Šta je novo?

Nova tastatura neispravna, potreban savet!

Stiletto

Slavan
Učlanjen(a)
27.07.2008
Poruke
322
Poena
320
Pozdrav ljudi, kupio sam preko madjara tj ovih likova iz Subotice Corsair K63 mehanicku tastaturu sa Cherry red keyswitchevima. Prvo je sve delovalo da je uredu, isprobavanje svakog dugmeta u notepad i slicno. Onda je usledilo montiranje i preuredjivanje haosa od kablova 10+ njih iza kucista, kada sam sve to lepo napravio posle par sati, povezao vezicama na gomile mesta, sednem konacno za komp i shvatim da dugme S ima takozvani "key chatter" efekat. Dok ostali dugmici normalno rade, dugme S kuca veoma cesto, ne svaki put, po 2-3x od jednom, takodje tu je i bug sa delay u detektovanju klika ponekad, potpuno ubaguje i komandu izbaci tek posle pola sekunde. To buguje i dok kucam, jel ako S odradi taj delay bug ostala slova izadju sa lagom od jednom sva zajedno posle 0.5sec npr.
Inace isprobao sam je na 2 PCa, razlicite USB portove, ukljucujuci i USB 3, instaliranje programa od tastature itd, apsolutno nista nije resilo problem.

Snimio sam kako izgleda problem da bih pokazao ovima iz Subotice al evo ko moze da pogleda https://youtu.be/TKHEUwWo2VQ

Inace izvinjavam se za krcanje zvuka od mikrofona, kombinacija Diskord+shadowplay recording izaziva taj bug.


Imali neko neki savet sem da je vratim? Kakav je proces reklamacije u Madjarskoj :S stvarno se nisam nadao ovakvom problemu.
Da li da izdvojim vise para i doplatim (ovu sam platio 88e) do max 120e da uzmem nesto pouzdanije? doduse kolko citam to se desava na svim markama jednostavno faulty switch. Samo toliko imam traume od fabricki neispravnih komponenti koje su me pratile kroz proslost da se plasim da ce i kada mi zamene ovu da opet ima isti problem sa nekim dugmetom.
Unapred zahvalan za savete!
 
Poslednja izmena:
Kontaktiras likove iz Subotice i njima kazes sta se desava, pitas njih kakav je proces reklamacije jer si od njih kupio i mislim da si prvo trebao da se raspitas sta ce biti ako ti stigne neispravna tastatura.
Desava se da zapadne ubagovani switch i zato je tu garancija. :)

Sent from my A0001 using Tapatalk
 
Hvala na odgovoru!
Pa raspitao sam se davno, kupio sam do sada 2 graficke i sad tastaturu preko njih, oni tvrde da je garancija full sve legitimno i nekim mojim razmisljanjem Madjarska je clanica EU i samim tim bi trebala da ima dosta bolje odnose prema pravima kupca itd itd

A proces reklamacije pa... ja sad treba da posaljem njima u Suboticu, pa oni kad sledeci put budu isli u Madjarsku je predaju na reklamaciju, i onda nadam se naredni put kad opet idu po robu da reklamacija bude izvrsena tj zamena tastature, onda cekam da mi je ponovo isporuce i za sve to platim jos skoro 1000rsd u postarinama.. Insistiracu na novoj a ne popravci jel to cak i u Srbiji imam pravo, kupio sam novo, ono odma ne radi, hvala lepo ili zamena za nov proizvod ili pare nazad.

E sad ne znam ja sam tolko reviews pogledao za ovu tastaturu svi su zadovoljni itd, ne znam da li je bolje uzeti neku drugu uz doplatu, imam 120e na raspolaganju za to, preko madjara to je ko neka kod nas od ~150e nisu to male pare, tj ogromne su za tastaturu po meni.. Samo koju... tolko ih ima nigde proper reviews, nesto bih zaobisao Razer imam losa iskustva i misljenja mi nisu sjajna oko njih, mozda neki Logitech kao sto je npr G413 Carbon posto trazim iskljucivo minimalisticke tastature bez budzevina i slicnog jel mi samo smetaju.

Molim vas za jos saveta oko zamene sta ciniti itd
 
Poslednja izmena:
Ja bih sacekao tu reklamaciju, platio postarinu i koristio ispravnu tastaturu...
Mislim K63 je odlicna tastatura za FPS gaming, ne bih isao dalje od toga.
Pored toga trenutno nemas ispravnu tastaturu niti kes. Sredi da ti tastatura radi pa sve ostalo. :)

Sent from my A0001 using Tapatalk
 
Verovatno ce zameniti tastaturu ALI ako popravljaju tako sto zamene neispravni prekidac onda si siguran da je sve ispravno, jer AKO zamene novom (drugom) tastaturom i onda npr. A ne bude radilo, sta ces onda, opet trositi oko 600rsd za slanje i primanje nazad paketa...

Ja sam sa "madjarom" jednom imao reklamciju za uredjaj ok oko 35-40e i sve je korektno uradjeno, za oko 30-ak dana sam imao zamenjen uredjaj.
 
Kada mi je rekao da je zakonski rok do 45dana pozlilo mi je, kod nas da sam uzimao to bi resio za 1dan, tako sam i do sada uvek radio, nazovem prodavnicu u kojoj sam uzeo proizvod i trazim lokaciju servisa, odem licno u servis objasnim problem i insistiram da se hitno resi jel mi posao pati a tek sam kupio odma fabricki neispravno itd. Uvek sam resavao problem isti dan, max sutra dan. Da znam da i kod nas zakonski rok i duzi od 45 dana ali kad odes licno itd malo podignes frku drama ovo ono odrade to odma. Ovde sad treba preko "posrednika" to da se odradi, zamolio sam ga da pogura to po cinjenici da kupuje kod njih u bulku 2x nedeljno, ali sam siguran da bi to proslo mnogo bolje da ja licno mogu da odem i odradim posao. Sad trebam da nabavim neki bezvezni usb ili cd da bi im snimio problem na engleskom da odma vide problem, to mi je ovaj iz Subotice savetovao da odradim. Nadam se samo da ce serviser znati engleski.... da ne moram jos na madjarski da mu prevodim.
 
Nazad
Vrh Dno