Šta je novo?

Izmena pravilnika o registraciji motornih i prikljucnih vozila

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Ninoslav

Slavan
Učlanjen(a)
07.11.2008
Poruke
2,776
Poena
405
Moja oprema  
Tablet
iPad Pro 11”
Mobilni telefon
iPhone 13 Pro Max
Pametni uređaji
Apple Watch
Pristup internetu
  1. Optički internet
Регистарске таблице које су издате до дана ступања на снагу овог правилника, а чија регистарска ознака садржи слова латиничног писма српског језика „Č”, „Ć”, „Š”, „Ž” и „Đ”, или латиничнa словa „Y” и „W”, важиће до истека рока за замену таблица утврђеног прописом по коме су издате.

Zna li neko koliki je taj tok/period..?

Sent from my TA-1024 using Tapatalk
 
to više ne važi, ove godine su to ukinuli, da li privremeno ili za stalno ne znam
 
7 godina važi saobraćajna, i to je propisani rok za zamenu tablica po starom pravilniku. Postojale su indicije da će se taj rok za zamenu tablica produžiti na dodatne dve godine po isteku datuma u saobraćajnoj, a kasnije da će se kontrolorima na tehničkom zakonski omogućiti da utvrde da li su tablice fizički ispravne, odnosno da li trebaju da se zamene.

Ovo sa slovima ću ispratiti do kraja, pa vam javim ovde šta se događa, s obzirom da radim u agenciji za tehniči pregled i registraciju vozila, pa mi je praćenje pozitivnih propisa ove tematike u sklopu radnog mesta.

Sent from my LG-K430 using Tapatalk
 
7 godina važi saobraćajna, i to je propisani rok za zamenu tablica po starom pravilniku. Postojale su indicije da će se taj rok za zamenu tablica produžiti na dodatne dve godine po isteku datuma u saobraćajnoj, a kasnije da će se kontrolorima na tehničkom zakonski omogućiti da utvrde da li su tablice fizički ispravne, odnosno da li trebaju da se zamene.

Ovo sa slovima ću ispratiti do kraja, pa vam javim ovde šta se događa, s obzirom da radim u agenciji za tehniči pregled i registraciju vozila, pa mi je praćenje pozitivnih propisa ove tematike u sklopu radnog mesta.

Sent from my LG-K430 using Tapatalk
Znači č i ć itd neće biti fizički ispravne tablice na već prvoj registraciji? [emoji16] [emoji1]
 
Znači č i ć itd neće biti fizički ispravne tablice na već prvoj registraciji? [emoji16] [emoji1]
Ne, sudeći po ovom pravilniku, važe do datuma isteka važnosti saobraćajne(datum isteka na saobraćajnoj), pa produženo ZA DVE GODINE, članom 15. novog pravilnika.

Edit: jer sada, ovim pravilnikom, tablice važe devet godina. Pa će opet za dve godine menjati pravilnik.

Sent from my LG-K430 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Payvana koji je odabrao font za sadašnje tablice treba danju na njivu da kopa ku'ruze. A onda uveče da kleči na njima.
Font je "projektovan" da se teško očitava u slaboj vidljvosti i elektronski. To su stručniji kukali još čim su predstavljene nove tablice.
Čitao sam tada tekst osobe koja je radila font recognition softver baš za tablice. I on im je spominjao, sve njih u negativnom kontekstu. :p

Ukidanje slova sa kukicama i kvačicama će eto, malkicko doprineti čitljivosti i razlikovanju sličnih tablica.

E, ako nas sada budu terali da menjamo inače važeće tablice zato što imamo kukicu/kvačicu/linijicu, i da platimo za to, e onda ću ih i ja spominjati, u negativnom kotekstu. :mad:
 
Poslednja izmena:
Payvana koji je odabrao font za sadašnje tablice treba danju na njivu da kopa ku'ruze. A onda uveče da kleči na njima.
Font je "projektovan" da se teško očitava u slaboj vidljvosti i elektronski. To su stručniji kukali još čim su predstavljene nove tablice.
Čitao sam tada tekst osobe koja je radila font recognition softver baš za tablice. I on im je spominjao, sve njih u negativnom kontekstu. [emoji14]

Ukidanje slova sa kukicama i kvačicama će eto, malkicko doprineti čitljivosti i razlikovanju sličnih tablica.

E, ako nas sada budu terali da menjamo inače važeće tablice zato što imamo kukicu/kvačicu/linijicu, i da platimo za to, e onda ću ih i ja spominjati, u negativnom kotekstu. :mad:
Ne mogu nas naterati da menjamo jer su ovih dana još izdavali sa kvačicama. Po toj logici bi onaj ko je juče dobio tablice sa kvacicom ili WY, sledeće godine na registraciji opet morao opet platiti 3.674,00 dinara zbog njihovih hirova.

Sve ove pravilnike oni menjaju u hodu, ispravljaju stare fleke pa naprave nove, a sve u cilju usklađivanja sa EU. Kontrolori na tehnickom mi se žale, ne znaju više kako da postupaju jer su pravilnici dvosmisleni, i samo čekaš da dođu u nadzor pa ti kenjaju i lupaju kazne zbog pogrešnog tumačenja pravilnika. A kad dođe osoba nadležna za kontrolu rada TP, šta god da je pitaš da ti je nejasno u vezi pravilnika, ona nema pojma.

Sent from my LG-K430 using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno