Šta je novo?

Najbolje napajanje od navedenih

D.Zivkovic

Cenjen
Učlanjen(a)
16.04.2010
Poruke
540
Poena
180
S obzirom da su napajanja od 1000W i više preskupa, primoran sam da idem na dva slabija i nakačim ih na jedan majning rig. Rig je sastavljen od 5 x Asus 1060 Mining, čija je max potrošnja 120W po kartici, procesor je Celeron.
Budžet mi je do 10.000 po napajanju, tako da sam u nedoumici koja je najbolje uzeti od sledećih:

1. Cooler Master MasterWatt Lite 700W
2. Antec vp700p
3. ntec NE550M NeoECO Modular
4. Thermaltake SPS-630M
5. Antec NE650M NeoECO Modular 650W

Može i neko mimo ove liste ako budete imali neki predlog.
Hvala.
 
Antec NeoECO 650, ili Seasonic S12ii 620W.

To sto su ova 700W nema veze, kad su losijeg kvaliteta. Pogotovo ovaj CM.
 
Poslednja izmena:
Seasonic S12ii 620W ne uspevam da nađem, mislim da ću uzeti Antec NeoEco 650M. Jedino što tu sada neće biti po PS-u je da ta napajanja imaju po 2 konektora za grafiku, znači petu moram na molex granu preko adaptera. Ne znam da li je to pametno rešenje i koliko je struja kvalitetna ako ide preko molex grane. Na jedno napajanje bi išle 3 grafičke, to je 360W max opterećenja.
 
Otvori neko staro napajanje, pa ćeš videti da sve žute žice polaze sa istog mesta. Čak i ovi noviji, sa 2 i više rail-ova. Gledaj da je napravljen dobar kontakt, da kablovi nisu predugački i pretanki, i kad pustiš skalameriju u rad, kontroliši povremeno da se ne pregreva. Dovoljno je rukom da pipneš, normalno preko izolacije. Čime misliš da pališ drugo? Onim gotovim dodacima, ili ćeš sam da praviš?
PS
Pozdrav za Pukovac
 
Hmm zanimljivo.. Na nalepnici u tabeli nigde nije odvojena 12V molex ili sata grana od GPU grane, obično piše 12V, 5V i 3.3V, tako da to što pričaš itekako ima smisla. Ali opet teško je poverovati da nisu odvojene. Mislio sam da ih nakačim na add2PSU adapter. Možda ipak umesto dva uzmem jedan ZALMAN ZM1000-EBT 1000W. Cena je 178e, madjarska garancija.

PS
Hvala na pozdravu :)
Odakle si, ako pitanje nije previše indiskretno? :)
 
Zalman je po specifikacijama ok, u radu to neko drugi ako ima iskustva s njim. Baš za ograničenja, pogledaj spec od tog anteca, totalne nebuloze napisane. 2x12V, oba mogu da daju po 35A, ukupno max 648W, a celo napajanje 650W. Čak i da uzmem korekciju u obzir, jer kad je drugi na piki, prvi može da padne i na 11,40V. Ma, da ga ne t00pim mnogo, sad sam našao nešto čime se kineski rudari igraju

http://m.ebay.it/itm/HP-DPS-1200FB-...%3Aaf64c37e15d0aa42eb419b9fffff5967%7Ciid%3A8

http://m.ebay.it/itm/DPS-1200FB-800...3Aaf64c37e15d0aa42eb419b9fffff5967%7Ciid%3A15

http://m.ebay.it/itm/DPS-1200FB-QB-...3Aaf64c37e15d0aa42eb419b9fffff5967%7Ciid%3A26

Serverska napajanja su dosta jeftina, a kvalitetna. Ima u opisu sa kojima provereno rade ovi adapteri.
 
Naručio sam Seasonic S12II-620 napajanja. Možda će nekome ko ima sličnu nedoumicu značiti podatak da je taj model best buy u cenovnom rangu. A ok je i onaj Zalman, postoji detaljan test ovde.
 
Ne razumem poslednju poruku, ali nema veze. Uzeo sam Seasonic S12II-620. Koristim dva napajanja za jedan rig. Povezana su sa add2psu adapterom. Da li treba nekako da ih uzemljim? I da li je istina da svi ekstenderi treba da se povezu na master napajanje? Citao sam po stranim forumima da moze da izgori ploca u slucaju ako je odredjeni broj ekstendera na slave napajanju, a ono upali delic.sekunde kasnije, pa grafe preko ekstendera povuku struju iz ploce umesto iz napajanja. To mi nema bas puno logike, graficka pri paljenju vuce malo struje, plus ekstenderi su napajani iz napajanja. Ako su ekstenderi napajani, ne razumem kako onda graficka vuce struju i iz pcie slota, kada je na njemu povezana usb kablom, koji valjda po logici sluzi za prenos podataka, a ne za prenos struje da napaja graficku. Onda bi tu bilo besmisleno imati powered ekstendere zar ne?
 
koje napajanje da uzmem od ova dva
Seasonic SS-520GM2
BE QUIET! Pure Power 10 500W CM
 
Nazad
Vrh Dno