Šta je novo?

Problem ploce Gigabyte 970a ds3

dragancce

Slavan
Učlanjen(a)
03.05.2005
Poruke
307
Poena
330
Drugari,
ja mislim da je ovo sto mi se desava problem sa plocom a mozda i nije procenicete sami.
Imam plocu iz naslova, imam 18gb ddr3, imam gtx asus 950, imam amd 8350 8core procesor i win 10
Skoro sam uzeo radi testiranja graficku karticu gtx 980 i sa njom je sve radilo kako treba, kada sam vratio moju graficku gtx 950, prvo sam imao problem sa podizanjem sistema vreteo je krug sve vreme, uspeo sam posle dosta muka da podignem sistem iz safe moda nakon brisanja drajvera za graficku. Odma nakon podizanja sistema i instaliranja drajvera krenuo je da mi pravi probelm za zvuk u device menageru se sam od sebe menjao speakers i headphones iako su samo zvucnici ubodeni i to sam nekako resio brisanjem drajvera za zvuk restartovanja vise puta. Da bi poslednji i najvazniji problem bio sada u igrama, koje su mi sasvim dobro radile pre nego sto sam se "igrao sa gtx 980", krece da mi secka zvuk i da dok secka zvuk igre se uspore ,sto je interesantno, frejmazu fraps pokazuje normalno recimo fifa 17 onako igraci krenu da se krecu usporeno, slicno se desava i sa titanfall2 krece zvuk nekako da pucketa i krene poprilicno seckanje pa se to smiri pa onda krene opet.
Ono sto sam ja pokusavao jeste da brisem sve drajvere ponovo i da ih instaliram da vadim i vracam graficku, da vracam bios na default,merio sam temeprature graficke i procesora ok je sasvim cpu pod punim opterecenjem ne ide preko 60 graficka predje malo preko 60 i dalje isti problem, juce mi je Rime igra samo zakucala u plavi ekran iako je radila relativno ok samo se usporila i zakucala. Dasavalo mi se slicno i kod klasicnog surfa samo zakuca google chrome uz opasno opterecenje memorije i samo moze fizicki restart.
Ako imate neku ideju ili iskustvo molim vas podelite ga samnom.
Unapred zahvalan
 
Poslednja izmena:
Šta si joj sve radio dobro je da i u windows hoće da uđe.
Da ti kažwe "šta joj je" napamet, ne može ni Ljubiša Trgovčević.

Reinstaliraj sistem (windows7 x64, ili ako baš mora desetka, ltsb verziju), a ubuduće pre promene grafičke karte koristi ddu- display driver uninstaller, i to iz sejf moda.
 
Poslednja izmena:
Sa DDU pobrisi drajvere u Safe Mode, nakon toga ih instaliraj bez HDMi Audio drajvera, ili kako se vec zove to kod Nvidie.

Pri instalaciji odaberi Custom install i gde vidis da pise audio, decheck.
 
Hvala na odgovoru, clear cmos je najvervoatnije resio problem, nisam imao mnogo vremena sinoc da istestiram ali ono sto sam na brzaka video, definitivno je dovelo do neke promene. Posveticu mu se malo vise danas kad se vratim s posla. Javicu. Sto se tice ddu nisam nikad koristio do sada i nikad nisam imao problem ali moguce da nakon ovog problema, sledeci put probam i DDU.
 
Definitivno je neki problem sa zvukom, reinstalirao sam sistem pre toga odradio clear cmos. Generalno se rad ubrzao ali sa zvukom nesto nije u redu. Konstantno se gubi i vraca, kao da ga sam od sebe disable i enable u minutu dvadeset puta. Radio sam sve logicno brisao drajvere skidao poslednje realtek drajevere, isto, skinuo sam bas za plocu drajvere, isto. tacno se cuje pucketanje kad dodje zvuk kad testiram radi i tokom testa prestane pa se opet vrati i tako beskonacno. Sad sam ukapirao da non stop sam od sebe javlja unpluged pluged mic.

Ako neko ima ideju, hvala.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno