Šta je novo?

BTC-E kriza 25.7.2017.

MarkoNS

Slavan
Učlanjen(a)
27.01.2004
Poruke
973
Poena
320
ajde da vidimo ako neko ima pitanja, informacija, mozemo ovde da razmenimo misljenja
 
Iz druge teme:



Sada imamo i ime,

Greece Detains Russian Alexander Vinnik for Bitcoin 'Fraud' ..

https://www.nytimes.com/reuters/2017/07/26/technology/26reuters-greece-russia-arrest-suspect.html

Meni to ime ništa ne znači, vi koji pratite više možda znate..

I nema potrebe da se brišu postovi o btc-e, šiliri mi paniku ne širili, na ishod nećemo uticati



Da, ime se slaže sa jednim od navodnih vlasnika BTC-e.


Lično mislim da će pare/coini da budu vraćeni korisnicima u ovom slučaju, ali je ogromna šteta već napravljena za kripto.

Ogromne posledice će pratiti ovu vest.
 
informacije iz mojih izvora od coveka bliskog vlasnicima, nije niko toliko bitan uhapsen, ceo sistem se resetuje i radi se recovery i sinhonizacija svega, ocekuje se za manje od 24h ponovno funkcionisanje
 
Ako je tako, kontam da su pre nego se vest proširila otišli offline da spreče haos i pokušaj povlačenja svega.

Neću više da čitam, svidja mi se ovo što je Marko napisao, odoh da prošetam psa :)
 
informacije iz mojih izvora od coveka bliskog vlasnicima, nije niko toliko bitan uhapsen, ceo sistem se resetuje i radi se recovery i sinhonizacija svega, ocekuje se za manje od 24h ponovno funkcionisanje

samo da se vrate barem na 2h pa da sve povucem u wallet, i da se manem trejdovanja, ionako mi ne ide :)
 
Ne čudi me vijesti da neka mjenjačnica ima problema ili da je hakovana i sl.
Više me čudi me da stare kripto kajle drže lovu na mjenjacnicama, a znaju koliko je to nesigurno, bar neke veće iznose.
 
Pa ako hoćeš da trguješ dnevno nemaš izbora.
 
Ako je tako, kontam da su pre nego se vest proširila otišli offline da spreče haos i pokušaj povlačenja svega.


upravo, da su hteli skroz da zbrisu ne bi sajta ni bilo, a kamoli "maintaince" Sprecavaju paniku, posle ce da roknu neko obavestenje i to je to. Na zalost garant vise od 50% njihovih korisnika ce povuci sredstva.
 
Kontam, al brate ne velike količine.
Mogu samo misliti kako je pojedinim trenutno, spominju se fine sume.
Nov sam u svemu ovom al brate cudan je ovaj kriptosvijet, može se zaraditi al previše je nesiguran.
Berze nesigurne, walleti nesigurni, uloži onoliko koliko si spreman izgubiti wtf.
Uložiš mnogo i onda izgubiš zdravlje zbog stresa, uloži malo i pitanje je dali je uopšte vrijedno truda i vremena?
Priča je da je blockchain neka budućnost wtf, ja ne znam kako da se postavim, kako da igram ovu kripto igru.
 
informacije iz mojih izvora od coveka bliskog vlasnicima, nije niko toliko bitan uhapsen, ceo sistem se resetuje i radi se recovery i sinhonizacija svega, ocekuje se za manje od 24h ponovno funkcionisanje

Bilo bi dobro da ti je taj izvor pouzdan i tacan, nadam se da je tako. :type:

Mogli bi to i na twitteru da objave zvanicno.

A mozda se samo delimicno spremaju za moguca desavanja posle 1. avgusta.
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
Ma @cared samo troluje FUD to isto radi na bitcoin talku.. covece jer ti se stvarno nadas da je masa ljudi odavde izgubila bitcoine?!

eto ja nisam tamo drzao nista godinu dana i sad 2 dana mi leze 70% LTC tamo, bitfinexu nisma verovao, polonixu isto, bitstamp nema volum i sta sad gde drugde??
 
ma fuderi jedva cekaju da obore i manipulisu cenu ima da stvore do sad 10+ teorija... one adresa spilt od 20BTC, coblee kaze da su 100% coinbase i da je to normalno
 
deo prevoda sa grckog sajta "This is the BTC-e platform , which after the 38-year-old is arrested as the US prosecution investigation is in full swing.
According to documents, 306,853 bitcoins stolen after the attack on Mt. Gox entered the BTC-e purses.
As stated in the documents sent by the US Department of Justice, BTC-e is "one of the largest entities in the field of electronic money laundering and money laundering in the world".
Through the platform behind which the Russians are accused of allegedly scamming money, two corrupt US federal agents Carl Force and Shaun Bridges , who were accused of robbing millions of dollars worth of Silk Road"

izvor: http://www.dailythess.gr/h-megali-k...oi-tou-rosou-pou-entopise-fbi-sti-chalkidiki/
 
To je dovidjenja onda.

Ako je Mt gox novac ušao u BTC-e, nema povratka.
 
Sve je moguce, ali i dalje prestanite sa nagadjanjem!
 
previse neproverenih informacija sa raznih strana....ja sam optimista, meni kao i mnogima dosta je para zarobljeno tamo, sacekacemo i videti...
 
Ma jesi li ti normalan ???? ..

Ma @cared samo troluje FUD to isto radi na bitcoin talku..

Popi nesto za smirenje i polako. Iznosimo sve informacije koje se pojavljuju na raznim sajtovima i tako treba da bude.
Pratimo krizu i desavanje sa BTC-e. Jasno nam je da si ti pod stresom jer si izgubio novac ali ako mozes da se suzdrzis od vredjajucih komentara. Nikome nije u interesu da BTC-e ispadne prevara ali ocigledno se nesto desava i zato treba pratiti.

Evo jos jedne vesti sa coindesk-a.
https://www.coindesk.com/btc-e-connected-bitcoin-money-laundering-arrest-greece/
 
Poslednja izmena:
@cerad
Problem je covece sto ti likujes, prenosis sta vidis kao da zelis da sve pukne jer si u $...... zato sam te upozorio pogotovo kad nisi strucan i tu si od juce

Da pos vemu sudeci deo cojna sa mtgox je sigurno zavrsio na btc-e, vec sam ranije pisao da kampanija koja radi tacno zna gde su coini sa mtgox-a... ali eto nisam znao da je to btc-e jer detalje nisu govorili

to ne znaci da su ti coini tamo kod lopova vec da su verovatno preko btc-e oprani i da btc-e zna ko ih je preao i gde sklonio
 
@cerad
Problem je covece sto ti likujes, prenosis sta vidis kao da zelis da sve pukne jer si u $...... zato sam te upozorio pogotovo kad nisi strucan i tu si od juce
Ma ne likujem. To bi bilo stvarno apsurdno. Pogotovo sto nikome nije u interesu da pukne toliko. Ovo je strasan udarac. Moze se sigurno naci negde ali je verovatno odredjeni procenat btc-a na BTC-e exchange-u. Mozda cak i ~10% ?
To je izuzetan udarac za ovaj komjuniti i mislim da nema potrebe da neko likuje oko ovoga. Mozda samo likovanje oko hapsenja takvih likova?
 
Da se ne lažemo coini sa Goxa su bili razbacani po svim menjačnicama (i prebacivani u razne novčiće da bi se na kraju vratili, uz odredjene gubitke prilikom prnja, u $ i €) koje su tada radile a ne samo na BTC-e...mislm da je ovde neka druga igra u pitanju....
 
ma izgleda da je sve poteklo od Mtgox istrazivanja, prati se tu tok novca i BTC-e je verovatno odbio da da bazu korisnika........

inace ovo sam zadnje cuo:
btc-e lawyers and team working to resume normal operation.
 
Nazad
Vrh Dno