Šta je novo?

BTC-E kriza 25.7.2017.

ma izgleda da je sve poteklo od Mtgox istrazivanja, prati se tu tok novca i BTC-e je verovatno odbio da da bazu korisnika........

inace ovo sam zadnje cuo:
btc-e lawyers and team working to resume normal operation.

Zeljko ja necu nista lose i ishitreno da kazem za tebe ali sada ti prenosis "neproverene informacije" :)
Daj neki link. Ako je to istina dobra vest je u pitanju.
 
Info je od coveka koji ima direktne veze sa advokatima BTC-e, ali to nista ne znaci ako traze legalno mogu biti blokirani, ja ne prenosim FUD vec samo info koji dobijem od prve ruke

pitao sma ga i potvrdio mi je da je info dobio direktno od istih... a i on ko zna koliko kesha ima tamo zarobljeno

znaci koliko znam, trenutno "vlasnici" BTC-e sa svojim advokatima razmatraju sta dalje da rade.......
 
Poslednja izmena:
Hoces da kazes zeljko da je potvrdjeno da je ukradeni btc od gox-a opran preko btc-e?
 
Naravno. Pare ce se vratiti ljudima.

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
 
Naravno. Pare ce se vratiti ljudima.

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока

Pa da. Verovatno ljudi dobili info da im je admin uhapsen pa su brze bolje blokirali sve da izmenjaju sifre, da vide dali su im kompromitovani neki podaci... Sad sve polako pocinje da ima smisla. Nije to smak sveta.
 
Gora je.

Da su hakovani/pokradeni, investitori/skriveni vlasnici bi platili i zataškali.

Ovo je samo gore, jer će ih dalje goniti i blatiti, a novčići iz cold storage će ostati zaplenjeni verovatno trajno.
Nije gora jer kako mogu da zaplene moje novcice koje sam ja deponovao na gox pre 6 meseci? Mislim zadrzace oni sve novcice ali po kom osnovu pravno mogu da drze novcice svih nas koji nemamo nikakve veze s gox-om? Ovako ili onako ti novcici se moraju vratiti. Zato kazem, bitno je da nisu ukradeni. I ko kaze da je ista zaplenjeno uopste?
 
Moja pretpostavka.

Prva vest o njegovo hapšenju, elektronska oprema zaplenjena.
 
http://www.blic.rs/vesti/svet/u-grckoj-uhapsen-rus-zbog-prenevere-vise-milijardi-dolara/d4778wd

Oni su radili preko mongolske banke i nema sanse da im ameri mogu bilo sta zapleniti osim dolara na tim racunima.
Ne verujem da je ovaj nosio private key sa sobom na letovanje.
Nije kod amera to samo prao si i evo ti dozivotna mora i da se dokaze a bez materijalnih dokaza tesko.
Zato je sve i pogaseno, verovatno je fizicki sklonjeno na sigurno u onim prvim satima ako ovaj propeva gde je hardver da ne mogu doci do private key od novcanika i baze korisnika.
 
Gora je.

Da su hakovani/pokradeni, investitori/skriveni vlasnici bi platili i zataškali.

Ovo je samo gore, jer će ih dalje goniti i blatiti, a novčići iz cold storage će ostati zaplenjeni verovatno trajno.
Nije darknet market u pitanju pa da zaplene...novac ce se vratiti korisnicima

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Pa bas to i pricam.
E sad, jedina varijanta da puknemo je da su i vlasnici BTC-e umesani u pljacku pa da hoce da nestanu sa lica zemlje i pobegnu sa nasim novicima. Mada, realno, ko bi njih dirao u Rusiji :p
 
Rekao sam neki vec da se manu zlih namera....... sta ce tacno biti za sad niko ne zna!
cak i wizsec ne ttvrdi da je doticni uhapse hacker vec da je masa BTC zavrsila na BTC-e, i da je verovatno preko istog lova povucena
 
Svi koji tvrdite da će se novac vratiti korisnicima, izostavljate jednu malu ali jako bitnu stvar. Da na kraju rečenice napišete "...nadam se".

Ja se iskreno nadam, jer sve što sam imao od coina, bilo je tamo.
 
Ovo vise deluje da su oni na vreme saznali da im je taj neki uhapsen sto je povezan sa njim i ugasili pristup menjacnici da bi ostali likvidni.
Da ti rus da pristup na njihov server nema sanse, a sigurno nisu drzali servere van rusije, tako da je to verovatno mera predrostroznosti.

Ostaje da cekamo i da se nadamo jelte
 
[20:17] <@nikuhodai> I hadn't connected this guy to BTC-e that strongly myself, I had minor indications and theories but nothing definitive, so I'm a bit surprised at seeing that idea supported in the news now
[20:18] <@nikuhodai> (overall taken a bit off guard by the sudden news, had no heads-up so having to prep what I can for disclosure at pretty short notice heh)

wizsec autor...
 
Ovo vise deluje da su oni na vreme saznali da im je taj neki uhapsen sto je povezan sa njim i ugasili pristup menjacnici da bi ostali likvidni.
Da ti rus da pristup na njihov server nema sanse, a sigurno nisu drzali servere van rusije, tako da je to verovatno mera predrostroznosti.

Ostaje da cekamo i da se nadamo jelte
Logicno razmisljanje, ugaseni su serveri jer u protivnom nastao bi haos svi bi povlacili sve sto imaju....neko moje misljenje da ce se uskoro pojavit i nece nikom nista falit nekoliko dana i sve zaboravljeno, kao i 99% vijesti oko btc-a sve brzo dodje i prodje.
 
Deo teksta sa Blica:

"Bitkoin je suštinski kompjuterski fajl koji je storniran u aplikaciji "digitalnog novčanika" na smartfonu ili kompjuteru."

[emoji1]

krastavac,samo bolidi hoće još da rade za 20-30k.
 
Ne valja samo to sto se BTC-e i MT-gox nalaze u istoj recenici ali sve u svemu radostan sam sto nije bio hack u pitanju. Ovo ostalo se sve da srediti.
Ono sto je bitno, vidim ja da cu naruciti HW wallet ovih dana ;)
 
Ako americka vlada zapleni novcice, nema nista od vracanja... na zalost.
 
nema apsolutno nikakvog razloga za optimizam

Evo nekih novih izjava

https://themerkle.com/sources-say-b...21-billion-bitcoin-wizsec-on-official-report/

We won’t beat around the bush with it: Vinnik is our chief suspect for involvement in the MtGox theft (or the laundering of the proceeds thereof). This is the result of years of patient work, and these findings were surely independently uncovered by other investigators as well. Everyone who worked on the case have patiently kept quiet while forwarding findings to law enforcement, so as not to tip suspects off and to maximize the chances of arrests,” WizSecurity said in an official announcement.

If BTC-E did hack into Mt. Gox and stole billions of dollars worth of bitcoin from their users, it will finally lead to closure of the Mt. Gox case involving former CEO Mark Karpeles, who is still being investigated by the Japanese law enforcement.

Izgleda da je zapravo i onaj prvi Mt. Gox u stvari bio BTC-e a da je pravi Mt. Gox nevin. Ovo je izgleda sad zapravo pravo hapsenje Mt. Gox-a. Po ovome ispada da je konacno dolijao najveci prevarant.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno