Šta je novo?

BTC-E kriza 25.7.2017.

Prvo i najvažnije, ni željko ni cerad ni mentalni sklop admina nisu tema već BTC-e kriza.

Držite se teme. Posle pisanja treba da se klikne na dugme pa dobro razmislite da li vam je pisanje u skladu s pravilima, nema posle kukanja.

Meni ovo samo liči na žrtvenog jarca, sad kako su Amerima Rusi krivi i za izbore...

Zar prošli pump BTCa 2013-2014 nije bio i delom zbog veze povlačenja (ruskog) kapitala sa Kipra preko bitcoina?
 
informacije iz mojih izvora od coveka bliskog vlasnicima, nije niko toliko bitan uhapsen, ceo sistem se resetuje i radi se recovery i sinhonizacija svega, ocekuje se za manje od 24h ponovno funkcionisanje

Ako i dalje imaš kontakt, daj nam neku ohrabrujuću info :)

Meni ovo samo liči na žrtvenog jarca, sad kako su Amerima Rusi krivi i za izbore...

Zar prošli pump BTCa 2013-2014 nije bio i delom zbog veze povlačenja (ruskog) kapitala sa Kipra preko bitcoina?

Sigurno nema berze preko koje nije prošao ni jedan nelegalno stečeni koin ili šta već, po tom principu sve bi mogle da se zatvore
 
Poslednja izmena:
Pa nisu mentalni sklop ali su ucesnici rasprave. Ako uklonite jednog od ucesnika kvalitet rasprave kvalitet iste opada. Mislim da nije bilo razloga u ovoj temi da se covek banuje, pogotovu ako je zbog cerad-a.

Ovo sto si rekao za zrtvenog jarca... Slazem se. Amerika ima pik na sve sto je Rusko. Krivi ili ne pokusavaju na sve nacine da uruse ugled svega Ruskog na globalnom nivou. Ne kazem da nije bilo muljanja preko btc-e vec samo da je krenula hajka.
Ne bih da pricam o politici ali Amerika vodi uzasno agresivnu politiku prema svima koji im smetaju.

Novcice bi trebalo da dobijemo nazad ako je ikakve pravde. Jedino sto mislim da ce se to uzasno oduziti. Ako krene da se vodi proces sa MTgox-om to moze godinama da se razvuce.
 
Novcici bi trebalo da su tu ne znam zasto nam ih ne bi vratili, a sta sa fiatom?
 
Pravno gledano trebali bi sve da nam vrate ali bojim se da ce btc-e biti u blokadi i da novcice necemo videti jako dugo.
Kamo lepe srece da podignu duplikat sajta i da dozvole da povucemo ono sto je nase.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Pa kao i u svemu, nema dirati nista dok se istraga ne okonca. To je isto kao kada bi ti dosao po svoje auto koje u zatvorenom regionu zbog teroristickig napada npr... Ne moze dok se ne skloni 'traka'.
 
Nastavak agresivne geopolitike koju sprovodi US i pik na sve sto ima predznak ruskog, ovog puta u cyber okruzenju, slozicu se sa vama...
U tom smislu, puna podrska BTC-e timu, njihov sam korisnik od 2013.g., nikad nikakav problem s njima nisam imao.
Voljan i spreman da za odredjene ciljeve dam deo svog crypto-a, u cilju suprotstavljanja americkoj sveprisutnosti :)
 
Kako to da ovo sve ne utiče na cenu. BTC ide gore. Da li je to postao imun na ovakva dešavanja, ja ne mogu da verujem. Da se ovako nesto desilo samo pre godinu, cena bi bila prepolovljena. Raduje me to, i ako sam u fiatu većinom, očekujući pad.
 
Možda zato što je svima jasno da će BTC.e da se vrati, jači nego ikada :)

A ko će u svim tim milionima transakcija, ko zna možda milijardama transakcija za 6 godina, trejsovati gde je šta otišlo. Možda je sada kod mene deo ukradenih btc, ako na to budemo čekali onda kraja nema..
 
Ako nista drugo barem jedna vlada na svetu se ozbiljno zauzela da pojuri prevarante i kriminalce sirom sveta. Ovo ce biti jasna poruka svim prevarantima da gde god da si dolijaces kad tad. Mozda je ovo i dobro da se desilo sad ce barem uzeti za ozbiljno kontrolu takvih exchange office-a i novih coina.

Upravo zato je S.E.C i objavio da ce sada kontrolisati sve nove coine.
https://www.nytimes.com/2017/07/25/business/sec-issues-warning-on-initial-coin-offerings.html

Regulisanje ovog crypto trzista moze samo da pomogne.

Pa poenta kripto tržišta je da baš bude neregulisano. Pilot projekat buduće libertarijanske utopije gde će ljudi da pobede FED i bankare i inflaciju stvaranjem sistema za efikasno pranje para i filozofijom slobodnog tržišta. :)

Sent from mTalk
 
Bolje se držimo teme, pa da se kriza (za one koje pogađa) lakše premosti, nego da se istrebimo od nervoze koje ne manjka pogođenima.
 
Evo ja sam novi i ponekad ne volim ton kojim se Željko obraća novim članovima, ali on se bar obraća i komunicira. Nisam stekao utisak da neće da pomogne, već samo da mu je komunikacija malo drugačija.

Ja se prvi ne ljutim na Zeljka niti sam se ikada zalio. Mislim da bez obzira na njegov visok pritisak i ton pisanja ima pametne savete i bilo bi dobro da je tu. Da odgovorim nisam nestao nego je ovde noc :)

Zanimljivo je isto da je "sajt" (BTC-e.com) vec kaznjen
http://fortune.com/2017/07/27/btc-e-digital-currency/

a tek se vode optuzbe protiv ovog Aleksandera
 
Poslednja izmena:
Ja se prvi ne ljutim na Zeljka niti sam se ikada zalio. Mislim da bez obzira na njegov visok pritisak i ton pisanja ima pametne savete i bilo bi dobro da je tu.

Pritisak je inspirisan licnim gubitkom (nemogucnosti da pristupi sredstvima)...razumljivo. U pravu si ti kada kazes da lopovi treba da popiju mardelj, i narko dileri i peraci para i kradljivci struje itd. Nije se pronasao u tome jer ne pripada toj ekipi, vec je na momente izgledalo kao da si ti licno srecan zbog pada BTC-e koji je bio samo jedan od servisa za kriminalne aktivnosti, verovatno u smesnom procentu spram onih drugih, legalnih. I pao je samo zato sto nije pod USA kontrolom. Pa pranje para su oni izmislili. To je njihov patentirani izum. Njihovi bankari su prvi to poceli da rade. Ali posto je to "transparentno" odnosno tesko dokazivo, jer su bankari naucili kako da sumnjive transakcije maskiraju, onda je zrtveni jarac onaj ko njima ne daje podatke o vlasnicima racuna. Ako je od 850K goxovih para 300K zavrsilo na BTC-e (sto mislim da je zaista preteran broj spram velicine menjacnice) gde je ostalih 550K? Videcemo sta ce vreme pokazati i sta ce se dokazati. To je kao kad nasi panduri nahvataju nekog obijaca stanova iz kraja pa mu nakrpe sva dela koja ne mogu da rese...
 
Ja se prvi ne ljutim na Zeljka niti sam se ikada zalio. Mislim da bez obzira na njegov visok pritisak i ton pisanja ima pametne savete i bilo bi dobro da je tu. Da odgovorim nisam nestao nego je ovde noc :)

Ima nas ovde koji sav ili skoro sav kripto asset drze na Btc-e, nemoj da dolivas ulje na vatru.
 
Pročitao sam sada celu optužnicu, imate skenirano ovde:

https://www.coindesk.com/110-million-btc-e-fined-us-vows-crackdown-unregulated-exchanges/

Ipak deluje beznadežno, nisu samo pojedinci optuženi, nego BTC-e koji je navodno od početka zamišljen za kriminalne aktivnosti itd.

Nije ništa zaplenjeno u smislu hardvera, baze, ništa to nije pod nadležnošću usa vlade, teoretski mogu da se vrate online, ali sa kojom svrhom, ne mogu više da posluju
 
Sto ne, hteli da ih ukebaju, preziveli i teraj dalje

Sent from my P8000 6.0 using Tapatalk
 
Ja imam 800+usd tamo, i meni je to puno iskreno. Ali ja ne racunam na to vise, jer zanm kad se Amerima nesto ne svidi oni to uniste do kraja. Do sad su unistavali bombama i avionima sad rade malo sofisticiranije. Bitcoin i BTC-e su njima trn u oku odavno, jer ako kroz novac ne mogu da kontrolisu ljude onda ih ne mogu nikako kontrolisati.

Dobra stvar da posle ovoga btc-u ne pada cena.

Ne znam sta su BTC-e ovaj Alex radili, ali definitivno su u problemu, velikom problemu : This case is being investigated by the Internal Revenue Service (the Oakland Calif., Field Office and Cyber Crime Unit in Washington, D.C.); Department of Homeland Security, Homeland Security Investigations; FBI; U.S. Secret Service Criminal Investigative Division; and Federal Deposit Insurance Corporation, Office of the Inspector General. The case is being prosecuted by the U.S. Attorney’s Office for the Northern District of California and the Criminal Division’s Computer Crime and Intellectual Property Section. The Criminal Division’s Office of International Affairs provided substantial assistance on the case.

Nadam se da nisam u pravu i da gresim.

I da, ona objava na twiteru da ce se vratiti online za 5 -10 dana nikako ne uliva poverenje.
 
Poslednja izmena:
Sto ne, hteli da ih ukebaju, preziveli i teraj dalje

Gde dalje, da li ima neko ko ne bi pokušao da povuče sve što ima od tamo?

Hajde da to ne bude slučaj, što nema šanse, kripto transakcije mogu da rade, ali za pravi novac (što bi rekli, fiat) potrebne su im i banke, što se lako blokira.

Meni je najrealnije da će ovi preostali dići ruke od svega, probati da odu u neku egzotičnu zemlju koja nema saradnju sa usa i ćao. Nadam se da grešim, pre svega zbog sebe..

u nekom krajnjem ishodu bolje da su im upali helihopterima i sve zaplenili, uključujući kjučeve za wallete, pa bi možda nekada, nakon što se sve proveri, pred kraj života, mi koji nismo prali novac, dobili nešto nazad,,
 
Pod pretpostavkom da je sva/vecina sredstava korisnika i hardvera sacuvana na bezbednoj-remote lokaciji kojoj US organi nemaju pristup, zasto jednostavno ne puste ovog lika niz vodu, likvidiraju pravni entitet "BTC-e" i osnuju novi pravni entitet preko koga bi korisnici povratili svoja sredstva, sediste tog entiteta da ne potpada pod US jurisdikciju i da drzava sedista entiteta nema zakljucene AML sporazume o saradnji i sl. sa Amerikom.
Ako je potrebno, napraviti dil sa Vodjom i selidba poslovanja u ****nu DR Koreju >> sredstva preko novog pravnog lica vracena korisnicima >> pisanje u oko americkoj birokratiji >> ??? >> profit
 
Poslednja izmena:
To u nekom filmu, ali koliko briga nekoga ko je već odavno milioner za naše koine tamo i da li ćemo da ih povratimo :/

pogotovo što im je sada sigurno prioritet da sebe sačuvaju zatvora
 
Poslednja izmena:
Prokleta je Amerika...

@Lappy : Zbog nastavka poslovanja i daljeg profita koji su im donosili korisnici?
 
Poslednja izmena:
Da, ali kao što rekoh da li je realno da nastave polsovanje nakon ovoga. Ja ću prvi, a verujem i ti u slučaju da su online povući sve ligtning ( :) ) brzinom.

Kada sve saberu i oduzmu, realnije je da ih sretnem na Koh Phanganu :)

(besmisleno teoretisanje, ali eto, u stvarnom životu niko ne bi imao pojma o čemu pričam, pa pišem ovde...)
 
Poslednja izmena:
Da, ali kao što rekoh da li je realno da nastave polsovanje nakon ovoga. Ja ću prvi, a verujem i ti u slučaju da su online povući sve ligtning ( :) ) brzinom.

Kada sve saberu i oduzmu, realnije je da ih sretnem na Koh Phanganu :)

(besmisleno teoretisanje, ali eto, u stvarnom životu niko ne bi imao pojma o čemu pričam, pa pišem ovde...)

Ne znam koliko LTC si kalirao, ali ako se istorija ponovi, kupices ih nazad za par dolara komad. Ako si se fiatirao, bojim se da si u vecem problemu...Svakako ako ima sanse da nesto vrate, kripto je daleko izvesniji...
 
Ostao mi ltc, btc na bittrex, ali veća vrednost u ltc ostade..

Pa nije poenta da ih kupim milion koji će vredeti 200 dolara, nego ovo što imam da prodam dok vredi :)
 
Mislim da od vracanja novca nema nista pogotovo sto je sam BTC-e dobio 110 miliona USD kaznu da plati.
http://fortune.com/2017/07/27/btc-e-digital-currency/

Znaci realno oni kad plate tu kaznu nece imati da vrate korisnicima njihove coine. Osim toga Aleksander ce dobiti 55 godina zatvora i ako je on vlasnik nece mu biti na pameti BTC-e vec prezivljavanje u narandzastom odelu. Plus sam Aleksander je vec kaznjen sa 12 miliona USD zbog pranja novca.
 
Poslednja izmena:
A kako dobili da plate kaznu ako su ih definisali kao narko dilere, sada će da naplate pare od droge :)

Na to ide žalba ovo ono, plus nisu na usa teritoriji gde postoje ti zakoni koje su prekršili. Može to da se rasteže, ako ovi imaju volje za to.. para za advokate imaju..
 
Mislim da od vracanja novca nema nista pogotovo sto je sam BTC-e dobio 110 miliona USD kaznu da plati.
http://fortune.com/2017/07/27/btc-e-digital-currency/

Znaci realno oni kad plate tu kaznu nece imati da vrate korisnicima njihove coine. Osim toga Aleksander ce dobiti 55 godina zatvora i ako je on vlasnik nece mu biti na pameti BTC-e vec prezivljavanje u narandzastom odelu. Plus sam Aleksander je vec kaznjen sa 12 miliona USD zbog pranja novca.

1. Ekipa dnevno zaradjuje 2-3 miliona USD, tako da tih 110 miliona kazne izadju na 2,5-3 meseca rada. Ne brini ti za placanje ;)
2. Da bi uopste doslo do placanja i do kazne, mora da mogu to i da naplate od nekog. Ovo je medjunarodni "kriminal" (sve i da uspeju da dokazu, a za to treba i sud i sudjenje), nije to ni brz ni lak proces, to sto Ameri siluju sve sto stignu i sto se ponasaju kao kauboji ne znaci da ce sve na kraju biti po njihovom.
3. Samo bez sikiracije :)
 
Poslednja izmena:
Koliko ja razumem optuznicu sam Aleksander se navodno bavio rasturanjem droge, iznudjivanjem, prevarama itd...
BTC-e platformu je koristio za deo toga ali je sama BTC-e platforma radila i za druge korisnike e sad posto je BTC-e odvojeno pravno lice koje je poslovalo za sebe i dozvoljavalo da se neko bavi nelegalnim aktivnostima kaznjeno je i samo to pravno lice.

To sto nisu na teritoriji USA nemoj nista da te zavarava. Kad americki justice department potera svoje dobiju pre ili kasnije.
 
Nazad
Vrh Dno