Šta je novo?

Externi HDD preporuka

ROCK

Slavan
Učlanjen(a)
18.12.2008
Poruke
2,442
Poena
390
Nisam neki poznavalac i treba mi nesto na cemu bi prebacio slike i video klipove.
Kolika je mogucnost da ext hdd rikne? Onda bi sve moje slike i videa nepovratno izgubio tj jel ima ipsk nacina da se sve 100% vrati (nadam se).
Ili je SSD mnogo sigurnija i skuplja varijanta.
Sto se kapaciteta tice mislim da bi 250gb bilo dovoljno plus je kad bi bio veci. HDD sigurno ima i 1TB za 50-ak €
 
Pazi, imam vec dugo godina vise komada externih hdd i svi su wd.
Sada kod mene i brata ukupno 4 i svi rade.
Poceo sam sa 250GB (usb2.0), pa 500 (usb3.0) i naravno 1TB a brat je uzeo za sebe nedavno 2TB da radi povremeno beckup podataka.
Ni jedan nije crkao ali ni jedan nije padao niti pomeran sa stola kada radi.
Veoma vazno je da se ne pomera kada radi, kada je ukljucen u komp.
Obavezno uzmi USB3.0 varijantu sa jedni kablom/konetkorom koji ima plavi jezicak u USB3.0 konektoru.
Ti manje trose struje za razliku od onih sto imaju Y kabl sa dva usb konektora na jednoj strani.
Nemoj imati SAMO JEDAN hdd za cuvanje vaznih podataka, slika, cega god.
Oblak, 2hdd od kojih je jedan eksterni, zaseban i van kompa, moze i klasican hdd 3,5" sa kvalitetnim dokom...
Nikad sve na jednom mestu i u samo jednom uredjaju jer onda moze da ti bude zao.
 
Sve može da crkne pa i SSD, i to svaka marka i model. Što manje radi, duže će da radi, tj. kada završiš bekap obavezno ga isključi (safely remove) i radiće duže. Ako se bojiš padova Trancend ima dobra rešenja sa duplom silikonskom zaštitom, zatim drži ga na mestu sa kojeg ne može da tresne dole i sl. Ako želiš 100% onda jedino na 2 HDD-a i držiš ih u sefu.
 
Poslednja izmena:
Misli i dalje, pogresno mislis.
Vreme je danas veoma dragoceno, sve sto se radi nastoji se uraditi sto brze, proleti zivot ocas i jos se trebamo akati gde je koji dvd, dal je citljiv i sl. ...
 
2 hdd van kompa i 3 hdd u kompu, malo teze.
 
Nazad
Vrh Dno