Šta je novo?

Repeater za pojacavanje signala u susednoj prostoriji ili neki bolji predlog?

tibby

Čuven
Učlanjen(a)
28.04.2003
Poruke
362
Poena
619
Pozdrav drustvo, pokusavam da premostim jedan problem, imamo dve prostorije jedno pored drugog, prakticno dva stana, odnosno dve kancelarije koje su jednim delom podeljene zidom, a drugim delom ima i deo hodnika koji je izmedju. Wifi ruter mi je u "levoj" i zbog tehnickih razloga nije zgodno da ga prenesem u "desnu" kancelariju, i takodje nije zgodno da busim zid i provlacim kabal, sto bih licno najvise voleo, jelte :)
Merio sam signal u levoj gde mi je od -50 do -65 dBm, i tu radim potpuno normalno, a u desnom kancu sam merio signal u tri razlicite prostorije, od -70 do -85dBm.
Pretpostavljam da bi mi jedan dobar repeater pomogao da imam kvalitetniji i stabilniji signal i tamo, pa bih se radovao predlozima i idejama, eventualno i nekim drugim resenjima ukoliko ih imate. Pokusavam to da isprobam sa svojim ruterom koji imam, neki low level Asus, RT-AC51U, ali on nema repeater mode, i trazim za njega Firmware ukoliko uspem naci, cisto da probam sa njim, mada verujem da bi bilo pametnije investirati u nesto kvalitetnije.
Hvala unapred svima na idejama! :guitar:
 
Ja za pojačavanje signala sa rutera na 3. spratu koristim neki Tenda ruter (ne znam sad tačan model, znam da ima 3 antenice i da nije bio skup) na 1. spratu, čime lepo pokrivam i 1. sprat i prizemlje. Prilično sam zadovoljan kako to radi...
 
Ako su te kancelarije na istom strujomeru onda je power line adapter bolje rešenje po meni...
 
@zechs nisu na zalost na istom strujomeru... doduse to mi je mozda resenje za mene kuci licno :) samo nemam nikakvo iskustvo sa power line adapterima, na sta tu treba obratiti paznju, ima ih gomila u ponudi!? :trust:
 
Pa kvalitet, ja bih rekao...što kvalitetniji to verovatno veća konstantna brzina prenosa
 
Ja imam power line, neki solidan (zaboravio sam koji :) ). Par dana sam pokušavao da tako povežem kompjutere kući, ali bez uspeha :( Uvek je bilo nekih problema, pa sam zato i kupio Tendu...
 
Netis WF-2411D , izmenjiva antena

veoma jeftin, sluzi me vec nekoliko godina ima repetitor mod,client, ap i jos nekoliko drugih

kupio sam jos jedan kad sam video cenu pre par meseci
 
Ja imam power line, neki solidan (zaboravio sam koji :) ). Par dana sam pokušavao da tako povežem kompjutere kući, ali bez uspeha :( Uvek je bilo nekih problema, pa sam zato i kupio Tendu...

Zna kvalitet elektro instalacije da utiče na prenos signala...jel ti starija instalacija?
 
Kupih na kraju TP-Link TL-WA901ND i radi dobro posao, pri tom nije ni skup, oko 35€, ima 2,4Ghz i 5Ghz, podržava PoE, tako da sam srećan :)
TL-WA901ND-01_1488880643952m.jpg
 
Poslednja izmena:
@DukeLander
u kojem modu koristis TP Link? Kao repeater ili si podigao novi AP preko njega?
 
@DukeLander jeste, stvarno radi dobro posao, sad sam uzeo jos jedan drugi od TP linka, model TL-WR940N, da napravim i Guest mrezu, tako da verujem da ce to dobro da radi posao.

@LostInTime ja WA901 koristim kao repeater, a ovaj 940 cu da koristim kao novi AP.
 
@tibby
wifi mreza koju repeatujes (nemam bolji izraz) ti je enkriptovana?
Ja sam nesto pokusavao sa nekim TP linkom da repeatujem moju wifi mrezu ali nesto nije radilo kako treba sa enkriptovanom mrezom (WPA2-PSK-AES)
 
@LostInTime
da da, enkriptovana, sve radi potpuno normalno... samo mu u repeater mode-u pronadjes mrezu na koju se kacis, upises sifru i sa istim nazivom i istim karakteristikama radi... mozda jedino mozes da izaberes kanal koji hoces, to nisam probao, ali pretpostavljam da moze
 
Ja sam uzeo Netis WF-2411, sa fixnom antenom.

Problem je ocigledno sto moj originalni asus 51ac ima slab signal, i dosta betonskih stubova okolo, jer kad postavim ovaj netis na mesto gde zelim da stoji (da bude relativno daleko od decjih soba), prosto ja imam "pun" signal u mojoj sobi, ali je protok katastrofa ako ga uopste i ima...
Kad ga stavim u decju sobu, onda je super, ali sam to bas hteo da izbegnem :(

Problem je i sto je po defaultu namesten na isti ip kao asus 192.168.1.1, pa se desi da sve zajedno zablentavi (iako je u repeater modu) i da ne daje net. Ovo je reseno menjanjem na 192.168.2.1.
 
@tibby
hvala na pomoci ali nista od repeater moda, bar ne bez kupovine novog uredjaja.
Sad sam probao opet i setio se da mi ni pre nije htelo, ovaj moj 5110g od TP linka podrzava samo WEP enkripciju al' mi to ne odgovara...
 
Da ne otvaram novu temu , jel probao neko Tendu A9 extender , treba mi sto jednostavnije resenje za pojacavanje signala sbb-ovog Ubee-a kroz betonski zid.
Moze i neko drugo resenje samo da ne zahteva busenje...
 
Da ne otvaram novu temu , jel probao neko Tendu A9 extender , treba mi sto jednostavnije resenje za pojacavanje signala sbb-ovog Ubee-a kroz betonski zid.
Moze i neko drugo resenje samo da ne zahteva busenje...

Postoje Powerline adapteri sa ugradjenim Wireless-om, recimo tp-link.
 
Nazad
Vrh Dno