Šta je novo?

Samsun ili LG 4k 43' tv serija 6

MrVladoa

Poštovan
Učlanjen(a)
25.07.2017
Poruke
49
Poena
60
Pozdrav ima dilemu izmedju ova dva televizora / modela
SAMSUNG 43KU6072 vs LG 43UH661V
e,sad,budzet mi je negde okvirno oko 500e,gledao sam neke testove i vidim da je sto se tice same slike Samsung bolji,Samsung ima bolju sliku zbog VA panela koju koriste,tj,na oko ima bolju ostriju sliku(jače boje i kontrasti, crna boja je bolja,,,,) sa druge strane LG koristi IPS panel koji to ne može da napravi ali zato ima ogroma ugao gledanja,manje vise najvise me interesuje ekran jer prvenstveno sport gledam na tv i filmove,ali vec kada kupujem kupio bi 4k,i ove dva brenda Samsung ili LG,sad ako ima neko neki drugi predlog ? oba modela su serie 6,jasno je meni da je seria 7 druga dimenzija ali budzet,ja imam ova dva modela serie 6 vec negde od 480e - 500e.
 
Gledao sam sada i uporedjivao za sada mi je favorit broj 1 ipak Samsung 43KU6400 uporedjivao sam ga sa LGuh661v gledao testove,zvao raspitivao se,svi su mi rekli da je kod Samsunga bolja slika na tim HD kanalima,paneli su 8 bitni oba modela,LG ima 8bit+frc koji otvara tu 4k rezoluciju ali ni to nije pravi 10 bitni panel,ali svi sa kojima sam raxgovaramo da Samsungu ide prednost definitivo,koga god sam pozvao sa KP rekao mi je ako biras izmedju ova dva modela Samsung definitivno,pa videcu ne zurim,prosto meni je bitno prvo i osnovno gledanje tv Sport,Filmovi,i to HD kanali koje imam preko kablovske.
 
Nazad
Vrh Dno