Šta je novo?

GTX 770 Problem sa pistanjem

Milan97

Poštovan
Učlanjen(a)
26.04.2015
Poruke
153
Poena
69
Dakle kupio sam gtx 770 medjutim kada sam je ubacio u racunar i pokrenuo heaven benchmark kartica je krenula da pisti, medjutim mislim da to nije coil whine jer je zvuk malo grublji nije onako piskav i dosta je intenzivniji. Probao sam GTA V i u njemu ista prica, ali sam provalio da u zavisnosti od load-a graficke zavisi jacina zvuka sto je veci load gpu-a to je veca buka koju pravi graficka. Napajanje je Thermaltake Smart SE 630W, Ostatak konfiguracije: i5 2500k stock, 8gb rama z77 d3h.
 
moguce je da je do ventova. pokusaj da povecas fan speed na recimo 70-80% preko msi afterburnera dok je karta u idle i javi sta se desava
 
Meni to bas deluje kao coil whine, ali recimo da je moguce i da je ventilator. Oba problema ces tesko resiti. Te starije karte, osim u slucaju bas povoljne cene, treba izbegavati. Ja bih radije novu i malo sporiju 1050 nego taj 770, koji je verovatno kostao 100-120e na KPu a realno vredi 50-60.
 
Meni to bas deluje kao coil whine, ali recimo da je moguce i da je ventilator. Oba problema ces tesko resiti. Te starije karte, osim u slucaju bas povoljne cene, treba izbegavati. Ja bih radije novu i malo sporiju 1050 nego taj 770, koji je verovatno kostao 100-120e na KPu a realno vredi 50-60.

Ventilatore sam rucno zaustavio I buka nije prestala, tako da vrv nije do njih pribacu I da ih iskljucim ali ne verujem da ce to resiti problem. Snimicu zvuk I okaciti snimak ovde tako da tacno znate o kakvom je zvuku rec.
 
Ventilatore sam rucno zaustavio I buka nije prestala, tako da vrv nije do njih pribacu I da ih iskljucim ali ne verujem da ce to resiti problem. Snimicu zvuk I okaciti snimak ovde tako da tacno znate o kakvom je zvuku rec.
Nema sta drugo onda - coil whine, koji se bas tako ponasa kako si ti opisao. 770 je poznat po tome.. Nije nista opasno, doduse, tako da - probaj da iskuliras, ako ne, prodaj kartu...
 
Nazad
Vrh Dno