Šta je novo?

BTC-E kriza 25.7.2017.

Ukratko, omogućio je drugima da nelegalno stečeni novac i koine peru preko btc-e, plus je optužen da je sa svojih naloga sa btc-e plasirao mtgox novčiće. Gde si shvatio da je on lično trgovao drogom, pff :)
 
Citirao sam to vec jednom gde ga optuzuju za to. Bez obzira da li si saucesnik ili ucesnik ista ti je kazna a na vise mesta je napisano da se on optuzuje. Prosto u svakom slucaju kazna je 55 godina.

Kako god okrenes mrka kapa za vracanje novca korisnicima. Moguce je da su vlasnici BTC-e zapravo roditelji od Aleksander-a koji se ne eksponiraju javnosti jer ne znaju engleski i slicno a da je sam Aleksander bio mozak operacije. Ako je to slucaj oni ce mozda ako imaju vratiti novac korisnicima. Ako nemaju proglasiti bankrot. Svakako cak i da nameste sajt da bude operativan nece im raditi zbog navale korisnika. Plus sam domen ce im iskljuciti. Steta za kripto svet svakako.
 
Mislim da od vracanja novca nema nista pogotovo sto je sam BTC-e dobio 110 miliona USD kaznu da plati.
http://fortune.com/2017/07/27/btc-e-digital-currency/

Znaci realno oni kad plate tu kaznu nece imati da vrate korisnicima njihove coine. Osim toga Aleksander ce dobiti 55 godina zatvora i ako je on vlasnik nece mu biti na pameti BTC-e vec prezivljavanje u narandzastom odelu. Plus sam Aleksander je vec kaznjen sa 12 miliona USD zbog pranja novca.

momak , koliko ti imas godina?
 
Jel moze administracija ovog USA gradjanina malo da stavi na hladjenje? Mnogo unosi nervozu a pritom mu se u porukama oseti onaj cinicni osmeh i navijanje sto su ljudima ovde zarobljene zivotne ustedjevine.

cerad nemoj da mislis da je amerika svemoguca drzava i ako im je do sada prolazilo to da glume policiju celom svetu da na kraju od vas ne ostane samo ruzno secanje.

Ne znam odakle si pravim poreklom ali stidi se, a mi ovde imamo jednu izreku dva losa ubise milosa... zato kazem usa gura svoj baburasti nos svuda ali ako se nekim cudom rusija i kina i druge zemlje udruze begacete ko mravi od mravojeda.
 
;D

Mozda genijev alter ego, jos da pocne da prica da ce btc na 100$ [emoji14]

Nego i $ se koristi za narucivanje ubistva, placanje droge i ostale nelegalne stvari, ce tuzimo ameriku

Sent from my P8000 6.0 using Tapatalk
 
Meni isto nije jasno sto ovaj cerad toliko likuje...kao da ti je drago sto se ovo desava nekom drugom a ne tebi, i nije on optuzen ni za kakavo rasturanje droge....

U celoj prici meni nije jasan ovaj odnos BTC-e sa klijentima..2 dana su offfline , nema nikakovog saopstenja i onda na twiteru naipisu vratice se za 5-10 dana.....tu mi vec izgleda kao da spasavaju svoja dupete a za klijente tj nas koji imamo tamo novac boli ih ona stvar. Ja imam 800 usd, to je sica, tamo ima ljudi koji drze 100k ..pa njih ni FBI ni CIA nece useti saakriti da se usude samo nestati...
 
Ne kune majka sina što se kockao,nego što se vadio. [emoji1]
 
ajde da pokrijemo cerada ceradom :D cak mu je i nik takav. jbt samo zato sto nije americka menjacnica lik ladno likuje.

nemam nista na btc-e srecom ali ne bih voleo da iko ostane bez coina. Verovatno i nece, mozda se i sajt vrati sa drugim vlasnikom i da krene cistu pricu svasta je moguce ali u ovom trenutku moze se samo cekati.
 
Ovo slicno moze da se desi sutra i negde drugde. Samo cuvajte zdravlje a coini i fiati ce dolaziti i prolaziti.
 
Lol, BTC-e da plati kaznu američkoj administraciji. Ne lol, ROFL.

Na koji način to misle da urade, pa koliko novaca je oprano kroz njihove i druge finansijske institucije. Optužba je smešna, neozbiljna i neizvodljiva.
Po istom principu može nekoliko celih dobrostojećih država da se optuži, uključujući i bar tri US federalne :)

Cerade, batali priču, imaš konkretne informacije, podeli. Ako samo pališ masu, pali.
 
Izvinjavam se ako sam bilo koga uvredio. Moguce je da moje poruke deluju cinicno ali stvarno nisu.
Verovatno zbog degradiranog srpskog jezika koji koristim samo u kuci i u srpskoj zajednici.
Stvarno mi nije namera da delujem cinicno.

