupila drzavna firma, taj telefon je poklonjen tebi, poklon ti je dao ujak koji je/bio direktor te firme/ustanove. To je dovoljno da ovo sto smo ti rekli ne moze niko da okarakterise kao predrasude. A sto se tice teme, tvoja tema nema nikakve veze sa ovim forumom. Jedina poveznica je rec "telefon" Potrazi neki pravni forum, npr. besplatnu pravnu pomoc ili advokata i vidi kako ti se moze pomoci. Samo ne znam zasto bi ti to radio kad nisi ostecen ti nego ta firma/ustanova.Kad je njih bolelo uvo za to sto tebe to brine? Mozes samo ujaku napraviti eventualne probleme.

Dakle, covece, kako da ti objasnim - svaka firma, privatna ili drzavna ima svoj statut. Njima je bilo ponudjeno, ukoliko su vec na ugovoru sa operaterom, da prebace svoj broj na biznis paket i da nastave, kada dodje do isteka privatnog, po biznis paketu. Statust firme prilikom uzimanja uredjaja odobrava placanje 40% racuna is sopstvenog budzeta, dok 60% ide od plate korisnika pozicije - postoje drzavne firme gde iz prve ruke znam da zaposleni na pozicijama nose i po dva najskuplja telefona na dva biznis paketa koje 100% placa firma i to ti je klasicna zloupotreba drzavnih para. U obrenovcu trenutno se desava mozda i najvece drzavno i gradsko pranje para gde ljudi na pozicijama od 40 hiljada dinara imaju rashode od 200.000 din, nesto slicno kao kolubara sto je radila (svaki dan troskovi za masine a masine nisu upaljene 2 godine, prim prev)

Na sve to, on je dogovorio, ne bi li mu ostao broj, da otplati svoje mesecno dugovanje u iznosu od 100% narednom periodu, kako bi ugovor ostao aktivan (novi diretor ce imati novi broj na istom ugovoru a firma je potpisnik) jos 7 meseci ugovora, a novac se jednostavno prebacuje, razlika, i u dogovoru on se vraca na novi privatni ugovor. Postojala je opcija da se ugovor ponisti na stetu firme, on zadrzi broj na sledecem novom privatnom ugovoru, i on je izabrao da NE nagrdi firmu za te pare penala a mogao je, jer mu je stalo da posteno napusti poziciju.

telefon je, takodje po statutu, njegov, jer da nije vratio bi ga prilikom napustanja pozicije, kao sto je recimo laptop koji je placen na rate vratio odnosno ostavio. Dakle firma mu je interntim propisom dala taj telefon jos prvog dana tako da je njegovo vlasnistvo, i to pise u papirima

Bitno je da ste vi odma digli bauk, a ne mogu da ti objasnim koliko je mene to iznerviralo jer je covek posten, i skroman. Mogao je da nakrca mesecno i 60 hiljada putnih troskova i da se pravi blesav jer SVI ostali to rade, uzimao je 8 hiljada i to mu je bukvalno bilo malo jer je ostatak benzina sam sipao i placao putarine. Mogao je da krajcuje budzet iz drzave za projekte i da pegla pare, dinara nije ispeglao kao njegova DS prethodnica, a iako su plate 70 hiljada nekad se kroz firmu provuce mesecno par miliona dinara za projekte koje razni zloupotrebe, a njemu je bilo bitno da se poslednji dinar potrosi da imaju je*eni lavabo ispravan u prostorijama. Dakle, po uredbi firme, telefon je licno njegov i na ovaj ili onaj nacin ce biti otplacen iz njegovog dzepa, iako je biznis paket u pitanju, mogao je da ga drugi dan stavi pod hidraulicnu presu i na youtube. A da ne pricam sto vecina ljudi u takvoj poziciji prijavi "kradju telefona" pa im razna osiguranja i statuti kupe nov, od poreza naroda.

Usled takve situacije, dakle sa svim tim papirima da zabatalimo politicku pricu, i da se vratimo na pocetak premise - da li postoji neka mogucnost da se radnik telenora koji je napravio prevaru na neki nacin izvede na sunce ? Ponavljam, mene ne zanima taj P8 da ga sad menjam za P9 i slicno, imam i G4 i Oukitel K6000 i ne patim od telefona po principu da sad hocu da se ja ovajdim od price vec bih voleo da znam kako neko uopste moze da napravi takvu prevaru kad vidi da su ljudi neuki, i da se eventualno kazni zbog toga jer je realno jaja*rski mnogo
 
Poslednja izmena:
Ostalo na stranu... sam kažeš da ga je na toj poziciji zamenio bot, naravno da se ljudi lepe na to jer toga kapiram nema ni u Tunguziji, eeejjj !!! <<<<----- jesi li ti svestan šta si napisao !?
 
Pokretac teme da pokrene novu temu, sa sturim informacijama dovoljnim za njegov problem, i bez pominjanja politike.

LOCK
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno