Šta je novo?

Punomoć prilikom otkupa telefona od nekog sa operatera!?

Proday

Znamenit
Učlanjen(a)
02.01.2005
Poruke
20,270
Poena
1,425
Pošto svi znamo (manje više) koja je procedura ukoliko je na telefon odobrena zamena u servisu, i zbog neprijatnog iskustva koje sam ranije imao sa Note 4 telefonom, hteo bih da napravim punomoć ili ovlašćenje sa momkom od koga sam pazario Huawei P10 a koji je isti uzeo preko MTS-a, da mogu legalno da koristim pa čak i otuđim telefon. Imam informaciju da se više ne može overiti u mesnoj zajednici ili gradskoj kući već mora kod notara da se ide, još me samo interesuje, ukoliko je neko imao iskustva do sada, kako da sačinim tu punomoć da bude validna (nemam pravni fakultet pa bolje da pitam). Znači ako neko ima .doc ili može sažetu formu da izvuče, unapred sam zahvalan, a verujem da će i mnogima drugima tema biti korisna.
 
Posalji mi mail u pp da ti prosledim ovlascenje

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Pa prosledi ga ovde, da svi imamo :)
 
Ako je u pitanju telefon uzet preko firme onda mora da se napravi ovlašćenje na memorandumu firme koje će potpisati odgovorno lice u toj firmi i da se overi pečatom.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
 
To su sve varijacije. U svakom slucaju mora ovlasceno lice kod notara da overi ovlascenje ne moze samostalno da pecatira i da vazi ovlascenje.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Telefon je uzelo privatno lice, to sam zaboravio da navedem.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Ovlascenje.

Ako se neko seti necega, neka doda ili ispravi.

P.s. deo u ugovoru se odnosi na ugovor zakljucen sa operaterom da bi se sprecila fora da oni zezaju jer sa zamenom uredjaja menjanju se i podaci o telefonu pa bi morali da pravite novo ovlascenje. Na ovaj nacin je to spreceno.Pogledajte prilog OVLASCENJE.doc

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
UGOVOR O KUPOPRODAJI


Prodavac:


Kupac:


PREDMET UGOVORA

Predmet ovog ugovora je kupoprodaja novog mobilnog telefona SAMSUNG, i to model GT-I9301l ,tj. GALAXY S3 NEO sa fabrickim brojem IMEI _________.
Telefon je kupljen dana _________. u poslovnici VIP-a, na ime prodavca bez ugovorne obaveze .

Prodavac prodaje telefon sa overenim garantnim listom (garancija 2 godine ), i sa ostalom pratecom opremom punjac, usb kabl, slusalice.

CENA
Kupac,nakon što je pregledao telefon i probao isti, kupuje od prodavca mobilni telefon koje je predmet ovog ugovora,po viđenju u nađenom stanju

Kupac se obavezuje da isplati prodavcu prodajnu cenu mobilnog telefona u iznosu od 20.400,00dinara (slovima:dvadeset hiljada cetiri stotine dinara) na dan preuzimanja mobilnog telefona od prodavca.

OBAVEZE PRODAVCA
Prodavac se obavezuje da za vreme trajanja garantnog roka, ukoliko dodje do servisiranja uredjaja pruzi pomoc kupcu, da zajedno sa kupcem krene u poslovnicu ili kod ovlascenog servisera radi eventualne predaje i kasnije nakon servisiranja radi preuzimanja.

Prodavac odgovara ako na prodatom mobilnom telefonu postoji pravo trećeg lica koje isključuje, umanjuje ili ograničava kupčevo pravo.

Za sve što nije predviđeno ovim ugovorom, primenjivaće se odredbe Zakona o obligacionim odnosima i dobri poslovni običaji.

Ugovor je zakljucen u Beogradu, dana 12.07.2015 godine.

PRODAVACKUPAC




Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Ovo dođe kao klasičan ugovor o kupoprodaji; kontam da je to ok opcija, ali opet cimanje ako dođe do servisa...jel ne postoji neka mogućnost da meni čovek da ovlašćenje ili punomoć da u njegovo ime npr mogu da koristim, servisiram pa čak i otuđim telefon ukoliko mi se ukaže potreba? Znam da sam svojevremeno kada sam išao u Nemačku da boravim tako napravio opciju sa kevom za moj auto?!
 
Pa sroči nešto tipa :
Ovime ovlašćujem osobu ime i prezime, jmbg, sa adresom stanovanja uvica i broj, mesto, da telefon marke Samsung Galaxy S16, IMEI000000 može u moje ime da preda na servis i/ili da preuzme novi uređaj ukoliko se navedeni ne može servisirati, te da pomenutim uređajem može neograničeno raspolagati.

Ovo ovlašćenje nema vremensko ograničenje.
Datum i mesto,
Davalac ovlašćenja, ime prezime, jmbg, adresa...

Nisam pravnik, ali mislim da bi nešto ovako moglo da posluži
 
Poslednja izmena:
Hvala ;)

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Kupio sam Iphone 5S za sestru,preko kupujem prodajem,koji ima garanciju još 20 meseci.Čovek koji mi je prodao telefon,ga je kupio od druge osobe.Da li ću moći da koristim garanciju,jer nemam ovlašćenje?
 
Mislim da se govorilo o ovlašćenju samo ako se telefon menja za drugi, a ne i prilikom servisa u garanciji.
 
Znači ,mogu da predajem telefon mtsu ili ovlašćenom servisu na popravku ?
 
Ne znam ko je ovlašćeni servis za Jabučicu, skoro sam nosio telefon u servis ProMobi, može da ga preda i moj pas čuvar, samo je bitno da ima validno overenu garanciju. Taj koji ga je doneo, dobije revers na svoje ime i zdravo. Čak ne mora on ni da ga preuzme, samo je revers bitan tada. Veoma ljubazni, jednostavni i stručni ljudi. Uglavnom se kvar rešava istog dana, eventualno sutradan. Preporuka, btw.
 
Znači ,mogu da predajem telefon mtsu ili ovlašćenom servisu na popravku ?
Bolje direktno servisu, jer oni rešavaju kvar i oslanjaju se na validnu garanciju. Operater je posrednik i može imati opširniju proceduru za prijem na reklamaciju.
 
Nazad
Vrh Dno