Šta je novo?

BTC-E kriza 25.7.2017.

Ili recimo plasiraju ovakvu vest ne bi li jeftino otkupili tokene i odvratili nas od kupovine i torbarenja tokena.
 
Poslednja izmena:
Da ali ne zaboravi, oni tokene mogu da manipulisu ako zele, takodje mogu da jednostavno odlocu da iste ne kupuju sve dok ne dodju do odredjene vrednosti za koju misle da mogu ispartiti

I da ovo su crypto tokeni, znaci da ako LTC ode na 1000$ oni imaju 1000% vise duga, sto kod bitfinex-a nije bio slucaj
 
otkupiti tokene znaci vratiti dug. tokeni su nesto poput obveznica.

ako budu dobro poslovali, cena ce im rasti. kako ce poslovati dobro nakon svega ostaje pitanje. vrv ce kao i sada to biti jedna perilica, ali mislim da ce im zbog nedavnih desavanja neko preoteti deo posla.

na stranu sto je to sve jako netransparentno. koliko je tokena izdato? to su informacije koje su jako bitne, a ljudima nedostupne. tako da se sve to svodi na neko slepo verovanje.
 
Poslednja izmena:
i ko garantuje da nece "stampati" jos tokena naknadno? sutra krenu losije da posluju, profit od provizija krene da pada, a oni nastampaju jos jednu seriju tokena da nadoknade minuse.

ne postoji nikakva kontrola ili organ koji bi to mogao da kontrolise.
 
Da ali ne zaboravi, oni tokene mogu da manipulisu ako zele, takodje mogu da jednostavno odlocu da iste ne kupuju sve dok ne dodju do odredjene vrednosti za koju misle da mogu ispartiti

I da ovo su crypto tokeni, znaci da ako LTC ode na 1000$ oni imaju 1000% vise duga, sto kod bitfinex-a nije bio slucaj
Trebali su napisati koliko ima tokena u startu i da stoji broj koliko jos ima neotkupljenih. Tokeni koje su otkupili trebaju nestati. To je jedini ispravan nacin. Ako se tokeni koji oni otkupe vracaju nazad u ordere onda spustaju cenu istim, manipulisu cenom.
Bice njima jos frka da povrate poverenje ljudi i obim trgovine koji su imali. Izgubili su dosta "musterija".

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Pa generalno da, ali ni bitfinex ne znam jel bio transparentan, znam samo da je cena konstantno rasla od 20% pa do 80% i tada su proglasili da su tokeni 1:1
Ovde mi je iskreno pocetna cena od 50-65% malo velika da bi otkupili a znamo kakvi su traderi ... i ako su kupovali moguce je da planiraju P/D jer mi je cudno da krenu otkupljivanje od 50+ %
 
Ja im prognoziram do Nove godine da ce uvecati volume i povratiti poverenje solidno...videcemo.
 
Meni se ne dopadaju objave. Posle svake se osećam da gubim poverenje prema njima.

Takodje, sva zapažanja oko tokena su savršeno opravdana. Bukvalno mogu da prave pare ni iz čega. Tipa, hoću bmw da kupim, pusti tokene u opticaj. Hoću ostrvo, pusti još malo tokena.....

Jedino što se ne uklapa u lošu sliku o njima je visoka cena tokena.

Baš me zanima koliko će da vrede tokeni posle ove objave.

A i ovo za kripto tokene je baš čudno, zaista, šta ako LTC ETH odu na 1000, btc na 25.000....
 
Poslednja izmena:
Pa skontali su da je poenta sto vise parova, drze fundamentalno zdrave coine (sem NVC) i smislili su tokene da dupliraju trgovinu. Svuda zaradjuju na provizijama, radice P&D kao i inace, pogotovo sa samo njihovim NVC i svim token parovima. Kazino. Po meni fali im jos XMR. I odgovarajuci token par normalno :)
 
Mislim da ce sad uvesti nove parove, jer im je potrebno budjenje, a sa tokenima mogu da se igraju jedno vreme ali medijski jednog dana ce morat iste otkupiti
 
1 do 2 god je bas dug rok.
Do 1 godine bi zvučalo mnogo bolje, a opet dovoljan rok.
 
Cena tokena pada, ali polako.

Zabrinjavajući je baš nikakv volume, dnevni obrt BTC-a je manji nego što neki pojedinci sa ovog foruma imaju :)

I to i dalje većina te trgovine je da se izvuče usd kroz povlačenje BTC.a, otuda i ta preterana cena.
 
Oni nešto debelo pogrešno rade. Nije normalno da što duže čekaš, gore prolaziš.

Dodje mi da rasprodam ove tokene i da bežim glavom bez obzira od njih.
 
Sad su opet uveli 5.5% na povlacenje fiata kurs BTC-a i ostali altova je takodjer minimum 5% veci od cex-a a recimo 10% od bitstampa na sve nacine pokusavaju da zadrze ljude tamo, ali ocito da ljudi uprkos ne povoljnim uslovima bjeze od njih, nije ni cudno posteno govoreci.
 
ako su uveli i parove token/shitcoini onda je stvar jasna. nisu to uveli da bi vise pravili obrta, nego da bi sto vise diversifikovali i zadrzali im vrednost.
 
Oni nešto debelo pogrešno rade. Nije normalno da što duže čekaš, gore prolaziš.

Dodje mi da rasprodam ove tokene i da bežim glavom bez obzira od njih.

Pa ja ne znam ko je ocekivaod a ce tokene da otkupe za 60%... znam kakvi su traderi na BTC-e svi zive za P/D verujem da je masa uletela da trguje, a ko je radio pump tokena mozda btc-e a mozda i sami traderi
 
Sto se tice kripto-tokena, ja sam jednu manju kolicinu (od koje sam se ranije vec bio oprostio) ostavio, pa ako nas isplate jednog dana po paritetu 1/1 (ili taj odnos bude blizu), a cena skoci u medjuvremenu, eto visestruke dobiti u odnosu na ovo sad.
Svestan sam rizika, zato sam i naglasio da sam manju kolicinu ostavio u formi tokena :)
 
Kakve cene valuta na wex-u. :)

Ne zaslužuju ni i ona dva dolara što sam im ostavio u raznim restlovima. :)

Šta ću, bacim pogled povremeno. Toliko da potvrdim svoj izbor da napustim taj brod.
 
Mozes da pricas sta hoces, ALI su oni vratili oko 80% sredstava, da je mtgox vratio bar pola od toga, ali nije, pa prema tome tebe niko ne tera da drzis kod njih, najbolje je neki hw wallet i napred, a ne samo da kukas
 
Da oko 80% je i meni ispalo, kako je izgledalo dobro je ispalo, ja i dalje vidim jednu dobru stvar u wex-u slanje btc-a prodaja i povlacenje na advanced cash...kad se sve sabere i oduzme jedan od trenutno najbolji nacina podizanja love, ja bi volio da ovako ostane sto duze.
 
Slažem se, kako je delovalo na početku, super je ispalo.

Ali budućnost menjačnice trenutno ne deluje obećevajuće, svaki dan je ovo sve niže:

Active users daily: 15772
Daily trade volume: 8,288,900 USD
 
Brzo se vrate ljudi samo oni moraju malo uslove da promjene tipa USD/EUR withdraw bezobrazni 5.5% onda da sa partnerima krenu na saradnju o prihvacanju Wex-coda, BTC-e code je bio jako popularan, moraju obezbjedit da sto vise partnera prihvati wex-code.

Realno izgubili su povjerenje, sto je sasvim normalno ali ako budu zeljeli da nastave sa radom morace malo da se potrude nece se bas situacija sa btc-e tako brzo zaboravit.
 
Ma kakvo poverenje ja dizem sve i cao, ko drzi tamo ista je lud, jedino kad tokeni padnu na 5% pa da rizikujes sa 1% da povratis izgubljeno....

cak jos nisu uveli ni AML/KYC samo dokaz da berzu vodi jedan covek dok i njega ne ukebaju ali ovaj put FSB.....
 
Brzo se vrate ljudi samo oni moraju malo uslove da promjene tipa USD/EUR withdraw bezobrazni 5.5% onda da sa partnerima krenu na saradnju o prihvacanju Wex-coda, BTC-e code je bio jako popularan, moraju obezbjedit da sto vise partnera prihvati wex-code.

Realno izgubili su povjerenje, sto je sasvim normalno ali ako budu zeljeli da nastave sa radom morace malo da se potrude nece se bas situacija sa btc-e tako brzo zaboravit.
Sada 10%.
 
pa nemaju $, ko zna koji je to dil sa advcash

ja sma sve povukao i nece me videt nikad.......
 
Neko mi reče da kukam. Ali je red da upozorim da je ta menjačnica očigledno mrtva.

Samo je pitanje dana kada ce potpuno da onemoguće povlačenje bilo čega. Ne treba niko da ih hapsi.

Čak će i Chat room će da im zamre uskoro.

I šta je bitno da li neko drugi pre njih nije vratio tudj novac. Ovi su vratili 55%, pa do 80% drugima. Ali trenutno njihovo poslovanje deluje kao da će svakog momenta doći do nove kradje.
 
Poslednja izmena:
Dobro ljudi, sta preporucujete onda, na koju menjacnicu da predjemo a da budemo "sigurni" ?
Interesuje me najvise LTC/USD par...
 
Ma spori su sa uvodjenjem AML/KYC, moguce ako blokiraju krimose da ih FBI a i FSB ne budu dirali ali ako i dalje rade sa istima bice opet samo pitanje vremena, meni stvarno nije jasno ko je kupovao tokene za 50+%

@= IGY =
Imas manje i vise sigurne, nazalost po meni je Coinbase jedna od sigurnijih, ali mi je ne mozemo koristiti, bitstamp takodje prakticno sve regulisane su sigurne dok ih ne hackuju, na primer bittrex (mada on ne radi sa $ jer nije regilisana) ima sad odlican volum po meni ta i mozda kraken kome treba veci obim

Pravilo je da se ne drze nikako veci iznosi cak i kad se trguje da se salje 10-20% razmeni i povuce i tek tada posalje nova tura...... za ove koji stoje u $ i cekaju cenu oni moraju da imaju konjske zivce i da se nadaju ................ to je verovatno razlog kad su u $$ krene panika idemo na 100$, prpa je bato moj to, imat veliko lovu na SKLJMRF%^$^% berzi :D jer dolare ne mozes povuci nigde ako nisi bankar
 
Poslednja izmena:
Meni je cex jako lepo legao. Sve radi kao sat.

Jedina mana im je ekstremno malo parova. Verovatno niko nema manje od njih.

Mnogo fali LTC, zcash i još najmanje nekoliko drugih.

Naravno, i cena btc/volumen.

Red je i da se zatvori ova tema. Nema vise BTC-e. Nema više te krize.

Sada je Wex, i možda neka nova kriza. Ko od nas bude obuhvaćen, krastavac. You have been warned. :)
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno