Šta je novo?

BTC-E kriza 25.7.2017.

Pare nemaju identitet ali poreklo od kuda su pristigle to ima i da hoce da vide ciji je novac legalan a ciji nije moze da se utvrdi ali koliko ima korisnika sigurno nece tako detaljno istrazivati nego po svemu sudeci ako su se nameracili da te pare prisvoje to ce i da urade.

Zato i ne volim americki pravosudni sistem, jer sto naume da urade to milom ili silom, ali je uglavnom silom.
 
u ovakvim situacijama se vidi koliko smo mi odvratan i pakostan narod. cast izuzecima
 
Stvarno citam i ne verujem ocima, sve pare su mi tamo, citam trazim info ali sta moze da se procita to je neverovatno.
Niko nema nikakve informacije iz prve ruke a pola njih doslo ovde da likuje i da nas ubedjuje da je sve kraj i sve je gotovo.

Aman ljudi, bice sta bude, ne mozemo verovatno tu nista ali dosta vise sa glupostima, ako imate nesto pametno napisite ako ne onda barem nemojte da mracite, da ne kazem likujete. Kakvi ste to ljudi? :mad:

Sto rece Crni Gruja, "Budimo ljudi iako smo Srbi"...
 
imam iskustva sa Liberty Reserve-om. Oni su prošli isto ovako, optužnica i katanac, nema suđenja, kadija te tuži kadija ti sudi. Dakle ko god je imao LR na nalogu sve je otišlo u Honduras.

Ne znam da li će tako i ovde biti, ali mi deluje preslikano.

Čuo sam za to ali nisam znao priču, sada sam pročitao. Da, sve isto, potpuno iste optužbe, serveri van usa, hapšenje u nekoj trećoj zemlji... A imali su milion korisnika, koliko od toga kriminalaca..
 
Dobro ljudi majku mu to je kao kada bi nama iz banke uzeli nase LEGALNO STECENE pare jer je neko u istoj banci prao lovu od narkotika i ulagao recimo u stanove o cemu mi pricamo? :S:
 
Znam, nema smisla, meni je isto tamo većina svega. Ali eto vidi taj LR, sve isto, nije bilo ni priče o refundu, sve se tretiralo kao ilegalni novac.

Sada sam pogledao istoriju mailova od btc-e, uopše nisam ni verifikovao nalog (ne sećam se ni da je bila opcija), samo se registrovao sa mail + password i posle kada je bila opcija dodao i 2fa

Ovde je jedina razlika i tračak nade što se nisu dokopali infarstrukture, pa ovi u teoriji mogu iz osvete ili šta već da podignu berzu i dozvole ljudima da povuku koine. Da se usa gov pita, sada bi već bio definitivan kraj.
 
Poslednja izmena:
Dobro ljudi majku mu to je kao kada bi nama iz banke uzeli nase LEGALNO STECENE pare jer je neko u istoj banci prao lovu od narkotika i ulagao recimo u stanove o cemu mi pricamo? :S:
Da ali u kripto svetu anonimnost transakcija je ono glavno. U banci se zna ko si i šta si, ovde ne.
Btw formalno pravno gledano, kada položite pare u banku vi više nemate te pare, već pismeno obećanje banke da kad dođete u određeno vreme da će vam banka isplatiti taj novac. Naravno ako ne bankrotira.

Sent from mTalk
 
Ma hajde, zna se vrlo dobro kako su moje pare zavrsile na toj berzi, mozda im se ne zna poreklo kesa za koji su novcici kupljeni.
Ukoliko mogu da dokazu da je on prevarant istom metodom moraju da dokazu i da sam ja kao i drugi nevin i da sam ulozio svoj fiat i kupio novcice sa kojima sam trgovao posteno na istoj toj berzi godinama.

Takodje jos jedno pitanje, ako su radili sve sto su radili, da li ce pohapsiti i pozatvarati i sve banke koje su im omogucile da se FIAT sa BTC-e krece kroz njih? Mislim i one su u lancu? :mad:
 
Poslednja izmena:
Stagod se sada napise to ljudima kojima su pare i coini zarobljeni ne pomaze. Ono sto je lakse reci nego uciniti je da sede i cekaju... ali to jednostavno nije moguce uraditi jer nekome su tu zarobljene godine kopanja i rizikovanja na berzama sa kupi prodaj forama.

Jako ****na situacija i ono sto znam da ja ovo da mi se dogodi bez bensedina ne bih pregurao.
 
Dobro ljudi majku mu to je kao kada bi nama iz banke uzeli nase LEGALNO STECENE pare jer je neko u istoj banci prao lovu od narkotika i ulagao recimo u stanove o cemu mi pricamo? :S:

Kakve banke? Ekvivalent ovom BTC-E je Dafiment banka u Nam(i)biji, sa kamatom od 100% godišnje, potpuno je nepoznato i čiji je sajt, navodno neki Rusi koji muljaju preko Bugarske i Kipra, i usput se na istom peru pare od ozbiljnog kriminala. Igrate igricu velikog rizika, i sad kad je problem, u velikom broju očekujete da neko brine o vašim ulozima, kao da su bili u banci sa kamatom 1-2%.
 
Lazo ti li si? :D

Sent from my P8000 6.0 using Tapatalk
 
Mitre o cemu ti pricas?
Kriminal je kriminal, da li se pare peru u Erste, Bank of Amerika ili na BTC-e treba da odgovaraju oni koji to rade a ne neduzni.
Nije ovde btce pobegao sa parama nego zvanicni organi otimaju sve i od nevinih zbog nekih kriminalaca.
 
Ne razumem, nisam pratio :D A šta treba da se desi? Koja kriza? Ajde opustite se i samo kupovina :D
 
Poslednja izmena:
Ma hajde, zna se vrlo dobro kako su moje pare zavrsile na toj berzi, mozda im se ne zna poreklo kesa za koji su novcici kupljeni.
Ukoliko mogu da dokazu da je on prevarant istom metodom moraju da dokazu i da sam ja kao i drugi nevin i da sam ulozio svoj fiat i kupio novcice sa kojima sam trgovao posteno na istoj toj berzi godinama.

Takodje jos jedno pitanje, ako su radili sve sto su radili, da li ce pohapsiti i pozatvarati i sve banke koje su im omogucile da se FIAT sa BTC-e krece kroz njih? Mislim i one su u lancu? :mad:
Nisi me razumeo, čak i u "normalnom" bankarskom sistemu (gde se zna ko si i šta si) ti taj novac, onog trenutka kad ga položiš u banku, više nemaš. Banke nikad nemaju dovoljno novca da isplate sve depozite kad bi svi nagrnuli.
Dao si poređenje menjačnice i banke, gde smatraš ds bi trebalo da imaš u menjačnici ista prava kao i (onako kako ti smatraš) u banci. Ja ti kažem da čak ni u banci regulisanoj zakonom, ti ne poseduješ novac koji si položio već samo PRAVO na njega.
Razlika je nebo i zemlja.
Btw, ne pričam vam ovo da bih vam sedao na muku. Kontam da je situacija usrana.

Sent from mTalk
 
Poslednja izmena:
Američki kauboji ne miruju.. Kao indijanci ceo svet ima izbor.. Ili pod njihovom čizmom koji će da ljubis ili će sve da urade da te unište.
A sto nas narod rekao odavno... Od turaka su jedino gore poturice. Imao sam tako druga sa kojim sam odrastao i koji davne 1990 otišao u ameriku (cale mu nekog pregazio kolima pa pobegao tamo pre sudjenja).. 1999 kad meni pola kuće srušeno u bombardovanja, nisam znao dal mi otac živ, sestra od straha dobila šećer.. On glumio kauboja i likovao zbog bombardovanja.
A nadam se da će btce da preživi ovo.. To je prva menjačnica koju sam koristio i nikad nisam imao problem sa njom
 
Ma hajde, zna se vrlo dobro kako su moje pare zavrsile na toj berzi, mozda im se ne zna poreklo kesa za koji su novcici kupljeni.
Ukoliko mogu da dokazu da je on prevarant istom metodom moraju da dokazu i da sam ja kao i drugi nevin i da sam ulozio svoj fiat i kupio novcice sa kojima sam trgovao posteno na istoj toj berzi godinama.

Takodje jos jedno pitanje, ako su radili sve sto su radili, da li ce pohapsiti i pozatvarati i sve banke koje su im omogucile da se FIAT sa BTC-e krece kroz njih? Mislim i one su u lancu? :mad:
Nisi me razumeo, čak i u "normalnom" bankarskom sistemu (gde se zna ko si i šta si) ti taj novac, onog trenutka kad ga položiš u banku, više nemaš. Banke nikad nemaju dovoljno novca da isplate sve depozite kad bi svi nagrnuli.
Dao si poređenje menjačnice i banke, gde smatraš ds bi trebalo da imaš u menjačnici ista prava kao i (onako kako ti smatraš) u banci. Ja ti kažem da čak ni u banci regulisanoj zakonom, ti ne poseduješ novac koji si položio već samo PRAVO na njega.
Razlika je nebo i zemlja.
Btw, ne pričam vam ovo da bih vam sedao na muku. Kontam da je situacija usrana.

Sent from mTalk

Opet ponavljam, masite poentu.
Da je btce pokrao ovo bi imalo smisla i ne mozemo se nikome zaliti.

Ali nas nije prevario btce nego zvanicni organi plene nasu licnu legalno stecenu imovinu jer je neko u btce bio kriminalac. Da li kapirate tu vrlo bitnu razliku?
 
A kako ce oni dokazati da je taj kriminalac, a kako ces ti dokazati da je tvoj novac koji se nalazi na btc-e legalan?
 
Mitre o cemu ti pricas?
Kriminal je kriminal, da li se pare peru u Erste, Bank of Amerika ili na BTC-e treba da odgovaraju oni koji to rade a ne neduzni.
Nije ovde btce pobegao sa parama nego zvanicni organi otimaju sve i od nevinih zbog nekih kriminalaca.
Pomenuo si da si legalno stekao taj novac koji si/smo držali na btc-e, i da na njega polažemo puno pravo.

Hajde na par pitanja da odgovorimo:
1) kako cemo pravdati novac?
Pa rudario sam pošteno, evo majke mi računi za struju 36 meseci, 17k evra faktura za grafike of fante...sve legalno.

2). OK, nisam rudario, radio, primio platu, uložio na btc-e, evo ti sms kao dokaz kada sam ugovorio kurs za btc-e kod sa Mikom....aha, evo ovde i Žika...e krastavac, Perin mejl mi otišao u spam...


Mislim, svu muku i šalu na stranu. Malo razmisli o svojim pravima u ovom slučaju. :)
 
A kako ce oni dokazati da je taj kriminalac, a kako ces ti dokazati da je tvoj novac koji se nalazi na btc-e legalan?

Pa upravo to je sustina cele price!
Ako mogu da dokazu da je covek kriminalac istim principom mogu da dokazu da sam ja cist. Pogitovo sto moja suma nije velika da bi bila krimial.
Ako je to nemoguce dokzati onda nema osnova za svu ovu kaubojstinu koju izvode!

Mitre o cemu ti pricas?
Kriminal je kriminal, da li se pare peru u Erste, Bank of Amerika ili na BTC-e treba da odgovaraju oni koji to rade a ne neduzni.
Nije ovde btce pobegao sa parama nego zvanicni organi otimaju sve i od nevinih zbog nekih kriminalaca.
Pomenuo si da si legalno stekao taj novac koji si/smo držali na btc-e, i da na njega polažemo puno pravo.

Hajde na par pitanja da odgovorimo:
1) kako cemo pravdati novac?
Pa rudario sam pošteno, evo majke mi računi za struju 36 meseci, 17k evra faktura za grafike of fante...sve legalno.

2). OK, nisam rudario, radio, primio platu, uložio na btc-e, evo ti sms kao dokaz kada sam ugovorio kurs za btc-e kod sa Mikom....aha, evo ovde i Žika...e krastavac, Perin mejl mi otišao u spam...


Mislim, svu muku i šalu na stranu. Malo razmisli o svojim pravima u ovom slučaju. :)

Covece ne hvataju oni njega sto je opran kes uvukao na berzu nego sto je novcice sa goxa koji su pokradeni ubacio na berzu pa nastavio da trguje sa njima.
To su kao dokazali kroz blockchain i isto tako mogu moje novcice da provere.

To odakle meni kes je druga stvar, za to ne mogu njima nikako da odgovaram, prvu suma nije toliko velika da bi krimial i bio predmet razgovora.
 
Poslednja izmena:
haha citam ovog serada jbt :D

covek verovatno cisti ustanove po amerikama, kripto prati godinama (verovatno su meseci u americi godine), kupio 5 grafika pre nekoliko meseci (opet americko zapazanje dana) i zaradio 0,05btc-a :D a ne zna ni da je struja ovde jeftinija. Pravi amerikanac... ako ja ne kontrolisem onda ne sme ni da postoji...

inace slazem se sa konstatacijom koju svi znamo, high risk high gain... i sami vise puta pricamo drzati na menjacnicama samo ono sto ne zalimo da izgubimo. Problem nastaje sto smo sve alaviji pa na menjacnicama bude 10,20-100k pa kad to izgubimo onda nam nije dobro. Zato ja povlacim mesecno uvek neki deo, bolje da zalim sto sam povukao pre skoka (iako trade to nadoknadi) i da sabiram koliko sam mogao da zaradim nego sto mi nije ostalo nista :) sigurno je samo u dzepu.

Ja i dalje mislim da ce btc-e ako ne da se vrati onda da bar deo podeli korisnicima. Bar onaj kripto deo. I bar kao finex 50%.
 
A kako oni plene? Pa nije btc-e u americi.

Moze im se, jer su, jel te Amerika. ;)


Pa upravo to je sustina cele price!
Ako mogu da dokazu da je covek kriminalac istim principom mogu da dokazu da sam ja cist. Pogitovo sto moja suma nije velika da bi bila krimial.
Ako je to nemoguce dokzati onda nema osnova za svu ovu kaubojstinu koju izvode!

Oni ce ako hoce naci dokaza da je on radio neke kriminalne radnje, zarad opravdanja ove situacije, a kako ce bilo ko od nas pokazati neki dokaz da smo ulozili legalan novac u pricu, e to ne znam...
 
Opet ponavljam, masite poentu.
Da je btce pokrao ovo bi imalo smisla i ne mozemo se nikome zaliti.

Ali nas nije prevario btce nego zvanicni organi plene nasu licnu legalno stecenu imovinu jer je neko u btce bio kriminalac. Da li kapirate tu vrlo bitnu razliku?
Nebitno je da li je btce propao zato što što je pokrao ili zato što je njegov vlasnik koristio menjačnicu za druge nelegalne poslove. Država ima procenu koliko je ojadio druge/stekao nelegalnom delatnošću, upada i pleni sve. Ne kažem da nemate prava, ali da sam na vašem mestu udružio bih se sa drugima i kontaktirao bih neku advokatsku kancelariju u USA. Slaba vajda ako ćete da čekate da vam sami daju.

Sent from mTalk
 
Nebitno je da li je btce propao zato što što je pokrao ili zato što je njegov vlasnik koristio menjačnicu za druge nelegalne poslove. Država ima procenu koliko je ojadio druge/stekao nelegalnom delatnošću, upada i pleni sve. Ne kažem da nemate prava, ali da sam na vašem mestu udružio bih se sa drugima i kontaktirao bih neku advokatsku kancelariju u USA. Slaba vajda ako ćete da čekate da vam sami daju.

Sent from mTalk
gde upada?
sta pleni?
kad?
kome?
 
Pa upravo to je sustina cele price!
Ako mogu da dokazu da je covek kriminalac istim principom mogu da dokazu da sam ja cist. Pogitovo sto moja suma nije velika da bi bila krimial.
Ako je to nemoguce dokzati onda nema osnova za svu ovu kaubojstinu koju izvode!



Covece ne hvataju oni njega sto je opran kes uvukao na berzu nego sto je novcice sa goxa koji su pokradeni ubacio na berzu pa nastavio da trguje sa njima.
To su kao dokazali kroz blockchain i isto tako mogu moje novcice da provere.

To odakle meni kes je druga stvar, za to ne mogu njima nikako da odgovaram, prvu suma nije toliko velika da bi krimial i bio predmet razgovora.
Aman čoveče, ti shvati da nemaš nikakva prava u ovom slučaju.

Jedina šansa ti je vlasnička struktura btc-e. Ako odluče da nastave da rade, napraviće plan isplate depozita.

U svakom drugom slučaju, niko neće nikome vraćati nikakav novac, ni fiat ni kripto.

Amerikance ne zanima Alexander, ne zanimaju ih ni navodne optužbe. Njih samo zanima da nanesu štetu kriptovalutama.

Isto to bi i Rusi uradili da je Rublja na mestu Dolara. Nema tu politike, nema pravde, dobra i zla. Samo interes pobedjuje.
 
Ali nas nije prevario btce nego zvanicni organi plene nasu licnu legalno stecenu imovinu jer je neko u btce bio kriminalac. Da li kapirate tu vrlo bitnu razliku?
Potpuno nebitno da li ja kapiram razliku, bitno je kako kapiraju ti zvanični organi koji su poklopili sajt. Sajt je potpuna siva zona, transakcije dolaze ko zna kako i odakle, i sad očekuješ da će neko da se sekira oko navodno legalno stecenog novca.
 
Opet ponavljam, masite poentu.
Da je btce pokrao ovo bi imalo smisla i ne mozemo se nikome zaliti.

Ali nas nije prevario btce nego zvanicni organi plene nasu licnu legalno stecenu imovinu jer je neko u btce bio kriminalac. Da li kapirate tu vrlo bitnu razliku?
Nebitno je da li je btce propao zato što što je pokrao ili zato što je njegov vlasnik koristio menjačnicu za druge nelegalne poslove. Država ima procenu koliko je ojadio druge/stekao nelegalnom delatnošću, upada i pleni sve. Ne kažem da nemate prava, ali da sam na vašem mestu udružio bih se sa drugima i kontaktirao bih neku advokatsku kancelariju u USA. Slaba vajda ako ćete da čekate da vam sami daju.

Sent from mTalk
Ne mogu vise da se nerviram kasno je a treba raditi sutra...

Elem, ne mozes da plenis tudju imovinu kako bi namirio neko trece lice i tacka.

Mozes da mu zaplenis zaradu od procenata, mozes licnu imovinu, moze u zatvor da ide ali sredstva na koja on ne polaze pravo kako ustanovismo predhodno ne mogu biti zaplenjena jer ne pripadaju licu koje se tereti za kriminal.
 
Nazad
Vrh Dno