Šta je novo?

Huawei p10 lite ili sony xperia A1

voki88

Cenjen
Učlanjen(a)
08.11.2014
Poruke
1,645
Poena
110
Moja oprema  
CPU & Cooler
i5 12400f,noctua nh14
Matična ploča
MSI B660M BAZOOKA
RAM
2X8 DDR4 3200mhz viper
GPU
Gigabyte rtx 2080 super
Storage
1tb nv2 m.2 kingston,ssd 240 kingston,1tb toshiba
PSU
Cooler master 750w
Kućište
MS titan pro
Monitor
AOC CQ27G2U/BK 2K 144HZ ADAPTIV SYNC
Mobilni telefon
a52
Pristup internetu
  1. Optički internet
Koj mob od ova dva bi mi preporucili. Cenovno su veoma slicna. Ja se bas toliko ne razumem i nisam zaludjen telefonima i ne igram igre uopste na njima. Volim da je kamera dobra kao i ekran.
Gledao razne klipove ali jednostavno ne mogu da se odlucim. Sony me nervira sto nema FHD rezoluciju ali me se cini da je kamera bolja od Huaweja. Dok ovaj ima FHD rez. i veci ekran.
Ako moze pomoc jos bolje ako poseduje neko ove mobilne pa da mi kaze sta i kako.
Da kazem da bi telefon uzeo preko mts-a.
Inace koristim G2 koj je legenda i dan danas me sluzi odlicno samo mi dosadio malo :D
Ako moze tema da se prebaci u sta kupiti zeznuo sam se mislio sam da sam tamo postavio post. Izvinjavam se moderatorima.

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Ako uzimas za kes, Xiaomi mi 5s je klasa za te telefone, u svakom pogledu. Ima za 270e. Od ta dva, ja licno bih uzeo P10, u stvari ne bih uzeo nijedan:d Ali izmedju ta dva Huawei.
 
Iskreno meni se svidja xa1 kako izgleda. Kako izgleda ta rezoljcija xa1 jel se vidi razlika u odnosu na fhd?


Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Iskreno meni se svidja xa1 kako izgleda. Kako izgleda ta rezoljcija xa1 jel se vidi razlika u odnosu na fhd?


Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока

Iskreno, ja sam primetio. Ima kolega na poslu, uzeo na paket, pa je malo plivao telefon :d pa smo ga otvarali i sredjivali, u poredjenju sa mojim Redmi Note 4X i Redmi 4 Prime (on pre svega jer je isto 5 inca)ja licno primecujem razliku u rezoluciji. Nzm dati 250e++ za 720p fon sa mediatekom i baterijom od 2300mha je mazohizam (moje mislljenje samo). Sto se dizajna tice, stvarno je vrh, kao i kamera, njemu je to eto bilo bitno, plus imamo dve mobilne aplikacije koje koristimo za posao, jednu kao bazu za fotke....

Sta znam, Mi5s je za taj novac easy pick, barem bi meni bio. Totalno neuporedivi telefoni u svakom smislu. Sad ne znam, da ne uzimas i ti preko paketa? Opet Huwaei P10 Lite je mnogo kompletniji proizvod.
 
Poslednja izmena:
Uzimam preko paketa posto sam korisnik boxa. Mislim da cu najverovatnije onda p10 lite on je cak i jeftiniji :D
Iskreno da sony ima fhd mislim da bi njega uzeo ovako mi se stvarno ne uzima a i mani ekran ima.

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Pa najverovatnije cu grobar to da uzmem :D

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
E ovako. Ja sam se dvoumio između samsunga j7 i sony xa1 i uzeo sam sony xa1 preko mts iako sam slusao negativne komentare od ljudi koji nikada nisu uzeli telefon u ruke. Ovo je mali zvrk koji radi perfektno. Verovali ili ne meni baterija izdrži ceo dan a ne skidam se sa neta.ova baterija traje duze nego kod nekih kineskih modela koji imaju 4000 mah. Probao sam i najzahtevnije igrice. Rade perfektno. Kamera odlicna. Po meni kamera najveći adut ovog modela. Rezolucija HD na ekranu od 5 inca super izgleda. Ne moze se razlikovati od full HD. To su prazne price. Ekran je odlican. Toliko za sada
 
Hvala ti za utiske. Stvarno se mnogo dvoumim znam da kamera je atvarno kvalitetna ipak je to sony. Videcu stvarno ne znam sta cu :D

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Hvala ti za utiske. Stvarno se mnogo dvoumim znam da kamera je atvarno kvalitetna ipak je to sony. Videcu stvarno ne znam sta cu :D

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока

Pogledaj malo i testove i videces da je ekran odlican.Jeste rezolucija hd ali za ekran od 5 inca to nije mana.Ipak je to -sony,zato i cena jeste malo veca od Kineza.Sony ima i gorila glas zastitu.Cak ima i onaj kvalitetniji mikrofon koji prepoznaje buku i pojacava sam galsnocu razgovora ako si u nekoj bucnoj prostoriji da bolje cujes sagovornika.U tome j e razlika izmedju sonija,Samsunga,HTc i ostalih kineza.Mom drugu je huawei 10 pao sam 20 cm i staklo je puklo ko nista.
 
Jao brate sad me stavi u tesko razmisljanje. Je li da te pitam citao sam neka iskustva da li si imao neki bag sa tacskrinom da nece da reaguje na dodir itd..?

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Jao brate sad me stavi u tesko razmisljanje. Jeli da te pitam cito sam neka.iskustva da li si imao neki bag sa tacskrinom da nece da reaguje na dodir itd..?

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
Nikakav bag nisam imao.Tac je savrseno prezizan.Sve glatko radi.instalirao sam i real rasing 3 koja je jedna od najzahtevnijih igara i radi perfektno i kod igrica.Najvise mi se svidjaju te sitnice kao sto sam napisao prilikom razgovora ako si u bucnoj prostoriji pojacava sam sagovornika da ga bolje cujes.To kinezi nemaju.Naravno svaki telefon mora da ima i po neku manu.Ipak ovo nije premium model ali ovaj telefon moze da zadovolji i napredne korisnike.Ne moras ti mene da poslusas.Ni ja nisam nikoga slusao kada sam ga uzimao.Nervira me samo kad neko kometarise pojedini uredjaj a nikada ga nije ni video.
 
Nikakav bag nisam imao.Tac je savrseno prezizan.Sve glatko radi.instalirao sam i real rasing 3 koja je jedna od najzahtevnijih igara i radi perfektno i kod igrica.Najvise mi se svidjaju te sitnice kao sto sam napisao prilikom razgovora ako si u bucnoj prostoriji pojacava sam sagovornika da ga bolje cujes.To kinezi nemaju.Naravno svaki telefon mora da ima i po neku manu.Ipak ovo nije premium model ali ovaj telefon moze da zadovolji i napredne korisnike.Ne moras ti mene da poslusas.Ni ja nisam nikoga slusao kada sam ga uzimao.Nervira me samo kad neko kometarise pojedini uredjaj a nikada ga nije ni video.

imacu ja uvidu tvoje komentare voleo bi uzivo da vidim jedan i drugi i jednostavno da odlucim. hvala ti u svakom slucaju dosta mi znaci.
 
volim ekran da bude dobar i kamera da je solidna napisao sam u prvom postu sve uglavnom :D
 
J7 i J5 2016 su osakaceni telefoni, ljudi kupuju zato sto pise Samsung na njima. J7 2017 pristojan, samo da se stabilizuje cena, ne sme da kosta ni evro vise od P10 Lite i to 3/32 verzija, 2/16 mora biti jeftinija.

Od ta dva P10 Lite bih uzeo, ne bih razmislio, mada meni kamera uopste nije presudna.
 
J7 i J5 2016 su osakaceni telefoni, ljudi kupuju zato sto pise Samsung na njima. J7 2017 pristojan, samo da se stabilizuje cena, ne sme da kosta ni evro vise od P10 Lite i to 3/32 verzija, 2/16 mora biti jeftinija.

Od ta dva P10 Lite bih uzeo, ne bih razmislio, mada meni kamera uopste nije presudna.

Nisu osakaceni nego telefoni iz nizeg cenovnog ranga samsunga.
 
Osakaceni telefoni, nema auto-brightness, nema FP, nema led notifikacije.

J7 2016 spada u mid-range segment, a te funkcije koje sam naveo vecina mid-range telefona ima, dakle ovi su osakaceni.

Chipset na J5 je ubistvo :D
 
Poslednja izmena:
Bacio sam pogled i na xa1 ultra bas deluje mocno samo sto je ogroman nikada nisam dezao 6" telefon u ruke.

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
malo am gledao po netu oko xa1 i ultra neki bas hvale dok drugi pljuju. sto se tice baterije neko bi rekao da je stvarno malo za jedan i drugi telefon ali ima ljudi koji kazu da dosta izdrzava zbog optimizacije kao sto mi je kolega sinoc rekao.
 
malo am gledao po netu oko xa1 i ultra neki bas hvale dok drugi pljuju. sto se tice baterije neko bi rekao da je stvarno malo za jedan i drugi telefon ali ima ljudi koji kazu da dosta izdrzava zbog optimizacije kao sto mi je kolega sinoc rekao.

Hvale ga ljudi koji ga imaju i koji su zadovoljni sa njegovim radom. A kude ga samo oni koji ga nikada nisu uzeli u ruke vec im jednostavno fali ful HD, jaca baterija po specifikacijama itd. ovo je novi model a prave komentare ces videti tek za koji mesec kada ga bude imalo vise ljudi.
 
Ne postoji "jaca baterija po specifikacijama", postoji jaca baterija.

Ovaj telefon ima slabu bateriju, ne moze je optimizacija dovesti ni blizu 3000mAh na Huawei koji je ionako odlicno optimizovan sto se baterije tice, ili 4000+mAh kod Xiaomija koji izvlace po 12h SoT.

Izdrzace dan verovatno, ako se ne drnda mnogo, i to je to. SoC nije slab, negde na nivou SD 625 po benchovima, samo sto se vise greje i vise trosi samim tim.
 
Poslednja izmena:
Ne postoji "jaca baterija po specifikacijama", postoji jaca baterija.

Ovaj telefon ima slabu bateriju, ne moze je optimizacija dovesti ni blizu 3000mAh na Huawei koji je ionako odlicno optimizovan sto se baterije tice, ili 4000+mAh kod Xiaomija koji izvlace po 12h SoT.

Izdrzace dan verovatno, ako se ne drnda mnogo, i to je to. SoC nije slab, negde na nivou SD 625 po benchovima, samo sto se vise greje i vise trosi samim tim.
Ivane telefon non stop drndam i baterija mi traje ceo dan. Jednom dnevno ga napunim i to je to.
 
Kako sam citao ljudi pricaju da je baterija mnogo dobra na xa1 i xa1 ultra.

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Kako sam citao ljudi pricaju da je baterija mnogo dobra na xa1 i xa1 ultra.

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока

S obzirom da ima mali kapacitet od 2300 mah baterija je odlicna.pa i apple ima uredjaje sa malim kapacitetom baterije.Moj drug uzeo teslu sa 4000 mah i baterija mu traje sest sati.Dzabe tih 4000 ako ja punim telefon na sest sati.
 
Tesla lesevi i Huawei/Xiaomi nisu isto.
 
Nazad
Vrh Dno