Šta je novo?

BTC-E kriza 25.7.2017.

Ako nista drugo barem jedna vlada na svetu se ozbiljno zauzela da pojuri prevarante i kriminalce sirom sveta. Ovo ce biti jasna poruka svim prevarantima da gde god da si dolijaces kad tad. Mozda je ovo i dobro da se desilo sad ce barem uzeti za ozbiljno kontrolu takvih exchange office-a i novih coina.

Upravo zato je S.E.C i objavio da ce sada kontrolisati sve nove coine.
https://www.nytimes.com/2017/07/25/business/sec-issues-warning-on-initial-coin-offerings.html

Regulisanje ovog crypto trzista moze samo da pomogne.
 
Pocinio ,omogucio i oloaksao pranje novca, droge, kraddju indntiteta....tu je vec kraj price. Mozda ima jedino nade za vas koji ste odradili kyc.
 
Ma to su prazne price, zabole njih za obicne smrtnike.......
@DigitalVHS KYC se moze i naknadno uraditi ko nema sta da krije, isto ko za mtgox mada i tu nesto nisu previse tarzili
 
Dosta toga je cista glupost, i rekala kazala. ako imaju dokaz da je neko kupovao drogu i prao pare samo napred, hapsite....... za dokaz pokrecu dokaze za btc-e chata gde trolovi lupaju gluposti..... ne mozes ti na osnovu toga pokrenut legalni proces tek tako, mislim mozes ali nema smisla
 
Ovo kada ti napise United States Department of the Treasury veruj mi da nije tu nista rekla-kazala.

Ocigledno je da je BTC-e ozbiljna kriminalna banda. Dobro je da su pohapseni.
 
Ma rekao sam, ne moras u svakoj corbi biti moridzija iako si tek usao u crypto vode!

Ko prati silk road i mtgox slucaj vidi jasno da se ne sudi kriminalcima vec da se sudi kome se moze!
 
Ma rekao sam, ne moras u svakoj corbi biti moridzija iako si tek usao u crypto vode!
Opet dajes neproverene informacije. Veruj mi u tome sam poprilicno odavno a i na internetu jos od vremena BBS-ova... a i uveo sam prvi internet u ... ali da se ne hvalim vise glupo je. Ako sudis prema clanstvu na nekom forumu onda ok.

U svakom slucaju zvanicno je obelodaljeno da je firma BTC-e narko organizacija. To su sad vec zvanicne informacije i to je to. Zavrsena prica.
 
Poslednja izmena:
Dobro jutro :d
 
Jel si ti izgubio i jedan coin, jel si uopste imao nalog na btc-e ili mtgox??? da li uopste znas da su vodece kineske berze tek pre 2 meseca krenule AML/KYC i da vecina berzi istu nema identicno kao BTC-e????????
Vazno da si dosao ovde da trolujes i likujes zajedno sa stvojim FED-om

Pod jedan kazes sto nismo drzali coine na Condesk-u a ne zanas da nalog tamo ni ne mozemo otvoriti za trgovinu!, ali zato likujes i trolujes sve u 16-est

PS: kad budes izgubio 100$ tad se javi ponovo do tad se poklopi usima i cuti
 
Poslednja izmena:
Opustite se malo. Bice to sve ok. Samo treba malo vremena. Nema sanse da legalna privatna imovina bude oduzeta i zaplenjena u nepovrat.

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
 
Jel si ti izgubio i jedan coin,
Jesam. 2012 neki nalog sam izgubio.

Pod jedan kazes sto nismo drzali coine na Condesk-u a ne zanas da nalog tamo ni ne mozemo otvoriti za trgovinu!,

CoinBase. Otkud ja znam da vi tamo ne mozete da otvorite nalog za trgovinu.

ali zato likujes i trolujes sve u 16-est
Ne likujem vec sam ti to napisao. Tj iskreno sad vec mozda i likujem sto su narko dileri pohapseni.
Ovo je samo dokaz da je pravda ipak dostizna na kraju.

PS: kad budes izgubio 100$ tad se javi ponovo do tad se poklopi usima i cuti

Znaci ovde imas kredibilitet samo ako nesto izgubis. WOW.


Sad ozbiljno. Mislim da je ovo dobro da se desilo da se rasciste svi sumnjivi i nelegalni poslovi oko kripto sveta. Trebalo bi samo da se uvedu ostre kontrole i mere za svakoga kome padne da otvara novi coin ili novi wallet.

Bitno da je "bitisideshi" rasturen jer to je zapravo pravi Mt. Gox.
 
Poslednja izmena:
Tebi jos nije dosta pamtovanja, jel tebi uopste jasno da niko na btc-e nije narko diler ili hacker, da ih krive da je neko sa silk road-a ima nalog kod njih!?! klasicna zamena, jel uopste znas da su oko mtgox-a najveci lpovi bili bas FBI agenti koji su ko zna koliko ukrali i sad robijaju, samo sto se info ne pusta javno cak je i na sudjenju okarakterisan kao tajna!

Sto je jos smesnije pare sa silk rod-a su 95% zavrsile na mtgox-u tako i njihova teza da svi peru pare preko btc-e nema veze sa mozgom! 9sto ne znaci da masa njih nije pralo kriminalne pare preko istog) kao i to da svaki kriminalac koristi i banku i $ u istom odnosu!
 
Imas sve neke izjave bez ijednog dokaza ili linka. Deluju mi dosta kao teorije zavere.

https://www.nytimes.com/2017/07/27/...nge-was-a-nexus-of-crime-indictment-says.html

The indictment, which was unsealed in California on Wednesday, gave a long list of illegal activities that the Bitcoin exchange, known as BTC-E, facilitated, including ransomware fraud, identity theft, drug trafficking and public corruption.

Znaci "bitisideshi" se tereti izmedju ostalog za iznudu, kradju identiteta, rasturanje droge i javnu korupciju.
Za ovo se u US dobija 55 god zatvora.
 
Poslednja izmena:
siguran sam da ce morati poprilicno da se potrude i dokazu. Da se razumemo, znam od samog pocetka da je osnivacka ekipa sa BTC-E iz miljea hakera. Ali , 2011-2013 kad vam neko ponudi da unovcite toliku kolicinu BTC-a, bez tadasnje regulative, sa ******stinama od sistema i greskama (duplanjem i slicno) na MtGoxu, pitali bi ste nekog odakle mu? Bitstamp je do KYCAML pitao nekog odakle mu BTC? Videcemo kako ce se zavrsiti ali berzu takve magnitude i regulisanu u poprilicnom broju zemalja, sa takvim finansijskim kapacitetom, do te mene povezanu i sa politikom i ozbiljnim drzavnicima u bar 4-5 zemalja (Rusija, Kipar, Ceska, UK, Gibraltar), bogami bice borbe :)
 
Možda nam učine uslugu, zamrznu koine tamo do 2022 i onda nam vrate kada btc bude 50.000usd, a ltc 5000, sami ne bismo bili tako strpljivi :)
 
Sest godina imam nalog na Btc-e i mogu reci da korektnije i sposobnije ekipe ne postoji ni na
jednom poolu ili mjenjacnici. Cekala se nova 2014, a meni je hackovan nalog sa 7500Ltc.
48 sati je trebalo da sve predje u ruke hackera, ali tim sa supporta Btc-e-a je odradio svoj
posao i u roku sedam dana sve mi vratio. Zato evo od mene rijeci podrske i vjere u tim Btc-e.
 
procitao optuznicu, ima dosta supljih tacaka, paralele sa Liberty REserve su znak manjka dokaza, i onda ajde da ih uporedimo sa poznatim slucajem u kojem smo uspeli nekog osuditi
 
Kad pre optuznica. Sta je sa istragom? A covek jos u Grckoj.

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Ne slazem se sa @zeljkom u nekim situacijama, ali da banujete covjeka zbog ovog novog @cerad je van svake pameti. - ako je to razlog bana.
 


Nigde ovde ne piše da je btc-e, kao btc-e i njegovi vlasnici radio nešto od ilegalnih aktivnosti, nego samo nisu sprečili da se to radi preko berze, plus se nisu povinovali usa zakonima protiv pranja novca a radili su na usa teritoriji.
Ali argument da se u trollboxu pricalo kako novac od prodaje droge da opereš kroz berzu je mega glup :/
 
Ako nista drugo barem jedna vlada na svetu se ozbiljno zauzela da pojuri prevarante i kriminalce sirom sveta...

vecu glupost nisam cuo u zivotu. Mislim u pravu si, svi koji se ne povinuju njihovoj volji bice unisteni ali "demokratski" :)
 
Sta se desav sa libertyreservom nisam odavno pratio to, ma sad ce ameri da gledaju da uzmu neke pare, pranje novca how yes no, treba neki razlog

Sent from my P8000 6.0 using Tapatalk
 
Ne slazem se sa @zeljkom u nekim situacijama, ali da banujete covjeka zbog ovog novog @cerad je van svake pameti. - ako je to razlog bana.

Evo ja sam novi i ponekad ne volim ton kojim se Željko obraća novim članovima, ali on se bar obraća i komunicira. Nisam stekao utisak da neće da pomogne, već samo da mu je komunikacija malo drugačija.
 
Zeljko ima dobre savete i pomaze dosta ljudima, nije posteno da se banuje...
 
Ne slazem se sa @zeljkom u nekim situacijama, ali da banujete covjeka zbog ovog novog @cerad je van svake pameti. - ako je to razlog bana.

Verovatno je privremeno, nije prvi put da je Laki "malo nervozan".
 
Nazad
Vrh Dno