Šta je novo?

Laptop Lenovo B50-80

threezus

Poštovan
Učlanjen(a)
21.03.2016
Poruke
12
Poena
54
Pozdrav!
Vec godinu dana posedujem Laptop Lenovo B50-80:
- Intel i3-5005U CPU @ 2.00GHZ
- 6.00GB RAM
- OS Win 10 64-bit
- SSD 120 GB
- Intel HD Graphics 5500
----------------------------------------------------------------------
Ono sto me interesuje vezano za svoj laptop jeste:
1. Da li bi nadogradnja RAM(max je 16 GB) memorije izazvala nesto pozitivno/negativno?
2. Primetio sam da kada skinem punjac, 'kutijica' adaptera je vruca, to nisam primecivao na pocetku, pa nisam siguran da li je to normalna pojava?
3. Kada laptop stavim na sleep i kasnije ga ponovo koristim, dosta usporenije radi. Takodje, kada ga pokrenem nakon sleep mode-a, strelica nestane na 30tak sekundi. Da li je to do OS ili neceg drugog?
4. Ukoliko SSD prepunim i iskoristim 90-95% kapaciteta, da li ce laptop raditi sporije?
5. Preko leta kada su vrucine, koristim postolje za hladjenje, koliko je to pametan izbor obzirom da on rashladjuje i mnoge ostale komponente kojima to nije potrebno? Da li se time moze nesto ostetiti?
6. Za godinu dana nikakav Antivirus nisam koristio, samo Windows Defender je ukljucen. Ponekad odradim scan u Safe modu ali nikad nista. Ispravno ili ne? (mislim na nekoriscenje AV), pritom non stop koristim torente, internet itd...
7. Da li bih mogao kada malo spadne cena SSD 240GB, bez problema zameniti trenutni od 120GB?
8. Obzirom da je SSD u pitanju, defragmentaciju ne treba raditi, a disk clean up?

Hvala unapred na odgovorima, ovo je nesto sto me je uvek zanimalo, nisam bas upucen previse u racunare, pa je svaka informacija dobrodosla :)
 
Poslednja izmena:
1) po specifikaciji mozes da imas 2 x 8GB ram-a, ako imas dva slota za ram, mozes da stavis 2 x 8GB, ako imas samo jedan mozes da dodas jos 8GB.

2) svaki punjac je uvek vruc-mlak, kada se puni baterija uvek je topliji.

3) moze da bude da je do OS-a, ako je odavno instaliran mozes uraditi svezu instalaciju.

4) ni jedna stvar ne valja da se puni blizu maximuma, bar 15-20% da bude prazno.

5) Ja recimo ne koristim postolje sa ventilatorima. Postolje sa ventilatorima koliko je dobro toliko je i lose jer pored toga sto hladi komponente (sto je dobro) ubacuje i vise prasine u samom laptopu (sto je lose) pa je ciscenje cesce. Ako ga ne koristis za gaming najbolje postolje bez venta, redovno ciscenje i nema problema.Poenta postolja je da ga podignes od stola da ima bolju cirkulaciju vazduha i da sam laptop namestis tako da ti ekran bude u visini ociju.

6) vise od Defender (bar meni) mislim da ne treba, mozda ce jos neko dati neki komentar.

7) mozes uvek da zamenis ssd, samo da li ti treba veci od toga, to je pitanje, ako ti treba nesto kao storage bolje dodati na mestu dvd-a hdd.
 
Nazad
Vrh Dno