Šta je novo?

Problem oko fizickog sastavljanja nove konfe

Grunt

Čuven
Učlanjen(a)
22.07.2002
Poruke
2,499
Poena
680
OK konacno mi stigli delovi pa sam krenuo sa sastavljanjem.

I naisao na 2 problema.

Problem 1.

Imam ovo napajanje
https://seasonic.com/product/m12ii-650-am/
Ono je polu modularno ima 3 kabla koja izlaze iz njega 24 pin atx za plocu sve OK, 6+2 pin za GPU sve OK i zadnji je problem u pitanju je CPU Power 4+4 pin, ALI samo 4 pina mogu da uguram u ovu Asus x370 plocu, druga 4 ne odgovaraju :wall:
E sad to sam resio tako sto uz napajanje dolazi jos jedan 8 pin power kabel koji na sebi nema nikakvi oznake i on stima na svih 8 pinova pa sam njega iskoristio, ALI je taj kabel veoma kratak i ne mogu iza da ga provucem nego ide ispred svih komponenti sto je uber ruzno.
Da li je dovoljno ona 4 pina da ubodem ili moram ovaj 8 pin sto ide preko svega, prilozene slike ovog problema.

Ovo je kabel koji stima
v9uPBV8.jpg

Ovo je kabel koji izlazi direkt iz napajanja i mogu samo 4 pina, ali se lepo provuce iza ploce.
tqGQGAK.jpg

A ovako to izgleda sa tim kratkim 8 pin kablom :(
5far8mY.jpg


Problem broj 2 koji me vise brine posto je prvi vise estetski nego funkcionalni.

Graficka kartica deluje kao da nije skroz legla sa levom polovinom, desna polovina lepo klikne i ploca je zakljuca u mestu (kao ram sto ima ona plastikica), a sa leve strane nalegne na kuciste sve OK zavrnuo sam je, ali ostaje taj mali prostor dole, tesko opisati recima stoga ide slika.

1XQPqmH.jpg


Svaka pomoc dobrodosla, nisam imao petlje da ukljucujem u struju dok ne dobijem koje misljenje xD

Jos slika.

bHC7Dzw.jpg

8eKRYD7.jpg

9lgR6TG.jpg

m68chDN.jpg
 
Poslednja izmena:
Ako ne planiras nikakav overklok mozes da prodjes sa 4 pina, ali generalno te savetujem da pustis taj kraci 8pin radi sigurnosti. Jbga ruzno izgleda ali to su sitnice na koje se obraca paznja pre kupovine. Cesto zanemarena na nasim prostorima jer estetika nije na prvom mestu.

Za grafiku, startuj racunar, odi u bios namesti pcie da radi grafika a ne igpu (integrisana), uostalom videces u cpanelu da li je komp prepoznaje. Tu ne moze nista da rikne na taj nacin, garantujem.

Sent from my HUAWEI CUN-L01 using Tapatalk
 
Mozes ekstender da kupis za taj 8-pin, pa da onda ide iza ploce.
 
@Mazi7
Iskreno to za CPU mi nije nesto bitno ionako je skroz zatvorena leva strana kucista, ali mi je cudno sto Seasonic CPU kabel koji izlazi iz samog napajanja ima drugacije pinove, na kakvoj ploci to odgovara nije mi jasno ? Nesto ne znam kako bi mogao uopste da saznam tako nesto pre kupovine kada na samom sajtu seasonica stoji da kabel koji izlazi iz napajanja ima dobre pinove, a kod mene ima drugacije, da li je moguce da su to defektno napravili ??

Sto se graficke kartice tice siguran da nemoze nesto da se zezne ? Ne znam kako da je jos nabijem u slot :( Inace Ryzen nema integrusu stoga bi odmah radila glavna karta.

Blah aj probacu da ga ukljucim, drzite mi fige.

EDIT

@ivanbass1
Vidis mozda to i uzmem cisto da izgleda fancy mada kao sto napisah skroz je zatvoreno kuciste, a ne kvari previse airflow svakako pa mozda i ostavim ovako :D
Samo me ovo oko GPU-a brine, ne kontam kako fizicki nemoze da nalegne skroz :/
 
Poslednja izmena:
Imao sam isti problem samo još drasticniji. Kabl je bukvalno bio nategnut preko ploče. Kupio ekstender i sa zadnje strane ga provukao. Elegantno.

Što se kartice tiče verovatno ti lim sa izduvne strane kači i udara u neko deo kućišta. Mora to lepo da legne. Probaj malo jače. Ako neće dobro osmotri situaciju pa ako treba zakrivi malo lim u potrebnom smeru.
 
Poslednja izmena:
Mora da moze i 4+4 u plocu, bar na mom napajanju/ploci moze. Jesi siguran da si ih sastavio kako treba? Moraju istovremeno oba sastavljeno u konektor na ploci, pojedinacno nema sanse.
 
Poslednja izmena:
Proveri I da jedan ne ide u drugom smeru, zarotiraj ga ? Par puta sam imao takav slucaj jer je kabl fabricki tako utisnut I na oko ispada 8pin a moras jedan 4pin da okrenes :D

Sent from my HUAWEI CUN-L01 using Tapatalk
 
Instalirao sam upravo win 10 na konfu.

Javljam kako radi pod stresom kada instaliram sve drajvere i skinem programcice za test.
 
Nazad
Vrh Dno