Šta je novo?

BTC-E kriza 25.7.2017.

Nemojmo preterivati. Moraju dokazati da smo svi krivi ili učesnici u tome što je osumnjičeni radio pre nego što zaplene. Da nam otežavaju život, to stoji.

Sent from my E6683 using Tapatalk

Edit. Preteče me IGY :)
 
Ljudi,vas je globalizacija opasno udarila u glavu.

Čiji ste vi gradjani, u kojoj državi plaćate porez?

Aha, plaćate porez u globalnom selu po vašem mišljenju. Malo fanti, malo Alexanderu, malo EU preko ne znam koje berze, i smatrate da Vas treba štiti sudstvo svih tih država? Čak i one čijem se urušavanju nadate ? Npr radovanje za srušene kule WTC, i hiljade nevinih ljudi izginulih.

Aha ,da, to nisu nevini ljudi, to su berzanski mešetari, stoka.


Pravda za Alexandera!!!

Neverovatno. Što uopšte čitam nebuloze koje se ovde pišu.
 
Poslednja izmena:
Sudstvo ne štiti nigde, štiti sistem koji ne dozvoljava da ti se oduzme bilo šta dok se ne dokaže da si kriv. OK, recimo da je taj Aleksander kriv iako to još nisu dokazali, recimo da je i BTCe pravno lice krivo iako i to niau dokazali, ali ne možeš depozite trećeg lica blokirati.

Nije ih USA pravni sistem blokirao da rade, to mene najviše brine. Aleksander kako prođe, prođe, BTCe ima da plati eventualne kazne jer je to mali deo prometa koji naprave.

Sent from my E6683 using Tapatalk
 
Zašto onda ne rade ako ih nije niko blokirao?

Технические работы близки к завершению. Спасибо за понимание,
 
Poslednja izmena:
Kao što rekoh, mene to brine jer je u domenu uprave a ne sudstva. Već je rečeno, niko ne pleni štednju jer neki krimos ima tekući u tvojoj banci. Međutim, crypto je neregulisano tržište i uprava može da radi šta hoće...

Edit. Isto je već napisano, mogu oni da otvore novi domen i obaveste vlasnike depozita, bila bi navala, ali oni nisu banka, ne plasiraju te depozite nigde već uzimaju procenat od transakcija, ergo, svaki acct treba da je dostupan osim ovog što je osumnjičen i od same menjačnice. Najlakše je sad reći 'svi su osumnjičeni i čekamo kraj procesa jer je to dokazni materijal' dok se 'dokazuje' i 'utvrđuje' koji je wallet čiji u milionima transakcija...

Sent from my E6683 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
A ono, ako je ovaj zaista učestvovao u tome oko mtgoxa, gde su pokupljene isto nečije uštedjevine i šta sve ne, zašto bi sada bili sentimentalni pa nama vratili..

jedino, što neko reče u nekoj od prvih poruka, ako je procenat od rada btc-e imao neko blzak vlastima u rusiji, onda će nastaviti da rade
 
Poslednja izmena:
Mislim da nije ovde centralni problem da li ce sva stednja biti zaplenjena od strane doj, nego da li ce se napraviti dovoljna steta (ili se uciniti izvesnom) da se "banci" vise isplati da se zatvori, nego da nastavi. A ako kojim slucajem i nastavi, cini mi se da su obavezne znacajne restrikcije.

Ja svakako ne znam na koju ce stranu, ali sve ovo deluje kao prilicna kaubojstina. Dok svi gledaju u poloniex, iskoci nesto u sta niko nije gledao, sto uopste ne znaci da ono u sta su svi gledali nije problem. Iza svakog coska neka neman.

Pored svih tih nemani, nije bas realno toliko se uzrujavati oko nekog gastarbajtera koji je iskocio niotkuda, bez obzira na to koliko su namere ocigledne. Niko i nije duzan da saoseca, pa cak ni da "ne dosipa so na ranu", to je tek stvar pristojnosti.

Ali, kako god, banovanje sa foruma nije cak nikakva steta u takvoj situaciji, i najbolje je nista i ne citati, osim nekih bas sturih vesti da bi se bilo u toku. Ne mozes da utices ni na sta, a ako sve i proradi, proradice da bi radilo na neodredjeno, a ne na jedan dan, jer bi im to bilo bacanje para u bunar. Bas mi je i cudno sto poneko razmatra i opciju da ovi otvore radnju samo da bi namirili musterije, i kao razlaz. Od svega moguceg, to mi se cini kao najmanje verovatno.
 
Tačno, nema svrhe mi da razmišljamo, nećemo uticati na ishod. Ali ne mogu da ne pratim šta se dešava, valjda je interesovanje srazmerno izgubljenom (zarobljenom) novcu :/

Evo neki grk sa kipra koji valjda prati grčke medije:

Panayiotis Christodo‏ @panayiotischri 10h10 hours ago
Russian authorities are in contact with Greek police to ensure Vinik's legal rights. IMO I don't think that he will be issued to US.

Panayiotis Christodo‏ @panayiotischri 4h4 hours ago
Vanik refused that he has any connection with what they accused him and he expressed fears that the US will construct false evidence

matrix‏ @maxty 3h3 hours ago
thanks buddy, is there any news about what will happen to customers' funds on btc-e according to greece media?

Panayiotis Christodo‏ @panayiotischri 3h3 hours ago
nop but noone ever referred about any closure of btc-e. i will keep you updated on this case.

------------------------
I jedna lična procena:

Panayiotis Christodo‏
@panayiotischri
Follow
#btce management will not risk the company's future, imo they will pay the fine and open the exchange with a KYC procedure.

----------------------

originalni grčki tekst o zaniteresovanosti ruskih vlasti za njega:

http://m.news247.gr/eidiseis/koinon...on-gia-th-sullhpsh-sth-xalkidikh.4782209.html

Russia has already shown interest in the arrested person, which is uncommon.

Originally, the Russian Embassy confirmed the arrest. "We confirm the detention that happened yesterday (on Wednesday)," the embassy said, according to the Sputnik news agency.

The Embassy added that all necessary steps on the issue would be made by the Russian Consulate General in Thessaloniki.

"We are in contact with the Greek authorities and the Russian citizen to ensure that his / her legal rights are granted to him / her," he said.

Earlier, the representative of Russian Foreign Minister Maria Zacharova with her post on her facebook page said that the issue "has been routed"
 
Poslednja izmena:
Ljudi,vas je globalizacija opasno udarila u glavu.

Čiji ste vi gradjani, u kojoj državi plaćate porez?

Aha, plaćate porez u globalnom selu po vašem mišljenju. Malo fanti, malo Alexanderu, malo EU preko ne znam koje berze, i smatrate da Vas treba štiti sudstvo svih tih država? Čak i one čijem se urušavanju nadate ? Npr radovanje za srušene kule WTC, i hiljade nevinih ljudi izginulih.

Aha ,da, to nisu nevini ljudi, to su berzanski mešetari, stoka.


Pravda za Alexandera!!!

Neverovatno. Što uopšte čitam nebuloze koje se ovde pišu.

Evo ga jos jedan..gde je on deo "naprednog sveta" a svi ostali koji ne misle ko on su primitivni *****i.

Ja nisam bombardovao WTC ali je ta zemlja meni srusila pola kuce i nije mi nadoknadila ni dinar,dolar sta god.

Posto sam jelte imao neke pare na BTCe i sad ce to da pripadne "amerima" odgledah na netu ono glasanje vcrs o Ruskim sankcijama...koliko god sam znao da su ameri ludi nisam imao pojma da su bas toliko ..taj senat im je kao ovde parlament..i to glasanje je bilo kao da kad nas svih 250 poslanika su seselj ..bukvalno svako izlazi sa zapaljivim govorima gde su svi koji nisu njihovi potcinjeni su kriminalne drzave koje ne treba da postoje i koje treba ameri da kazne svim sredstvima ..i ko ne misli tako je izdajnik amerike ...i posle nam ti isti preko ovde njihovih medija instaliranih u srbiji drze kao pridike o nacionalizmu
 
Držite se teme, to je BTCe blokada i ništa drugo!

