Šta je novo?

2400 ili 3200mhz? savet

arhangel86

Poštovan
Učlanjen(a)
16.11.2016
Poruke
47
Poena
54
Recite mi da li je velika razlika i ujedno primetna razlika u brzini iz naslova?

Posto sklapam racunar sa ryzen 1600 i gtx1080 grafikom, da li je uzimanje memorije od 2400mhz los potez,
tj, da li nizi takt iste utice na slabiju iskoriscenost komponenti?

Hvala unapred.
 
Kako gde, uz 1080 definitivno bi prijala brža, s tim što mislim da i neki moduli na 2400 mogu da se kloknu na ~3000MHz ako ti je bitna ušteda, mada ako već kupuješ takvu grafu normalno je da dodaš ~20e ili koliko već za brži RAM.

Koji sporiji DDR4 može da ide na 3000+ reći će ti neko drugi, ne pratim toliko.
 
Uzimaš grafičku kartu od 600€ i štediš na RAM-u??? Za takav PC je preporučeno 2x8 GB na bar 2666 MHz, ako je za gaming. Ako je za rad, onda je količina bitnija, pa bi trebalo ići na 24-32 GB
 
Poslednja izmena:
Definitivno nema smisla da uzmeš manje od 16GB (2x8GB)... naročito ne 2x4GB ako nemaš više ni jedan prazan slot.
 
Uzmi ram na KP, cene kod nas za ram su apsolutna katastrofa.
 
Bolje da otvoris temu u Sta da kupim, navedes ukupni budzet i dobices savete za celu masinu... Nego ovako da otvaras temu za svako pitanje i nedoumice koje imas.
 
U tome je i problem, jer mi je budzet nestabilan :D Kupujem deo po deo :p
Narucio sam jedan modul od 8 na 2666 kao sto rekoh.... znaci da kupim jos jedan, ok. :d

Koliko ovi rami mogi da si podignu sa default naponom? DDR4 8GB 2666MHz Kingston Savage
 
Poslednja izmena:
Zver Porše masina, četir metra lima, pet meteri od guma dima a unutra karburator i razvodna od stojadina... :d

Bacanje para, sad uzimas jeftinijee module od 4Gb a onda ces to prodavati i uzimati 2x8.
Bolje blio da si uzeo jedan od 8Gb.

Ima vremena, naucices na svojim greskama da nismo bogato toliko da mozemo kupovati jeftino...
 
Brate, citas li ti ono sto se ovde pise??? Narucio sam jedan modul. :wall::D
 
Dao si tolike pare za 1080 a nemas pare za memoriju?
1. Ta masina bez 16GB bolje i da ne radi
2. Obzirom na grafiku trebao si ici na sto brzi ram.
 
Naisao sam na jedan video mada ne znam koliko je relevantan posto su neke cudne okolnosti kada pogledas na detalje, iskoriscenje GPU-a u toku igre i tako dalje.

 
Aha, primetio sam da se gpu usage cudno ponasa iz nekog razloga. Mada u ostalim ima poboljsanja. E sad, ne znam koliko bi poboljsanja bilo na nekom jacem procesoru..
Edit: Sad sam se setio da sam na YT gledao nekog lika kako klokuje cpu. Terao je 1800x i memaru od 3000 na 2133. Kada je digao na 2933 performanse su mu skocile, kada je nagurao na 3200 performanse su pale. Kapiram da je to problem i sa igrama. To ce verovatno optimizacijama da se sredi vremenom.
Okacicu video kada ga nadjem, sada sam na fonu.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno