Šta je novo?

Lenovo L27Q-10

bojshimir

Poštovan
Učlanjen(a)
08.05.2017
Poruke
96
Poena
60
Posle diskusije o 24" modelu, i dosta istrazivanja o modelu koji bi mi odgovarao. Najvise mi odgovara 27" jer mi je 24" malo za moj posao.

Takodje uzimajuci u obzir velicinu monitora 1080p ispada iz igre a kako su me i clanovi ovde posavetovali 4k je ipak prevelika rezolucija.

Odluka je pala na ovaj monitor iz par razloga:

Prilicno jeftin monitor sa ovakvim specifikacijama cak i kod nas. Cena u GG je 40.000, ali prilikom narucivanja online dobija se 2.000din popust. Tako da sam se odlucio na kupovinu cim se vratim sa odmora, ali prilikom prve jutarnje kafe i gledanja GG sajt izaslo mi je da dobijam jos 3.000din popusta na robu preko 25.000 dinara. Sto me je iznenadilo i odlucih da kupim monitor 2 dana pred put da se igram sa njim, tako da je cena sa originalnih 40.000 spustena na 35.000 (plus sam mogao i da iskoristim bodove, ali rekoh aj da ih cuvam za crne dane :D) i 3 godine garancije (bez garancije na mrtav piksel) sto je ja mislim best buy trenutno.

Sto se fizickih osobina monitora, nazalost nema sta da se kaze puno. Dubina postolja je nekih 20cm tako da ljudima sa dubinom stola od 60cm moze da bude previse blizu. Nema prilagodjavanja visine sto opet nekome moze biti minus, ukoliko je neko visi od 180cm i nema sotlicu koja se podesava po visini. Ja na srecu imam ali mi nije ni potrebna jer mi se knap uklapa u videokrug. Monitor moze da se nakrivi na gore ukoliko je bas potrebno i ko voli (ja sam to radio u stare dane i ok je resenje za taj problem.

Postolje monitora je mozda previse usko za ovu velicinu pa se pri malom klimanju stola klima i monitor, pa ako neko ima sto koji stoji na neravnom podu i stalno se ljuljucka moze primetiti. Takodje pri malo jacem naslonu prsta, ali opet u svakodnevnoj upotrebi na normalnoj povrsini se ne primecuje.

Boje su ostre i korektne (za moje potrebe, nisam dizajner pa mi ne trebaju neka napredna podesavanja), nema zutih boja na ivicama, belo je belo na svakom delu povrsine, crna je duboka, nema prelamanja boja niti da je neka dominantna (npr crvena, zelena) ili ja bar nisam primetio za dan koriscenja. Sto se isijavanja belog svetla tice, nije nista preterano da smeta niti da se primecuje, sad koliko bi dizajnerima smetalo ne znam, ali pri normalnom koriscenju ne primecujem, a tu uglavnom domnira bela boja.

Od konektora ima DP i HDMI, ulaz za 3.5mm i napajanje. to je to, nista specijalno, mada da napomenem da su ovde napravili pametnu stvar - napajanje za monitor ima isti ulaz kao i napajanje za Lenovo laptop, sto je jos jedan plus.

Ako sam nesto preskocio sto sam trebao da napomenem, slobodno recite pa cu da odgovorim/uslikam kad se vratim sa odmora ako treba da se proveravaju podesavanja. Za ostalo cu probati da odgovorim u hodu.

Licni utisak - Najbolja odluka u skorije vreme sto se tehnike tice, uopste se nisam pokajao sto sam mu dao sansu (za sada, videcemo kako ce se pokazati na duge staze).
 
Ne znam koliko ti slika sa blicem radi posao ali se nadam da je to sto si trazio.

slika2.jpg

slika1.jpg
 
Hvala druze, ako ti nije tesko da ponovis ovu fotku koju si uradio u mraku da je fotkas otprilike pod istim uglom-pod kosinom kao sto sam ja fotkao i drugo da te pitam, koja je optimalna razdaljina izmedju glave i monitora a da glava ne radi kao brisac?
 
Pretpostavljam da mislis na sliku bez blica?

Sto se tice razdaljine optimalna je negde 80cm. Uzmi u obzir da je moj sto 80cm dubine a monitor nekih 15-20, ne radi mi glava kao brisac ali mi oci blago rade kao brisaci na krajevima monitora, ali tekst (sa kojim najvise radim je jasno vidljiv).

Suma sumarum metar da ne pomeras ni oci. Ali onda tekst postaje sitan.

80cm - jasan tekst i malo ti se oke kolutaju (nista strasno)

60cm - previse blizu, i glava ti radi kao brisac.
 
Pretpostavljam da mislis na sliku bez blica?
Da, na sliku bez blica (i meni se cini da je kod tebe nesto bolji panel), kada se gleda pod uglom kod ips-a tada je najvise izrazen glow, pr.radi.

Sto se razdaljine tice, to je ono sto sam hteo da cujem, hvala jos jednom.

Nevezano za 27'' 1440p,
zasto ne izbegavati 25'' 1440p (to je ono sto sam ja vratio, neki korsnici ne zele da priznaju da je tako, dok neki ipak priznaju) Capture 1.PNG
 
Poslednja izmena:
Ja sam mogao da uzmem 24" model kao sto je decko uzeo u par postova pre, Ali to mi je isti djavo kao da Sam uzeo 27" 4k. Za ovu cenu sto Sam uzeo Lenovo, mogao Sam da uzmem iole star hp 32" HD, ili 27" 4k, Ali Sam se ipak odlucio za ovaj zbog odnosa velicine I rezolucije.

Sto se slike tice, saljem ti veceras. Mada koliko Sam video Sam strane se ni ne vide glow.

P.S. Fejs na ovom monitoru izgleda smesno. Imas 5cm sirine kontenta a sa sve ostalo sa strane su prazna polja :D
 
Jako dobri monitori. Nemaju konkurenciju za ove pare. Tanak bezel, prelep dizajn (sibjektivna stvar), prilicno dobar panel. Uzeo sam 2, razmisljam se da uzmem i treci.

Nisu za "klimave" stolove. Sadasnji sto mi se malo klima, pa se i monitori zbog tanke drske jos dodatno klimaju. Na "stabilnijem" stolu nema ovih problema. I ono sto je ocigledno iz slika i specifikacija, nemaju podesavanje visine.
 
Poslednja izmena:
Jel koristio neko graficke programe na ovom monitoru (fotosop, ilustrator)?
Tj, jel moze da se preporuci ovaj monitor za tu svrhu?
 
Sta mislite jel ovo za vracanje? Tj dal da okusam srecu s drugim primerkom lenova ili da trazim drugi monitor?

IjSmFPR.jpg

Kx6aCdI.jpg

szXMNC1.jpg
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno