Šta je novo?

BTC-E kriza 25.7.2017.

A i berzu nisu ni podizali da bi bili robinhud koji je nama omogućio gde da trgujemo nego zato što od nje dobro zarađuju... kad radi. :)

Sent from my E6683 using Tapatalk
 
Oce neko da stavi 1 btc protiv mene na to da ce da proradi btc-e?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ne ide mi to kockanje, ako uložim verovatno će da proradi :)

btc-e.com neće sigurno, neki drugi domen možda da.

Vidim da po ruskom delu bitcointalka vlada optimizam, ali bolje mi da se ne nadam ničemu pa se pozitivno iznenadim nego da mislim na šta da potrošim pare..
 
Mozemo samo da potvrdimo da je dobro uradjen posao cele medjunarodne FBI/Interpol/Grcka/US zajednice.
Jel ipak uhvatiti ovakvog jednog mastermind kriminalca nije lako.
Pa svako sa tri grama mozga zna da je dump poceo 4 sata pre gasenja BTC-e oko 8 jutro po nasem ili 9 po grckom.
Verovatno odmah posto je porodica javila da je ovaj uhapsen. Insajderi su se istresli i onda ugasili sajt da ne dodje do odliva novcica.

Cim se plasiraju ovakve price nemaju oni nista. Bez fizickih dokaza a to je baza nema teorije da ga grci izruce, ne dolaze ameri u grcku na more nego rusi.
Tamo gde ima para politika se jako brzo umesa a izrucenje ruskog drzavljanina bez valjanih dokaza nikako nije dobro po rusko/grcke odnose tj turizam.
 
Morate dati rok u kom mislite da ce da proradi da bi ponuda za opkladu imala smisla. A i iznos da bude do 1btc, a ne iskljucivo 1btc jer tesko da ce neko da se kladi u toliko.

Gastarbajter koliko je zapeo, ako nece da se kladi ni u 100 dolara na period od npr. mesec dana, stvarno vise nema nikakav legitimitet da bilo sta kaze, posle svega sto je vec napricao.

2500+ dolara na neodredjeno je ipak sprdnja, i to iole bistar covek tesko da moze da prihvati, cak i da je duboko ubedjen da je u pravu.

A postoji i tehnicki problem: posrednik koji ce da cuva pare. Ko ce da blokira sebi 1btc na neodredjeno ili bilo koji dugi rok. Nije to realno.


Ja volim da se kladim, ali ovde nemam nikakvu predstavu o tome na koju ce stranu, pa me zanima iskljucivo navijacki.
 
Kapiram da je šala, s obzirom na situaciju, nije na odmet... Trebalo bi definisati i šta znači 'da proradi', ako vrate 20/30/50%, 75%, 90%, ali ne i full iznos depozita, jel' to prolazi kao 'proradio'? :)

Sent from my E6683 using Tapatalk
 
Ne radi se to tako, nije kvota ista za obe strane i za mesec,dva,tri

Sent from my P8000 6.0 using Tapatalk
 
Ja prihvatam ponudu
Samo definiši vreme, da ne bude u nedogled. Neki razumni period
Prihvatam i vise od 1btc
Da ne bude zabune, moj stav je da neće proraditi : )
 
Poslednja izmena:
Ja kapiram da je namera ucutkivanje cerada, pre nego sala, ali tesko da ces da ga ucutkas sa takvom ponudom. Moras dati ponudu koju mora da prihvati, ako je iole znao sta prica, a ne samo trtljao u prazno i namerno nervirao ljude.

Sto se mene tice, "proradio" bi bilo prihvatljivo i uz znacajne restrikcije, jer je realno da moraju da se zastite. To je i Grcka uradila sa bankomatima i podizanjima sa racuna, da im gradjani ne bi unistili bankarski sistem.

Ali, to sa procentima bi mi bilo tesko da izracunam. Jer sta to uopste i znaci? Da nece da vrate sve pare, a hoce da nastave da rade? Pa bolje da i ne otvaraju. Ili, da vrate deo para i da zatvore...pa i tu je bolje da ne otvaraju. Za ovo bih i ja bio spreman da se kladim. Svaka restrikcija mora biti makar prikazana kao privremena.

Sto se kvota tice, Nesicu, nije ni na neodredjeno 1:1, pa da se to racuna kao polazna tacka. To je stvar dogovora. Ne znam bas na osnovu kojih informacija mislis da precizno izracunas kvotu za svaki mesec...
 
Odavno sam izašao iz ktipto sveta (ima skoro 3 godine) pa ne pratim puno i tek sad vidim temu.

Ono što mene zanima je da li je bitstamp ikako ugrožen ovim? Srećom da sam se LTC-a davno ratosiljao, a samim tim i BTC-e menjačnice.

Nije mi samo jasno, kako to da se neki nisu opametili iako im se ovo po 3-4 put isto dešava - MtGox, Vircuex (zaboravio sam kako se tačno zvala ta menjačnica), ... Sve je ovo već viđeno više puta do sada na ovaj ili onaj način.

Oduvek se znalo da je samo vaš lokalni novčanik bezbedan (ako vam i njega ne ukradu :D).

Jbt. trguj sa 20-30%, ostalo čuvaj i prodaj kada si "zacrtao" cenu i odmah sklanjaj $ sa menjačnice. Međutim ne, svi bi da "surfuju na talasima" pa im posle kriv đavo.

Nikada ovo neće da zaživi jer se oduvek samo muljalo sa kriptovalutama. Kome to nije jasno onda krastavac.
 
Poslednja izmena:
Kakvo klađenje sa ovim, to je čisto prizivanje likovanja i zarade na nečijem očaju ili nadi. Strpite se malo još i bar će se znati šta će biti ishod i koje su opcije.
 
Kad se kola slome puteva je dosta

Sent from my P8000 6.0 using Tapatalk
 
Budimo realni, nema ništa od btce ikada.
Ako ste čitali optužnicu, oni to tretiraju kao silk road, svi btce useri se smatraju kriminalcima, nikoga ne zanima ko je šta izgubio. Svi smo bili anonimni i sav novac je bez porekla koji se zatekao.

Nema nikakvog smisla, ali šta očekivati od nekoga ko je priče i nickname-ove iz trollboxa uzeo kao dokaz o kriminalu, CocaineCowboy na primer, što su naveli tamo kao 'dokaz'. Koje su se tamo gluposti pisale i neko je to uzeo kao nešto relevantno.
Nepravda prema 99% ljudi koji su tamo nešto imali, a ništa ne možemo..

Kako sada mogu da nastave da rade, koja će banka hteti da saradjuje sa nepostojećom firmom koju juri vlada usa da ih pohapsi. Bilo bi moguće da je došlo do nekog dogovora, plaćanje kazne, uvodjenje kyc, zabrana povlačenja za one bez identiteta.. ali drugu stranu očito to nije zanimalo nego zatvaranje, zaplena i gotovo

--

bbb.JPG
 
http://i.imgur.com/EqnleRe.png

Mislim da iz Srbije treba svi da se skupe i da angazuju advokate zajedno i da potraze odstetu na sudu.
Jer sta ako BTC i ETH skoci na neku nenormlanu cifru i postane to bas vredno?

Moj savet je da neko ko je imao dosta coina na BTC-e otvori facebook stranicu i da je podeli ovde.
Nesto tipa "Svi mi koji smo osteceni zbog BTC-e". Naslov neki koji ce bas da ukazuje na to.

Skupite se i pokrenite zahtev za odstetom.
 
Poslednja izmena:
Ma i od kladjenja moze da se napravi posao, kao i od bilo cega drugog.

Kao da je berzansko spekulisanje ista moralnije (ili manje nemoralno) od kladjenja. Mrsomudjenja od kojih covecanstvo nema nikakve koristi, ali je oni koji ucestvuju mogu imati. Ali ovo nije ni filozofski, a ni forum verske zajednice, i kako nemamo nista protiv spekulisanja, mislim da je i kladjenje potpuno legitimno.

Ljudi cesto gledaju na kladjenje kao na takmicenje ciji je cale jaci, i raznim niskim strastima, ali ako je neko u siromasnoj drzavi sebe doveo u poziciju da moze da se kladi u par hiljada dolara na ishod jedne situacije, ipak mora dobiti malo vise postovanja od toga.

Nista drugo nego prostor da se zaradi na proceni, a ako nekome smeta predatorski element, mislim da je zalutao u pogresan deo foruma.


Inace, potpuno je zanimljivo da niko od onih koji iznose kategoricne stavove ne zeli da se kladi, a prihvatio je clan za koga bar ja nisam video da je iznosio takve stavove.

Bice da je ipak procena za dobar deal u pitanju, a ne zelja za likovanjem.

Btw, ovde je postalo prakticno nemoguce filtrirati sta vredi od procena, jer je sve zatrpano lepim zeljama sa jedne strane, i pakoscu ili pesimizmom sa druge.

Ali sada je vec, za mene, shkuov cale najjaci. Prvi stav za koji mi se cini da je oslobodjen od pristrasnosti sa bilo koje od dve strane.

Bilo bi zaninljivo cuti i obrazlozenje bilo da do opklade dodje ili ne.
 
Spremam se za opciju da nam btc-e pošalje private keys mailom :)

Tako ne bi morali da dižu berzu a u kripto istoriji ostali bi legende.

Šta bih radio sa tim, u electrum walletu idem na 'wallet' - 'prvate keys' - 'sweep' ? I to onda stiže na adresu mog walleta? Nisam nikada na taj način prenosio nešto..
 
Jel su poceli ovi spamovi da vam stizu?
Mada mi cudno jer na taj mail nikad ni jedan spam nisam dobio, i koristio ga samo za btc-e.

Hello dear customer,

due to the recent circumstances our website is permanently suspended, and we have been recieving complaints about the clients wallets destiny.
we want to assure you that we hired a trusty company that will retrieve your wallets, but considering the amount of the clients we have this process will take some time.
if you want to make your request with higher priority you should pay the company's fee which is 0,017 BTC for every request made.
Every paiment should be sent to this Bitcoin Address : 1LPJWQT2Lc4ffzAXQCGqCfJdFVDbLujW5z
make sure to send your username to our clients email : [email protected]

Na svu muku jos neko oce da nas opeljesi :mad:
 
Poslednja izmena:
Ko god da je ostao sa pristupom svemu, a čini se da to za sada nije usa vlada, ako hoće može da omogući svima da povuku sve, osim usd, koji je po bankama.

Ali kako sada stoje stvari time bi sebi natovario doiživotno skrivanje, sva ta sredstva se sada smatraju nelegalnim, u očima usa zakona omogućio bi 'kriminalcima' da podignu pare... Mada ne sumnjam da će veliki playeri kojima je ostalo dosta tamo a pri tome znaju te likove izvući šta treba. Ali nešto masovno hm..

A ako fbi ili ko već dodje u posed svega, opet ništa, po predhodnim iskustvima sa LR i Silk Road ..

Jedina nada ostaje da su ovi sa btce toliko finansijski mocni da nece odustati od svega nego krenuti u borbu kroz pravni sistem, čiji god, i nešto uraditi da izboksuju nastavak rada uz sva ta pravila protiv pranja novca koja do sada nisu imali..
 
Poslednja izmena:
Jel su poceli ovi spamovi da vam stizu?
Mada mi cudno jer na taj mail nikad ni jedan spam nisam dobio, i koristio ga samo za btc-e.

Hello dear customer,

due to the recent circumstances our website is permanently suspended, and we have been recieving complaints about the clients wallets destiny.
we want to assure you that we hired a trusty company that will retrieve your wallets, but considering the amount of the clients we have this process will take some time.
if you want to make your request with higher priority you should pay the company's fee which is 0,017 BTC for every request made.
Every paiment should be sent to this Bitcoin Address : 1LPJWQT2Lc4ffzAXQCGqCfJdFVDbLujW5z
make sure to send your username to our clients email : [email protected]

Na svu muku jos neko oce da nas opeljesi :mad:

Standardna prica koja se vec pojavljivala (Mt.Gox). Ljudi su uzimali velike pare unesrecenima. Cak se pojavljivala i 'dupla prevara', u fazonu 'Svi koji ste uplatili prevarantima pare, bice vam refundirano 75%, majke nam, samo posaljite vas username, dokaz koliko ste uplatili, i 0.1 BTC na tu i tu adresu'...
 
Na svu muku jos neko oce da nas opeljesi :mad:
Videli sa kakvim vunama imaju posla, pa da izvuku još malo kad ako se može.

Ja pokušavam da smislim i jedan razlog da se neko u ovakvoj situaciji cima oko vraćanja novčića nekome, ali mi ne ide. Da nastave da rade ne mogu, da se razgraniči šta je od ovih novčića došlo od kriminalnih aktivnosti, a šta ne je nemoguće, da neko sledeći preuzme sva sredstva i nastavi da radi bez kontrole kaubojsa neće da ide...
 
Neide ni nelegalno oduzimanje legalno stecene imovine. Moze privremeno. Nisam na toj berzi ali mislim da su u mnogo vecem problemu ako nevrate ljudima pare. U tom slucaju svi su u problemu. Moje licno misljenje je da kad se resi slucaj sve ce se polako vratiti na svoje.

I naravno podrska kolegama koji su se zaglavili tamo.

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
 
Hah, da, ja isto se ohrabrujem čitajući ruske forume, ali ništa relevantno nema

Na početku sam se nadao da s obzirom da je ruska berza i da je većina rusa tamo oštećeno, da će biti ok selimo se kompletno u rusiju, ovde ne važe usa zakoni. Medjutim oni su i u rusiji optuzeni za pranje novca i zabranjeni, btc-e.com je bio blokiran iz rusije, koristili su onaj .nz
 
Nazad
Vrh Dno