Šta je novo?

Koje postolje/hladnjak za laptop kupiti?

mmare012

Poštovan
Učlanjen(a)
14.07.2015
Poruke
6
Poena
51
Pozdrav drugari.
Imam nedoumicu koje od navedenih da pazarim za laptop, pa ako bi mogao neki savet :)

1. Marvo FN-30

84551d9cce7ebad2cb2171c032ebf9e0.jpg


2.Cooler master NotePal XL(R9-NBC-NXLK-GP)

565806_l.jpg


3.Cooler master NotePal I300

34-982-138-02.jpg


4. COOLER MASTER NotePal U2 Plus (R9-NBC-U2PK-GP)

34-982-182-03.jpg
 
Ni jedan, oni mali kuleri što se proključuju na izlaznu rešetku su daleko bolji.
 
Ako imas problem sa pregrevanjem laptopa, ciscenje prasine(iznutra) i zamena termalne paste, pa onda razmisljanje o cooling padovima.

To postolje vise sluzi da odvoji laptop od povrsine nego sto hladi, dosta pomaze ako koristis laptop na mekanoj povrsini(na krevetu, u krilu itd.).
 
Aha. odlična stvar. Sa usisivačima sav vazduh prolazi kroz sistem a kod postolja samo mali deo pogađa baš gde treba a ostalo hladi samo plastiku.
 
Taj mali kuler sto se prikljucuje na izlaznu resetku koristio sam pre jedno 3 - 4 godine. Daleko od dobrog. Marvo ima dizajn kakav ima, kiceraj sto se mene tice, ali solidno radi sa svojih 4 ventilatora od 12cm. NotePal U2 je kvalitetniji po izradi ( prilicno ) i modularan je tako da mozes da postavis ventilator tacno gde ti treba. Sa malo truda mozes i sam da dodas jos jedan ventilator a imas i takvu varijantu NotePal U3. Definitivno rade posao i nije to samo obicno postolje jer sam probao vise njih na vise laptopova. Ako ih koristis na cvrstoj podlozi to je odlicno ali na krevetu, cebetu i tome slicno ocekuj da ce da ti napune laptop prasinom. Cistio sam jedan koji se tako koristio i cudi me kako je uopste i radio. Naravno, redovno ciscenje laptopa je osnova svega.
 
Poslednja izmena:
I po mom iskustvu su bolja postolja. Ja imam NotePal X1 već godinama i poprilično sam zadovoljan. Imao sam jedno vreme i neki takav priključni vent, ali je crko (potkačio sam ga par puta). Koristio sam ga zajedno sa postoljem, ali je samostalno postolje davalo bolje temperature. Sad, možda je taj priključni bio neki krš, dobio sam ga na poklon.
 
Taj mali kuler sto se prikljucuje na izlaznu resetku koristio sam pre jedno 3 - 4 godine. Daleko od dobrog. Marvo ima dizajn kakav ima, kiceraj sto se mene tice, ali solidno radi sa svojih 4 ventilatora od 12cm. NotePal U2 je kvalitetniji po izradi ( prilicno ) i modularan je tako da mozes da postavis ventilator tacno gde ti treba. Sa malo truda mozes i sam da dodas jos jedan ventilator a imas i takvu varijantu NotePal U3. Definitivno rade posao i nije to samo obicno postolje jer sam probao vise njih na vise laptopova. Ako ih koristis na cvrstoj podlozi to je odlicno ali na krevetu, cebetu i tome slicno ocekuj da ce da ti napune laptop prasinom. Cistio sam jedan koji se tako koristio i cudi me kako je uopste i radio. Naravno, redovno ciscenje laptopa je osnova svega.


Znaci preporuka ide za Cooler Master?
 
Ja imam dva hladnjaka. Jedan je Deep Cool koji je van svake konkurencije ali nema tog modela vise u prodaji. Imam i Cooler Master NOTEPAL INFINITE koji je star jedno 4 - 5 godina sigurno ( kupljen brzo posto se pojavio na trzistu ). Jedan ventilator od 90cm sa tri brzine 1000, 1500 i 2000rpm. Radi kao prvog dana a Dell Inspiron 5010 sa alu kucistem koji se grejao i to dobro grejao, sa njim je bio mlak. Znam i druge koji imaju razne modele Cooler Master hladnjaka cak i starije varijante ovog XL-a i svima to lepo radi. U principu sa njima nema greske. Marvo se meni licno ne svidja po izgledu i izrada nije kvalitetna kao kod Cooler Mastera. Kakav je kvalitet ventilatora ne znam ali ta 4 ventilatora po specifikaciji imaju dobar protok vazduha. Naravno i razlika u ceni postoji.
 
Nazad
Vrh Dno