Šta je novo?

Naponski kabal za grafičku karticu

acadakic

Poštovan
Učlanjen(a)
26.09.2016
Poruke
23
Poena
55
Treba ti 6pin na 8pin adapterče.

O4O0WtT.jpg


http://www.mikroprinc.com/proizvodi...-napojni-6pol-f-napojni-8pol-m-0.2m/index.php (264 dinara)
 
Poslednja izmena:
Ne citiraj poruku iznad

A zašto moram da koristim adapter, a ne direktno 8 pina na 8 pina? Misliš da taj kabal sa 8 pina ne može da ide direktno u moje napajanje? Da onda ostavim u napajanju originalni kabal od 6 pina, pa na njega da priključim adapter koji si predložio?
 
Poslednja izmena od urednika:
Zato da ne bi razdvajao grane a i taj 4x2 pin je predodredjen za plocu tj napajanje za CPU.
Ti imas 2x 6 pin. Sa tim adapterom resavas problem sa prikljuckom. To su grane za PCI-E. Njih i koristi.
 
U specifikaciji napajanja lepo pise da je trebalo uz napajanje da dobijes 2 kabla 6+2 pin pci-e i 2 kabla 6 pin pci-e. Ako mozes da nabavis 6+2 kablove slobodno ih koristi. Bolje nego ikakav adapter.
 
Poslednja izmena:
Izvini Aco, zaboravih na temu. :)

qryak lepo reče, ali da si imao 6+2 kablove, već bi do sada i namontirao.

Ovi adapteri su ti neretko kratki, pa ne znam ni da li bi uspeli da dohvate od napajanja do grafike. Duži adapter bi efektivno bio kabl do napajanja, pa bi te i više koštao, ako ga možeš naći.
 
Mislim da ne može onaj ekstender što je našao u mikroprincu da koristi za napajane grafičke. Ako sam ja dobro video, ono je eps 8 pin za napajanje procesora. Razlikuje se raspored 12V i ground žica kod 8 pinskog EPS kabla i 8 pinskog pci-e kabla.

1000x2000px-LL-ac82eb1d_pinout.png
 
Nisam ni zagledao taj kabl koji je prvi linkovan, ali pošto ti jesi i uvideo u čemu je stvar, onda je bolje da uzme onaj adapter koji predložih i brzo i jeftino reši problem.
 
Vidi da li Mixer PC kablovi može da ti napravi, pravi ekstenzije (M->Ž), a tebi bi prebao Ž kraj na obe strane, tj sa jedne 8-pin female a sa druge 6+2 female, mada može i 6+2 na obe strane. Samo proveri na da li je raspored na strani napajanja isti, verovatno jeste, možeš proveriti i multimerom.

08115141139l.jpg

Vidi na još par slika na netu.
 
Poslednja izmena:
Hvala svima na odgovorima. Kontaktirao sam "Mixer PC kablovi", ali mi ne odgovara. Možda je na odmoru.
Inače čekam Vegu, pa sam mislio unapred da sve pripremim, pošto pretpostavljam da će zahtevati barem jedan priključak od 8 pina.
Za ove 6pin na 8pin adaptere su, koliko sam čitao po netu, podeljena mišljenja. Kažu da je 8 pina 150W, a 6 pina samo 75W, pa da zbog toga grafička ne bi dobijala dovoljno struje preko adaptera.
Izgleda da ću morati da kupim novo napajanje, ali ne znam ni koje bih uzeo. Sačekaću još da izađe Vega pa da vidim konačne specifikacije kartice.
 
Vega ce izgleda krenuti od 250W, sto znaci - minimalno 2x 8-pinska. Batali Vegu, kupi 1070/1080 i uzivaj.
 
"Mixer PC kablovi" mi je napravio kablove koji su mi trebali, tako da je problem rešen. Hvala Ricku što mi je rekao za njega, a evo i ja ga preporučujem ako neko ima sličan problem.
 
Nazad
Vrh Dno