Šta je novo?

BTC-E kriza 25.7.2017.

Zapravo zasto bi svi pobegli ako se vrate?
Zar ne bi poslali poruku da su pouzdani i da mogu da prezive i ovakvo ludilo. Ni Bitstamp nije propao onomad...

U pocetku bi pobegli, mozda ce ovi zabraniti ili ograniciti withdrawal, smanjiti ili ukinuti fee-ve, dozvoliti trgovinu dok stvar malo ne legne, uvesti neke nove/stare konje da podignu volume, pa polako popustati u podizanju, i posle dovoljno vremena opet steci poverenje i nastaviti svoj profitabilan posao.
 
Ah da, ti reče da imaš neke felne i gume tamo, zato taj optimizam :)

teško je biti objektivan. pretpostavljam da se radi o nekoj drugoj berzi gde nemam ništa da bih podsvesno navijao da ima što veći efekat na pad cene pa da kupujem..
 
Ah da, ti reče da imaš neke felne i gume tamo, zato taj optimizam :)

teško je biti objektivan. pretpostavljam da se radi o nekoj drugoj berzi gde nemam ništa da bih podsvesno navijao da ima što veći efekat na pad cene pa da kupujem..

Veruj mi, te gume bi glat prezalio, stamp ili bittrex vec ne bih. 2000PPC je potpuno zanemarljivo, ionako ce opet biti 10-20c za koji mesec.

A sto se radovanja tice...

https://www.youtube.com/watch?v=PO5dau3smnk

:)
 
Poslednja izmena:
Nije bas za poredit hack bitstampa sa ovim tamo je gazda bio zrtva ali je bio dovoljno jak preuzeo gubitak na sebe dok su ovde gazde muljale sa ukradenim btc-om nije bas situacija ista. Naravno da bitstamp nije izgubio povjerenje jer su bili zrtve u situaciji sa btce iz ovog sto se sad zna oni su veliki kriminalci.
 
Nije bas za poredit hack bitstampa sa ovim tamo je gazda bio zrtva ali je bio dovoljno jak preuzeo gubitak na sebe dok su ovde gazde muljale sa ukradenim btc-om nije bas situacija ista. Naravno da bitstamp nije izgubio povjerenje jer su bili zrtve u situaciji sa btce iz ovog sto se sad zna oni su veliki kriminalci.

Ako se ne dokaze, dobice oni masne pare nazad na ime odstete...A verujem da su dovoljno pametni da se odbrane.
 
Oni treba samo da se povinuju i kazu ko je trgovaoa sa ukradenim coinima, IP adrese, itd..... za dalje moze zemlja porekla da ih tuzi da nisu se drazali AML-a ali realno BTC jos u tim zemljama nije regulisan a sigurno da ne spadaju pod zakonima USA

verujem da i novinari i da FBI zele sve da predstave daleko gorim od onog sto je, caj he i wizsec rekao da za istog ne tvrdi da je on lopov vec da je kupovao te coine, e sad doakzat da je znao da su sa mtgox-a je vec druga stvar
 
Ako sam te shvatio ti si 70% od više hiljada svojih LTC-a nedavno prebacio tamo?
A koliko se sećam imao si i krah sa mtgox.

Baš si baksuz, a na ovom forumu najviše veruješ u celu kripto priču :trust:
 
pa crypto nema veze sa menjacnicama, to sto ih mi koristimo to je druga stvar :(
 
1. avgust jos nije prosao, a predstava je pocela neocekivano ranije, i ulaznice za istu su prilicno skupe...

Ne preostaje nam nista drugo, nego da cekamo tih 5-10 dana.

Ja sam optimista i verujem da je lova/crypto tamo negde u Rusiji na nekom serveru, a ne kod ovog uhapsenog na laptopovima i da ce se berza vratiti online.
 
Ne, nisam mislio eto veruješ u to a vidiš kako je shit, nego si najveći entuzijasta za primenu kriptovaluta i sve to, nije fer da ti se to dešava :/

Ja npr priznajem da me ni najmanje ne zanima ništa osim da uvećam usd/eur i trošim na gluposti
 
1. avgust jos nije prosao, a predstava je pocela neocekivano ranije, i ulaznice za istu su prilicno skupe...

Ne preostaje nam nista drugo, nego da cekamo tih 5-10 dana.

Ja sam optimista i verujem da je lova/crypto tamo negde u Rusiji na nekom serveru, a ne kod ovog uhapsenog na laptopovima i da ce se berza vratiti online.

Lova moze biti samo u banci, a kripto nije nikad na serverima vec je samo zapis u blockchainu. Dok imas kljuceve, imas i kripto.
 
Opet strogo teorijsko pitanje :)

Da li neki savesni superheroj iz btc.e može da odluči da pošalje private key-eve svima putem maila i vrati nam u posed koine i bez vraćanja online?
 
pa i ne jer se svi coini sa naših depozit adresa prebacuju u njihov glavni wallet... depozit adresa je uglavnom prazna
 
Nema ovde mesta panici:

1. 95% svih coina su u cold wallet-u
2. Onih 5% u hot wallet -u oni kontrolisu, hakovani nisu.
3. Pare jesu u bankama... vecinom ruskim, naloge za blokade racuna niko sa zapada nemoze izdati za Rusiju, mogu samo za one koje su van rusije (ovo je jedini problematicni deo)
4. Uhapseni gospodin niti je glavan zverka niti je jedini, a od njega se sada upravo ovim "odrzavanjem" sistema brane/osiguravaju. Zna se ko ga je uhapsio i bas zbog toga i ne rade dok se ne osiguraju.
5. Bezati sa coinima nemogui, gde da beze, kome da pobegnu, ruskoj mafiji, tesko...

Malo strpljenja da vrate sistem nazad imaju sada dosta posla.
 
Poslednja izmena:
Lova moze biti samo u banci, a kripto nije nikad na serverima vec je samo zapis u blockchainu. Dok imas kljuceve, imas i kripto.

Pogresno sam se odrazio, a na to sam mislio. Fala na korekciji. ;)

Nema ovde mesta panici:

1. 95% svih coina su u cold wallet-u
2. Onih 5% u hot wallet -u oni kontrolisu, hakovani nisu.
3. Pare jesu u bankama... vecinom ruskim, naloge za blokade racuna niko sa zapada nemoze izdati za Rusiju, mogu samo za one koje su van rusije (ovo je jedini problematicni deo)
4. Uhapseni gospodin niti je glavan zverka niti je jedini, a od njega se sada upravo ovim "odrzavanjem" sistema brane/osiguravaju. Zna se ko ga je uhapsio i bas zbog toga i ne rade dok se ne osiguraju.
5. Bezati sa coinima nemogui, gde da beze, kome da pobegnu, ruskoj mafiji, tesko...

Malo strpljenja da vrate sistem nazad imaju sada dosta posla.

E ovo je bas ono kako i ja razmisljam. Narocito ovo pod 4.
 
Pa i ja verujem da je taj scenario moguc..... ali pouceni iskustvom
1. ja sam takodje siguran da nece smeti da beze... sto od mafije sto od zakona
2. nadam se da su likvidno ili preko 90%

ostaje samo pitanje gde su i koliko ce ih legalno pritegnut :(
 
A ciji je xbtce? Vidim radi normalno

Послато са LEX720 уз помоћ Тапатока
 
ovo su garant odradili u dosluhu sa polo :D polo poceo da zeza, malo malo pa nesto rade, ljudi pizde prelaze na druge menjacnice izmedju kojih je i btc-e. Kolicina para se povecava i puf nestade kako je i nastalo :-devil-:
 
Gotovo je. Nema sta vise tu. Zao mi je svih koji su izgubili coine.

Koristite ozbiljne wallete tipa CoinBase iz San Francisca. Nemojte koristiti ove wallete iz zemalja treceg sveta.
 
Aj nemoj ljudima da solis pamet i sacekaj lepo zvanicno objasnjenje pre nego sto krenes takve gluposti da pises.
 
Gotovo je. Nema sta vise tu. Zao mi je svih koji su izgubili coine.

Koristite ozbiljne wallete tipa CoinBase iz San Francisca. Nemojte koristiti ove wallete iz zemalja treceg sveta.

ti ovde samo pametujes, da si proverio coinbase ne nudi naloge za srbe!!!!!
 
Yea, sad su teorije zavere , ajni ja neku, sad kad imaju sve sacekaju 1.i duuuuuump, taman imaju sredstva, onda pokupuju za dzabalesku i vrati se cena sajt bude online sve full....

Naravno disklejmer da me ne slusate je tu

Sent from my P8000 6.0 using Tapatalk
 
ne treba trcati pred rudu i trositi zivce. sad treba sacekati tih 5 do 10 dana i videti gde se odvija situacija...
ako sam dobro razumeo uhvacen je admin menjacnice,tako da i tu treba traziti razloge ovog offline perioda,covek verovatno zna kompletan sistem,i moraju da se stite od njega prvo pa i od svega ostalog sto ih je snaslo.
Po meni scenario vracanja btce je vrlo moguc...
 
Ko zna ko je isti, bile su price da su njih dvoje suvlasnici i jos mozda neko, to je kao DOO firma samo oni znaju tacno ko je sta.........
 
Gotovo je. Nema sta vise tu. Zao mi je svih koji su izgubili coine.

Koristite ozbiljne wallete tipa CoinBase iz San Francisca. Nemojte koristiti ove wallete iz zemalja treceg sveta.

Ajde vise da prestanes da lupetas. Berza != wallet , samo offline wallet i cuvanje privatnog kljuca daju vecu sigrunost od cuvanja na bilo kojoj berzi
 
Nigde se ne spominje nista oko BTC-e samo da ih tuze za poslovanje sa americkim gradjanima bez postovanja aml/kyc

Sad sve dalje ostaje na tome sta ce BTC-e odlucit da radi sa nasim coinima :(
 
Nazad
Vrh Dno