Pokusao sam samo "haladne glave" da prenesem moje misljenje oko BTC-e firme i Aleksandera.
Moje vidjenje stvari je da je to gotovo. Uhapsen je vlasnik i firma kaznjena. Sajt im je down. Sta drugo pomisliti?
 
U celoj prici meni nije jasan ovaj odnos BTC-e sa klijentima..2 dana su offfline , nema nikakovog saopstenja i onda na twiteru naipisu vratice se za 5-10 dana.....tu mi vec izgleda kao da spasavaju svoja dupete a za klijente tj nas koji imamo tamo novac boli ih ona stvar...
Šta ti nije jasno, naravno da gledaju svoje dupe, za šta ih sve terete, učesnicima u ovome je najpametnije da promene identitete, nestanu sa onim što su izvukli i da zaborave da je ovo uopšte postojalo...
 
Od fiata najverovatnije nema nista,racuni su sigurno zamrznuti dok traje proces nije tu bitno koja je zemlja u pitanju.Za kripto vise zavisi od vlasnika btce da li zele da vrate the ili neka plaza...Posle budi pametan gde da cuvas novac:trust:
 
Treba koristiti licencirane exchanges. Pitanje je sada koliko je to moguce iz Srbije.

Na primer CoinBase
https://www.coinbase.com/legal/licenses?locale=en-US

FDIC osigurani
https://support.coinbase.com/customer/portal/articles/1662379-how-is-coinbase-insured-

If you are a United States resident, your Coinbase USD Wallet is covered by FDIC insurance, up to a maximum of $250,000.
Sta god da se desi US drzava vraca do 250,000$
To je slicno kao u Srbiji ono sto ste osigurani za depozite kod banaka.

Treba potraziti neke exchange sajtove koji su osigurani kao banke a da rade sa Srbijom.
 
To bi im bila najveca greska, sigurniji bi bili u Beloj kuci nego da ih ruska mafija trazi.....tamo su ozobiljne pare u igri.
 
@cerad eto potrazi nam ti, budi od koristi
nadji tamo ljudi koji ce da otvore racune u bankama i na coinbase, kartice onda neka posalju ovamo a mi cemo da ih koristimo za isplate i naravno da cemo placati sve troskove vodjenja racuna
svi sretni
 
Treba koristiti licencirane exchanges. Pitanje je sada koliko je to moguce iz Srbije.

Na primer CoinBase
https://www.coinbase.com/legal/licenses?locale=en-US

FDIC osigurani
https://support.coinbase.com/customer/portal/articles/1662379-how-is-coinbase-insured-

If you are a United States resident, your Coinbase USD Wallet is covered by FDIC insurance, up to a maximum of $250,000.
Sta god da se desi US drzava vraca do 250,000$
To je slicno kao u Srbiji ono sto ste osigurani za depozite kod banaka.

Treba potraziti neke exchange sajtove koji su osigurani kao banke a da rade sa Srbijom.


Sinko kao prvo, koliko imas godina?
Kad pricas gluposti neverovatne, kazes da ce te tzv tvoje menjacnice da vrate, ali samo do 250k$, pa nepametni covece na btc_e ima jako mnogo racuna koji imaju po 10x i vise crypto valute i sta bi onda bilo, isti q.. Rac
Zato, ako nesto ne znas, nemoj ni da pises gluposti
Za btc-e ima najvise sanse da se vrati i to jaci nego ikad i ako to uspeju nece korisnici da povuku sredstva, jer je poverenje tu (primer je najbolji Bitstamp) u sta se i nadamo, samo mislim da ce biti neki scenario kao na Bitfinexu, mozemo da vam damo 50% sredstava odmah, a ostatak, mozda....
 
Gde si shvatio da je on lično trgovao drogom, pff :)
https://www.justice.gov/usao-ndca/p...charged-21-count-indictment-operating-alleged

Through his actions, it is alleged that he stole identities, facilitated drug trafficking, and helped to launder criminal proceeds from syndicates around the world,” said Chief Don Fort, IRS Criminal Investigation.

Takodje bih zeleo da ukazem i na ovo.
“Exchanges like this are not only illegal, but they are a breeding ground for stolen identity refund fraud schemes and other types of tax fraud. When there is no regulation and criminals are left unchecked, this scenario is all too common. The takedown of this large virtual currency exchange should send a strong message to cyber-criminals and other unregulated exchanges across the globe.”


Ono sto je jos zanimljivo jeste da BTC-e je bio stacioniran u Bugarskoj.
https://www.benzinga.com/news/17/07...-billion-scheme-to-launder-drug-money-ransomw
the feds said BTC-e is located in Bulgaria but organized or otherwise subject to the laws of Cyprus. The exchange allegedly maintains a base of operations in the Seychelles Islands and its web domains are registered to shell companies in, among other places, Singapore, the British Virgin Islands, France and New Zealand.
 
Poslednja izmena:
Da li je moguće da pojedini ljudi ovde dozvoljavaju da budu isprovocirani do ove mere??
Decko verovatno od cace dobio 5gpu-a u maju mesecu pa popio svu pamet i oko rudarenja i oko trgovanja kriptom i sta su sigurne menjacnice ...

Kulijana ...
 
https://www.justice.gov/usao-ndca/p...charged-21-count-indictment-operating-alleged

Through his actions, it is alleged that he stole identities, facilitated drug trafficking, and helped to launder criminal proceeds from syndicates around the world,” said Chief Don Fort, IRS Criminal Investigation.

Takodje bih zeleo da ukazem i na ovo.
“Exchanges like this are not only illegal, but they are a breeding ground for stolen identity refund fraud schemes and other types of tax fraud. When there is no regulation and criminals are left unchecked, this scenario is all too common. The takedown of this large virtual currency exchange should send a strong message to cyber-criminals and other unregulated exchanges across the globe.”


Ono sto je jos zanimljivo jeste da BTC-e je bio stacioniran u Bugarskoj.
https://www.benzinga.com/news/17/07...-billion-scheme-to-launder-drug-money-ransomw
the feds said BTC-e is located in Bulgaria but organized or otherwise subject to the laws of Cyprus. The exchange allegedly maintains a base of operations in the Seychelles Islands and its web domains are registered to shell companies in, among other places, Singapore, the British Virgin Islands, France and New Zealand.
Moguće je da ne kapiraš šta su ti rekli i pre mene, dal' je zbog tog slabog srpskog ili nečeg drugog, nema veze, ajd još ja da probam pre nego što popiješ ban. :D

Ljudi kojima bacaš prašinu u oči ovde imaju desetine hiljada € i/ili novčića i veoma su pod stresom iščekujući rasplet situacije. Neka si i 100% u pravu, a ne možeš biti jer još nema presude pa i tad nije gotovo, sve vreme samo agresivno citiraš javno dostupne dokumente. Nemaš nikakve inside informacije i veličaš USA pravosuđe kao da od istog niko živ u istoriji nije uspeo da se izvuče što dodatno iritira.

Smanji doživljaj i ne dosipaj ljudima so na ranu.

Sent from my E6683 using Tapatalk
 
Lepa cifra. :)
 
Da. 65000 BTC je svakih 10ak minuta slao po 20 BTC na neku drugu adresu, plus resto. Rasprsilo se na sve strane.
 
To je prva informacija koja se pojavila u vezi ovog slucaja

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
 
Ja sam to prvi preneo ovde ali izgleda da se na vise mesta se pojavila info kasnije da je to 66k coinbase cold account.

Jos jedna zanimljivost jeste da se jedan od admina javio i ovde
https://translate.google.com/transl...lk.org/index.php?topic=2045826.160&edit-text=


Zanimljivo je da se BTC-e sajt hostovao kod Americkog provajdera Equinix
https://www.coindesk.com/110-million-btc-e-fined-us-vows-crackdown-unregulated-exchanges/

u ovom nalogu kaze
IN THE MATTER OF THE SEARCH OF
INFORMATION ASSOCIATED WITH
SERVERS CONTAINING BTC-E-
RELATED CONTENT STORED AT THE
PREMISES CONTROLLED BY
EQUINIX

Zato se odmah i pojavila ona stranica sa greskom jer je FBI iskljucio servere
Oni imaju svoj POP i u Bugarskoj.

Njima je support iz Equinix-a verovato rekao problemi u datacentru a u stvari im je FBI konviskovao servere. Zato su oni napisali na twitteru problemi u datacentru.


Ovo je njihova ETH wallet adresa
https://etherscan.io/address/0x91337a300e0361bddb2e377dd4e88ccb7796663d
 
Poslednja izmena:
Nikad nisam rudario (ne znam ni kako se to radi niti me zanima), bitcoin koristim samo kada treba nešto virtualno da kupim, ali imam iskustva sa Liberty Reserve-om. Oni su prošli isto ovako, optužnica i katanac, nema suđenja, kadija te tuži kadija ti sudi. Dakle ko god je imao LR na nalogu sve je otišlo u Honduras. Ja sam pukom srećom razmenio poslednje novce na nekoj kineskoj menjačnici, podigao Western Union, i sutra vidim sve puklo. Niko nije povratio ništa, i nema veze dal si bio legalan korisnik ili terorista, pare nemaju identitet.

Ne znam da li će tako i ovde biti, ali mi deluje preslikano. Neću da ljudima dižem nervozu, cela ova priča može samo da naruši mentalno zdravlje, Dafina fazon.
 
Poslednja izmena:
Dok sam iscitao bljuvotine zaboravio sam sta sam hteo da kazem

Sent from my P8000 6.0 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno