Šta je novo?

Bitcoin Cash BCC

Babic

Poštovan
Učlanjen(a)
18.07.2017
Poruke
222
Poena
80
Stize mi email od Trezora u kome me obavjestavaju da ce doci do kloniranja BTC i da ce se BTC mreza podjeliti na dve
Nova kripto valuta ce se zvati Bitcoin Cash BCC
Ovi iz Trezora kazu da ce nova valuta djeliti istoriju transkcija sa BTC ,tako da ce svako ko ima BTC imati isti broj BCC od 1 avgusta
I da ce Trezor odmah dodati novi BCC walllet pored postojecih i da ce tamo biti isti iznos
Kako da neko ko ima BTC na papirnom walletu posle 1 avgusta dobije svoje BCC?
Negde sam procitao procjenu da bi BCC mogao odmah u startu da vrijedi vise od 1000USD.Jel to moguce?
Tek sam mjesec dana u svijetu kriptovaluta pa bi mi bilo interesantno procitati misljenja vas iskusnjih forumsa o tome kako ce se stvari kretati sa BCC i BTC
Kako ce se sve odrzaiti na majnovanje BCC i BTC itd
 
Stize mi email od Trezora u kome me obavjestavaju da ce doci do kloniranja BTC i da ce se BTC mreza podjeliti na dve
Nova kripto valuta ce se zvati Bitcoin Cash BCC
Ovi iz Trezora kazu da ce nova valuta djeliti istoriju transkcija sa BTC ,tako da ce svako ko ima BTC imati isti broj BCC od 1 avgusta
I da ce Trezor odmah dodati novi BCC walllet pored postojecih i da ce tamo biti isti iznos
Kako da neko ko ima BTC na papirnom walletu posle 1 avgusta dobije svoje BCC?
Negde sam procitao procjenu da bi BCC mogao odmah u startu da vrijedi vise od 1000USD.Jel to moguce?
Tek sam mjesec dana u svijetu kriptovaluta pa bi mi bilo interesantno procitati misljenja vas iskusnjih forumsa o tome kako ce se stvari kretati sa BCC i BTC
Kako ce se sve odrzaiti na majnovanje BCC i BTC itd
Da li misliš na menjačnice ?

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Pa i to je pitanje
Lendingujem na poloniex neki iznos
Hoce li mjenjacnice dodati isti iznos BCC kao BTC ili ce svako ko drzi na mjenjacnicama ostati bez svog BCC
 
Mislim bila bi greota da se ostane bez svog dijela BCC..moze stvarno da vrijedi puno ...ko zna
 
Koji trezor koristis

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Neke menjačnice ce da ga podrže, neke neće. Bitstamp neće ,gdax neće, za ostale se informiši.
Ako su ti na papiru, pretpostavljam da imaš private key. Taj key ubaciš u bcc wallet i pojaviće se novci
Trezor je rekao da ce ga podrzati
Znaci svaki private key sa x iznosom btc ce isto toliko bcc da podari kad ga importujes u bcc wallet. Bez keya nema ni novčića ukoliko ga neki servis ne podrži na kojem imaš btc
 
Sta savetujete? Skidanje sa svih menjacina/online walleta na offline? Kako posle dobiti BCC? Preko private keya?

Ok sad vidim da je odgovor vec bio tu :)
 
Poslednja izmena:
Hmm pa nema na spisku ovde podrzanih menjacnica ni Polo ni Bittrex, kako onda kazu da Bittrex podrzava BCC i da se se pojaviti posle forka kod njih na menjacnici?
 
Sta bi sa Poloniex?

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
 
Samo da ovo ne bude navlakusa i da prodje kao btc-e :) Kao svima dajemo bcc, samo vi drzite btc kod nas. I 1. avgusta cao zdravo.
 
Evo ovde ima pregled.

https://www.bestbitcoinexchange.io/segwit-bitcoincash-hardfork/

Biće veoma zanimljivo pratiti šta će se dešavati. Hash snaga koja će ga u početku podržati je prva nepoznanica od koje najviše toga zavisi. Recimo da to bude par procenata od trenutne snage koja leži iza btc. Otprilike bi u odnosu na to trebalo tražiti okvirnu vrednost na startu. 1% daje oko 25$.

Problem će biti period dok se diff ne uskladi sa trenutnom snagom nove grane. Koliko vidim to je predviđeno da se dešava na 6 blokova. 1% daje 10min x 100 = 1000min ili 16h 40min po bloku x6 izlazi preko 4 dana. U ovom početnom periodu mreža transakcija će biti gotovo nefunkcionalna. Zbog toga onaj ko hoće da trguje na samom startu mora da ostavi btc na menjačnici pre forka. Verovatno je to uzrok ovog trenutnog skoka vrednosti btc.

Sigurno mnogi u ovom što će se destit vide priliku za brzu i laku zaradu. Ako ima takvih među vama samo obratite pažnju na to da treba da se upustite u borbu protiv trgovaca sa mnogo više iskustva i sredstava što vas stavlja u hendikepiran položaj u vašim namerama.

U svakom slučaju predstoji nam zanimljiv period u kome ćemo biti svedoci real time eksperimenta btc forka.
 
Da li može da se kopa?

Poslano sa mog HUAWEI MT7-TL10 koristeći Tapatalk
 
A da li se sada nekako moze doci do BCC-a i kako, ako je BTC trenuto u Core walletu? Ili je prosao brzi voz? Cini mi se da je neko vreme na Poloniexu kada se prebaci ETH stizala i ista kolicina ETC ili sam ja nesto pomesao?
 
Pa na bittrexu mozes do bcc-a naravno ali mu je cena trenutno na 1130 (danas prodam btc dok je bcc-u cena bila na 300) i tako izgubim 600$ . . .
 
A da li se sada nekako moze doci do BCC-a i kako, ako je BTC trenuto u Core walletu? Ili je prosao brzi voz? Cini mi se da je neko vreme na Poloniexu kada se prebaci ETH stizala i ista kolicina ETC ili sam ja nesto pomesao?

Prosao voz. Treba si juce u 2:20PM tacno, imati u odredjenom walletu/menjacnici kolicinu BTC-a, kako bi toliko isto dobio BCC-a.
 
Kad smo kod toga, ima li neko da ih je claim-ovao, a da mu nisu na menjacnici ili trezoru/ledgeru? Vidim da electrum-ov dev preporucuje otvaranje novog walleta pre claim-ovanja na electron cash.
 
Prosao voz. Treba si juce u 2:20PM tacno, imati u odredjenom walletu/menjacnici kolicinu BTC-a, kako bi toliko isto dobio BCC-a.

A cekaj zar nije bila i neka prica da moze da se importuje private key od Cora u novi wallet za BCC i da je to dovoljno? Mislim ako funkcionise za trezor i ledger trebalo bi da moze i ovako? Pitanje je znaci da li je neko pokusao import u neki od podrzanih novcanika https://www.bitcoincash.org/?
 
^ i mene zanima :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
A cekaj zar nije bila i neka prica da moze da se importuje private key od Cora u novi wallet za BCC i da je to dovoljno? Mislim ako funkcionise za trezor i ledger trebalo bi da moze i ovako? Pitanje je znaci da li je neko pokusao import u neki od podrzanih novcanika https://www.bitcoincash.org/?


da. ali paznja. importovanje kljuceva od btc/a u neproverene novcanike je opasnost.

sve menjacnice zahtevaju po 30 konfirmacija, a kada se uzme u obzir brzina kojom se pronalaze blokovi, trebace za to jedno par dana. taman dok ode cena u bunar.

razradjena shema do najsitnijih detalja.
 
Napisao sam ja iznad, a kao sto i genijalcina rece, moze naravno, ali treba rizikovati sa importom kljuca ili seeda u te wallete. Druga opcija je ono sto je postavio electrumov dev.
 
da. ali paznja. importovanje kljuceva od btc/a u neproverene novcanike je opasnost.

sve menjacnice zahtevaju po 30 konfirmacija, a kada se uzme u obzir brzina kojom se pronalaze blokovi, trebace za to jedno par dana. taman dok ode cena u bunar.

razradjena shema do najsitnijih detalja.

Rizicno je svakako, ali opet i prebaciti sve na neku menjacnicu pre 01.08. je bilo rizicno :( Nekako mi ovo deluje manje rizicno ako se nadje neki OK BCC wallet, mada izgleda da i tada moze nesto da podje naopako :( E sad ne znam da li moze recimo ovako da se odradi cisto za probu, iz starog BTC Core walleta se posalje recimo 0.1 BTC u novi Core wallet pa se onda za taj novi izvuce private key i taj private key importuje u BCC wallet? Ili sam kljuc mora da bude napravljen pre 01.08.? Kako se uopste zna da li je za neki BTC vec dobijen BCC? Sve mi je nekako suvise komplikovano i konfuzno :(
 
Rizicno je svakako, ali opet i prebaciti sve na neku menjacnicu pre 01.08. je bilo rizicno :( Nekako mi ovo deluje manje rizicno ako se nadje neki OK BCC wallet, mada izgleda da i tada moze nesto da podje naopako :( E sad ne znam da li moze recimo ovako da se odradi cisto za probu, iz starog BTC Core walleta se posalje recimo 0.1 BTC u novi Core wallet pa se onda za taj novi izvuce private key i taj private key importuje u BCC wallet? Ili sam kljuc mora da bude napravljen pre 01.08.? Kako se uopste zna da li je za neki BTC vec dobijen BCC? Sve mi je nekako suvise komplikovano i konfuzno :(

Ne moze na novi, ali moze na stari. Evo ti kako je opisao tvorac electruma.. https://electrum.org/bcc2.txt
 
Ako mislis na top post iz tog threada, upravo sam ti to i linkovao, samo sto je tu linkovan stari .txt fajl, a ja sam ti linkovao fajl koji je napisan nakon tog.
 
Znaci isto bi trebalo da vazi i za BTC Core Wallet? Mogu sada da izvucem private key, posaljem BTC na drugu adresu sacekam da stigne, a onda importuje private key starog praznog BTC core walleta i pojavice se BCC? Izgleda da je ovo prilicno sigurna varijanata.
 
Nazad
Vrh Dno