Šta je novo?

Potreban savet za sastavljanje kucista

pirke23

Poštovan
Učlanjen(a)
25.04.2017
Poruke
41
Poena
55
Poceo sam da ustedjujem novac za kupovinu kompjutera taman i da pitam ako mozete da odvojite vreme i sastavite mi nesto lepo, koliko bi mi ukupno trebalo za konfiguraciju da gura novije naslove onako lepo u HD?
Da li bi dobro postupio ako bi imao neku konfiguraciju na papiru a delove ove sto rastu cene uzeo odmah, a ostalo sto ce cene da padaju da sacekam jos malo? koliko sam skontao sve skace osim grafickih koje ce da opadnu posle par meseci
Od staog kompa mislim da nista ne mogu ni da ga prodam mozda samo da iskoristim kuciste da ne uzimam drugo? i mozda grafiku 7600GT da koristim jos par meseci dok na novim cene ne opadnu?
Jel bolje da sa konfiguracijom ostavimo prostor za nadogradnju ili da se izjure performanse sto jace i da se ne diraju par godina?
 
Onako lepo u HD? Koji HD?

Takodje nisi napisao najbitniju stvar-budzet.
 
Onako lepo u HD? Koji HD?

Takodje nisi napisao najbitniju stvar-budzet.

Sta znam vec sam odvojio jednu platu, jel 40 000 dovoljno, ako nije isprsio bi se 50 000 i kusur za do 2meseca.
Neki najosnovniji med sett8ngs na rezoluciji 720p ili 1080p. Monitor planiram da uzmem od druga kaze da je 20/21 benq jel to ok? Ili treba da jurim 22-24 inca?
 
Monitor se uzima prvo na osnovu rezolucije, pa na osnovu konekcije(gleda se da bude digitalna, znaci DVI/HDMI/dport) pa onda tek dijagonala.
Dakle, FullHD sa DVI/HDMI i ne neki mator od pre 10 godina, pa onda velicina dijagonale.

Za 40-50.000 mozes uzeti PC sa kojim ces se solidno igrati na medium podesavanjima.

Ovako:

Intel Pentium G4560-7.500
H110 ploca-6.500
8GB DDR4 2133MHz-6.200(na KP, kod nas deru za ram)
Toshiba P300 1TB-5.700
LC600H-12 4.000
Kuciste MS Industrial Cyclops IV ili Winston-2.500

Graficka minimum GTX 1050, koja je 14.000 sada, to dodje oko 46.500.
Ako zelis bolju graficku, preci ce 50.000, onda uzmi GTX 1050Ti na KP za 140e~.
Mozes ustedeti 1.000 dinara na kucistu i uzeti neko jeftino kinesko za 1.500.
Na napajanju ne mozes ustedeti, ovo je goli minimum od napajanja koji se kupuje. Cak je preporucljivo da dodas par hiljada i uzmes Chieftec GPE-500S, dosta je bolje od ovog LC-a.

Obavezno tamo gde uzimas plocu(pozeljno da plocu i procesor uzmes na jednom mestu) da naglasis da ti urade bios update da bi radio G4560, jer je to Skylake ploca, a Pentium je Kaby Lake(isti socket, samo novija generacija).

Za taj budzet to je maksimum, sasvim pristojna konfa za igranje novijih igara na low-medium(novije igre na low i dalje super izgledaju).
 
Poslednja izmena:
Koliko vidim treba ti jos novca za grafiku? koju bi ti uzeo uz ove komponente?
A mogo li bi za pocetak 4gb RAM, a kasnije dokupim jos 4gb ili prodam uzmem 8gb?
A za kuciste nisi nista napisao, mogu li staro da koristim?
 
Kako nisam napisao, napisao sam MS Winston ili Cyclops IV.
Mozes i staro naravno, ako sve staje u njega i ako ne bi zeleo da ga menjas.

Sa 4GB Ram ne mozes da igras novije igrice.
 
Poslednja izmena:
I tu tvoju 7600 nemoj da bodes u komp, integrisana je uglavnom bolja. pricam u slucaju da sastavljas masinu bez grafike, pa da kupisa grafiku za koji mesec.
4gb rama nemoj da kupujem, dzabe ces slot da upropastis, kupis odmah 8gb u jednom komadu da bi kasnije imao prostora da dodas jos 8.
 
evo ceo naziv monitor; benq g2010wa lcd monitor
sad nzm jel moze jos da gura i kako ce da se vidi ili treba nov da se kupi jer vidim da opozadi ima samo obican ulaz valjda se zove vga i da je max rez; 1680x1050
 
Nazad
Vrh Dno