Šta je novo?

Problem sa dvojnim napajanjem.

Krki

Poštovan
Učlanjen(a)
03.07.2017
Poruke
247
Poena
70
Pozdrav,
imam problem sa dvojnim napajanjem kod masine za mining iliti rudarenje. Oba napajanja su Thermaltake tr2 S 700W,na jednom (primarnom) su mi maticna i sve na njoj i dve graficke gtx 1080 a na pomocnom samo dve graficke iste marke kao druge dve. Prilikom aktiviranja programa za rudarenje posle par minuta komp gasi drugo napajanje (na kom su samo dve graficke) bez ikakvog razloga i restartuje se. Kada zakacim 3 graficke na glavno napajanje sve radi perfektno:nema restartovanja,gasenja itd. Upravo sam zamenio mesta napajanjima i stavio pomocno kao primarno i nakacio isto 3 graficke i pogodite sta: sve radi super. Prvo sam probao da prespojim zelenu i crnu zicu na pomocnom kako bih ga upalio,a posle sam kupio add2psu adapter ali prica se ponavlja sa gasenjem drugog napajanja i restartovanjem kompa.
Sta je tu problem?
Razmisljam da prodam oba napajanja i kupim jedno jace tj od 1200W.
P.S. Oba napajanja kupljena prosle nedelje.
Unapred hvala.
 
Pre par minuta resim da probam jos jednom da nakacim 2 napajanja ali ovog puta 3 graf na primarno napajanje a samo 1 na pomocno (ovog puta je primarno napajanje ono koje je ranije bilo pomocno a pomocno ono koje je bilo primarno) i naravno cim sam pokrenuo program za rudarenje posle par sekundi gasi se napajanje i komp izbacuje gresku "Your PC run into problem and need to restart" tog tipa. Raskopcao drugo napajanje i graficku i komp normalno radi sa tri kartice na primarno napajanje. Sta mi je ciniti? Da li da zamenim samo ovo jedno za neko drugo (mozda ima neke veze jer su oba napajanja iste jacine i isti model) ili da zamenim oba za jedno jace?
 
Možda nešto do te 4. grafe ili njeni kablovi, probaj zameniti grafe i kablove.

Ili je problem što grafa vuče struju i pci-e slota i iz PCIE kabela iz 2 različita napajanja, kako napajaš ekstendere i da li ih koristiš?
 
Poslednja izmena:
Stavio tu cetvrtu kartu kao trecu (samo tri na primarno napajanje) i radu super. Znaci nije do nje.
 
Nazad
Vrh Dno