Šta je novo?

Uplata na kraken

Jole77

Poštovan
Učlanjen(a)
25.03.2016
Poruke
27
Poena
54
Da li je netko uplacivao novce na svoj racun na krakenu? Kolike su naknade, jesu li fiksne ili... ? Ja sam prije tri dana, preko PBZ banke, uplatio 100 €, a na racun mi je sjelo 72 €. Sad me brine koliko bi mi uzeli za neke vece iznose
 
Može to i mnogo jeftinije.
Učlani se na BitPanda i napuni tamo račun sa evrima.
BitPanda je odlična jer nisi ograničen samo na bankovni transfer, već ga možeš obaviti i preko skrill-a ili obične kartice.
Kupi za te evre bitcoin ili Ethereum i prebaci ga na kraken. ne bi trebalo da izgubiš više od 4-5% prebačenog novca.
 
SWIFT ili BIC kod je oznaka banke u platnom prometu
A SEPA je unutrasnji bankovni promet drzave koja se zove EU

Ali nema tu nikakve razlike koristis IBAN i SWIFT, i to je to..mozda ako si u SEPA podruciju transakcija bude brza i jeftinija
 
Uplatio sam novce koristeći SEPA, i sve je proslo bez problema. Naknadu sam samo platio PBZ banci, dok Kraken i njegova banka nosu uzeli nikakvu naknadu
 
Ja sam radio uplatu preko cex.io direktno sa kartice. Proslo sve bez problema, a provizija je neka minimalna bila. Rekao bih maks 1 %, ako i toliko.
 
Meni je bitstamp mnogo uzeo, 9% za karticu. Hvala za info, probaću vaše metode kad me verifikuju, što traje već mesec dana.
 
Može mala pomoć, hteo bih da pretvorim određenu količinu EUR-a u kriptovalute.

Vidim da ljudi za te potrebe koriste cex.io pa me interesuje je l' on funkcioniše po istom principu kao i sve druge menjačnice plus imaš i opciju da kupiš coine direktno parama a ne samo drugim kriptovalutama kao na nekim menjačnicama?

Da skratim, treba mi način da uložim malo para u neke alt coine koje moram da kupim BTC-om ili ETH-om pa gledam kako to najlakše da uradim :)
 
Cex.io je berza na kojoj mozes da kupis/prodas za EUR ili USD - Bitcoin ili Ethereum.

Kratak odgovor: Da. Cex je upravo za to sto ti treba.
 
Super, hvala puno na odgovoru.

Tamo može da se plaća domaćim karticama? Konkretno Visom?
 
SEPA radi samo za zemlje EU..mi nismo u EU
 
Mene takođe zanima koju vrstu kartice bih trebao da uzmem da bih mogao uplatiti depozit i jednog dana možda skinuti profit sa te kartice (Kraken je u pitanju naravno)? Pozdrav svima
 
Mene takođe zanima koju vrstu kartice bih trebao da uzmem da bih mogao uplatiti depozit i jednog dana možda skinuti profit sa te kartice (Kraken je u pitanju naravno)? Pozdrav svima

ljudi ne vole da daju takve informacije zbog mogucih posledica. poslacu ti pm
 
I mene interesuje najbolji nacin za uplatu Eura na kraken pa ako neko hoce moze PM

Hvala
 
Nazad
Vrh Dno