Šta je novo?

DDR2 pitanje

Klenb

Poštovan
Učlanjen(a)
04.08.2017
Poruke
3
Poena
51
Pozdrav,

posedujem stariju masinu sa DDR2 memorijom i imam 3GB RAM-a, pa sam razmisljao da odradim upgrade i ubacim jos nesto RAM-a. E, sad ono sto me interesuje je, da li sve kako sam ja planirao, moze da se sprovede u delo.

Maticna koju imam je: M61PME-S2P i CPU: AMD Athlon X2 215 @ 2700 MHz. I po njenoj specifikaciji podrzava do 8GB rama.

RAM koji sam planirao da kupim je: Kingston KVR800D2N6/4G DDR2 800 MHz CL6

Konkretno, link ka toj memoriji https://tinyurl.com/yat6t7zs (ukoliko sam ugrozio pravila foruma, ostavljanjem linka sa drugih sajtova poput ovog, nadam se da mi topic nece biti obrisan, vec da cu biti upozoren) :)

Sustina mog topica je vase misljenje, da li se isplati ova investicija, da li je zapravo sve ovo kompatibilno. Ne ocekujem neko ekstremno poboljsanje performansi, s obrizrom da je masina izuzetno stara, vec eto da olaksam sebi rad na racunaru u odredjenim situacijama.
 
Ja je ne bih kupovao ako ne mogu da probam i vidim da li to radi. Ali to sam samo ja :D
Sto se isplativosti tice mislim da je nema, staro je to (imam slican komp :D) ALI ako se nema para za bolje onda rama nikad nije dosta :)
 
Nazalost nemam mogucnost da probam pre nego sto kupim, posto narucujem online :(. Nadam se da ce neko da mi potvrdi sa sigurnoscu, da li moze ili ne, a tebi Virke, hvala u svakom slucaju :). Sto se tice novih masina, nisam planirao da uzimam, ali rekoh ako mogu da obradujem ovog matorca, bar malo. :)
 
Niko ti ne može 100% reći da li će raditi (osim ako nema tu ploču i tu memoriju), ali je šansa velika da će sve biti ok. Guglanjem te ploče i 4gb memorije (kao jednog stick-a), nalaze se iskustva ljudi gde ta kombinacija radi, a i na ebay/amazonu se prodaju 4gb stick-ovi sa nazivom te ploče u naslovu - što opet dodaje još jednu pozitivnu informaciju po tebe.
 
U sustini plan mi je da ubacim 2x4GB, da ispunim taj maksimum, to nisam naglasio u samom tekstu iznad. Nadam se da ce combo ovog CPU-a koji imam (AMD Athlon X2 215 @ 2700 MHz) i 8GB memorije Kingston KVR800D2N6/4G DDR2 800 MHz CL6, zapravo raditi kako treba. Hvala Dzoni na pomoci :)
 
Poslednja izmena:
I, jel radi?Imam i ja amd atlon II X2 250 processor 3000 Mhz ,maticna pojma nemam sa dva slota trenutno 2x2 gb,pa sam mislio isto sto i ti da prosirim sa tom
 
pronasao sam podatke o maticnoj Naziv
Proizvođač : Gigabyte
Model : GA-MA78LM-S2H
Forma
Dimenzije : microATX
Procesor
Procesor : AMD Athlon 64 FX, AMD Athlon 64 X2, AMD Phenom, AMD Phenom X4, AMD Phenom FX,
Podnožje : Socket AM2, Socket AM2+, Socket AM3,
Magistrala : 2000 MHz,
Propusna moć : 5.2 GT/s
Čipset
Integrisano : SB, VGA, LAN,
Memorija
Brzina (DDR2) : 800 MHz, 1066 MHz, 1200 MHz,
Broj slotova (DDR2) : 2 kom.
Maksimalno : 8 GB
Ostalo : Dual-channel,
 
4GB Gigabyte PC2-6400 DDR2-800 non-ECC non-Registered DIMM (p/n GIGA-4GB-DDR2-800-D)
ovakva memorija ide na plocu MA78LM-S2 Motherboard (DDR2-800MHz), GA-MA78LM-S2H na spisku je
 
Koja je cena tog modula od 4gb, ako nije tajna.
 
Ja sam takva 2 modula davno kupio i rade u dual channelu na msi K9N6PGM2-V ploci. :D
 
Poslednja izmena:
Nista bez Aliexpressa. Memorija za 7 i procesor za 8€ i eto upgrade-a :)
 
Ima li na Aliexpressu DDR2 2GB štap ali single sided? ne mogu ništa da nađem...treba mi za intel 775 čipset koji podržava samo single sided u 4x2 konfiguraciji
 
Nazad
Vrh Dno