Imate i ignore opciju, koristite je.
Smaranje nije protiv pravila foruma ali vređanje drugih korisnika jeste (i za to opomene ne ističu). Ako vas neko smara stavite ga na ignore listu, odlično radi.

Zadnji put, tema je BTCe!
 
How Hackers Cash Out Thousands of Bitcoins Received in Ransomware Attacks

http://thehackernews.com/2017/07/ca...ackersNews+(The+Hackers+News+-+Security+Blog)

According to a recent research paper presented by three Google researchers, more than 95% of all Bitcoin payments collected from ransomware victims have been cashed out via a Russian cryptocurrency exchange, called BTC-e, since 2014.

Boldovani deo mi je veoma zanimljiv jer kroz neke banke je kes morao da izadje, da li ce se zatvoriti i te banke, da li ce se zapleniti novac trecih lica na racunima u tim bankama? :trust:
 
Poslednja izmena:
How Hackers Cash Out Thousands of Bitcoins Received in Ransomware Attacks
http://thehackernews.com/2017/07/ca...ackersNews+(The+Hackers+News+-+Security+Blog)
Bitkoine je bilo moguce pratiti do BTC-e. Oni su bili idealni za pranje novcica jer si mogao otvoriti nalog samo sa mailom.
Uradis depozit na taj fake nalog i odatle prebacis novcice na svoj regularan nalog na recimo bitstampu i sa bitstampa povuces na svoj bankovni racun.
Poenta je da je BTC-e primao novcice u jedan novcanik a isplacivao sa sasvim drugog. Bez njihove pomoci onima koji istrazuju gde su zavrsili novcici nisu mogli ustanoviti gde su poslati sa BTC-e i kako su zavrsili u fiatu.
A onda ide ona varijanta ako neces da kazes gde su novcici zavrsili ti si kriv.
 
copy/paste slucaja iz 2013. god kada su savatali ekipu menjacnice Liberty Reserve.. gotovo isti scenario..

Arthur Budovsky (rus) uhapsen na letovanju u Spaniji, Alexander Vinnik (rus) uhapsen na letovanju u Grckoj
obojica uhapsena po USA poternici, na teritoriji van USA..
Arthur (LR) optuzen za pranje 6 milijarde, Alexander (BTC-E) optuzen za pranje 4 milijarde


Posle izrucenja u USA i nekoliko godina sudjenja , Arthur je popusio 20 god.. svi coini koji su bili na libertyreserve su "zamrznuti" (izmedju ostalog i manja kolicina mojih coina). Do dana danasnjeg, niko se nije javio u vezi te price, niti je ponudio refund coina.. LR sam koristio kao i vecina nas sada BTC-e za exchange, al opet optuzba je vezana za pranje, tako da videcemo sta ce biti od svega na kraju..


Iskreno, nadam se da ce se btc-e razlikovati od liberty-a i da ce coini biti vraceni.. dosta drugara, poznanika i kolega je imalo odredjene kolicine coina na btc-e, i svi su u iscekivanju sta ce biti..
nadajmo se pozitivnom ishodu
 
Kod nas u RS zadnje 2 godine propale 2 banke Banka Srpske drzavna i privatna Bobar banka a depoziti osigurani samo do 25 hiljada evra ,ko je imao preko 25k ostao bez para i nikom nista
Gledam na tv neki nas gastabajter radio u Njemackoj i orocio 100 k evra i sve mu iznad 25 k propalo
Nigde i nista nije sigurno
 
Nisu to male kolicine koje imamo na btc-e, u pitanju su ko zna koliko miliona bar nas ovde sa foruma. Ne znam, nadam se da ce otvoriti samo pod drugim imenom i nastaviti sa radom :S:
 
Nadamo se da ce nastaviti sa radom, jer su oni mnogo i veci nego LS, a i jaci, samo da se ne desi da promene gazdu (samo sa one strane atlantika) i da nastave sa radom i da je to bila cela poenta ove situacije
 
Nisam znao da im je bio zabranjen rad u Rusiji..
 
Vratice oni svima 50% coina a ostatak kad bude, ne bi smeli da se zajebavaju sa toliko ljudi sada kada je uspon kriptovalute.
 
Ti prvo da kazes koliko ti je godina?
A ta cifra nije problem za takvu menjacnicu
 
Poslednja izmena:
Ti prvo da kazes koliko ti je godina?
A ta cifra nije problem za takvu menjacnicu

Zasto su ti vazne licne stvari? Ovde diskutujemo o BTC-e i drzi se teme. Ja nisam tema.
40 godina za tvoju info.

Mislim da je 110 miliona veliki udarac za BTC-e plus glavni organizator ce biti izrucen in the US.
 
Sve je to manipulacija vidicete dobro osmisljena igra...
Svi ce biti namireni samo dok prodje ovo ludilo
 
Zasto su ti vazne licne stvari? Ovde diskutujemo o BTC-e i drzi se teme. Ja nisam tema.
40 godina za tvoju info.

Mislim da je 110 miliona veliki udarac za BTC-e plus glavni organizator ce biti izrucen in the US.

Malo je Usa zagrizla u tvrdo ovaj put, da ne kazem sta :) To sto su odredili kaznu na osnovu ofrlj metode nije garant da ce je i naplatiti iz jako puno razloga, npr jurisdikcije. Sledece je cinjenica da je tuzba vrlo povrsna i spekulativna a ljudi sa toliko finansijske moci ce ih rasturiti sa advokatima. Cinjenica da nije podnesena tuzba u NYC kako to uvek ide sa Fincenom i nije blokiran domen od strane DOJ, vec je ucinjeno u Northern California Districtu?! Isto dovoljno govori.

Posto je nekima ovde poznato a i tebi bi da si uistinu duze u kripto vodama 110m nije prevelik problem za nekog u posedu par miliona ltc i par stotina hiljada btc i slicno eth, pored kesa.

Pored toga sto sumnjam da imas 40 godina, 90% sam siguran da si iz sluzbe, pa eto iskoristi priliku da se edukujes ovde za pocetak a manje lupetas.

LR jeste slicna prica ali ima bitnih razlika, pored magnitude od x10 u smislu obima. Ovaj put nisam siguran da ce ovo da isteraju do kraja uspesno. Nisam cak ni ubedjen da ce izruciti ovog lika Usa, za to imaju 2 meseca, ali sa ovako klimavom optuznicom i ovim parama tesko.

Konkretan razlog po meni je stavljanje pod Usa kontrolu kripto tehnologije, ne unistavanje, vec kontrola. Ovo rade za primer drugima.



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ako nekoga zanima, neki detalji u vezi hapšenja iz grčkih medija. Malo konfuzno zbog google translate, ali kao namerno su srušili btc-e da bi on uzeo telefon koji su mu potom ukrali dok je bio ulogovan. Kao..

............

Back in Comitsa Hotel, Vinic was sitting with his family when he got his cell phone in his hands as he found a damage to the "exchange" and the server that supported it had fallen.

The blocking was coordinated by the US federations and the signal of capture was given as soon as Vinic got his mobile phone in hand and began to take action. A "holidaymaker" approached him and asked if he knew anything about a nearby beach. In this way he managed to grab the look of the Russian and grab his handset before handing down any button.

"The aim was to keep the mobile open," police security officers told the company and attended Komiza's holidaymakers. In this way access to 38-year-old data would be open, or even hackers of cybercrime would have been hard to break the security guards he even put on his mobiles.

..

Evo ceo tekst:

http://mononews.gr/news-politiki-asfalia-thessalonikis-ke-fbi-espasan-avato-ton-bitcoins/179936
 
:) jeste nema gde da se registruje drugi domen


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Može, ali, da li je realno nadati se nekom robin hudu koji će protiv usa vlade da se pobuni i rizkuje ko zna sta, bez ikave koristi za sebe, da bi nama vratio koine..
 
Nazad
Vrh Dno