Šta je novo?

FreeSync ne radi na ReLive drajverima

ivanbass1

Čuven
Učlanjen(a)
25.04.2016
Poruke
11,115
Poena
765
Moja oprema  
CPU & Cooler
Ryzen 5700X, LC-CC-120
Matična ploča
AsRock X570S PG Riptide
RAM
Kingston 2x16GB 3400MHz CL14
GPU
AsRock Challenger Pro 6700 XT
Storage
Kingston A2000 1TB, Toshiba P300 3TB
Zvuk
HyperX Cloud II Wireless
PSU
Seasonic Core 650 GM
Kućište
NZXT S340 Elie
Monitor
AOC CQ32G1
Miš & tastatura
Logitech G502, HyperX Alloy
Ostale periferije
Mac Mini M1 16/512
Laptop
Macbook Pro M1 16/512
Tablet
Galaxy Tab S7
Mobilni telefon
XIaomi 12X
Pametni uređaji
-Galaxy Watch 3
-Mi Band 5
-Mi Band 4
-Mi Smart Humidifier
-Mi Air Purifier 2S
-Mi Air Purifier 3H
-Mi Mop Pro
Pristup internetu
  1. Optički internet
Radio je neko vreme normalno i sa ReLive drajverima.
Windows update je iskljucen, driver update je iskljucen, nista nije cackano, samo je prestao da radi odjednom pre neki mesec. Od tada ne radi na bilo kojim ReLive drajverima, kao i ovim najnovijim sto 17.7.2..

Win 10 64bit
Konfa iz potpisa

Nasao sam na redditu da hoce da zeza ako Display Scaling u windowsu nije na 100%, to ovde nije slucaj.
Na 16.11.5 radi normalno sve..

Probao sam:
-Da brisem drajvere sa DDU, u safe mod-u i van njega.
-Sa amd clean uninstall da brisem i instaliram.
-Probao dosta verzija ReLive, ni na jednoj nije radio FreeSync.

Jel ima neko neku ideju?
 
Da udjes u safe mode sa ddu da obrises sve od drajvera, ne odaberes da resetuje komp nego da ga ugasi, izvadis karticu, bateriju sacekas 10-15 min vratis bateriju, karticu i instaliras najnovije drajvere. Ako ne pomogne onda brisanje windows-a preostaje. Gledaj da imas skinute nove drajvere pre ovoga i pre instalacije drajvera gledaj da ti je net ugasen a posle resetuj komp pa vidi jel pomoglo.
 
Neki update za Windows? Kabl do monitora?
 
Da udjes u safe mode sa ddu da obrises sve od drajvera, ne odaberes da resetuje komp nego da ga ugasi, izvadis karticu, bateriju sacekas 10-15 min vratis bateriju, karticu i instaliras najnovije drajvere. Ako ne pomogne onda brisanje windows-a preostaje. Gledaj da imas skinute nove drajvere pre ovoga i pre instalacije drajvera gledaj da ti je net ugasen a posle resetuj komp pa vidi jel pomoglo.
Kakve veze ima CMOS/BIOS sa tim ?
 
Mozda je monitor neispravan?

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Kakve veze ima CMOS/BIOS sa tim ?

A zasto ne bi moglo da ima? U ovakvim situacijama isproavas one prvo najlakse fore da resis problem a tek kasnije prilazis onim ozbiljnijim stvarima kao sto je brisanje windows-a ili zamena monitora.

Mozda se jednostavno nesto zaglupilo i nece da radi kako treba. Ni jedan problem nije bezazlen dok se ne otkrije drugacije.
 
S obzirom da ce vega izaci veoma brzo, ako je to neki bug, mislim da ce i ostati zabagovano... AMD se vodi jednom logikom samo kad su im drajveri u pitanju: It's not a bug, it's a feature!

Idealno bi bilo ako mozes da isprobas grafiku na freesync monitoru koji ima i DP i HDMI. Mozda je i neki bug sa detekcijom monitora sa novijim drajverima, pogotovo ako ti u RS pise da je freesync podrzan.
Isto ne bi bilo lose da proveris sa cistom instalacijom wina (a s obzirom da imas 3 razlicita drajva, to ne bi trebalo da bude problem), pogotovo ako je win update ukljucen.

Definitivno zanimljiv slucaj

Kakve veze ima CMOS/BIOS sa tim ?

Kako ne znas kakve veze ima, pa covek ima zlocudnu struju :D
 
Poslednja izmena:
Znaci notorna glupost.
Hvala Crazy Serb i ostalima na postovanju, ali nije nista od toga.

Postovao sam i na Tomshardware, i na AMD forumima, nista. Covek sa Overclockers.net resio problem.

Resenje je krajnje prosto i veoma glupo.
U Device Manageru se obrise graficka, dakle display Adapters>desni klik na graficku>uninstall device BEZ BRISANJA DRAJVERA!

Dakle, ne checkira se box pored koga pise uninstall drivers!
Nakon toga se refreshuje par puta(desni klik bilo gde u dev.manageru i scan for hardware changes), on reinstalira graficku i FreeSync RADI! Na najnovijim WHQL 17.7.2.

Edit:

Ovo mora da se radi svaki put kad se restartuje PC :D
Znaci ide jedan dug period ne-gasenja racunara dok ne izadje neki fix za ovo, ako izadje. Probacu da podignem svezu instalaciju na neki od HDD-ova kad me ne bude mrzelo.
 
Poslednja izmena:
Bitno je da si problem resio.

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno